Naujienos

BEHEMOTH lyderis vėl susilaukė Lenkijos valdžios persekiojimo

2017.11.06 10:21, Parengė Seniukas

BehemothBEHEMOTH lyderis Adamas „Nergal“ Darskis vėl susilaukė Lenkijos valdžios nemalonės. Šį kartą jis buvo apklaustas Lenkijos teisėsaugos, įtariant, kad Nergal neva išniekino Lenkijos valstybės simbolius.

Nergal atskleidė, kad susilaukė kaltinimų, jog neva grupės marškinėliai „The Republic Of The Unfaithful“ įžeidžia Lenkijos valstybės herbą. Lenkijos įstatymai draudžia niekinti ir tyčiotis iš valstybės simbolių. Nergal šį nesusipratimą atskleidė socialiniuose tinkluose spalio 30 d., kur jis rašė:

„Ir vėl aš čia. Dabar vykstu į Gdansko prokuratūrą, kad mane apklaustų kaip įtariamąjį „The Republic Of The Unfaithful“ byloje. Vykstu aš ir mano „nusikaltimo“ partneris Maciekas Manticore Gruszka. Keli asmenys jau buvo apklausti, įskaitant heraldikos ekspertus, kurie labai aiškiai pasakė: „TAI NĖRA LENKIJOS SIMBOLIS“. Vis dėlto atrodo, kad teismui priimti sprendimą to neužteks.

Ar jie surado atpirkimo ožį? Ar tai dar vienas Lenkijos valdžios bandymas apkaltinti Nergal ir parodyti, kas laukia kitų menininkų? Gal galiu paklausti, kokią žinią norima perduoti? Kad NEŽAISTUME su jumis? „Lenkijos simboliai, kaip ir religiniai, yra neliečiami“? „Menas turi griežtas ribas ir tu turi joms paklusti, Nergalai“?

Behemoth1Keisti laikai, keista šalis, keistos nuotaikos… Tenka pripažinti, kad šioje šalyje man NĖRA saugu ir patogu gyventi, bet ar dėl to turiu jaustis kaltas? Tikrai ne, po velnių. Aš garbinu racionalų protą ir esu didelis logikos gerbėjas, štai kodėl man AKIVAIZDU, kad erelis, ant kurio NĖRA karūnos, NĖRA Lenkijos simbolis. Taškas.

Deja, mes sustabdėme prekybą marškinėliais su šiuo piešiniu (bet ei, jie JAU yra geriausiai parduodami iš viso mūsų katalogo! Valio!), bet ką mes darysime su gerbėjais, kurie išsitatuiravo „The Republic Of The Unfaithful“ ant savo nugarų? Ar mes juos suimsime? Nulupsime odą? Uždengsime? Šiuos retorinius klausimus palieku neatsakytus, o toliau einu daryti, kas man sekasi geriausiai: užknisinėti kvailus žmones savo sąžiningu ir nuoširdžiu menu ir aš NIEKADA neatiduosiu savo laisvės tai daryti.“

2011 m. teismas galutinai panaikino kaltinimui Nergal dėl jo veiksmų, kurie neva įžeidė religinius jausmus, kadangi Nergal 2007 m. Gdynėje vykusio koncerto metu pavadino Katalikų bažnyčią „pačiu žmogžudiškiausiu kultu mūsų planetoje“ ir suplėšė Bibliją, pavadindamas ją „melo knyga“.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2017.11.06 13:07

lietuviams reiktų imti pavyzdį. Nors kažkokį judesį sukeltų metalo scenoj, bo ana kone mirus jau, atrodo

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus