Naujienos

AUTISM pristato albumą „Have You Found Peace?“

2019.02.02 18:08, Ferrum.lt inf.

album_artworkNei daug nei mažai – lygiai du metus brandinęs naują kūrybą, post-metalinio roko ansamblis AUTISM pristato šviežieną – konceptualų ir užburiantį albumą „Have You Found Peace?“, oficialiai išleidžiamą vasario 4 dieną.

Teiginys, jog ketvirtuoju leidiniu AUTISM pakylėja grupės atliekamą gitarinį post-metalinį roką į naują lygmenį, yra visiškai pagrįstas. Dramatišką istoriją pasakojanti 42 minučių trukmės muzikinė kelionė vysto tragiško susvetimėjimo ir praradimo tematiką. To rezultatas – įtraukiantis sunkiasvorio postroko ir atmosferinio metalo potyris, derinamas su ne menkesniu kūrybiniu užmoju nei savo albumuose plėtoja tokie progresyvios muzikos korifėjai kaip Steven Wilson ar Anathema.

Šešiolikmetis Nolanas su draugu suplanuoja nušvilpti tėvo automobilį. Už lango stipriai lyja. Vairuodamas miškingoje vietovėje, Nolanas praranda kontrolę, mašina nusiverčia į griovį ir užsiliepsnoja. Nolanas patiria rimtų veido ir dalies kūno nudegimų, tuo tarpu jo draugas atsiperka tik nedidelėmis liepsnos žymėmis ant rankų.

Po įvykio draugai nustojo matytis ir niekada daugiau nebesikalbėjo. Tragedija juos išskyrė. Nolanas liko sužalotas iki gyvenimo pabaigos, o jo draugą arti keturiolikos metų neapleido kaltės jausmas dėl to, kad taip lengvai pavyko išsisukti. Jis ėmė rašyti laiškus, bandydamas taip kovoti su savo vidiniais demonais ir dėl to kilusia nemiga.

Visą tą laiką Nolanas į savo draugo laiškus neatsakinėjo. Nolanas pasinėrė į gilią depresiją. Ir tada, vieną dieną, jis tiesiog dingo. Jokios žinios negavo nei šeima, nei draugai, nei bendradarbiai, ir Nolano daugiau niekas niekada nebematė.

„Have You Found Peace?“ itin efektingai įkūnija jau tradicija tapusį vaizdingą pasakojimą, virstantį muzikiniu meno kūriniu ir dėl intensyvaus bendradarbiavimo su kitais atlikėjais, kurių ne tik vardai, bet ir neretai išsiskiriančios kūrybinės paradigmos lemia kvapą gniaužiantį rezultatą.

Krzysztof Traczyk, kaimyninės Lenkijos post-metalinės grupės ROSK vokalistas, gali didžiuotis tapęs pirmuoju žmogumi, kuriam – nors ir svečio teise, ir tik epizodiškai – buvo patikėtas mikrofonas diriguoti prieš tai tik instrumentinę muziką kūrusiam kolektyvui. Negana to, ši jausminga garsinė istorija įtraukė ir post industrinės muzikos magą Povilą Vaitkevičių (OORCHACH, VILKDUJA), savo reikšmingus akcentus dviejuose kūriniuose pridėjo ir lietuviškos eksperimentinės scenos guru Laurynas Jukonis (GIRNŲ GIESMĖS, ANUBI), kitas ROSK narys Mateusz Szymanski pasirūpino albumo intro, o ryškius saksofono akcentus „Haunting Recollections“ dainoje įpaišė Valdas Voveraitis (ERDVE).

„Have You Found Peace?“ – tai logiškas AUTISM kūrybos tęsinys, tačiau dėl ypatingo pasakojimo ir svečių indėlio albumas užtikrintai pranoksta ligšiolinę kūrybą. Subtiliai derinant vokalinį naratyvą ir dinamišką ritmiką, svaiginančias ambientines tekstūras ir veriančių gitarų harmoniją, AUTISM išskirtinę istoriją geba pristatyti išties efektinga kūryba, o naujausias grupės įrašas virsta ambicingu, prikaustančiu pareiškimu.

Albumo išankstinių užsakymų maratonui gerokai įsibėgėjus, grupė skelbia „Have You Found Peace?“ pristatymo koncertus, kurie vyks kovo 30 dieną Kauno klube „Lemmy“ bei kovo 31 dieną Vilniaus klube „Kablys“. Juose žadami specialūs akcentai, nauja atributika ir dėmesys grupės gerbėjams. Tačiau dar prieš tai, vasario 21-24 dienomis AUTISM svečiuosis Vilniaus knygų mugės muzikos salėje ir savo stende pristatys naująjį albumą bei ką tik perleistą „Film Noir“.

Albumo užsakymas:

http://autism.bandcamp.com/

http://stripperrecords.bandcamp.com/

AUTISM internete:

http://www.facebook.com/autismprojectlt

http://www.instagram.com/autismband/

https://spoti.fi/2HMLFpQ

Albumo perklausos kodas :

<iframe style=”border: 0; width: 350px; height: 754px;” src=”https://bandcamp.com/EmbeddedPlayer/album=2359397289/size=large/bgcol=ffffff/linkcol=0687f5/package=2132647632/transparent=true/” seamless><a href=”http://autism.bandcamp.com/album/have-you-found-peace”>Have you found peace? by Autism</a></iframe>

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Pedo of Filth
2019.02.04 17:48

nesvarbu kuo jis virs. Bet jis ir jo lifestyle bus 100kart geriau nei šitas pseudo noirinis hipsta šūdas.

bmaggot
2019.02.04 13:13

Po to virsta kaliausia ar kokiu pedofilijonu, kaip jis ten buvo.

Pedo of Filth
2019.02.04 09:51

tuftele.
Daug prasimingiau būtų istorija kaip Nolanas, negalėdamas susirasti antrosios pusės, browsina po xhamster ir pornhub. O po 5 metų kibernetinio onanizmo, išdrįsta ieškoti tokių pat damaged moterų, Kol galiausiai jį užpisa tokie santykiai ir jis pradeda 14-16m mergaičių medžioklės-prievartavimo terror planą provincijos miesteliuose.

Frykas
2019.02.02 19:08

Kaip technokratas pasakysiu: automobiliai yra tveriame taip, kad susidūrę arba nusivertę į griovį neužsiliepsnotų. Užsiliepsnoja tik holivudiniuose filmuose

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus