Albumai

BARBARIAN „Heavy Metal Resurreccion“ – šiuolaikinės 80-ųjų metalo mados ispaniškai

2008.04.09 00:00, Birutė

BARBARIAN „Heavy Metal Resurreccion“ – šiuolaikinės 80-ųjų metalo mados ispaniškai Ko tik nebūna šiandienos metalo scenoje! Tuo pat metu, kai garsaus NWOBHM judėjimo atstovai IRON MAIDEN (IM) jau kone 30-metį švenčia (nors laikosi dar gerose aukštumose), vos prieš penkerius metus susikūrę ispanai BARBARIAN nutarė groti panašiu stiliumi. Tiesa, „svorio“ savo skambesiui jie suteikia įjungdami aštrių šiuo metu taip pat savotišką atgimimą išgyvenančio thrash metalo rifų ir „sveikos“ agresijos.

Taigi, „Heavy Metal Resurreccion“ CD (antrasis grupės diskografijoje) demonstruoja senąsias metalo madas šiuolaikiniame kontekste, tik su gerai išskiriamu ispanišku koloritu. Grupės kūryba pasižymi solidžiai ilgais kūriniais, trunkančiais 5–12 minučių. Bendrai paėmus, visose dainose skamba puikūs, techniški gitarų rifai, gerai vanoja ir ritmo sekcija, taigi muzikantai aiškiai „pasikaustę“ gerokai anksčiau nei užgimė BARBARIAN.

Pradžia grynai „maideniška“, ne veltui čia išvestos paralelės tarp šių dviejų grupių. Bet vokalistui prabylus ispaniškai, o jo balsui nuskambėjus daugiau thrash‘eriškai, tokios asociacijos išsisklaido. Pirmasis gabaliukas užkuria tą smagų, dinamišką, šelmišką ritmą, kalantį visame albume. O jau kvatojimas jo pabaigoje – nuožmumu nenusileidžia „Master of Puppets“ balseliui! Antrasis kūrinys, tegul ir gana monotoniškas, paperka ir aršumu, ir įdomiomis soluotėmis, ir linksma nuotaika. Ir kas galėtų pagalvoti, kad heavy‘n‘thrash stiliui visai gerai tinka ispanų kalba? O štai titulinė kompozicija , ilgiausia visame diske, kaip tik labai įvairi tiek tempo kaitos, tiek skirtingų motyvų, tiek apskritai stilistiniu požiūriu. Čia vienu metu (ir gana ilgai) skamba net virtuoziškos gitaros partijos, tarsi „pasiskolintos“ iš Steve Vai ar Marty Friedman. Toks netikėtas intarpas bent jau man daro „Heavy Metal Resurreccion“ išskirtiniu šio disko kūriniu. O kaip gražiai, kažkaip didingai skamba pagrindinės jo frazės skandavimas!

BARBARIAN „Heavy Metal Resurreccion“ – šiuolaikinės 80-ųjų metalo mados ispaniškai Nežinia kodėl, „Ciudad maldita“ man panašėja į OBTEST skambesį, išskyrus galbūt gitaras. Čia jos labai „maideniškos“, nors tai nėra netikėta: grupės gitaristai atvirai sako, kad žavisi IM muzika ir ši jiems turėjo įtakos. O penktasis gabalas, ko gero, labiausiai „išduoda“ ispanišką BARBARIAN kilmę, savotišku šiai scenai būdingu skambesiu, ne vien ispanų kalba. Yra čia ir grynai hardui būdingų vietų, kurioms kartais jaučiu nostalgiją. Uch!, smagus tas pragarėlis!

Kol visur intensyviai diskutuojama apie Jeronimą Milių ir jo kelią į „Euroviziją“, jis spėjo ir „savo“ kūrinį apturėti. BARBARIAN „Jeronimo“ yra turbūt pats “sunkiausias“ ir lėčiausias, o taip pat daugiausiai instrumentinis šiame diske. Ir labai mielas ausiai. Ech, „Parasito“… Skamba kažkiek „priest‘iškai“ (tai iš tiesų dar viena iš muzikantų simpatijų), bet iš esmės atpažįsti „barbarišką“ stilių. Gal ir per drąsu teigti, kad jis savotiškas ar originalus, bet kad patrauklus ir įsimintinas –tai tikrai. O, ir ispaniškos gitaros motyvų čia esama!

Na, ir pabaiga. Tikrai galinga, tikrai „vežanti“, tikrai… vedanti į pergalę. Kokią? Ogi savotiškos heavy metalo „revoliucijos“, kai palyginus neseniai atsiradusiai komandai gana sėkmingai pavyko „prikelti“ gana senų laikų skambesį ir apgaubti jį nauja aureole. Gal ne veltui grupės svetainė besivadinanti „barbarų įsiveržimu“…

Vertinimas 9/10.

BARBARIAN

„Heavy Metal Resurreccion“

Trukmė 58:12

1. Mensajero Hostil
2. Los Elegidos
3. Heavy Metal Resurreccion
4. Ciudad Maldita
5. Inferno Sobre La Tierra
6. Jeronimo
7. Parasito
8. La Hora De La Verdad

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
K.I.N.G. Satyricon
2008.04.16 00:42

gerai cia apie jeronima:)

Birutė
2008.04.10 16:23

“Atleisk Birute,bet IRON MAIDEN įtaka,kas juos labai minimali o panašumo į juos tikrai nelabai suradau.”

O ko čia atsiprašinėti? Juk kiekvienas klausytojas gali girdėti ir vertinti skirtingai. Aš “rėmiausi” ir nuosava klausa, ir muzikantų interviu, kur jie dažnai mini IM įtaką. Nesakau, kad ji visur jaučiama, tačiau radau tokių vietų, kur beveik viens prie vieno, nors ir neilgai. Taip, panašumo su AS ar Exciter irgi esama, to tiesiog neminėjau. Galiausiai čia tik recenzija, ir jei sudomino pati grupė – tik sveikintina. Juk iš esmės recenzijos (ypač nelabai gerai žinomų grupių CD) nemaža dalimi tam ir skirtos.
Ačiū už dėmesį.

SynnRyder
2008.04.10 11:28

Atleisk Birute,bet IRON MAIDEN įtaka,kas juos labai minimali o panašumo į juos tikrai nelabai suradau.Manau,kad jie labiau panašūs į sumodernintus ir EXCITER ar ankstyvuosius AGENT STEEL su JUDAS PRIEST.

http://www.barbarianinvasion.com/

Albumas sekcijoje Audio Y Video.

Metalistas
2008.04.10 11:28

http://www.barbarianinvasion.com/

kingas
2008.04.10 11:04

na, viena kita nuoroda tikrai nepamaisytu…

SynnRyder
2008.04.09 22:50

O,pagaliau Private Pressing CD recenzija .Suintrigavo ir ganėtinai sudomino šis darbas.Greitai permetęs biografiją pastebėjau,jog grupėje vokaluoja vienos iš pirmų Ispanijos Thrash Metal grupės FUCK OFF vokalistas.Einu,perklausysiu šio albumo treilerį,nes pastebėjau,kad jų puslapyje yra stream versija.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus