Reportažai

COUGH ir WITCH MOUNTAIN Vilniuje – antradienis, pervažiuotas garso siena

2013.04.16 00:00, rebel-

Foto: Vytenis Jurevičius. Daugiau foto: čia >>

Kiti foto albumai: čia >>
čia >>

Dar prieš koncertą galvojau, kad reikės parašyti atsiliepimą ir pasidalinti mintimis ne tik kaip žiūrovui, bet ir kaip organizatoriui. Juk groja viena mano mėgstamiausių sludge grupių, velniai rautų. Bet… ką daryt, kai paties suorganizuotas koncertas tapo geriausiu kada nors patirtu Lietuvoje? Ar verta seilėtis, kaip čia viskas puikiai išėjo (ir dar galbūt žvelgiant per rožinius akinius)? Velniai nematė, juk visas nuopelnas vis tiek grupių, aš jas tik sukviečiau į vieną krūvą. Nes tai, ką jos išdarinėjo tą nelemtą antradienio vakarą, jau tik jų ir puikiai padirbėjusio garsisto Rimtauto nuopelnas. O tiek prieš grupes, tiek prieš Rimtautą reikia žemai nukelti kepures, nes buvo tikrai neįtikėtina. Bet apie viską iš eilės.

Taigi antradienis. Toli gražu ne tobula diena koncertui, bet Lietuvoje sludge/doom metalas gana retas svečias, kartu su ne ką dažniau užklystančia doom palyda. Todėl slapta viliuosi, kad skeptikai bus neteisūs ir koncertas pasiseks tiek atėjusių skaičiumi, tiek jų nusiteikimu. Ir buvau teisus – nors susirinko kiek mažiau, nei pastaruosius du mėnesius kasdien mintyse kartotas ir daugintas skaičius, publikos nepasirodė maža, o žiūrint žiūrovo akimis – kaip tik tiek, kiek reikia. Baras buvo nuolatos ramstomas metalinių alkūnių ir rodos atėjusiems nesutrukdė dar tik prasidėjusi darbo savaitė. Bendrai koncerto atmosfera vyravo tokia, tarsi rytoj laukia nerūpestingas laisvadienis, o ne vidurys darbymečio.

COUGH ir WITCH MOUNTAIN Vilniuje – antradienis, pervažiuotas garso siena

Iš organizacinės pusės viskas vyko labai lėtai ir ramiai. Iki kol atvyko grupės. O jos pasirodė kaip tik tuo momentu, kai buvo atidaromos durys. Ne gana to, visi mano pagalbininkai tuo metu kažkur ėmė ir prapuolė, likom dviese ir vos spėjom su apyrankių dalyba, kai susivokiau, kad per visą tą sąmyšį pamečiau piniginę su grupių honoraru. Aplakstęs kablį ją greitai radau, bet išskirto adrenalino užteko iki pat pradedant groti DERELICTION. Tuo tarpu prasibrovę pro norinčius įeiti, COUGH ir WITCH MOUNTAIN užspaudė mane į kampą įvairiais klausimais, į kuriuos tuo metu nežinojau kaip atsakyti. Apėmė kažkokia baimė, bet tuo pačiu ir juokas, kad pagaliau vyksta toks DIY koncertas, kur pilna balagano ir nesusipratimų. Bet ši sumaištis neužsitęsė – netrukus, padedant „Kablio“ personalui ir DERELICTION, viskas stojo į vietas ir beliko laukti pirmųjų garsų, nes viskas vėl vyko lėtai ir sklandžiai.

Koncertą pradėjo DERELICTION su VĖLĖMARA. Jų pasirodymą galima apibūdinti vienu žodžiu. Nesveika. Arba keletu daugiau, pavyzdžiui – geriausias matytas lietuviškos grupės pasirodymas per nežinia kiek metų. Matyt, nuo OMENTAR reivo prie Neries, kai buvo apėmusi panaši būsena, kai neaišku, kur dėtis.

Deja, tie, kurie nematė gyvai, tikrai to nepatirs iš įrašų, kad ir kokie geri jie būtų. Ar dažnai būna, kad net negali pajudėti, kai muzika tiesiog sukausto? Visa ta experimetal black/death difuzika su VĖLĖMAROS ambient garsais skverbėsi per visą kūną.

Gaila, kad teko vis tai šen, tai ten pabėgioti. Bet kai tik grįždavau prie scenos, iškarto visas kūnas ėjo pagaugais ir smegenys tarsi negalėjo apimti viso to, kas dėjosi scenoje. Nors ne headlineriai, jaučiu, kad koncertas būtų buvęs toli gražu ne toks be DERELICTION ir VĖLĖMARA dueto, jie davė išties nuostabų toną pradžiai, kuris jautėsi viso likusio koncerto metu.

COUGH ir WITCH MOUNTAIN Vilniuje – antradienis, pervažiuotas garso siena

Pagaliau baigėsi, būtų kiek ilgiau ir neįstengčiau atsigauti iki pat koncerto pabaigos. Bus galima šiek tiek žemiškesnių garsų paklausyt, nes ant scenos lipa riebios ir labiau „down to earth“ muzikos atstovai WITCH MOUNTAIN. Pasirodo, atsigauti irgi negalima, nes ir taip įrašuose nuostabiai skambantys doomeriai ant scenos nusprendė perspjauti save keletą kartų. Nuostabus garsas atskleidė visus bliuzo ir doomo mišinio niuansus, o Utos balsas gyvai nepaprastai kerintis. Taigi ir vėl viso pasirodymo metu stovėjau išsižiojęs, pasmerktas apspangęs linguoti kažkur toli nukeliavus. Pabaiga su CANDLEMASS gabalu „Bewitched“ buvo apskritai tobula.

COUGH ir WITCH MOUNTAIN Vilniuje – antradienis, pervažiuotas garso siena

COUGH!!! Dar iki šiol sunku tuo patikėti. Šiurpas nuvilnija vien nuo prisiminimo apie sunkiausią ir lėčiausią muzikinės sienos valandą gyvenime. Man džiaugsmas, kitiems nusivylimas – jų pasirodymas turėjo tapti tikra kančia įprastai neklausantiems doomo – nesugroti pagrindiniai hitai, parinkti lėčiausi gabalai, jokių blast beatų, nesveikai sunku ir visiškas absoliutus satanizmas.

COUGH ir WITCH MOUNTAIN Vilniuje – antradienis, pervažiuotas garso siena

Amerikiečiai gana nuspėjamai pradėjo su „Mind Collapse“ iš „Ritual Abuse“ ir tuomet staigmena – „Northern Plague“ iš „Sigillum Luciferi“! To tai tikrai nesitikėjau, maniau, debiutas seniai pamirštas. Atmintinai pažįstamas gabalas pagaliau išgirstas gyvai. Ahhh! Nuo tos akimirkos dingsta visas adekvatumas ir sunku ką nors suregzti, nes tiesiog prasmegau toje sludge mėsmalėje. Visgi verta paminėti, kad kitų gabalų iki šiol nebuvau girdėjęs, o kadangi viską, ką jie yra įrašę, moku mintinai, galima spėti, kad ne už kalnų ir naujas albumas.

Ir štai atgaiva iškankintiems to nepakeliamo lėtumo – ant scenos ropščiasi FARŠAS. Nežinau ar čia dėl pakeistos aplinkos, ar dėl sukurto kontrasto po COUGH, bet FARŠAS „sulipo“ dar smagiau nei paprastai, nors ir šiaip esu jų neblogas „fanboy’us“. Ir nors klube jau liko kur kas mažiau žmonių, prie scenos susigrūdo visai ne menka masė, užsikūrė kažkoks juokingas mošas, nuo scenos sklandė debiliški bajeriai ir, atrodo, kad iš tiesų pasilikusiems buvo galutinai nusispjaut ant artėjančios darbo dienos. Tikras alkoholinis grindcore, ne kitaip! Nustebino ir pradžiugino Kiro išsitrauktas pitshifteris, dabar dar daugiau chaoso ir pykčio. Nauji gabalai „taško“ nesveikai, nesutrukdė net nusmukęs boso diržas. Ė, chebra, tai kada albumas po kokiu „major grindo lable’u“?!

COUGH ir WITCH MOUNTAIN Vilniuje – antradienis, pervažiuotas garso siena

Ufff, koncertas baigėsi, metas krautis šmutkes ir ruoštis patalus šviesiam rytojui. Tik kad COUGH būtų lengviau nuo baro atplėšti. Vis apsimetinėję, kad nešioja daiktus, jie grįždavo išmaukti po dar vieną viskio šotą, kol galiausiai praalkę atėjo klausinėti prie savo busiko, kur čia kebabų naktį gauti. Kiek žinau, pakeliui į savo nakvynės vietą jų gavo, koncertu mėgavosi ir žadėjo parekomenduoti Lietuvą kitiems turuojantiems doomeriams. Tad tikiuosi, kad iki susitikimo, dėkui visiems!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
speigas
2013.05.01 19:40

kai išleisi kitą numerį

diovim
2013.04.29 11:16

O vasariniame Diovim žurnalo numeryje galėsite perskaityti COUGH interviu, kantrybės belaukiant…
Ačiū už koncą, Rebel. Kada kitą organizuosi?

brotheris
2013.04.16 22:34

Nū darkart dėkui už zjbs koncertą. Jaučiausi tą vakarą lyg kokio DDD vakaro programos metu

XIII
2013.04.16 11:28

http://christianmontagna.blogspot.com/2013/02/intervista-dereliction-decadimento-e.html

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus