Albumai

CHAIN REACTION „Vicious Circle“ – tikrojo kelio beieškant

2008.02.15 00:00, Aušra

CHAIN REACTION „Vicious Circle“ – tikrojo kelio beieškantCHAIN REACTION – tai gan jauna 2002 m. metais susiformavusi Lenkijos thrash/hardcore metalo grupė. Aktyviai koncertuojantis kolektyvas kol kas buvo įrašęs tik EP albumą „id“, sulaukusį, anot pačių muzikantų, teigiamų atsiliepimų. 2007 m. išleistas pirmas grupės LP albumas „Vicious Circle“, kurį muzikantai paprašė įvertinti ferrum.lt portale.

Klausytojas pasitinkamas intro – greitėjančiais širdies dūžiais ir iš tolo atklystančiais gitaros garsais. Netrukus pereinama prie greito tempo ir besikaitaliojančio ritmo dainų, kuriose perpinamos thrash, ir hardcore metalo įtakos, suskamba vienas kitas daugiau heavy metalui būdingas solo. „Everlasting Fear“ ir „Worlds of War“ akimirksniu pralekia pro ausis, bandant atspėti grupei padarytą aštunto ar devinto dešimtmečio grupių poveikį. Ir nors tiksliai įvardinti grupės korifėjus ir būtų sunku, mano ausys aptinka šiek tiek ankstyvosios METALLICA intonacijų, iš PANTERA pasiskolinto ritmo „kapojimo“. Balso dainavimo maniera taip pat nekartą girdėta, tačiau gerai tinkanti tokiai muzikai.

„Inner Struggle“ dainoje muzikos tempas kiek sulėtėja ir pasunkėja, skambesys įgauna hardcoriško atspalvio. „Slave“ kūrinys pasibaigia kažkokia neišspręsta pabaiga, o dainoje „Disbelief“ vėl atstatoma pirmuosiuose kūriniuose pasitikusi energija. „Phantom of Life“ kūrinyje į pirmą planą iškyla būgnai, panteriškų gitarų skambesys. Labiau išbaigta kompozicija pasižymi trumpa daina „Freedom“. Tuo tarpu albumo užbaigimui parinkta daina „Strong Words“ stipri tik savo pavadinimu.

Visas grupės albumo įrašas padarytas gan neblogai, galbūt šiek tiek trūksta sodrumo būgnams, aiškus prioritetas teikiamas vokalui ir gitaroms. Yra gražių varijavimo balsu epizodų, gitarų soluočių, instrumentų dermių. Vis dėlto dar jaučiamas grupės neužtikrintumas ir kelio ieškojimas, kai dažname kūrinyje, rodos, bandoma pasukti vienu ar kitu takeliu, nerandant aiškaus kelio, nors kryptis lyg ir aiški. Kaip ten bebebūtų, reikia atsižvelgti į tai, kad šis albumas – vienas pirmųjų grupės įrašų. Susikoncentravę į stiliaus vieningumo paieškas, manau, muzikantai ateityje dar nustebins Lenkijos, o galbūt ir kitų šalių klausytojus.

Vertinimas: 6,7/10

CHAIN REACTION „Vicious Circle“
2007

1. Intro
2. Everlasting Fear
3. Worlds of War
4. Values
5. Inner Struggle
6. Slave
7. Disbelief
8. Phantom Life
9. Stark Reality
10. Freedom
11. Strong Words

Su grupės kūryba galima susipažinti jų MySpace tinklalapyje.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
sol_Invictus
2008.03.03 18:04

Niekas nekomentuoja,tai teks prisiimti atsakomybę.Man per daug modernu.Groove Metal su melodingais nukrypimais(Kaip ir priklauso).Tiesiog tokios muzikos poreikis labai mažas(Bent jau Lietuvoje).Kam patinka modernus skambesys manau liks patenkinti.Geras/Techniškas atlikimas,bet tai ir viskas.Mažoka emocijų ir įspūdžio.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus