Straipsniai

CATALEPSIA lyderis Erwinas: „Gyvenu santuokoje su nusivylimu“

2016.06.13 15:14, Gedas (Seniukas)

CatalepsiaLatvijos metalo scena, nors ir nebūdama pat didžiausia ir svarbiausia Europos metalinės muzikos šalis, sugeba išauginti grupių, kurios tampa neatsiejama Baltijos šalių undegroundo dalimi. Kai kalbame apie dabartinę latvių metalo sceną, į galvą pirmiausiai ateina tokie pavadinimai kaip FRAILTY ar HEAVEN GREY. Tiesa, dabar jau reikia pridėti ir trečiąjį vardą – CATALEPSIA, kurios debiutinis albumas „World Of Cliché“ maloniai nustebino savo muzikine ir įrašo kokybe. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ pakalbino CATALEPSIA gitaristą ir vokalistą Erwiną Franzą, kuris su savo grupe šiemet lankysis „Kilkim žaibu“ festivalyje.

Sveikas, Erwinai. Pristatykit savo grupę Lietuvos metalistams. Kaip jūs susibėgote į krūvą?

Tai ilga istorija. CATALEPSIA istorija prasidėjo prieš 10 metų, kai aš dar buvau paauglys ir gyvenau mažame Latvijos miestelyje. Esu vienintelis grupės narys iš tų laikų. 2009-aisiais persikrausčiau gyventi į Rygą, susiradau būgnininką Krišjānį ir gitaristą Jurį. Buvo dar bosistas ir klavišininkas, bet jie nusprendė pasitraukti iš muzikos pasaulio, todėl maždaug jau metus mūsų grupėje groja klavišininkė Silvija ir bosistas Jānis. Esu labai patenkintas dabartine sudėtimi, todėl tikiuosi, kad kartu būsime dar ilgai.

Catalepsia1Kokiu būdu vieni kitus suradote? Ar pagelbėjo skelbimai internete, o gal susipažinote kokiame nors metalo koncerte?

Iš dabartinės sudėties gitaristą Jurį susiradau, patalpinęs skelbimą viename iš socialinių tinklų. Būgnininką Krišjānį susiradau padedant mūsų buvusiai klavišininkei Beāte, kuri išėjo iš grupės prieš 3 metus. Likę du nariai – klavišininkė Silvija ir bosistas Jānis – jau iš anksčiau buvo draugai.

Žinant CATALEPSIA ryšius su HEAVEN GREY, t. y. kad tu pats, Erwinai, dainavai toje grupėje kurį laiką, šiek tiek keista, kad CATALEPSIA muzika visiškai neprimena HEAVEN GREY, o labiau linksta į britų doom metalo sceną. Kaip atsispyrei pagundai žengti HEAVEN GREY pramintais takais?

Nebuvo jokios pagundos tai daryti. Tiesą sakant, manau, kad HEAVEN GREY muzika buvo labiau paveikta CATALEPSIA kūrybos, negu atvirkščiai. Pats buvau HEAVEN GREY narys 5 metus ir šioje grupėje ne tik rašiau dainų žodžius, bet dalyvavau ir muzikos kūryboje. Be to, HEAVEN GREY koncertuose grodavo ir, kiek žinau, vis dar groja vieną CATALEPSIA dainą „Drawn In My Shade“ – šią dainą CATALEPSIA sukūrė maždaug prieš 3 metus iki išsiskirstymo 2011 m. Taigi šią dainą panaudojau, grodamas kartu su HEAVEN GREY ir, mano žiniomis, ši daina bus įtraukta į būsimą HEAVEN GREY albumą.

Tai gal savo ruožtu į CATALEPSIA albumą įtrauksi HEAVEN GREY dainą „Upe“, kurios perdirbinį grodavote pačioje CATALEPSIA pradžioje?

O ne, tikrai ne! (juokiasi) Gal kada ir sugrosime ją kokiame nors koncerte, bet įrašuose jos tikrai neaptiksite. Grojome ją prieš daug metų ir man iki šiol šiek tiek gėda dėl vaizdo įrašo, patalpinto „Youtube“.Kaip ten bebūtų, su šia daina prasidėjo mūsų istorija ir tai prisiminti visai smagu.

Doom metalas dažniausiai siejamas su kančia ir liūdesiu, bet klausantis CATALEPSIA, susidaro įspūdis, kad jūs labiau spinduliuojate nusivylimą nei liūdesį. Iš kur gi tas nusivylimas?

Catalepsia2Ačiū už šį komentarą, nes niekada neįsivaizdavau, kad mūsų muzikoje galima įžvelgti nusivylimo. Visgi, kai apie tai pagalvojau, supratau, kad, kaip žmogus, visada jutau tam tikrą nusivylimą. Esu piktas ir erzinu aplink mane esančius žmones, todėl ir gimsta tokios dainos. Greičiausiai tai daryti paskatina kokie nors neįgyvendinti siekiai arba kokios nors vaikystės nuoskaudos, kurių kaltininkams negaliu atleisti. Žinok, gyvenu santuokoje su nusivylimu (juokiasi).

Jūsų debiutinis darbas „World Of Cliché“ pasirodė praeitais metais. Ar jau dėliojate naują CATALEPSIA albumą?

O taip, tikrai jį jau dėliojame. Štai ir ateinantį šeštadienį (interviu darytas gegužės 16 d., – red.) įrašinėsime singlą, kuriam liepą žadame susukti vaizdo klipą. Ši daina tikrai bus įtraukta į būsimą albumą. Kitam albumui skirsime tiek laiko, kiek prireiks, nes norime sukurti šedevrą, o ne karštai sukaltą mėšlo krūvą. Labai atsargiai atrinkinėsime dainas, pateksiančias į kitą albumą. Taigi kol kas negaliu prisižadėti kokių nors terminų, bet greičiausiai susėsime prie naujo albumo jau šį rudenį, jei planai klostysis taip, kaip juos esame susidėlioję.

Šiek tiek keista, kad tokią muziką grodami jūs varžėtės su Latvijos popso grupėmis šiemetiniame nacionaliniame „Eurovizijos“ konkurse, kuris garsėja kaip nusaldintų ir lėkštų popso niekalų konkursas. Kodėl nusprendėte pasirodyti „Eurovizijoje“ ir koks buvo jausmas groti su fonograma?

„Eurovizijoje“ karaliauja ne muzika, o šou. Padarėme didelį kompromisą, sutikdami groti su fonograma, bet „Eurovizijoje“ tiktai vokalas yra atliekamas gyvai. Sutikome pasiaukoti vardan to, kad pasiektume kuo didesnę auditoriją, kad įgytume papildomų galimybių augti kaip grupei. Neigiamų pasekmių kol kas nejaučiame, net atvirkščiai – buvo pakviesti groti į tokias vietas, kuriose niekada nesame groję. Nepaisant visko, esame ta pati grupė, grojame doom metalą ir tikrai nepradėjome kurti 3 minutes trunkančių dainelių. Naujos dainos trunka apie 10 minučių, jose tikrai griežtos gitaros, vis dar naudojame kriokiantį vokalą ir kitus death metalo elementus.

Catalepsia3Ar po „Eurovizijos“ susilaukėte reakcijos iš žmonių, kurie prieš tai nebuvo girdėję metalinės muzikos?

Susitikau žmonių, kurie prisipažino per mus atradę metalo muziką. Metalas yra labai rimta muzika, todėl reikia laiko, kad prie jos priprastum. Smagu, kai žmonės, klausęsi pop roko – COLDPLAY, U2 ir pan. – dabar klausosi doom metalo.

Erwinai, pasidalink savo įžvalgomis apie dabartinę Latvijos metalo scenos būklę. Mano manymu, ji dabar išgyvena ne geriausius laikus…

Sutinku, kad ji yra maža, bet ji yra gyvybinga ir auganti. Pastebiu, kad ekonominė krizė praeina, todėl koncertų organizatoriai suranda drąsos rengti naujus festivalius. Labai džiaugiuosi, kad turime festivalį „Zobens un Lemess“, kuris vyksta liepą, yra mažas metalo festivalis „KLANG!“. Aišku, šie renginiai dar neprilygsta lietuviškiems „Devilstone“ ar „Kilkim žaibu“, bet vis dėlto judesys yra ir mes nepasiduodame.

Šiemet CATALEPSIA gros „Kilkim žaibu“. Ar teko pačiam jame būti?

Ne, dar neteko ir dėl to gėda man. Visada norėjau pabūti jame, nes turiu draugų, kurie vyksta į „Žaibus“ kiekvienais metais ir visada grįžta labai laimingi. Žinau, kad jame visada groja puikios grupės ir vyrauja nuostabi atmosfera. Džiaugiuosi, kad galiausiai atsirado rimta priežastis apsilankyti šiame festivalyje ir kad galėsiu pagroti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių publikai. Esu grojęs Lietuvoje, todėl myliu Lietuvą, jos publiką, kuri visada leidžia man jaustis kaip namie. Taigi džiaugiuosi, kad galėsiu dalyvauti „Kilkim žaibu“ festivalyje, mėgautis puikia atmosfera ir kitų grupių pasirodymais.

Ką CATALEPSIA rengia „Kilkim žaibu“ auditorijai?

Negaliu atskleisti visų smulkmenų, bet tikrai bus dainų iš „World Of Cliché“, bus ir naujų, kol kas neįrašytų kūrinių. Kitos detalės telieka šiokia tokia intriga. Tikiuosi, kad jums tai patiks.

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus