Straipsniai

CHRIST AGONY: „Tamsa yra mūsų meno esmė“

2012.08.23 00:00, Gedas (Seniukas)

Foto: Crazytes

CHRIST AGONY: „Tamsa yra mūsų meno esmė“Šiemet Varniuose kėlęs vėjus festivalis „Kilkim Žaibu“ galų gale sulaukė prieš porą metų labai lauktų, bet dėl techninių kliūčių taip ir negalėjusių atvykti Lenkijos black metalo veteranų CHRIST AGONY. Radijo stoties „Start FM“ laidos „Audronaša“ vedėjas Gedas neleido sau pražiopsoti progą pasikalbėti su Lenkijos tamsiojo metalo sceną formavusiu kolektyvu. Nors dėl kalbos barjerų interviu išėjo trumpas ir lakoniškas, CHRIST AGONY gitaristo ir vokalisto Cezar ir būgnininko Reyash atsakymai buvo išties nuoširdūs.

Sveiki CHRIST AGONY! Labai malonu matyti jus čia, Lietuvoje. Prieš porą metų jums nepavyko pasirodyti festivalyje „Kilkim Žaibu“, bet jūs pagaliau atvykote. Kokį įspūdį jums paliko šių metų festivalis Varniuose?

Reyash: Pagaliau atvykome ir galime prisistatyti Lietuvos publikai. Labai smagu čia paviešėti ir pamatyti šią vietą.

Prisiminkite, kokios problemos sutrukdė CHRIST AGONY pasirodyti festivalyje „Kilkim Žaibu“ prieš keletą metų?

Reyash: Tai buvo berods prieš dvejus metus. Bevykstant į festivalį sugedo mūsų automobilis. Tada paskambinome savo vadybininkui ir pasakėme, kad viskas susimovė ir mums nepavyks spėti atvykti laiku. Bet pažadėjome, kad kada nors atvyksime.

Cezar, kai 2007-aisiais grįžai į Lenkiją, nusprendei atkurti būtent CHRIST AGONY, o ne kokį kitą savo projektą. Kodėl nusprendei grįžti su CHRIST AGONY vėliava?

Cezar: Nes CHRIST AGONY yra mano pirmasis kūdikis.

CHRIST AGONY muzika nuolatos keitėsi ir, lyginant su ankstesne jūsų kūryba, tarsi įgavo daugiau filosofinio atspalvio. Kas sukėlė šiuos pakitimus CHRIST AGONY muzikoje?

Reyash: Nemanau, kad įvyko kokių didelių pokyčių. Tai vis dar tie patys CHRIST AGONY – muzika sunki, tamsi. Galbūt mes tiesiog tapome geresniais muzikantais. Daug ir sunkiai dirbame, kad viskas skambėtų gerai, tiek ant scenos, tiek studijoje. Galbūt tai ir yra pagrindinis pasikeitimas.

CHRIST AGONY: „Tamsa yra mūsų meno esmė“Jūsų naujausias albumas „NocturN“, sakyčiau, yra pats profesionaliausias CHRIST AGONY darbas, bent jau garso kokybės atžvilgiu. Ko ėmėtės, kad pasiektumėte tokį rezultatą?

Reyash: „NocturN“ buvo įrašytas toje pačioje studijoje „X“, kaip ir praeitas albumas „Condemnation“. Prie naujojo albumo dirbome su Infernal iš BEHEMOTH. Keturias dienas repetavome, grodavome po šešias valandas per dieną, kol viską sutvarkėme. Tada vykome tiesiai į studiją ir įrašėme albumą. Skamba puikiai.

Klausant „NocturN“ susidaro įspūdis, jog tai vientisas muzikos kūrinys. Gal galėtum plačiau papasakoti apie šio albumo koncepciją?

Reyash: Visas albumas yra apie tamsą. Tai mūsų pagrindinė tema šiuo momentu.

Cezar: Tai mūsų meno esmė.

Ar buvo kūrinių, kurie buvo sukurti, bet nepateko į šį albumą?

Reyash: Ne. Mes įrašėme visą albumą, nepalikdami už borto nė vieno gabalo. Tai yra konceptualus albumas.

CHRIST AGONY: „Tamsa yra mūsų meno esmė“Kiek žinau, Cezar domisi audiovizualiniais menais. Kodėl savo kūrybos šioje srityje Cezar nepritaiko CHRIST AGONY pasirodymams?

Reyash: Čia mes atvykome vienu automobiliu – trys grupės nariai ir garsistas. Apšvietėjui nelabai yra vietos automobilyje. Kartais mes panaudojame tokius elementus, bet „Kilkim Žaibu“ grojome pakankamai anksti, dar švietė saulė, todėl apšvietimas nebūtų labai efektyvus.

CHRIST AGONY muzikoje yra nemažai klasikinio heavy metalo motyvų, netgi klasikinio roko. Kas iš šios muzikos srities labiausiai jus įkvepia?

Cezar: MERCYFUL FATE pirmasis albumas „Melissa“ ir antrasis „Don’t Brake the Oath“ bei visas KING DIAMOND.

Cezar, ar ką nors iš kito savo projekto WHISPERS panaudoji grupės CHRIST AGONY muzikoje ar atvirkščiai?

Reyash: Ne. WHISPERS buvo tik projektas, kai tam buvo laikas. Tai buvo ano meto muzika, dalis tuometinio mano gyvenimo, kuomet Cezar buvo susidomėjęs new wave ir kitokia panašia muzika: BAUHAUS, JOY DIVISION ir t. t.

Ar yra planų perleisti WHISPERS albumą „Passions“?

CHRIST AGONY: „Tamsa yra mūsų meno esmė“Cezar: Šis albumas neišleistas disko pavidalu, ir tikriausiai nebus. Šį gruodį ruošime naują CHRIST AGONY albumą „Legacy“ ir dabar tai yra mums svarbiausia.

Ar eisite tuo pačiu keliu, kaip ir „NocturN“ albume?

Reyash: Pamatysime, dar nežinome.

Esate susiję su Olštynu (grupės lyderis Cezar gyvena Olštyne, – aut. past.), kuriame gyveno žymusis inovatorius Mikołaj Kopernik. Ką įvardytumėte sunkiojo metalo Koperniku?

Reyash: Greičiausiai tai būtų Lemmy iš MOTÖRHEAD, nes jis pats ir yra Metalas.

Dėkoju už interviu. Tikiuosi, „Kilkim Žaibu“ patenkino jūsų lūkesčius ir CHRIST AGONY sugrįš į Lietuvą su savo naujuoju albumu!

Reyash: Dėkui tau už galimybę skelbti CHRIST AGONY vardą!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Niūrus
2012.08.26 20:53

„o gėjiškumas – mūsų nuotraukų esmė.”

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus