Straipsniai

DARK DOMINATION – šiek tiek totalitarizmo reikia kiekvienoje grupėje

2005.04.07 00:00, Aušra

Latvijos black metal grupė DARK DOMINATION gyvuoja jau nuo 1998 metų, tačiau pirmasis jos koncertas įvyko tik šiais metais Šiauliuose, festivalyje „Tvaikas II“. Dėl kokių priežasčių grupė anksčiau vengė gyvų pasirodymų, kokias priemones naudoja juodajai ideologijai platinti, koks jos narių požiūris į muziką, kūrybą, įvaizdį, koncertus, kalbėjomės su grupės įkūrėju, lyderiu ir totalitarizmo grupės viduje šalininku Lord Messir.

Kaip apibūdintum savo grupę? Koks DARK DOMINATION tikslas – ar muzika jiems yra laisvalaikio prastūmimo metodas, juodosios ideologijos ir tikėjimo skleidimas, kažkas kita?

DARK DOMINATION – šiek tiek totalitarizmo reikia kiekvienoje grupėjeSavo grupę galėčiau apibūdinti kaip gryną Latvijos black metalo meno kūrinį! Tai tikrai nėra laisvalaikio užsiėmimas, mes skleidžiame šėtoniškosios ideologijos propagandą. Svarbiausia yra kovoti su krikščionybe!

Kaip susikūrė jūsų grupė? Ar visi nariai vieningi muzikinėmis idėjomis? Kas kuria DD muziką, žodžius?

DARK DOMINATION grupė kaip black metalo grupė susiformavo 1998. Nusprendžiau įkurti BM grupę, supratęs, kad save galiu išreikšti būtent per tokią muziką, kad man ji būtina. Manau, kiti grupės nariai yra patenkinti DD muzikine kryptimi ir idėjomis. Muziką ir žodžius kuriu pats, kartais panaudojame ir dalį Lodbrok (gitaristo, vokalisto) idėjų. Visgi pagrindiniai sprendimai yra mano.

Kaip paaiškintum ankstesnį DD nusistatymą nekoncertuoti gyvai ir vengti bet kokių pasirodymų? Kodėl pakeitėte savo nuomonę šiuo klausimu šiųmetiniame festivalyje “Tvaikas II” Šiauliuose? Taip pat girdėjau, kad turėjote dar vieną koncertą Čekijoje? Kuris buvo įspūdingesnis ir įsimintinesnis pačiai grupei?

Nesakėme, kad gyvai negrosime niekada. Negalėjome to daryti anksčiau, kadangi grupėje trūko narių. Tačiau 2004 metais surinkome pilną sąstatą ir dabar jau galime rengti gyvus pasirodymus. 2005 m. kovo mėnesį sugrojome pirmuosius 2 koncertus grupės istorijoje. Pirmasis, kaip minėjai, buvo festivalis “Tvaikas II”, antrasis – Čekijos Respublikoje. Kuris buvo geresnis, sunku pasakyti… Jūsų šalyje metalo fanai buvo daug nuoširdesni ir geriau mus priėmė, tuo tarpu Čekijoje „Apocalypsa“ festivalyje garsas buvo kur kas geresnis, o ir patys sugrojome geriau. Man asmeniškai patiko abu šou, nes tai – mūsų pirmieji žingsniai scenoje.

Korpspeintas. Kiaulių galvos. Ką reiškia jūsų grupei tokie sceniniai elementai? Ar naudojate juos, nes tai įprasta black metalui, o galbūt šios detalės duoda jūsų muzikai pridėtinių „taškų“? Ar grupės nariai galvojo apie savo įvaizdį prieš pirmąjį pasirodymą, o gal tai buvo savaime suprantama?

Na, aš turiu savo idėją, koks turi būti black metalas. BM muzika, korpspeintas, ideologija ir kiti elementai – man visa tai yra svarbi visuma. Žinoma, pamastėme apie įvaizdį prieš pasirodymą Šiauliuose. Nusprendėme, jog reikia padaryti šiokį tokį šou, kad muzika skambėtų įspūdingiau. Žmonės turi tiek matyti, tiek ir jausti tikrą šėtonišką ir pragarišką atmosferą. Tikiuosi, kad bent truputį šokiravome lietuvių ir čekų publiką.

Šiais metais DD išleido naują albumą. Ar tai pirmas pilnas darbas nuo grupės susikūrimo 1998? Lietuvoje daugeliui grupių albumo išleidimas – tai tikras iššūkis dėl lėšų stygiaus, todėl dažniausiai apsiribojama CDR formatu. Kokia įrašų ir leidybos situacija Latvijoje?

DARK DOMINATION – šiek tiek totalitarizmo reikia kiekvienoje grupėjeMūsų pirmasis pilno ilgio albumas MC formatu buvo išleistas dar 2001, o po dviejų metų šis debiutinis darbas pavadinimu “Blasphemy” buvo perleistas Portugalijoje 1000 kopijų tiražu. Praeitais metais viena daina iš debiutinio DD albumo buvo įtraukta į Graikijos metalinės muzikos kompiliacinį albumą. Na, o šiais metais išleidome antrąjį pilno ilgio albumą pavadinimu “Let Satan Speak Through Our Lips” CD formatu. Man asmeniškai visada sunkiausia yra surinkti visą grupės sąstatą. Dabar, kai jau yra visi nariai, prisėdome ir prie naujo albumo įrašų. Aišku, šiek tiek palengvinti savo kišenes reikėjo ir tai nėra paprasta – už viską tenka mokėti patiems.

Kaip pats vertintumei naujausią DD albumą? Ar visus gabalus jungia viena tema, t.y., albumas yra konceptualus, ar dainos atskiros iš įvairių grupės kūrybos laikotarpių? Ar esi patenkintas įrašo kokybe? Kur buvo įrašytas albumas ir kas ketina užsiimti jo platinimu?

Naują DD albumą galiu apibūdinti kaip labai agresyvų, demonišką ir šventvagišką. Žinoma, pagrindinė albumo mintis ir tema – šventvagystės ir burnojimas prieš dievą. Visos dainos buvo sukurtos tam tikru laikotarpiu ir tai – naujausi grupės gabalai. Kokybe esu patenkintas kokiais 90%, kadangi, kaip visada, baigęs įrašus ir suvedimą, galvoji, kad kai ką reikėjo daryti kitaip, kad galbūt galima sugroti geriau, bet iš esmės man naujasis albumas patinka. Kaskart įgauname vis daugiau patirties, kurią galėsime panaudoti kitų albumų įrašuose. Šį albumą įrašinėjome “Fenikss” studijoje Latvijoje. Iš pradžių dėl riboto tiražo leidybos sutarėme su nedidele Prancūzų leidybos kompanija, o dabar bandome sudaryti sutartį su didesne kompanija.

Kai kurie DD nariai taip pat dalyvauja ir kituose projektuose. Ar tokia situacija tave tenkina, ar nekyla muzikinių idėjų asimiliacijos grėsmė skirtingose grupėse?

Kiti mano grupės narių muzikiniai projektai manęs visai nedomina ir man visiškai tas pats, ką jie daro. Tuo tarpu DD viduje taikau griežtą discipliną. Jei DD nariai nori įgyvendinti savo idėjas, tegul daro tai ne DD sudėtyje. Velniop demokratiją! Šiek tiek totalitarizmo nepakenkė dar nė vienai grupei! Tik su šia sąlyga grupė gali ko nors pasiekti.

Kiek maždaug fanų turite Latvijoje? Kurią kitą Latvijos grupę išskirtum kaip stiprią konkurentę?

Manau, kad DD Latvijoje fanų turi nedaug. Paklausi, kodėl? Ogi todėl, kad mūsų niekas nežino, mes – uždara grupė. Tik labai nedidelis ratas žmonių žino, kas mes tokie ir kuo užsiimame. Latvijoje mes negrojame. Galų gale mums ir nerūpi, kiek fanų turime – apie tokias nesąmones nesukame sau galvos. Viską, ką darome, visų pirma darome sau. Kalbant apie kitas grupes – man jos nė velnio nerūpi, mes esame vienintelė tikra BM grupė Latvijoje.

Ar DD muzikoje galima pajusti kitų grupių įtaką? Ar turi kokių dievukų Baltijos šalyse, Skandinavijoje, kitose Europos šalyse?

Daugiausia įtakos man yra padariusios Skandinavijos old school black metalo grupės.

Ar galėtum papasakoti buvusio DD nario Frostmourn istoriją? Skelbiama, kad jis buvo rastas “pasikoręs miške 2004 m. birželio 8 d. – R.I.P.” Ar tai savižudybė, ar jis turėjo kokių asmeninių problemų? (Žinoma, jei turi noro apie tai kalbėti).

DARK DOMINATION – šiek tiek totalitarizmo reikia kiekvienoje grupėjeFrostmourn grojo su DD tik keletą mėnesių. Jis dar buvo labai jaunas, tačiau tai – jo pasirinktas kelias. Taip, jis nusižudė. Beje, tai jau antrasis miręs narys grupės istorijoje. Pirmasis taip pat buvo būgnininkas ir buvo nužudytas dar 1999. Viskas, kas liko po šių narių mirties – tai tik kasetė su įrašytomis paskutinėmis repeticijomis. Galbūt tai likimas?

Kaip priimi draugų mirtis? (Tuo labiau, kad jų būta ne vienos). Kas tau yra mirtis, kokius vaizdinius ji kelia? Ar tiki kokia nors pomirtinio gyvenimo forma, nekalbant apie tą krikščionišką rojaus ir pragaro pasaką, tačiau apie tam tikrą energiją, kuri tikrai lieka po žmogaus mirties?

Aišku, žinia apie buvusio DD būgnininko mirtį mane šokiravo, bet vėliau supratau, kad toks buvo jo pasirinkimas. Nėra reikalo dėl ką nors to kaltinti ar pergyventi. Mirtis – tai tik kita gyvybės forma. Velniop tą krikščionišką tikėjimą pragarais ir rojais. Viskas ne taip paprasta…

Artėjant prie pokalbio pabaigos, noriu paklausti, ką palinkėtum Lietuvos metalistams?

Pirmiausia norėčiau padėkoti tiems, kas dalyvavo festivalyje “Tvaikas II”. Jaučiame jūsų energiją ir su malonumu dar kartą sugrotume jūsų šalyje, jei tik būtume pakviesti. Linkiu visiems likti ištikimais savo tikslui. Hail Satan and Latvian Black Metal!

Dėkui už pokalbį! Manau, kad DARK DOMINATION tikrai dar kartą pamatysime Lietuvos scenoje.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
IronicDoll
2005.05.11 21:07

Shiaip pernelyg akipleshishkai bando ishsishokti ir tipo ishsiskirti, o jau tas ishsiskyrimas tai jau banalus… jau grupe Otep tas kiauliu galvas naudojo ir kitos… bet shiaip varo neblogai… “Svarbiauia kovoti su krikshcionybe” – o nx? kox skirtumas… neturi bicai ka veikt ;D

evilized
2005.04.24 12:42

šiaip man tai albumas patiko
tik gal kiek ilgokas
sunku visą perklausyt iškart:)

Shankeris
2005.04.23 01:50

iš ko sprendi, kad jis ne true?

Seniukas
2005.04.19 16:52

LOHU LOHAS :))) Tokiu klounu jau yra tukstanciai pasaulyje ir niekam jie net neidomus. Vien jau imidzas koks… Na, bent jau pazvengiau nerealiai is “true blackerio” su lenkiskomis Grinderiu kopijomis ir sadomazochistiskais prechendalais ant ranku :))))

Seadevil
2005.04.13 10:47

Hm, tokios frazės kaip “jei DD nariai nori įgyvendinti savo idėjas, tegul daro tai ne DD sudėtyje” arba “Galų gale mums ir nerūpi, kiek fanų turime – apie tokias nesąmones nesukame sau galvos. Viską, ką darome, visų pirma darome sau. Kalbant apie kitas grupes – man jos nė velnio nerūpi, mes esame vienintelė tikra BM grupė Latvijoje.” skamba vaikiškiau nei vaikiškai:)))) Ką gali duoti tokia grupė klausytojui? Kiaulės galvą?:PPPP

brotheris
2005.04.08 12:31

“Kaip groja bent?”

Nieko gero ir įdomaus.

sitrim
2005.04.08 08:32

dar vieni, turintys savo didi viespati-Kiaules Galva…

Lord Sauron
2005.04.08 07:08

Jau tokie “True”, jau tokie “Evil”… Kaip groja bent?

TAVO TĖVAS
2005.04.07 16:06

tox viens pasakojo kad siauliuos valge paploteli is tos kiaules galvos.

HMR
2005.04.07 09:46

Albumo pavadinimas:
“Let Satan Speak Through Our Lips”.

Kazkaip viskas darosi beveik aisku, net negirdejus muzikos :) Terros Crematos interviu po poros metu turetu buti panasus :)

tdf
2005.04.06 22:14

dar viena eiline BM grupe su egocentriku prieshaky. Vienintelis plusas, kad jie ish Latvijos, ale kam tai idomu?

brotheris
2005.04.06 20:11

Morandi, butum TvaikeII (arba bent paskaitytum jo review) suprastum apie ka ash.

morandis
2005.04.06 19:33

brou, cia tau ne “asociacijos” – snekek lietuviskai.

Lord, nu tu duodi, butum alaus pasiules – suprasciau, o dbr… ;p

Lord Sauron
2005.04.06 19:26

Morandi, išgerk šalto vanens ir apsiramink :P

brotheris
2005.04.06 19:26

Smilkalai kiaulių galvose.

morandis
2005.04.06 17:56

komentavimas valdo!

morandis
2005.04.06 17:56

jo, esu pirmas, kuris pakomentavo! ruliaz!

morandis
2005.04.06 17:55

Komentuoju, biliakomentuot. tipo busiu pirmas kuris pakomentuos, ane?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus