Naujienos

Bene egzotiškiausias metų koncertas Lietuvoje: Mongolijos stepių rokas

2019.04.02 19:55, Klubo Pikuolis inf.

THE-HUNaujų garsų ir sąskambių išsiilgusiems sunkiosios muzikos gerbėjams šią vasarą bus tikra šventė: jų ausis festivalyje „Kilkim Žaibu“ nudžiugins visiškai naujo žanro – hunnu roko – pradininkai, Mongolijos grupė „The Hu“.

Tradiciniai mongoliški instrumentai – dvistygis stryku grojamas „arklio galvos smuikas“ morin khuur ir mongoliška tristygė liutnia tovšur, grojama pirštais ir tradicinis gerklinis mongoliškas dainavimo būdas toliau, nei Mongolijos stepės, nelabai tepaplito. Tačiau Mongolijos muzikos tradiciją suporavus su roko ir metalo muzika gimė unikali grupė „The Hu“, vienu metu užburianti ir savo autentiškumu, ir šiuolaikiškumu. To ir tereikėjo, kad mongoliška muzika pasklistų po visą pasaulį.

„Hunnu roko“ pavadinimas siejamas su hunais – Romos imperijai ramybės nedavusia klajoklių gentimi, kuri, kaip manoma, buvo gimininga gentims, apsistojusioms dabartinės Mongolijos teritorijoje. „Mongolai ne šiaip pasiima vakarietiškos muzikos šablonus ir juos nepakeistus įklijuoja į savo muziką. Jie panaudoja kai kuriuos vakarietiškos muzikos elementus ir paverčia juos savo autentiška muzika. Tai nėra roko muzika, atliekama mongolų. Tai yra mongoliškas rokas“, – apie „The Hu“ muziką sakė Čikagos universiteto etnomuzikologė Thalea Stokes.

Du pirmieji grupės singlai – „Wolf Totem“ ir „Yuve Yuve Yu“ – dienos šviesą išvydo tik praėjusiais 2018 metais, tačiau svetainėje „YouTube“ abi dainos jau buvo perklausytos milijonus kartų ir yra itin teigiamai vertinamos viso pasaulio klausytojų. Šių dviejų dainų pakako, kad egzotiškuosius rokerius iš Mongolijos pastebėtų didžiulė JAV talentų agentūra WME.

„Kai grojame, bandome dvasiškai išreikšti mongoliškos muzikos grožį. Manome, kad per savo muziką galime prakalbinti kiekvieną sielą. Tačiau tikrai nesitikėjome, kad išpopuliarėsime taip greitai“, – sakė „The Hu“ gitaristas Temka.

Festivalyje „Kilkim Žaibu“ susirinkusiems muzikos mylėtojams grupė „The Hu“ ketina pasiūlyti ne tik du žinomiausius savo kūrinius, bet visos valandos programą, kurioje bus gausu dainų iš dar neišleisto, tačiau jau septynerius metus šlifuojamo mongolų albumo.

Jonines švęsti kitaip siūlantis alternatyvios muzikos festivalis „Kilkim Žaibu“ vyks, birželio 21-23 dienomis vyks Varniuose, Lūksto ežero pakrantėje.

Daugiau informacijos:

www.kilkimzaibu.com

Grupės video:

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Peckelis
2019.04.07 10:53

O Dissimulation patys oficialiai ką nors, kur nors skelbė? Jei ne baika, tai metas būtų pradėt repetuoti, kad stačiais per festą elitas elito neapšertų.

Peckelis
2019.04.07 10:53

O Dissimulation patys oficialiai ką nors, kur nors skelbė? Jei ne baika, tai metas būtų pradėt repetuoti, kad stačiais per festą elitas elito neapšertų.

Zlo
2019.04.04 21:25

Aš taj skaitau, kad če nacei (žr. „Yuve Yuve Yu“ ties 2:08). Kur, kažin, Kazlauckų Jonukas – gi reikia laiškus parašyti visiems, perspėt, viską. :D

Xenon
2019.04.04 12:28

Linksma bus, bet kyla klausimas… KUR NX DINGO DISSIMULATION?

Nejaugi tai buvo ant tiek lievas balandžio pirmosios pokštas, kad net buvo parašyta, kad tai ne bajeris? O gal Dissimulation jau prisigėrė ir nulūžo kažkur pakeliui 3 mėn iki festo?

Miuleris
2019.04.04 09:44

turėtų būti linksma :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus