Straipsniai

Belaukiant festivalio „Kilkim Žaibu XVI“ – pokalbis su TURMION KÄTILÖT

2015.06.12 12:12, Klubo Pikuolis inf.

1-3Belaukiant festivalio „Kilkim Žaibu XVI“ – interviu su išskirtiniais šio renginio svečiais suomių industrinio metalo komanda TURMION KÄTILÖT. Į klausimus atsakė abu pagrindiniai grupės vokalistai: Spellgoth (Tuomas Rytkönen) bei  MC Raaka Pee (Petja Turunen).

Sveikinimai iš Lietuvos, TURMION KÄTILÖT! Su nekantrumu laukiame Jūsų pirmojo pasirodymo šiame festivalyje. Kokie Jūsų pačių lūkesčiai artėjant koncertui?

Spellgoth: Lūkesčiai kaip visuomet – patys aukščiausi. Mums visuomet atgaiva „pabėgti“ nuo įprastų vietų, kuriose grojome jau dešimtis kartų.

Jūsų grupė garsėja įspūdingais gyvais pasirodymais. Kokių specialių priemonių imatės prieš kiekvieną koncertą, kad pasiektumėte tokį rezultatą?

Spellgoth: Cha cha, geriame! Mes nieko neplanuojame. Netgi kai scenoje turime kviestinių svečių, nieko konkretaus neruošiame. Mūsų grupėje viskas plaukia natūralia eiga.

Jūsų muzikos stilius gerokai skiriasi nuo kitų grupių, kurios groja šiame festivalyje. Ar dažnai esate kviečiami groti tokiuose renginiuose kaip šis? Ką žinote apie „Kilkim Žaibu“?

Spellgoth: Aš kartą čia jau grojau (su grupe HORNA – red. past.) ir man labai patiko! Girdėjau, kad šiais metais festivalis vyks kitoje vietoje. Mes galime bendradarbiauti su kitomis grupėmis, nesvarbu kokią muziką jos groja. Vienintelis klausimas: ar jos pačios sugebės dirbti su mumis…

4Be pačių TURMION KÄTILÖT daugelis Jūsų taip pat groja ir kitose grupėse, tokiose kaip HORNA, TAROT bei ETERNAL TEARS OF SORROW. Ar sunku viskam rasti laiko?

Spellgoth: Žinoma, mums tenka griežčiau susiplanuoti savo dienotvarkes. Mes pasiruošiam, išgeriam ir suteikiam publikai kojas drebinantį orgazmą!

Papasakokite ką nors apie grupės ištakas. Kaip susikūrė TURMION KÄTILÖT?

MC: Pirmuosius demo įrašus pradėjau kurti dar 90-ųjų pabaigoje. Pirmosios dainos buvo „Pimeyden Morsian“ ir „Teurastaja“. Demo įrašų pavidalu buvo sukurta apie pusė „Hoitovirhe“ albumo dainų. Paskui prisijungė DJ Vastapallo (pirmasis gitaristas), ir mudu ėmėmės leidybinės veiklos. Kai debiutinis albumas buvo paruoštas, atėjo metas ieškoti bepročių, kurie grotų su mumis gyvai. Tada įvyko blogiausia. Mums visiems taip patiko, tad kelio atgal nebebuvo. Tai tapo nepakeičiama mūsų gyvenimų dalimi.

Kaip sugalvojote pavadinimą TURMION KÄTILÖT ir ką jis reiškia?

MC: Na, aš ko gero buvau šiek tiek išgėręs, kai sugalvojau šį „darbinį“ pavadinimą. Tiesiog norėjau panaudoti žodžius su suomiškomis raidėmis. Todėl pavadinime yra raidės R, Ä bei Ö. Pažodžiui tai reiškia „Griuvėsių akušerės“ arba „Prakeikimo akušerės“.

1-1Kokie atlikėjai Jūsų kūrybai turėjo daugiausiai įtakos? Ar patys klausotės kitų industrinio metalo grupių?

MC: LEILA K, PRODIGY, 2 UNLIMITED, PANDORA, BASIC ELEMENT ir panašiai. Taip, industrinė muzika man irgi patinka!

Spellgoth: Aš klausausi beveik kiekvieno stiliaus, kokį tik galima įsivaizduoti. Labiausiai mėgstu black metalą, industrinę muziką, pankroką (ypač – GG ALLIN ir TURBONEGRO), klausau daug neofolko ir įvairios „meinstryminės“ elektronikos (THE KNIFE, LADYTRON, RÖYKSOPP ir t. t.). Turiu nemažą įrašų kolekciją, visko niekaip neišvardinčiau.

Jūs neretai lyginami su RAMMSTEIN. Ar tai Jus erzina?

Spellgoth: Kodėl turėtų? Juk tai aukščiausios klasės grupė! Tiesa, mes artimesni 90-ųjų eurodance judėjimui nei metalui, tačiau tokios smulkmenos mums nerūpi.

Kaip dėl Jūsų fanų? Iš ko gaunate stipresnę grįžtamąją reakciją – industrinės muzikos gerbėjų ar metalistų?

Spellgoth: Turime gerbėjų iš visų kategorijų. Nuo velnio garbintojų iki rednekų, nuo hipsterių iki pankų. Negalėčiau pasakyti, kurių susidomėjimas stipresnis.

Koks buvo juokingiausias ar labiausiai beprotiškas nutikimas Jūsų grupės istorijoje?

Spellgoth: Sunku išsirinkti vieną atvejį – jų buvo šimtai. Pavyzdžiui, kartą vienai degalinei atidavėm nemokamą mėginį „šokoladu padengtų braškių“ (jeigu suprantate, ką turiu omeny), kurios, žinoma, buvo pasivogtos iš kitos degalinės…

Dėkojame, kad skyrėte laiko atsakyti į šiuos klausimus. Linkime sėkmės. Jau netrukus pasimatysime!

Spellgoth: Sėkmės Jums! Tegyvuoja „Kilkim Žaibu“!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus