Straipsniai

COMMUNIC – Norvegijos progresyvios muzikos aruodų pažiba

2008.05.07 00:00, Birutė

Su kuo dažnam sunkiosios muzikos mėgėjui asocijuojasi Norvegija? Turbūt nelabai suklysiu sakydama, kad su juoduma, vadinama black metalu. Čia rasime įvairiausių šios krypties apraiškų, įvairiausio skambesio, įvairiausio lygio. Tačiau esama ten ir MORTIIS, ir asmeninių favoritų GREEN CARNATION, ir vieno COMMUNIC – Norvegijos progresyvios muzikos aruodų pažibapaskutinių atradimų – progresyvo bei aštresnio metalinio skambesio simbiozę grojančių COMMUNIC. Ta proga, kad dar šią vasarą ši tikrai įdomi ir simpatiška grupuotė žada apsilankyti ir Lietuvoje, festivalyje „Be2gether“, siūlau susipažinti.

Grupės internetinė svetainė kol kas „ilsisi“, nes štai koks reikalas: „nauja svetainė bus parengta kartu su naujuoju albumu – 2008 pirmoje pusėje!“ Oficiali jo, besivadinsiančio „Payment Of Existence“, išleidimo data yra gegužės 30-oji, taigi dar palūkėsim. Tuo tarpu COMMUNIC jau turi šiokį tokį patrauklių, savotiško, „turtingo“ skambesio nestokojančių leidinių aruodą, nors egzistuoja tik penkerius metus. Tai „Conspiracy In Mind“ (2005 ir demo tuo pačiu pavadinimu prieš metus) bei „Waves Of Visual Decay“ (2006). Muzikiniu požiūriu COMMUNIC kūryba gali turėti šiokių tokių asociacijų su jau minėtais GC, NEVERMORE, DREAM THEATER, gal dar ENSLAVED ir OPETH. Bet tai greičiau reikštų, kad šis norvegų trio savo skambesin sudėjo geriausius minėtų komandų muzikos niuansus ir tuo pat metu kuria originalias, malonias ausiai, techniškas, įvairove išsiskiriančias kompozicijas. Plagiato ar kažkieno mėgdžiojimo čia tikrai nėra.

COMMUNIC – Norvegijos progresyvios muzikos aruodų pažibaO istorija prasidėjo nuo to, kad du iš trijų COMMUNIC narių buvo grupėje SCARIOT ir 2003 m. kovą susibūrė po nauja vėliava. Ir jau nuo demo išleidimo pasirodė verti dėmesio, tiek palankiai įvertinti kritikų, tiek entuziastingai sutikti klausytojų. Ši trijulė yra Oddleif Stensland (gitara/vokalas), Erik Mortensen (bosas) ir Tor Atle Andersen (būgnai). Vaikinų greitą progresą iliustruoja jau vien tai, kad juos ilgam „priglobė“ ne kas kitas, o solidūs „Nuclear Blast“ leidėjai. Ir debiutinis diskas gavo kuo puikiausius įvertinimus. Be kita ko, savo pasirodymo metais jis išrinktas „mėnesio albumu“ tokių gerai žinomų leidinių, kaip „Rock Hard“ ir „Heavy Oder Was“. Oddleif Stensland davė daugybę interviu, o itin sėkmingas debiuto pristatymo turas po Europą subūrė COMMUNIC gerbėjų mases.

Tiek pirmasis diskas, tiek jo pasekėjas „Waves Of Visual Decay“ įrašinėti Danijoje, matyt deramai įvertinant tenykščių studijų kokybę ir prodiuserio Jacob Hansen kompetenciją. Šis tvarinys gavosi tikrai puikus, jei nepasakysi daugiau. Progresyvo ir metalo, melodingumo ir saikingo agresyvumo, lyriško ir aštresnio vokalo, romantiško ir dinamiško instrumentų skambesio dermė. O štai ir pelnytas įvertinimas. „Mėnesio albumo“ titulas įvairiausių šalių muzikiniuose žurnaluose, tokiuose kaip vokiečių „Rock Hard“, „Heavy“, „Metal Hammer“, „Metal Heart“, šveicarų „Metal World“, norvegų „Scream“, portugalų „Metal Morfose“, ispanų „Arise“, net JAV „About.com“. Jau nekalbant apie aukščiausius arba beveik tokius balus vertinant albumą solidžiuose leidiniuose abipus Atlanto. O štai šis lakoniškas įvertinimas labai taikliai nusako grupės perspektyvų ir progresyvumo esmę: „COMMUNIC – tai intriguojanti ir perspektyvi grupė ne tik Norvegijos, bet ir viso pasaulio metalinėje scenoje…“.

Įsiminti tikrai yra ką. O toliau kalbant apie šių norvegų muzikinius ieškojimus, verta pažymėti, jog jų kompozicijos yra ir emocingai gilios, apimančios įvairių metalo ar kitų muzikos žanrų elementus. Vokalinės vingrybės, gitariniai rifai, thrasho tempas, doomo lyrizmas, modernaus metalo nuotrupos – viskas čia kruopščiai suderinta ir originaliai sudėliota. Tam tikriausiai didele dalimi pasitarnauja skirtingi COMMUNIC narių muzikiniai skoniai ir požiūris į skambesio niuansus, dėl šios priežasties gaunamas gan unikalus rezultatas. Taigi galiausiai beieškodami akivaizdžių sąsajų su kitomis grupėmis, labai tikėtina, padarysim išvadą, kad COMMUNIC iš esmės sunkiai su kuo nors palyginami.

Diskografija

„Conspiracy In Mind“ (Demo 2004)
„Conspiracy In Mind“ (2005)
„Waves Of Visual Decay“ (2006)
„Payment Of Existence“ (bus išleistas 2008 05 30)

COMMUNIC MySpace: myspace.com/communic

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
SynnRyder
2008.05.17 10:39

Nemokami kvietimai už paprastą vertimą yra gerai ;)

theFallen
2008.05.08 01:53

Jau seniai žinojau, jog b2g jie gros, jei Čekijoj per festivalį jų nepavyks normaliai pamatyt, tai reiks į b2g užsukt :)

Grabak
2008.05.07 19:07

Kad dėmesio verta grupė, tai tiesa. “Conspiracy In Mind” išties a…jienas albumas, tik deja antrasis diskas, nors ir solidesnis, tačiau nuotaika jau nebe ta, sausesnis.
Jauna grupė, nežinai ko galima tikėtis, tai verta ir palaukt naujo blyno.

Hells' Forge
2008.05.07 18:15

Kre, negi reiks važiuot į Be2Gether vien dėl jų?..

Miuleris
2008.05.07 10:28

Pakankamai įdomi grupė,turiu abu CD,kartas nuo karto paklausau,visai nieko būtų pamatyti kada nors gyvai,bet į šitą festivalį kažko tai visai netraukia

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus