Straipsniai

„Blitzkrieg V“ su VADER, MARDUK ir vietiniu apšildymu Lenkijoje

2009.11.22 00:00, Crazyte, Šatūnė, Kwell

Foto: Grzegorz Wilczewski (www.wilczewski.biz)

Autorių tekstas neredaguotas

Kas: „Blitzkrieg V“ su VADER, MARDUK, vietiniu apšildymu.
Kur: klubas „Gwint“, Baltstogė, Lenkija.
Kada: rugsėjo 12 d. 18:00.
Planuojamas ekipažas: Crazyte, Kwell, Šatūnė, Shomei, vaidus_

Paskutinį vakarą išaiškėja, kad važiuos keturi žmonės: vaidus_ dėl darbo vykti negali… Keturi, tai keturi – trys moteriškės ir Shomei.

„Blitzkrieg V“ su VADER, MARDUK ir vietiniu apšildymu LenkijojeSuplanavęs išvykti 10 val., iš Vilniaus ekipažas pajuda apie 11:00. Po kelių kilometrų Crazyte nusprendžia, kad vakarykštis pagėrimas jai ne in sveikatą, ir visai nebloga idėja yra vairą patikėti „Artūrui“. Taip ir padarius, į nevairuojančius moteriškus organizmus pradedamas pilti licencinis Chodovar‘as, vyrukas gi gaivaliojasi „ucianska atrava“ (© Crazyte).

Kelelis tolimas, kelelis…Aplinkui kur akys užmato bulviakasis… Augustowe išvažiuojant iš miesto, pravažiuojama pro balsuojantįjį vyruką su užrašu „Bialystok“. Po neatsargios Crazytės replikos tenka skubiai apsisukti bei priimti dar vieną pakeleivį, ant pykčio, kad Vaidusas negalėjo keliauti kartu…

Ko gero, tranzuotojas kurį laiką gailėjos įsėdęs į šitą auto: kiekvienas gailėtųsi, jei jam būtų pasakyta, kad vairuotoja „total drunk“, o visas ekipažas non-stop žvengia, be priežasties ir kaukši alaus buteliais. Bet po kurio laiko nusiramino ir sudarė puikią kompaniją Shomei‘jui, kuris pagaliau nustojo vaidinti, kad nemoka lenkų kalbos.

Galiausiai po penkių valandų kelionės (kur velnias taip ilgai nešiojo, – neaišku) (po pakelės krūmus © Kwell) su puikia Shomei‘jaus navigacija pasiekiamas reikiamas miestas ir moteriška dalis apsigyvena viešbutyje.

Nuo viešbučio iki klubo – maksimum 10 minučių kelio (su apsiforminimu parduotuvėje). Pats klubas yra studentų miestelyje. Kiek mus informavo, jame dažniausiai ir vyksta metaliniai koncertai. Prie klubo jau renkasi vietiniai metalurgai. Visi apšilinėja – kas po truputį, kas pilnu tempu. Kartą Varšuvoje vos negavę baudos dėl viešoje vietoje geriamo alaus, lendame svaigintis po balkonu, bet pamačius, kad tai daro visi ir akivaizdžiai, nebesislepiame ir mes.

Apie patį klubą: jis padalintas į 2 dideles atskiras teritorijas-sales. Pirmoji apima rūkyklą, barą, WC (su nerealiu veidrodžiu, sukeliančiu girtumo sindromą), antroji (išdažyta juodai)– ta, kur vyksta koncertas. Tiek pirmojoje, tiek antrojoje salėje yra staliukai, suoliukai, foteliukai, kur tinginiai gali patogiai įsitaisyti. Koncerto salėje nerūkoma, ir tai pliusas. Alus po 5 zlotus, tačiau pilstomas tik po 0,4 l. Geriamas, tobiš ne visai gaziroffkė. Tačiau 100% tai galima bus pasakyti ryt ryte. Scena maža, žema ir gili, todėl būgnininko beveik nesimato, o jei priekyje groja keturiese, tai turi gerokai pasispausti.

Nurodytoji pradžia 18:00 buvo „durys“, o pirmoji grupė pradėjo groti jau 18:30.

Shomei atlikęs savo pareigą ir pristatęs visas sveikas ir beveik gyvas į koncertą, eina bendrauti su pažįstamais. O merginos užsiima puikų galinį staliuką su suolais, kuris šiam koncertui tampa neoficialia Lietuvos būstine.

Trijų reportažas pradėtas rašyti vietoje, taigi dalis teksto – tai „karšti įspūdžiai“ iš koncerto. Jie kiek papildyti, nes dėl laiko trūkumo ne viską galima buvo spėti užrašyti, kai kas išmesta, kad reportažas nebūtų begalinis.

Crazyte: Rašyti reportažo nesiruošiau… Tačiau, kai šalia dviem balsais rėkiama „Crazytė rašys reportą“, pasirinkimo kažkaip nelabai ir lieka. Taigi – super išskirtinis koncertas (man) dėl vienos priežasties: važiuoju BE fotoaparato! Taip, taip, kaip ir visais kitais ankstesniais atvejais, su lenkų organizatoriais susisiekt nepavyko, todėl nusispjoviau ir nubalsavau: o kodėl gi ne?! Nors iš kitos pusės, jau artėjant renginiui mąsčiau, o koks gi velnias neša mane į šią galerą? Vėl… ir šįkart be fotoaparato…

Šatūnė: Creizytę be fotiko siūlyčiau vadinti tiesiog Renata. Iki šiol nesuprantu, kaip mes ją sugebėjome įkalbėti trenktis kažkur ir dar be fotošautuvo???

„Blitzkrieg V“ su VADER, MARDUK ir vietiniu apšildymu LenkijojeCrazyte: Pirmoji grupė lenkaičiai ESQARIAL. Pirmas įspūdis – kriuksiukai užsimanė dainuot, t.y. ne tai growl‘as, ne tai normalus vokalas. Žodžiu, nei skustas, nei luptas. Po kiek laiko galima išgirsti prog(hm)resyvo gaideles, ale labai jau reikia įsiklausyt. Scena maža, joje muzikantai vos vos telpa. Nuėjus pasižiūrėti, kaip kas atrodo, matomas vaizdelis: prieš sceną suguldyti vienakojai staliukai + tvorelė (stovinti kol kas) ir pora apsauginių šviečiančiomis liemenėmis (kokias pas mus privalo turėt kiekvienas vairuotojas). Bosistas dar „bando daryti šou“, nors į sceną žiūrėt nelabai norisi. Jei kalbėti apie muziką, tai galvoje vis kirba mintis: ką jie man primena??? Niekaip negaliu atsekt, bet kažką girdėto… Šiek tiek gitarytė bando prasiskverbt pro bendrą kakofoniją. Sakyčiau, net kažkiek gražu! Vyrukai įsivažiavo? Nors vokalas visgi primena „kriuksiukus“, tačiau visa kita….

Šatūnė: kažkoks rok-en-rollas. Atgyvena, nieko bendro neturinti su metalu, nors kai kam ir patinka (turiu omeny du žmones besitūsinančius prie scenos, matyt, giminės :) ) Visiška kakofonija, protinga liaudis rūko bei geria lauke. Per Myspace‘ą visai susiklausė, bet gyvai – ačiū, ne.

Crazyte: Kaip sakiau, gitarytė sunkiai mėgina prasibraut pro visą kakofoniją… Ei, jie ką, baigę pasirodymą?! Valio? O aš tik pradėjau kažką girdėt…

Atgroję pusvalandį, lenkaičiai nulipa nuo scenos. Pertrauka. Sutariam su vienu lenku, kad jis atsiųs foto, taigi yra tikimybė, kad reportažas bus iliustruotas. Kaip po to pavertėjavo Kwell, problemos dėl leidimo fotografuoti su organizatoriais lenkais kyla ne tik man, patys lenkai su jais ne visada susišneka… Bent jau šiokia tokia „paguoda“.

Nekantriai laukiu antros grupės, išreklamuotos kaip oldskulinis hevis. Jei teisingai parodyta, vienas iš muzikantų vis verčia jį sekti akimis dėl 1) beveik dvimetrinio stoto, 2) labai ilgų plaukų.

Taigi – antroji grupė– CHAINSAW (jei WMB finale užėmė antrąją vietą pernai, čia šiaip info). 19 val. Pasigirsta intro… Einu link scenos… greituoju būdu, tuo tarpu Kwell laiko barikadas (t.y. stalą) ir jau susitaikė su daiktų saugotojos vaidmeniu.

Šatūnė: Vau! Renatos nėra. Arba žiūri, arba klauso. Greičiau žiūri, bet po pirmo š… šiokia tokia atgaiva ausim, kažkas panašiau į muziką!

Crazyte: Mano! Mano grupsas! Bent jau šiuo metu ir po pirmosios grupės! Ir vokalas, ir gitarytė, ir vaizdas, ir muzika – All-In-One, ‘tsakant. Kaip ir reklamuota – hevis, dėl oldskulinio pasiginčyčiau tikriausiai, bet gi aš geras, baltas ir pūkuotas, todėl nesiginčysiu. Šiuo metu, fotoaparato trūkumas jaučiamas kaip niekad stipriai, nes TOKIA ševeliūra plius ventiliatorius… Ech…

Šatūnė: WOW! Radau visą įsielektrinusią Renatą! Nueinam pasitūsinti į priekį, lenkiukai jau poginasi, truputį pasimuistom ir mes, bet lenkai kažkaip grubiai linxminasi, tai nešam kudašių į galą, kur ramiau. KWELL rėkia – „PIRKSIM CD!!!“ Pakartoja net 2 kartus!. Karoče, mergos ploja net atsistojusios. Nu, nuoširdūs lenkiukai, nors į galą nusirokenrolino (blogąja prasme).

Taigi pasirodymą grupė baigė QUEEN gabalu „We will rock You“, kuris pradedamas tik būgnais ir vokalu, o po to pereina į šiek tiek speed‘ovą variantą. „Galėtų pagrot ir ilgiau“ – nubalsuoja Crazyte ir Kwell, bet (deja, deja) ne nuo jų viskas priklauso. „Galėtų jau seniai baigti“, – mintyse nekantrauja Šatūnė, laukdama piktųjų švedų Marduk. „Kai tik grupė pradeda varyti cover‘ius, reiškiasi, jų repertuaras baigėsi“.

Crazyte: Šatūnė grįžta su alumi ir aluje. („Nešiau bokalus ir kažkas užgriuvo iš nugaros… tai pusė bokalo į iškirptę ir sutekėjo“ Šatūnės past.).

Pradedam žavėtis publika, kuri primena saviškius lietuvaičius. Liaudies po truputį daugėja, visi linxmėja, susišnekėti prie triukšmą darosi vis sunkiau.

Taigi – ant scenos MARDUK‘ai.

Crazyte: Pandos! Kol kas nematau/negirdžiu nieko, dėl ko jų vertėjo laukti iki „small hours“ MetalCamp‘e…(2008 m.) Po pirmojo gabalo, prigesinamos šviesos, kažkas mėginama pasakyt nuo scenos, ale nė žodžio neįmanoma suprast…

Kwell: Gavau saugot kupriaką, alų ir stalą… Satan‘as nusinešė panas :) Chebrytė šalia dainuoja: „Sto lat, sto lat niech žyją nam….“

Šatūnė ištempia Crazytę į priekines eiles, tačiau Crazytė atlaiko tik porą dainų ir grįžta pas Kwell, kuri vis dar aktyviai gina staliuką nuo linguojančių lenkų bangos.

Crazyte: Visgi MARDUK – ne mano grupė. Fotografuojant juos dar pusė velnio, bo vaizdas (kaip ir visų pandų atveju) ant scenos yra, bet daugiau… Klausytis – nea. Nors, kai stovi pogo prieigose, yra bent užsiėmimas – nepakliūti sūkurin.

MARDUK‘ai migdo kaip lopšinė ir akys merkias… Prieina jau pažįstamas lenkas vardu „Bartek“ ir prasideda bendravimas „ant popieriaus“.

Lenkas: Ktos mi zebra prawie polamal (kažkas vos man šonkaulių nesulaužė)

Kwell: Nas na sien ciągnie (Mus migdo). No serio, tak MARDUK na nas dziala (Na tikrai MARDUK mus taip veikia)
Lenkas: METAL FOREVER!

Ir nuėjo toliau šonkaulių aukot, arba gert… nepastebėjom krypties…

20:51 Salė Mardiukams baigus: „Marduk! Marduk! Marduk!“

Crazyte: Ojojojoj!! Jie paklausė ir grįžo!

Šatūnė (grįžus iš priekinių eilių): Nu, buvo ne taip gerai kaip BA, bet, padarius namų darbus, sugebėjau ATPAŽINTI!!! beveik visus gabalus, tai galiu pasakyt, kad buvo gerai, bet TRUMPAI. Po BA, kur į Mardiukų sektą įstojo bent pusė žiūrovų, keista buvo klausytis jų mažame klube, mikroskopinėje scenoje (blogiau negu Metalmanijoje po laiptais).Vokalistas Mortuus atrodė toks mažytis ir neturėjo kur tradiciškai padėti ant monitoriaus savo n skylių suvarstomo batelio. Trečia vakaro grupė, bet beveik nieko nėjo suprast – nei žodžių nei muzikos. Tik tiek, kad pažinau, ką groja. Vyrai turuoja beveik du mėnesius – kasdien po koncertą – tai kažko ypatingo ir nesitikėjau…Matėsi kad pervargę ar nedagėrę, tokie be įniršio, visiškai apatiški. Na, ant biso išėjo – bet išėjau iš mėsmalės ir aš pakvėpuoti grynu oru, t. y. parūkyti. Nuvylė, nes nesugrojo savo kultinio šmoto „Accuser – Opposer“ Pavarė tris naujus gabalus iš naujo albumo (Patiko!) Beje, MARDUK‘ų prekyboje nebuvo nei kompaktų, nei atributikos, tik trys maikės. Nusipirkti galėjai tik lenkų grupių produkciją.

Pagyrimai publikai. Morozai (ar atmorozkai) per pirmus gabalus prie scenos atsisiautėjo ir išėjo kartu su Renata (Crazyte be fotiko). Liko normali makaules kratanti ir šonkaulių nelaužanti publika, tai pakankamai sveikai pasitūsinau.

Kwell: Nepaisant to, kad dalyje klubo galima rūkyti, kvėpuoti yra kuo. Ne taip, kaip Metro. 20:55 Pabaiga. Šatūnė verkia, o aš pabundu. Be to, kava šlykšti, atominio efekto nerasta. Įdomus faktas, kad pirmas puodelis kavos kainavo 3,5 zloto, o antrasis – 3 zlotus. Matyt, išpardavimas… Šiaip ar taip, jei ne didelės „lomkės“, šito gėralo negerčiau… (Čia žmogus bando visokiom priemonėm save nuodydamas sulaukti VADER‘ių – Šatūnės past.)

„Blitzkrieg V“ su VADER, MARDUK ir vietiniu apšildymu LenkijojeCrazyte su Kwell vos ne knarkia ant stalo, Šatūnę pastoviai Šėtonas nešioja kažkur: tai į priekį, tai parūkyt, tai atgal ant suoliuko…

21:30 pasigirstantys VADER intro garsai sukviečia visą šiaip jau besiblaškančią publiką atgal prie scenos.

Šatūnė: Vaderiai – O kas yra Vaderiai po Mardiukų?

Crazyte: Nuėjau į priekį, o ten tvorelę laiko apsauginiai, ir tai nėra paprasta, nes spaudimas milžiniškas. Nors pasakyti „spaudimas milžiniškas“ – tai nepasakyti nieko. Muzika veža – vienok! Kol kas tvorelė prie scenos laikosi iš paskutiniųjų, nors neaišku kaip bus su mėlynėmis. Žiūrėsim rytoj.

Prasidėjo crowd-surfingas…. Jep, tokiam klube tai sunku, nes žemos (pakabinamos) lubos labai įtakoja galimybes.

Grįžo Šatūnė ir pasakė: „Eik tu naxuj! Kažkokie debilai sugalvojo tvorelę prie scenos – ir ne bet kokią – o 90 cm aukščio! Tai vargšai trys apsauginiai bando išsiskėtę ir pasilenkę bet kokia kaina išlaikyti stovinčią tvorelę, o kokie penki metrai storio žmonių masės kitoje tvoros pusėje sugriuvę ant tos „tipo“ tvoros. Bespredielas visiškas. Pusę minutės kabėjau ore suspausta tarp žmonių siūbuodama masėje nuo kairiojo salės borto link dešinio. Tik baigiantis antram gabalui man pavyko pasiekti kojomis žemę ir tik po trečiojo gabalo pajungus į darbą alkūnes pabėgti iš tos marmalynės.“

„Blitzkrieg V“ su VADER, MARDUK ir vietiniu apšildymu LenkijojeŠatūnė: Patentuoju festą pavadinimu FARŠAS! O šiaip tai gaila. Seni geri „Veideriai“ tikrai nusipelno headliner‘ių vardo, bet užtenka blaivaus proto nesibrauti į priekį. Siūbuojanti žmonių masė atrodo, tuoj išgriaus vieninteles keturias klubo kolonas Lietuviškas žaidimas „Spausk sūrį“ dar gyvas Balstogėje, nors Lietuvoj jau užmirštas. Koncertą galima stebėti ir iš salės galo – užsilipus ant suolų ar stalų. Šiaip sekasi man Polskoj „headbanginti“ ant palangių, suoliukų, kitokių paaukštinimų.

Crazyte: Nuėjus alaus, barmenas rodydamas į mano Obituary marškinėlius sako „Very good band“. Į ką belieka atsakyt: „Yah, I know“ :)

Grįžta lenkas, nykštys žemyn ir vėl „pokalbis ant lapo“.

Crazyte: Taste is not the same

Lenkas: Volume (down) Must have (up)

Crazyte: But they DO are professionals

Lenkas:YES :)

Lenkui vėl padarius „dingau“ tęsiamas pokalbis lietuviškai

Kwell: Solo per daug garsus. Garsistas per daug garso duoda gitarai per solo. Atskiria gitarą nuo visumos.
Crazyte: Jis myli gitaristus, kaip ir aš…

22:35 – End of show?

Šatūnė: Tomorrow :) Šiaip „Labanakt vaikučiams“ ne be reikalo baigėsi 21:00 (senais laikais) Visa kita vadinama nedamiegojimu ir pervargimu. Labanax

Finita! Laikas 22:42. Skamba „Ace of Spades“

Šatūnė: Kodėl viskas baigas Motorhead‘ais? Taigi XXI amžius, po velniais.

Vakarėlis baigtas, varom į viešbutį daryti „labanaktvaikučiai“. Tuo pačiu parašoma žinutė Shomei‘jui, kad rytoj jis laukiamas prie automobilio 8 val. ryto su prierašu „Lietuvos laiku“, į kurią gaunamas atsakymas „Stengsiuos“. Su ta optimistine nuotaika ir užmiegama…

Ryte, žinoma, Shomei‘ju norėjosi nukankinti. Jis ne tik išsijungė mobiliaką, bet ir nakvojimo vieta nežinoma… Oj, galandom kirvius ir liežuvius, bet pagal po pustrečios valandos pasirodžiusio Shomei‘jaus išvaizdą buvo aišku, kad vakar jam buvo labai labai labai gerai :).

Mintys prasiblaivius:

Kelionė rugsėjo vidury – superinis būdas nusiplauti nuo bulviakasio. Klubas visai normalus, publika visa sava (tik nieko nepažįsti). Lenkaičiai draugiški ir savo draugiškumą prie scenos demonstruoja braukydami alkūnėmis aplinkinių šonkaulius. Super, kad visai šalia nebrangus viešbutis. Dvidešimt penktas AČIŪ Shomei‘ui, nupirkusiam bilietus, suradusiam viešbutį, nepaklaidinusiam Lenkijos labirintuose, bei atlaikiusiam moterišką kompaniją. Taigi į Baltstogę nespjauname. Į Mardiukus irgi :).

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
K.I.N.G. Satyricon
2010.01.25 09:15

geriausia dalis apie ant papų išsipiltą alų, oi skanu būtų…

Derogatory`
2009.12.25 20:14

Smagiausia dalis apie Vaderių pasirodymą, he he :D

Headless
2009.12.23 20:05

SATUNE :-DDDD ….:-DDDDDD

sator
2009.11.28 12:57

Akivaizdu, kad mergikem ten demesio truko:)

J[]|{ER
2009.11.28 11:28

Ir ant ESQUARIAL nereik stumt, jei ner klausos, geriau nieko nerashykit. Kriuksukai, blyn. Kartais pravartu ausis pravalyt.

NETAVO REIKALAS
2009.11.28 06:59

nesuprantu is kur slektos istrauke kad CHAINSAW ira oldskulininis heavy metal… jie gi 1997 susikure.. kas cia per oldskulas?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus