Naujienos

Baltijos kelio 30-mečio proga Rygoje antrą kartą rodomas heavy metalo spektaklis

2019.08.20 21:30, Parengė Birutė

Kurdabs_scenojeVisos 3 Baltijos šalys šių metų rugpjūčio 23 dieną jų laisvės šauklio – Baltijos kelio – 30-metį pažymės ypatingais renginiais. Latvijoje vienas tokių bus sugrįžtanti metalinė opera apie legendinį latvių tautosakos herojų Kurdabs. Šioje legendoje pasakojama apie galingą meilę savo kraštui, asmeninį tobulėjimą ir nuolatinę kovą su vidiniais bei išoriniais demonais. Šis spektaklis – pagal XXI a. samprata sukurta senovinės legendos interpretacija. Jis buvo parodytas tik kartą – 2017 m. Limbaži, Latvijoje. Tuomet jis tapo svarbiu mūsų kaimynų kultūriniu įvykiu, pritraukusiu išskirtinį žiūrovų dėmesį ir išgirtu kritikų.

Antrą kartą, techniškai patobulinta ir dar šiek tiek pakeista metalinė opera bus parodyta Lucavsala, Rygoje ypatinga proga – minint per Latviją ir kitas dvi Baltijos valstybes nusidriekusios unikalios žmonių grandinės jubiliejų. Nenuostabu, kad šios operos muzikinis pagrindas – ilgus metus savo tautiškumą puoselėjančios ir gimtinę visame pasaulyje garsinančios grupės SKYFORGER kūryba. O pagal ją spektaklyje šoks modernaus šokio atlikėjai.

Spektaklio „KURBADS. Son of the Mare” režisierė Inga Tropa, scenografas – Uģis Bērziņš, choreografiją kūrė Guntis Spridzāns, Liene Stepena ir Liene Grava, kostiumų dailininkas Kristians Aglonietis. Pagrindinių vaidmenų atlikėjai: pasakotoja – Zane Jančevska, Kurbads – Ģirts Bisenieks, gyvačių užkalbėtoja – Liene Stepena. Šoks Ivars Broničs, Gints Dancītis, Liene Grava, Jūlija Kobceva, Aldis Liepiņš, Artūrs Nīgalis, Rūta Pūce, Reinis Rešetins, Asnate Rikse, Maija Sukute.

SkyforgerRežisierė Inga Tropa sako, kad Kurdabs įkūnija teisingumą, kovą už aukštesnius tikslus ir asmenybės augimą. Ši herojiška žinutė ypač aktuali, minint Baltijos kelio jubiliejų, nes prieš 30 metų būtent milijoninė „gyva” žmonių grandinė lėmė neįtikėtiną laisvės pergalę. Dėl to režisierė savotiškai didžiuojasi galimybe pakartoti po premjeros taipogi platų atgarsį pelniusį spektaklį, kuris, tikimasi, Rygoje dabar pelnys ir lietuvių bei estų dėmesį. Juolab, kad be šio vaidinimo, matysime lietuvių ir estų folkmetalio grupių pasirodymą.

Durys į renginį atveriamos 18 val. 19:30 gros estai RIFFARRICA, 20:45 – mūsiškiai LIETIS BAND. Pati opera prasidės 22 val. Atnaujintoje jos versijoje žiūrovai išvys keletą esminių papildymų: skambės dvi naujos kompozicijos, naujai bus papasakota ankstesnė istorija, bus papildomų spec. efektų, pasirodys šokėjai ore.

Renginys nemokamas.

Žiniasklaidoje: https://www.delfi.lv/kultura/news/music/par-godu-baltijas-celam-lucavsala-atdzims-metalopera-kurbads-keves-dels.d?id=51358133

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2019.08.22 09:51

Gaila, nepavyks nulėkti į šį renginį. Bet tikiu, kad bus faina.

Gagarins
2019.08.21 21:43

Varau. Nuo namų 6 km pėsčiom. Sako, bus geriau nei Limbažuose.

Zlo
2019.08.21 15:35

Buvau Limbažiuose – visai vertas pažiūrėti dalykas.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus