Straipsniai

BATTALION „Kas nenorėtų išgerti su SLAYER?!“

2015.05.31 20:14, Gedas (Seniukas)

BattalionŠveicarai BATTALION Lietuvoje lankėsi jau tris kartus, iš kurių du – festivalyje „Velnio akmuo“. Savo pasirodymais sugebėję užkurti velnią lietuvių galvose, BATTALION išleido naują studijinį albumą „Generation Movement“, kupiną seno (naujo) gero thrash metalo. Pati ta proga velnius vėl pažadinti! Radijo stoties „Start FM“ metalo beprotybės propaganda „Audronaša“ susisiekė su BATTALION gitaristu ir vokalistu Silvanu Etzenspergeriu.

Sveikas, Silvanai! Pakalbėkime apie BATTALION naująjį albumą „Generation Movement“. Muzikine prasme jame drastiškų pokyčių nerasime, tad kokie buvo didžiausi iššūkiai, kuriant šį diską?

Kaip ir visada, visos dainos gimė improvizacijų būdu. Taigi didelių pokyčių nebuvo, jų nėra ir muzikoje – tai tipiški BATTALION. Šį kartą dainas kūrėme kartu su gitaristu Claudio ir bosistu Alexu – tai bene vienintelis pasikeitimas, palyginti su tuo ,ką esame darę anksčiau.

Ar neteko kuriant dainas susibaladoti su bosistu Alexu?

O ne! Anksčiau, kai buvome jaunesni, kartais kildavo tarpusavio problemų, bet dabar jau grojame kartu trejus metus, o su metams bėgant šiaip ar taip tapome ramesni. Visada sakome vienas kitam ką galvojam, bet kartu žiūrim, kas būtų naudingiausia dainoms. Viskas vyko labai ramiai.

Gerai, kad ta ramybė neaplankė jūsų muzikos! Kiekviename BATTALION albume yra epinė daina. „Generation Movement“ – ne išimtis, kurio titulinis kūrinys, mano nuomone, taip pat skamba kaip epinis thrash metalo gabalas. Ar tai, kad vis sukuriate ilgesnius kūrinius, yra atsitiktinumas?

Nedarome to specialiai. Tiesiog kuriame muziką, o paskui tobuliname konkrečias dainas. Likus savaitei ar dviem iki darbo studijoje, pradėjome svarstyti, koks galėtų būti albumo pavadinimas. Lygiai taip pat nutiko ir su „Set The Phantom Afire“, kurio titulinis kūrinys yra labiausiai epinis albume ir kurio pavadinimas labiausiai tiko pavadinti visą albumą bei būti ketvirtas iš eilės. Su „Generation Movement“ taip pat išėjo, kad titulinė daina yra ilgiausia ir labiausiai epinė albume.

Battalion3„Generation Movement“ albume išsiskiria daina „Lowrider“. Ar ją sukūrėte po galingo nugėrimo?

(juokiasi, – red.) Tiesą sakant, ne. Pamenu, tada su grupe atidirbinėjom kitą dainą – „Unaltered Attitude“, kai su būgnininku Sämiu pradėjau groti vieną rifą, kuris mums priminė lenktyninį automobilį. Jis buvo toks paprastas, toks pigus, bet jame buvo tiek jėgos, kad aš nutariau, kad velniop, grokime jį! Praktiškai po vienos pasigrojimo mes buvome užbaigę visą dainą. Tai viena iš tų dainų, kurios gimsta labai lengvai, bet ji turi labai daug jėgos. Man „Lowrider“ labai patinka, ji puikiai tinka vakarėliams! Bet ją kurdami mes buvome ganėtinai blaivūs (juokiasi, – red.).

Nereikėjo tau to sakyti :) Kurdami „Generation Movement“ viršelį, pratęsėte bendradarbiavimą su Paulu Gregoriu. Ar niekada nepagalvojote keisti dailininką?

Ne, tokia mintis mums net nekilo, nes mes norime ir toliau dirbti su Paulu. Jis mums yra tobulas dailininkas.

Štai ir ant trečiojo albumo puikuojasi ta pati baidyklė, kaip ir ant ankstesniųjų. Ar davėte jai kokį vardą?

Mes ją vadiname The Underdog (liet. „Atskalūnas“, – red.), o Paulas ją pravardžiuoja Metalhead (liet. „Metalistas“, – red.). Taigi ji turi skirtingus vardus ir mes abu juos naudojame.

The Underdog yra dar viena priežastis, kodėl mes pratęsėme bendradarbiavimą su Paulu, kadangi jis tarsi suteikė mūsų grupei veidą. Kai sukūrėme pirmąjį albumą „Underdogs“, turėjome grupės muziką, logotipą, bet neturėjome savojo veido, kurį mums suteikė Paulas su savo piešiniu. Net ir nesant BATTALION logotipo, iš viršelio lengvai atpažinsi, kad tai yra BATTALION darbas. Paulas piešia fantastiškai!

Battalion12014-uosius galima drąsiai vadinti sėkmingais metais grupei BATTALION. Buvote pasirinkti apšildyti Šveicarijoje didžiuosius SLAYER, ne mažiau galingus MACHINE HEAD. Ar ši patirtis davė ką nors gero grupei, ar tai tebuvo pagrojimas didelėje scenoje, ir tiek?

Tai buvo tikrai beprotiški koncertai, o pasirodymas su SLAYER buvo fantastiškas! Mes buvome tik apšildančioji grupė, bet kai užlipome ant scenos ir pradėjome groti, atsivėrė pragaro vartai – publika tiesiog pašėlo! Paprastai taip nebūna.

Mums, kaip grupei, tai suteikė patirties grojant didelėje scenoje. Grojant su SLAYER salėje buvo apie 1500 žmonių. Tai buvo vienas tų koncertų, kurių neįmanoma užmiršti.

Mačiau jūsų nuotraukas iš to koncerto ir pastebėjau, kad Kerris Kingas taip pat pasinaudojo puikia galimybe nusifotografuoti su jumis! :)

O taip (juokiasi, – red.). SLAYER su mumis buvo labai draugiški, leido mums pasikabinti scenos uždangalą, pasidaryti gerą garso patikrinimą, o po koncerto drauge išlenkėme Jägermeisterio. Kas nenorėtų išgerti su SLAYER (juokiasi, – red.)?!

Praeitais metais laimėjote Šveicarijos „Wacken Metal Battle“ konkursą, kuris sudarė jums galimybę atstovauti Šveicarijai tarptautiniame finale „Wacken Open Air“ festivalyje. Mačiau jūsų pasirodymą Vakene ir nesakyčiau, kad tai buvo geriausias matytas BATTALION pasirodymas. Ar krovėte į kelnes, kai lipote Vakene ant scenos?

O taip, manau, kad mūsų kelnės tikrai buvo pilnos mėšlo, nors, kita vertus, aš manau, kad mūsų pasirodymas buvo labai neprastas. Ar tu taip nemanai (juokiasi, – red.)?

Na… bent jau atrodėte kaip žmonės…

Iš tiesų mes nesame žmonės, tik atrodome panašiai (juokiasi, – red.).

Battalion2Bet kokiu atveju linkiu jums vieną dieną užlipti ant didžiosios Vakeno scenos ir parodyti, kas yra šveicariškas thrashas! Paskutinis klausimas: jie kas nors kurtų filmą apie Dave‘ą Mustaine‘ą, akivaizdu, kad jūsų gitaristas Claudio būtų pirmas eilėje suvaidinti pagrindinį personažą (Claudio yra taip pat raudonplaukis, kaip ir D. Mustaine‘as, – red.). O ką tu pats norėtum suvaidinti?

Aš išvis nenorėčiau vaidinti kine.

Galvojau, gal tiktum filmui „Trainspotting“ (liet. „Traukinių žymėjimas“, – red.)?

(juokiasi, – red.) Ai, vietoj to, kad vaidinčiau kine, aš geriau sugročiau Vilniuje, klube „Metro“ arba festivalyje „Velnio akmuo“. Man tai būtų kur kas smagiau nei vaidinti kine.

Tikimės, kad grįšite dar į Lietuvą! Deja, jūsų artimiausiuose koncertiniuose planuose Lietuvos nėra…

Žinau žinau! Norėtume dar kartą sugroti „Velnio akmenyje“, bet tai turbūt mažai tikėtina, nes ten grojome jau du kartus. Turiu vilties atvykti rudenį, bet kol kas neturime numatę konkrečių datų ar konkrečių planų. Norime grįžti į Lietuvą, nes per ilgai čia nesame buvę – paskutinį kartą buvome 2013-aisiais. Pasirodymas „Velnio akmenyje“ buvo žiauriai geras!

Na, puoselėkime bendrą svajonę, kad BATTALION sugrįžtų į Lietuvą. O kol kas palaikykime kontaktus ir susisieksime, kai turėsite naują BATTALION albumą!

 

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus