Straipsniai

Brazilai REVIOLENCE – naujos kartos thrash metalas

2008.04.24 00:00, Birutė

SEPULTURA įpėdiniai sugrįžo! Gal ir per drąsu taip vadinti REVIOLENCE vaikinus, tačiau jie, be abejonės, drąsūs. Kadaise garsieji jų tėvynainiai padarė savotišką perversmą metalo scenoje, nes jų thrashas buvo išskirtinis, toks braziliškas. Šio pasakojimo herojai panašiu stiliumi pradėjo groti visai neseniai, vos 2003-iaisiais. Rodos, ką veikti tokiai grupei dabar, kai nebent senieji trašystai gali varyti „po senovei“, nes juos palaiko pelnytas vardas? Bet vaikinai mano kitaip. Taigi, susipažinkime.

Brazilai REVIOLENCE – naujos kartos thrash metalasMinėtų metų balandį San Paule iširo brazilų thrasho komanda PANZER. Jų būgnininkas Edson Graseffi netrukus susirado gitaristus Sidney Becky (Nervochaos) bei Marcelo Ivanov ir subūrė naują grupę. Patirdami daugelio thrash ir heavy metalo atšakų įtaką, jie sukūrė naujų gabalų ir įrašė juos EP, simboliškai besivadinančiame „In Pieces“. Šį tvarinį buvo galima parsisiųsti iš grupės tinklalapio – per porą mėnesių užfiksuota 2000 siuntimosi atvejų. Be to, pasipylė palankios albumo apžvalgos tiek gimtinėje, tiek Europoje. Padaryti keli interviu internetiniuose puslapiuose ir muzikiniuose žurnaluose, kai kurių iš jų viršeliuose puikavosi REVIOLENCE nuotraukos. JAV radijo stotyse „Radio Satan 666“ ir „Audio Agression“ dažnai griaudėjo REVIOLENCE kūriniai. O po metų EP jau turėjo 15 000 melomanų.

2004-aisiais brazilai pakliuvo į „Hard Earn Rec.“ kompiliaciją „Joining Forces“, kuri pasklido Europoje ir pelnė REVIOLENCE itin gerų įvertinimų. Tais metais jie su kitomis, vien brazilų, grupėmis dar dalyvavo įrašant „Tribute to PRIMAL FEAR“, o taip pat susuko vaizdo įrašą kūriniui „Zero of Me“. Rodos, viskas ėjosi gerai, komanda jau sėdo įrašinėti debiutinio CD, bet proceso metu susvyravo sudėties stabilumas, o netrukus ji ėmė ir subyrėjo. Kurį laiką ten dar keitėsi keli muzikantai, bet įrašymui tai nebūtų padėję. Taigi pertrauka, visus pusantrų metų.

Tačiau atkaklusis Edson Graseffi, faktiškai likęs vienas, pačiumpa buvusį „panzerietį“ bosistą Mauricio Cliff ir drauge pradeda dairytis naujų grupės narių. Ir jie atsiranda: tai vokalistas Carlos Furtado ir gitaristai Guilherme Spilack bei Brazilai REVIOLENCE – naujos kartos thrash metalasChico Crestana. 2008 m. vasarį išleidžiamas dar vienas EP, „Violent Phoenix“, kuriame skamba atnaujintas, bet iš esmės „grynakraujis“ thrash metalas, aišku, pagal brazilišką receptą. Tekstuose – savų minčių, emocinių „kančių“, lūkesčių ir kitokių grupės narių nuotaikų išraiška. Netrukus, dar šiais metais, turėtume sulaukti ir pagaliau normaliai įrašinėjamo ir, reikia manyti, vis tik būsiančio pabaigto, debiutinio albumo.

Siūlyčiau dar susipažinti su dabartiniais REVIOLENCE nariais atskirai. Pradėsim nuo perkusijos šeimininko Edson Graseffi, likusio vienintelio iš REVIOLENCE pirminės sudėties. Save jis apibūdina trumpai: rokeris! Iš viso turi 22 metus muzikinės patirties, o metalo klausosi nuo 1980-ųjų. Ši muzika geriausiai išreiškia jo vidinę būseną. Favoritai yra JUDAS PRIEST, WASP, iš instrumentų „brolių“ – Scott Travis, Lars Ulrich. Albumų tarpe labiausiai vertina „Master of Puppets“ bei Judų „Screaming of Vengeance“. Iki dabartinės grupės, be PANZER, dar „būgnijo“ grupėse HEFESTOS, PUNCH, CHAISING FEAR.

Carlos Furtado (Rodrigo Metalvox) „rėkauja“ jau 20 metų, metalo klausosi taip pat nuo 1980-ųjų. Dėl visko kalta tetulė, kurios pareiškimas, kad gitara esanti velniškas instrumentas, kaip tik uždegė nerimastingą sielą ir paskatino „metalizuotis“. Jo mėgstamiausios grupės – IRON MAIDEN ir tie patys Judai, ir Brazilai REVIOLENCE – naujos kartos thrash metalasatitinkamai jų diskai – „The Number of the Beast“ bei „Painkiller“. Vokalisto, kuriuo seka, neįvardija, mat sakosi siekiąs surasti savo stilių. Anksčiau buvo MASS ILLUSION vokalas.

Bosistas Mauricio Cliff taip pat yra „ilgaamžis“ – grojimo patirtis 21 metai, metalo klausymo – 28 m. Rokas ir metalas yra jo kraujyje, kaip pats sakosi. Mėgiamiausia grupė MOTÖRHEAD, albumai – „Kill ‘em All“ bei Priestų „Screaming of Vengeance“. Patirties ir idėjų semiasi iš Geezer Butler ir Lemmy Kilmister. Prieš REVIOLENCE grojo grupėse BRUTAL FAITH, MYSTIC, PANZER.

Gitaristas Chico Crestana apie save kol kas nepasakoja, o jo kolega Guilherme Spilack sukalbamesnis. Jo grojimo patirtis neilga – tik 5 metai. Ir sunkiosios muzikos klausosi tik 10 metų. Tiesa, anksčiau domėjosi roku, o „pasunkėjo“, išgirdęs Ironus ir MEGADETH. Trumpai dalyvavo bliuzo grupėse, taip pat keliose metalo grupių koverius grojančiose komandose. Šiuo metu save vadina tiesiog metalo gitaristu. Kaip favoritus įvardija Y. Malmsteeną ir LED ZEPPELIN, be šių įtakos asmeniniam stiliui turi MEGADETH, ANTHRAX, o mieliausi širdžiai albumai – Megų „Rust in Peace“ bei Maidenų „Powerslave“.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
burn
2008.04.27 21:02

saunule autore, kad supazindino su sia grupe, cia jau i muzika panasu. Zinoma galetu buti daugiau energijos, vokalas ryskesnis, gyvesnis bet siaip tikrai labai nieko.

Birutė
2008.04.27 16:28

“I don’t think so….”

I don’t care what you say…

Sventasis
2008.04.25 20:41

Jau gereu “Cavalera Conspiracy” :P

Headless
2008.04.25 14:01

SEPULTURA įpėdiniai sugrįžo”

I don’t think so….

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus