Naujienos

Daug žadantis Švedijos įrašų kompanijos „Regain Records“ sugrįžimas

2017.02.14 08:02, Parengė Greta

regainŠiemet veiklą atanaujina Švedijos nepriklausoma įrašų kompanija Regain Records. Planuojami nauji įrašai, bendradarbiavimas su kitais leidėjais.

Regain Records 1997-aisiais buvo įkurta Pero Gyllenbäcko, buvusio brutal death metalo grupės DERANGED vokalisto. Regain Records susikūrė iš Wrong Again Records, ankstesnės to paties Pero įrašų kompanijos (įkurtos 1993-iais), pelenų. Wrong Again Records, nors gyvavo vos keletą metų, sunkiosios muzikos žemėse paliko gilų pėdsaką: 1994-aisiais jie išleido pirmuosius IN FLAMES ir SPIRITUAL BEGGARS albumus, sekančiais metais – debiutinį NAGLFAR albumą „Vittra“ ir visų pamirštą, bet vienintelį ir puikų EXCRETION „Voice of Harmony“, na o paskutinysis kompanijos atodūsis buvo išties didingas – 1996-aisiais jos dėka pasaulį išvydo klasika tapę ARCH ENEMY „Black Earth“ ir CRYTOPSY „None So Vile“.

Nepavyko rasti konkrečių detalių, kodėl Wrong Again Records turėjo nutraukti veiklą, ko gero, dėl ekonominių priežasčių, tačiau, laimei, Peras nenuleido rankų. Jau besibaigiant 1997-iesiems, su nauju pavadinimu Regain Records, jis išleido savo (jau buvusios) grupės DERANGED negailestingąjį antrąjį albumą „High on Blood“ ir debiutinį melodingojo black metalo grupės EMBRACED albumą „Amorous Anathema“. Pirmieji Regain Records metai nebuvo lengvi, tačiau perleidus IN FLAMES „Lunar Strain“ ir „Subterranean“ reikalai kaip reikiant įsibėgėjo. Ilgas su šia įrašų kompanija dirbusių grupių sąrašas kalba pats už save: BEHEMOTH, VADER, DARK FUNERAL, MARDUK, ENDSTILLE, GORGOROTH, NIFELHEIM, DANZIG, DEATH SS, ENTOMBED, DISMEMBER, GRAVE, CENTINEX ir dar daugelis kitų.

Nors Regain Records niekada oficialiai nebuvo sustabdę savo veiklos, paskutinieji 5-6 metai kompanijos istorijoje buvo pažymėti kone visiško sąstingio. Oficialioje facebooko paskyroje blankiai užsimenama apie gyvenimą keičiančius įvykius ir ligas, tad akivaizdu, jog tam būta rimtų asmeninių priežasčių. Tačiau nauji metai – nauji ratai, ir, atrodo, jog Regain Records sparčiai pradeda įsivažiuoti iš naujo.

Šiuo metu kompanija keliasi į naujas patalpas, kuria savo naują internetinę svetainę, tačiau svarbiausia tai, jog jie pradėjo bendradarbiauti su kitomis Švedijos undergroundinėmis įrašų kompanijomis – Blood Harvest Records (black/death) ir Shadow Records (black).

Pirmasis Regain ir Blood Harvest sąjungos vaisius pasirodys jau vasario 17-ąją ir tai bus Kanados deatherių TOMB MOLD debiutinis albumas „Primordial Malignity“. Daugiau nei dešimtmetį šešėliuose skendėję Shadow Records, padedami jėgas atgavusių Regain Records, atrodo, taip pat yra pasiruošę grąžinti tamsą į mūsų širdis: šiais metais jie žada išleisti naujus grupių OFERMOD, MALIGN, TRIUMPHATOR, SORHIN, MEPHORASH, THIRD EYE RAPISTS ir VOODUS įrašus.

Naujausiomis žiniomis su Regain Records sutartį pasirašė kylanti suomių black metalo grupė MALUM, vasarį pasirodys jų splitas su prancūzais INSANE VESPER, pavadinimu „Luciferian Dimensions“ (siūlau apačioje atkreipti dėmesį ne tik į dainą, bet ir į puikų, „watainišką“ albumo viršelį). 2017-aisiais žadamas ir antrasis MALUM studijinis albumas.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus