Reportažai

Britai ANTIMATTER pagaliau aplankė ir Lietuvą

2014.04.08 00:00, Birutė

Crazytės nuotr. Daugiau nuotraukų: čia >>

Britai ANATHEMA, kurių muzika ilgainiui stilistiškai neatpažįstamai transformavosi, mūsų žemėse lankėsi jau 2 kartus. O štai vieno kolektyvo, kurio vienas įkūrėjų septynerius metus buvo „atskirtas nuo bažnyčios“, vienintelio vizito jo gerbėjams teko laukti ilgai ilgai… Be abejo, kalbama čia apie Dankano Patersono ir Maiko Moso dar 1998-aisiais įsteigtas kūrybines dirbtuves, ANTIMATTER besivadinančias. Ilgainiui pasitraukus Dankanui, Maikas liko vienas, tačiau ne vienišas – sugebėjo puikiai atšviežinti savo komandą. Tuziną stilių sugebėjusi kone idealiai suderinti, ši grupė gal ir liūdniausia pasaulyje, tačiau jos muzika tikrai ne ašarų pakalnė. Tuo galima buvo įsitikinti kovo 28 dieną „Vakaryje“ Vilniuje, kur ANTIMATTER pagaliau prisistatė ir lietuvių publikai.

Faktas kaip blynas, nors iš tiesų būtent tai liūdina – sudėtingi muzikiniai stiliai, pradedant progresyvu, baigiant psichodeline, melancholiška ir tamsia muzika, pas mus surenka 10 kartų mažiau žiūrovų, negu jos atlikėjai yra verti. Išimčių iki šiol nebūta, bent jau kiek atmintis sufleruoja. Norėjosi tikėtis, kad tiek metų laukus ANTIMATTER, jų gerbėjai plūstelės į „Pramogų banką“. Kurgi ne…

Britai ANTIMATTER pagaliau aplankė ir Lietuvą

Pustuštė salė – net „Tėvynei“ kovo 11-ąją čia surinko žymiai daugiau. Nutarus, kad šios grupės, o ir „apšildytojų“ – vilniečių DAYS OF ECLIPSE – geriausia bus klausytis balkone, ten ir nutūpiau. Taigi dar viena galva prieš sceną mažiau. Lietuvaičiai, šiemet žymintys šešerius savo veiklos metus, pasirodė esanti net labai verta sceninė ANTIMATTER įžanga. Industriškai gotikinio roko atlikėjai grojo beveik valandą ir tikrai neleido nuobodžiauti. Ilgi, tačiau įvairūs ir įdomūs jų kūriniai nuo pat pradžių nusipelnė gana energingo publikos palaikymo, o laisvas elgesys scenoje, ko dažnai trūksta susikausčiusiems tautiečiams, leido pajusti, kad grupė groja nuoširdžiai atsipalaidavusi. Ir dėl to visai nenukenčia muzikos kokybė. O tai, kad DAYS OF ECLIPSE nariai didžiavosi grodami prieš žymiuosius britus, buvo greičiau jų kaip ANTIMATTER gerbėjų gestas, o ne garbėtroškos pasirodant didesnėje salėje išraiška.

Ramiai praslinkus pertraukos laikui, kaip ir priklauso belaukiant progresyvios atmosferinės muzikos atlikėjų, į sceną ramiai sulipo ANTIMATTER kvartetas. Baltus siuvinėtus ar aplikuotus marškinius prie gitaros priderinęs ir tuo iš savo kolegų tarpo išsiskiriantis Maikas Mosas, kaip pridera frontmenui, įsitaisė scenos centre, bet nemažoje erdvėje vietos pakako visiems. Ir tada prasidėjo.. kas? Ogi 2007-ųjų puikaus šios grupės tvarinio „Leaving Eden“ atlikimas, daina po dainos (žr. toliau pateiktą setlistą).

Britai ANTIMATTER pagaliau aplankė ir Lietuvą

Tarsi atiduodami duoklę gerbėjams už kantrų laukimą, kai būdami visai šalia vis aplenkdavo Lietuvą, „antimaterijos” skleidėjai pristatė ne paskutinį albumą, o tą, kuris, sakoma, sunkiausias visoje ANTIMATTER diskografijoje. Pasak Maiko, net ir tamsoje galima rasti šviesą, o niūrioje muzikoje – išsigelbėjimą. Ir tikrai – porą valandų pabuvus tam tikrame akustiniame transe, reikia su tuo sutikti. Britų muzika tarsi užbūrė ir tas porą valandų galėjai pasijusti sunkiai nusakomoje skambesio ekstazėje. Neįtikėtina, kad iš esmės mėgdama kur kas sunkesnę muziką, taip susižavėjau šios komandos benefisu. ANTIMATTER lyderio mintis galite pasiskaityti interviu.

Viena iš jo tiesų – atsiradus sėkmingai grupei, netrukus pradeda dygti jos klonai ir galiausiai visi suvienodėja. Tačiau panašu, kad jeigu patys ANTIMATTER ir pagimdė kokį kloną, jis greičiau ne trukdys, o sėkmingai išpuoselės šių intelektualios muzikos atlikėjų darbą. Bent jau norisi tuo tikėti. Ir dar tuo, kad mūsų alternatyvioji muzikinė auditorija rimtai subręs koncertuose klausytis „kitokios“ muzikos – tuomet tikrai talentingi jos atlikėjai gros pilnoms salėms, o ne jų sienoms…

Britai ANTIMATTER pagaliau aplankė ir Lietuvą

ANTIMATTER © 2014 03 28 Vilnius

“Redemption”
“Another Face in a Window”
“Ghosts”
“The Freak Show”
“Landlocked”
“Conspire”
“Leaving Eden”
“The Immaculate Misconception”
“Fighting for a Lost Cause”
“Paranova”
“The Last Laugh”
“Over Your Shoulder”
“Uniformed in Black”
“In Stone”
“Monochrome”
“Wide Awake In the Concrete Asylum”

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2014.06.04 16:56

Ačiū už pataisymą :) Betgi aš pasitikėjau ne savo atmintimi, o organizatoriaus atsiųstu set-listu, o tas buvo būtent toks, koks parašytas.
Tiek to, aišku, kad tai ne esmė, svarbu, kad apskritai jie pas mus pagaliau atvažiavo.

piktstevs
2014.04.09 06:31

Birute, visiška smulkmena, bet setlistas kiek kitoks. Vėlesniuose koncertuose dainų seka iš tiesų buvo tokia, kaip aukščiau. O Vilniuje:

1. Paranova
2. Monochrome
3. The Last Laugh
4. Over Your Shoulder
5. Uniformed & Black
6. In Stone

Leaving Eden:
7. Redemption
8. Another Face In A Window
9. Ghosts
10. The Freak Show
11. Landlocked
12. Conspire
13. Leaving Eden
14. The Immaculate Misconception
15. Fighting For A Lost Cause

16. Wide Awake In The Concrete Asylum

Jeigu kam įdomu, koncerto audience audio įrašas: http://www.dimeadozen.org/torrents-details.php?returnto=%2Faccount-cp.php&id=487787 .

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus