Albumai

BRAIN DRILL „The Parasites“ - pirmas blynas neprisvilęs

2007.12.12 00:00, TadyZ

Pristatau jums 2006 metais išleistą debiutinį grupės BRAIN DRILL darbą „The Parasites“. Šis EP – tai dar vienas įrodymas, jog techno metalas tebėra viena perspektyviausių metalo atšakų.

BRAIN DRILL „The Parasites“ - pirmas blynas neprisvilęsVisų pirma norėčiau trumpai pristatyti pačią grupę. Keturių vaikinų grupė susikūrė 2005 metais Kalifornijoje. Kol kas išleistas tik vienintelis EP „The Parasites“ bei splitas kartu su DIVARICATE, SUFFOCATE BASTARD ir VISCERAL CARNAGE. 2008 metų pradžioje žadama išleisti ir albumą „Apocalyptic Feasting“. Nors grupė gyvuoja palyginti trumpai, tačiau jau spėjo sugroti vienoje scenoje kartu su CANNIBAL CORPSE, o praėjus tik metams nuo susikūrimo, išleistą darbą „The Parasites“ drąsiai galima pavadinti vienu geriausių debiutinių albumų death metalo scenoje.

EP sudaro šešios dainos. Vidutinė dainų trukmė 3 minutės. Gali atrodyti, jog 19 minučių yra kiek per trumpas laiko tarpas grupei, priskiriančiai save prie technical death metalo atstovų, parodyti visus savo gabumus. Tačiau muzikantų sugebėjimai per šį laiką atsiskleidžia visu gražumu. Daugiausia pagyrimų yra nusipelnę bosistas ir gitaristas. Abiejų pirštai po grifą bėgioja šviesos greičiu ir gana dažnai tokios darbo apsukos priverčia klausytoją iš nuostabos nejučiomis atvėpti apatinį žandikaulį. Tuo tarpu būgnininkas už būgnų nors ir nesnaudžia, nei „bačkų“, nei lėkščių netausoja ir kapoja iš visų jėgų, tačiau greičio rekordų negerina, o ir originalumu jo apkaltinti neišeitų. Na, ir mažiausiai pagyrimų atitenka vokalistui. Naudojamas dviejų rūšių vokalas – arba klykimas, arba nelabai žemas kriokimas, o kiek didesnė įvairovė tokioje muzikoje tikrai nepamaišytų. Beje, vokalistui pradėjus klykauti, imu galvoti, jog vokalo partija dar ir pagražinta efektais, o tai, žinoma, nėra gerai.

Pirmą kartą perklausęs šį albumą, o tik po to sužinojęs, jog tai pirmas grupės darbas, pamaniau, kad grupę sudaro savo instrumentų meistrai, sukaupę nemažai patirties grodami kitose grupėse. Pasidomėjus tenka nustebti dar kartą. Vienintelis būgnininkas, (Marco Pitruzzela) prieš pradėdamas groti BRAIN DRILL, yra pasižymėjęs kitose grupėse (VITAL REMAINS, THE FACELESS), visi kiti nariai – sunkiosios scenos naujokai.

Gana dažnai naujos grupės gretinamos su panašaus stiliaus muziką grojančiomis senbuvėmis. Neprognozuojamose kūrinio vietose įterpiamu žaibišku „bėgiojimu“ aukštomis gitaros stygomis bei ritminėmis partijomis BRAIN DRILL mano ausims primena ION DISSONANCE. Tačiau tik primena. Jaunųjų amerikiečių muzika skamba kur kas sunkiau ir agresyviau. Kiekvienas kūrinys nė akimirkai neleidžia atsipalaiduoti nuo pat pirmos iki paskutinės sekundės.

Nors grupė savo aukšta grojimo technika išties stebina, tačiau nereikia pamiršti, jog ne vien tik meistriškumas nusako grupės gerumą. Jų grojama muzika nesukuria jokios ypatingos atmosferos, kai tuo tarpu veteranų NILE, SUFFOCATION ar NECROPHAGIST muzika pasižymi ne tik geru atlikimu, bet ir kuriama ypač sunkia ir tamsia atmosfera. Visame albume sugrojamas tik vienas solo, o ir tas labai trumpas. Dainų tekstų tematika paprasta – mėsinėjimas. Tik keliuose kūriniuose nagrinėjamos šių dienų aktualijos, susijusios su globalizacija ar žiniasklaida.

Siūlau šį albumą paklausyti visiems technical death metalo mėgėjams, ypatingai tiems, kurie žavisi BENEATH THE MASACRE, ION DISSONANCE ir HYBRID kūryba. O dabar belieka laukti, ką gi pasiūlys naujasis grupės albumas.

Vertinimas: 8,5/10

BRAIN DRILL „The Parasites“
© „Unfun Records“, 2006

1. Consumed by the Dead
2. The Parasites
3. Swine Slaughter
4. Force Fed Human Shit
5. The Depths of Darkness
6. Revelation

Trukmė: 19:09

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Ghetox
2007.12.12 22:52

beje, kiek pastebejau, galima pridurt, kad po metu jau ir su Metal Blade Records pasirase…

TadyZ
2007.12.12 19:31

atsiprašau, ne progresyvus, o perspektyvus. Susimaklinau.

man jau irgi kurį laiką panašus periodas. Gal ne vien TDM, bet bent jau 50%. Na o aš niekaip nesutiksiu, kad visų grupių rezultatai gaunasi “labai jau panašūs”. Man(!) kiekviena grupė būna kažkas naujo, nebūtinai naujo&gero, bet bent jau naujo.

Adis
2007.12.12 19:19

“kiekvienos grupės klausyti verta, nes jos nekopijuoja viena kitos.”

Kad kiekvienos klausyti verta – nesutiksiu niekaip. Kad nekopijuoja – iš dalies. Taip, sąmoningai nekopijuoja (nors kai kur influences labai jau ryškios), bet rezultatai dauguma atvejų gaunasi visgi labai jau panašūs.

Taip, man pačiam buvo periodas, kai iš metalo klausiau praktiškai vien TDM. Ir tuomet nuoširdžiai patiko. Muzikantus ir dabar gerbiu, už atkaklumą ir pasišventimą technikoje. Bet bent jau dabar, norisi kad pro techniškumą prasimuštų ir originalumas, kažkas, ką sunkiai iškart galėtum išskirti – va, čia yra TDM, o čia yra kokie nors TechMetalliah of Deatths :)

“Taigi šiuo atveju žodžiu “progresvus” norėjau pasakyti”
Pala pala pala. Terminą “progresyvus” tu pirmąkart vartoji komentare, recenzijoej minimas vien techniškumas.

“O dėl tos intrigos, tai tiesą sakant, nelabai supratau, ko tu būtent norėjau pasakyt.”
Intriga – kažkas, kuo sudomini skaitytoją, kodėl verta siųstis būtent šį albumą, o ne bet kurį iš keliasdešimties panašių.

“na gerai, kitą kart populizmo dozę pasistengsiu sumažint :)”

Populizmas ne visada yra taip jau blogai. Svarbu įtikinamai argumentuoti ;)

theTruth
2007.12.12 17:19

Man kaip tik tas super fast technical niekuo labai ir neišsiskiria.

TadyZ
2007.12.12 17:17

didžiausias tau AČIŪ Adi, labai norėjau, kad kas pakomentuotų ne tik Brain Drill, bet ir mano debiutą. Jau rašydamas žinojau, kad kelios frazės(viena iš tavo minėtų, o kita “drąsiai galima pavadinti vienu geriausių debiutinių albumų death metalo scenoje.”) nebus nepastebėtos ir pakritikuotos.

dabar jei kalbant apie tą, kuri užkliuvo tau. Norėjau pasakyti, jog TDM vis atskleidžia kažką naujo, kiekvienos grupės klausyti verta, nes jos nekopijuoja viena kitos. Beveik visos grupės turi savo “veidą” ir skambesį. O vat tarkim kai susikuria nauja Thrash’o grupė, tai būna dar vieni Slayer+Metallica, kai susikuria nauja Brutal Death grupė, tai būna dar vieni Morbid Angel+Carcass. Paklausai ir pamiršti. Taigi šiuo atveju žodžiu “progresvus” norėjau pasakyti, jog TDM dar ilgai išliks įdomus ir turės kuo nustebinti. Na bet turbūt tai aiškinti reikėjo pačioj recenzijoj, o ne komentaruose.

O dėl tos intrigos, tai tiesą sakant, nelabai supratau, ko tu būtent norėjau pasakyt. Ne intriguot, o grupę ir jos kūrybą šita recenzija pristatyt norėjau.

na gerai, kitą kart populizmo dozę pasistengsiu sumažint :)

Ghetox
2007.12.12 16:44

Gera recenzija.
Dabar is kur pavogt sita albuma? :)

Adis
2007.12.12 16:14

Su debiutu recenzavime!

Bet pasikabinėsiu :)

“Susiskaitė labai smagiai ir lengvai.”

Man susiskaitė… negaliu pasakyti, kad sunkiai, bet ir ne įdomiai. Taip, gitaristas greitai groja, bosistas irgi. Taip, būgnioras ir vokalistas – vidutiniškai. Ir? Tą pasakyti galima apie nežinia kiek grupių. Kame intriga?

“Šis EP – tai dar vienas įrodymas, jog techno metalas tebėra viena perspektyviausių metalo atšakų.”

Specialiai perskaičiau visą recenziją, bet taip ir neradau argumentų šiam teiginiui. O ir paties teiginio iki galo nesupratau. Ką čia reiškia “perspektyviausias”? TDM taps populiariausia metalo atšaka artimiausią dešimtmetį? 2008 metais bus daugiausia parduodama būtent TDM albumų? Būtent iš TDM kils naujų pasaulinio masto superžvaigždžių, tokių, kaip Metallica, Iron Maiden etc.? Bet kuriuo atveju, bet kurias prognozes reikėtų argumentuoti, o ne kibirkščiuoti skambiais sakiniais ;)

O visa kita – gerai. Gerai, kad yra kritiškumo, neblogas pats rašymo stilius, ir recenzija savo darbą atliko – sudomino iki tiek, kad užsinorėjau paklausyti (su tikslu “patikrinti”, ar viskas ten taip, kaip čia parašyta ;)

Keep going, Tady!

Chimeritas
2007.12.12 16:02

“pirmas blynas neprisvilęs”

Nesu klausęs šio BRAIN DRILL albumo, bet kaip pirmoji recenzija, tai tikrai atrodo neprisisvilus…
Pavadinimas sąmoningai dviprasmiškas?

Brutalize
2007.12.12 14:08

Susiskaitė labai smagiai ir lengvai.Albumas,taip pat geras.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus