Reportažai

CHILDREN OF BODOM Rygoje – „vaikučiams“ užteko parako ir turo pabaigoje

2013.12.04 00:00, Birutė

CHILDREN OF BODOM Rygoje – „vaikučiams“ užteko parako ir turo pabaigojeKai iš melodingo death metalo scenos atstovų, vienos garsiausių šio stiliaus Suomijos grupių CHILDREN OF BODOM (COB) turo repertuaro dingo Vilnius, jos gerbėjai liūdėjo neilgai. Koncertas Rygoje, gerai pažįstamame „Melna Piektdiena“ klube, rodės ranka pasiekiamas, taigi mėnesį kitą komplektavosi autobuso kontingentas ir rinkosi atskiri ekipažai. Ir štai toji lapkričio 27-oji išaušo. Iš anksto atsiprašę iš darbų ar mokslų, koncertiniai turistai leidosi į kelią. Autobuse sukosi įvairių amžių sunkiosios muzikos įrašai, taip pratinant ausis prie laukiančio griausmo. Kitais atžvilgiais transporte buvo ramu, net keista… Savas vairuotojas, kuris ne tik mielai pakentė metalą prie pat ausų, bet ir nesibodėjo linksminti keliautojų pokštais, tame tarpe ir perspėjimais verčiau neapsipirkinėti Latvijos „Maximose“, kelionę darė dar smagesne. Ir apie 19 val. jau pasiekėme tikslą.

Koncertas prasidėjo bent pusvalandžiu anksčiau, taigi ankstyvas atvykimas, įskaitant stovėjimą eilėje ir kruopščią patikrą prie durų, pasiteisino. Maloniai nustebino pasikeitęs klubo interjeras – šiek tiek padaugėjo vietos. O alus po 1,5 lato nestebino – kažkaip nusistovėjo šio klubo baro kainos. Taigi bokaliukas į rankas ir…

Pirmieji scenoje pasirodė italų modernaus thrash metalo atlikėjai SAWTHIS. Vaikinai įsirengė net atskirą savo atributikos prekyvietę, kurioje produkcija kažkodėl buvo brangesnė negu COB. Pastarųjų marškinėliai kaipmat atsidūrė rankinėje (neapsivilkti jų vertė tvankuma, nes žmonių prisirinko beveik sausakimša). Italai pasirodė gana nuobodūs, gal dėl to, kad jų grojama muzika, esanti „ant bangos“, jau daugybę kartų girdėta. Taigi jų klausiausi ramiai sėdėdama prie stalo – kojų prireiks „vaikučiams“.

CHILDREN OF BODOM Rygoje – „vaikučiams“ užteko parako ir turo pabaigojePo neilgos pertraukėlės rodyti, ką moka, ėmėsi „bodomų“ tautiečiai MEDEIA. Alternatyvaus death metalo atlikėjai buvo pernelyg panašūs į tuos, kuriuos „apšildė“, nors nepasakysi, kad būtų visiškas COB klonas. Klausytis šių suomių buvo kur kas įdomiau nei italų, bet irgi nieko naujo. Taigi persikrausčiau ant baro kėdės – arčiau scenos, prie kurios, be abejo, reikės būti, ten sulipus pagrindiniams dalyviams. Toje vietoje pasijuto nekokia patalpos akustika – viskas skambėjo kaip iš bačkos. Beliko tikėtis, kad iš dalies dėl įgarsinimo, kurio pagrindiniai resursai buvo saugomi COB.

COB reikėjo laukti apie pusvalandį – gviazdos, kaip ne kaip :). Šiek tiek neramu buvo dėl to, kad, besibaigiant koncertiniam turui, „vaikučiai“ bus pavargę ir išsikvėpę. Tačiau po muzikinio intro su sirenomis, blykčiojant paslaptingoms šviesoms, išvydus juos scenoje, prie kurios pakraščio pavyko prasibrauti, visi būgštavimai išgaravo. Vyručiai atrodė švieži kaip agurkėliai, nė vienam iš jų netrūko nei judesio scenoje, nei energijos. Plaukus jie purtė taip pat intensyviai kaip ir žiūrovai, o mažylio Alexio, kaip ir jo įžymiųjų keiksmų, buvo daug ir visur.

Kai bagaže 8 albumai, 1,5 valandos šou kūrinių buvo per akis. Nuskambėjo daugelis visų laikų hitų, kurių priedainius, kaip ir buvo galima tikėtis, smagiai traukė ir žiūrovai. Nors ture pristatomas naujasis darbas „Halo Of Blood“, kūriniai iš jo setliste nedominavo. Gerai susipažinusiems su COB kūryba, iš pusės akordo buvo aišku, kokia daina nuskambės. Vis tas savitas klavišinių skambesys ir „bodomiškos“ gitaros… Ir garsas kažkaip stebuklingai pagerėjo ir sustiprėjo – matyt, išties buvo mestas visas pulto ir klonėlių rezervas.

Kadangi pati jau seniai esu COB gerbėja, trenkimąsi pas latvius vidury savaitės ir „zombiavimą“ kitą dieną darbe visiškai kompensavo patirti įspūdžiai. Šią grupę mažame klube teko matyti pirmą kartą – buvimas visai šalia „herojų“ suteikė tam tikro šarmo, nepaisant po to likusio spengimo ausyse, mat teko stovėti prie garso kolonėlės. Visas tūsas su kaupu atsipirko, kaip sakoma, materialiniu ir moraliniu požiūriu, taigi norisi pasidžiaugti kartu su tais mažiausiai 50 lietuvių metalgalvių, šėlusių tą vakarą „juodajame penktadienyje“. Kur trauksime toliau?

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
waltenys
2013.12.06 13:22

Gaila ne maximoj grojo..

Pedo of Filth
2013.12.06 12:51

na ir fufelis…

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus