Albumai

COMMUNIC „Waves of Visual Decay“ – emocijų ir harmonijos tėkmėje

2008.05.07 00:00, Birutė

Taigi Norvegijos progresyvios ir kartu metališkai aštrios muzikos kūrėjai COMMUNIC ir jų (dabar jau aišku) priešpaskutinis albumas „Waves of Visual Decay“. Tikrai neįprasta Norvegijos scenoje girdėti tokį skambesį. Bet kartu ir puiku, kad čia yra iš bendros daugelio grupių linijos išsiskiriančių komandų. Jie tik trise, bet kaip galingai viskas skamba!

COMMUNIC „Waves of Visual Decay“ – emocijų ir harmonijos tėkmėjeAlbumas trunka virš valandos, bet jame tik 7 kompozicijos. Taigi iš karto aišku, kad jos ilgos, bet tuo pačiu turtingo skambesio, techniškos, gerai suderintos. Pirmiausia, kas atėjo į galvą išgirdus šį tvarinį – panašu į tautiečius GREEN CARNATION. Bet neilgam. Pirmosios dvi dainos yra turbūt pačios sunkiausios ir labiausiai priartėjusios prie metalui būdingo skambesio. „Under A Luminous Sky” vokalas toks griežtas, net į trašystų balselius vietomis lygiuotis gali. Kapotas ritmas ir gana pastovus šio kūrinio tempas daugiausiai ir sudaro tą svorio įspūdį. Na, o antrasis kūrinys melodingesnis, gal daugiau heavy metalo tipo, tačiau čia vokalas jau progresyvinis. Nors yra užuominų, kad Oddleifo vokalas nusileidžia galingumu, pvz., Warrel Dane (NEVERMORE) balsui, mano ausims jis ne mažiau įspūdingas ir patrauklus.

Trečioji kompozicija itin lyriška, melodinga, tačiau kiek joje jėgos ir ekspresijos! Vokalas čia ramus, čia rėksmingai aršokas, o instrumentinė pusė irgi gana sunki ir dinamiška. Tikras romantiškas šio albumo perliukas. O „Fooled By The Serpent“ yra tiesiog nepaprasta daina. Jos žavesiui nusakyti sunku surasti tinkamų žodžių. Čia itin vykusiai dera ir kažkiek pagiežingas vokalas, ir visas ritmo sekcijos tratėjimas, ir tos vienintelės gitaros skambesys, kuris tarsi atstoja visas tris. Muzikos tempas, motyvai, skambesio tipai kinta kokius septynis kartus. Tiesiog užburiantis gabalas. O jei dar pažiūrėsim, kad trunka jis net 9 minutes…

Tituliniame kūrinyje, sakyčiau, itin juntama doom metalui būdinga sunkumo ir romantikos samplaika. Nors vokalinė linija daugiau tipiška gryno progresyvo grupėms. Tik tas norvegiškas atšiauraus klimato dvelksmas, rodos, persisunkė į šią kompoziciją, įnešdamas kažkokio liūdnumo ir tamsos aureolę. „My Bleeding Victim“ tarsi pateisina savo „kruviną“ pavadinimą. Daina gana greita, net arši ir kažkiek brutaloka, nors gana saikingai. Ir vietomis tikrai kelia asociacijų su NEVERMORE kūryba. Bet tai tik į gera. Tuo tarpu paskutinė kompozicija kažkokia mistiška. Čia yra šnabždesių, staiga peraugančių į stiprų vokalą, kuris, žiūrėk, tampa ramus arba vėl pašėlęs. O jau melodijos puikumėlis, tikras malonumas, galėtum klausytis ir klausytis. Truputį panašu į ponaičio Morčio skambesį, na vos vos.

Manajame šio disko variante dar 2 bonusai, iš debiutinio albumo. Ir tai padeda palyginti, kurlink nukrypo COMMUNIC kūrybinis kelias. Beveik niekur, bet tai, kokie puikūs kūriniai įrašyti vos grupei susikūrus, kelia ir nuostabą, ir pagarbą. Įrašo kokybė pateisina ir pačios muzikos kokybę. Danas Jacobs Hansen savo vardo studijoje išties padarė visa kas geriausia. Na, o Anthony Clarkson dailininko ranka patraukliai apipavidalino jau ne vieną albumą, tame tarpe ir šio viršelį.

Ko gero, labiausiai „Waves of Visual Decay“ patraukia dėmesį dėl kompozicijų emocionalumo, gilumo, išbaigtumo. Jos nenuobodžios, gana skirtingos, bet tuo pačiu ir vientisai vieningos. Tai iš tiesų vertas žemiau esančio įvertinimo darbas. O netrukus jau galima bus vertinti ir „naujoką“.

Vertinimas: 10/10

COMMUNIC „Waves of Visual Decay“
© „Nuclear Blast“, 2006

Trukmė 72:28

1. Under A Luminous Sky
2. Frozen Asleep In The Park
3. Watching It All Disappear
4. Fooled By The Serpent
5. Waves Of Visual Decay
6. My Bleeding Victim
7. At Dewy Prime
(Conspiracy In Mind)
(Ocean Bed)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
arckanum
2008.11.17 19:07

Po sitos recenzijos perklausiau visus ju albumus…Ir ne po viena syki….Grojimas nuostabus…Tik vat pirmi du albumai lenkia paskutini…

brotheris
2008.05.07 16:31

Dabar būtų gera vieta Šventąjį išbaninti už IRC kanalo reklamavimą forume ;D

Kompleksota Žmogėna
2008.05.07 15:13

Šventasis, blet eisi išpažinties pas mnu už erezijų skleidimą…

Metalistas
2008.05.07 13:38

pot kettle black :)

Sventasis
2008.05.07 13:37

Noriu paklausti kokia nauda is sios svetaines? ogi jokios.. naujienu is vis nerasot , recenziju nera , grupiu nera ir dar prasot 2% pajamu mokescio xD , o apie foruma ir kas jame vyksta gal patylesiu XD , karoc veltui svaistot babkes domenui, hostingui, gaidys cia ne saits. Geros dienos.

theTruth
2008.05.07 13:30

Tai prisidėk pats rašydamas, jei jau taip blogai, nepirsčiojes čia, va atrašysi į mano komenta, o žiu jau rimtą pastraipą sukurpes gal būtum. ;)

Sventasis
2008.05.07 13:24

jeigu gautu promo irasus ar panasiai tai rasytu daug recenciju, straipsniu ir panasiai ir butu solidus informacijos saltinis , o kad cia per puse metu viena , kita recenzija paraso tai nieko nereiskia. Tad gal nebesvaikit ok :)

theTruth
2008.05.07 12:07

>Ferrumas pradėjo gauti promo paketus iš įrašų kompanijų/grupių? Man toks įspūdis susidarė.Nes kaip kitaip paaiškinti tiek trumpą bio(Kurios gaunamos su promo paketais ir telieka padaryti vertimą) tiek recenzijos atsiradimą vienu metu

Aš ir taip pagalvojau, bet gal tiesiog užkabino bandas labai tai su albumu ir bio parašyta.

>Gal tschia ruosiamas koks grandiozinis renginys, i kuri bus pakviestos reklamuojamos grupes

bshitgether..

Metalistas
2008.05.07 11:45

Gal tschia ruosiamas koks grandiozinis renginys, i kuri bus pakviestos reklamuojamos grupes ? :)

SynnRyder
2008.05.07 11:41

Grupė įdomi ir tikrai puikus albumas,bet klausimas kiek kitoks :).Ferrumas pradėjo gauti promo paketus iš įrašų kompanijų/grupių? Man toks įspūdis susidarė.Nes kaip kitaip paaiškinti tiek trumpą bio(Kurios gaunamos su promo paketais ir telieka padaryti vertimą) tiek recenzijos atsiradimą vienu metu :).

malga
2008.05.07 11:28

Shitas gerulis.. praejusia vasara buvo vienas dazniausiu albumu mano klausomam liste.. o best eva eva shmotas,zinoma – “Fooled By The Serpent”.. ir kaip niekad gera emocija apeme jo klausant woa.. baisi nostalgija… =]

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus