Reportažai

APOCALYPTICA Kaune – kiek kartų galima matyti?

2014.04.01 00:00, Birutė

Crazytės nuotr. Daugiau nuotraukų: čia >>

Video: Cancezee

Šis retorinis klausimas kyla ne šiaip sau. Reta kuri užsienio grupė gali pasigirti buvusi mūsų žemėse tiek kartų, kiek suomių sunkiasvoriai violončelininkai APOCALYPTICA. O gal ir nė viena. Įvairiose arenose, Trakų pilyje… Taigi kiek sykių? Aštuonis? Devynis? Jau ir skaičių galima pamesti :).

APOCALYPTICA Kaune – kiek kartų galima matyti?

Ištikimiausi gerbėjai, kaskart pasirodžius naujam diskui, ar šiaip kažko naujo tikėdamiesi, tikriausiai tapo „gyvais“ klasikos ir metalo sintezės liudininkais visus tuos kartus. Ne tokie uolūs, bet vis tiek atviri naujovėms, kažkiek Apokalipsės apraiškų praleido. Jų tarpe ir aš, iki kovo 21 d. vizito į Kauno „Žalgirio“ areną, mačiusi suomius turbūt 5 kartus. Šįkart afišos skelbė, kad atvyksta ypatingas aljansas – grupė ir žymusis Suomijos simfoninis orkestras „Avanti! Orchestra“. Ši intriguojanti programa sužadino smalsumą, todėl tvirtai pasiryžta važiuoti į Kauną, juolab, kad savaitgalį ten laukė kiti reikalai.

Pusiau užpildytas alkobusas penktadienio vakarą nudardėjo iki pat arenos. Tuo tarpu į ją jau rinkosi gana gausios klausytojų pajėgos. Taigi vėl kirbėjo tas pats klausimas: kiek gi kartų APOCALYPTICA galima matyti scenoje? Užėjus vidun pasimatė, kad žiūrovams palikta maždaug trečdalis arenos – 8 sektoriai tribūnose ir šioks toks parteris. Taigi keliems tūkstančiams galvų. Ši erdvė užsipildė visiškai, tad gal ir verta patikėti pažįstamais, kurie bilietų pardavimo sistemoje sakėsi kelias dienas matę verdiktą: viskas parduota…

APOCALYPTICA Kaune – kiek kartų galima matyti?

Jau po 20 val. į sceną žengia orkestras, kuris sugroja prologą. Toliau į nuo orkestro izoliuotą aptvarą užsikabaroja būgnininkas, jau daugelį metų sustiprinantis violončelių skambesį energinga ritmika. Galiausiai į likusią erdvę, kurioje nėra sėdimų vietų, įsiveržia APOCALYPTICA trio, nešini savo instrumentais. Skirtingas ne tik šių instrumentų tembras, bet ir muzikantų apranga. Čia ekstravagantiškumu išsiskiria Perttu, vėliau ir pakeitęs savo drapanas.

O tuomet prasidėjo dar niekada negirdėtas šou. Specialiai harmonijai su orkestru palaikyti buvo parinktas daugiau klasikinis, ramus repertuaras (apsiribota tik pora METALLICA koverių – nostalgija savo šaknims?). Gerai žinomi kūriniai su vokalinėmis partijomis čia skambėjo vien instrumentine versija. Vienareikšmiškai reikia pasakyti, kad su orkestru grupė suskambo visai kita kokybe, išties atsidūrė kur kas aukštesnėje kategorijoje. O koks šiltas (visai ne šiaurietiškas) bendravimas su iš širdies ovacijas keliančia publika!

APOCALYPTICA Kaune – kiek kartų galima matyti?

Keli lyriškiausi kūriniai nuskambėjo, apokaliptininkams sėdint ant laikinai išneštų kėdžių. Įskaitant vieną Perttu solinį benefisą. Bet tai ir viskas – toliau trijulė malėsi po visą sceną, nešiodami sunkius instrumentus – sukiojosi, bėgiojo ir net… šliaužiojo. Kas be ko, vaizdelis įspūdingas ir dar niekur neregėtas. Buvo ir bonusas – dar niekada koncerte neatliktas kūrinys. Kad ją kur velnias, tą atmintį – pavadinimo nepamenu… O skambant didžiausiems hitams, labiausiai įsiaudrinę žiūrovai pakilo iš pirmutinių parterio eilių ir „rovė“ prie scenos. Iš pradžių juos iš ten vaikė apsauga. Ypač vieną įkaušusį personažą, kuris iš paskutiniųjų veržėsi prie pat scenos. Tačiau vėliau, kai grupė grojo žinomiausias kompozicijas, kurių metu sukildavo net tribūnos, tas darbas pasirodė bergždžias, ir žmonės susispietė priekyje. Trys, du vienas… Koda.

Porą valandų, tiesa, su pertrauka, sugroję suomiai paliko kuo geriausius įspūdžius. Nė nemirktelėjusi (nors reportažas rašomas Melagių dieną :) pasakysiu, kad man tai – pats įspūdingiausias APOCALYPTICA reginys iš visų matytų. Dar reikia pagirti „Žalgirio“ arenos akustiką. Viskas skambėjo labai gerai. Taigi prisiminus „Siemenso“ problemas, galima nebebėdoti, kad reikėjo dėl APOCALYPTICA trenktis į Kauną. Na, o savaitgalio, praleisto tame pačiame mieste, kuriame ką tik siautėjo patrakę violončelininkai, visiškai pakako įspūdžiams suvirškinti, tegul ir visai kitokiame kontekste…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2014.06.04 17:26

AC/DC su 15000 žmonių nėr kas veikt. Va 150000 – tai jau šis tas…

alkometal
2014.04.09 13:13

Geriau i Zalgirio arena AC/DC pakviestu.15000 zmoniu 100 kart geriau tiktu ir pirma kart butu.

Birutė
2014.04.04 09:25

Birutė
2014.04.03 17:04

Na, jei žmonės nežino, kur eina, o paskui šneka pievas – jų problemos :)

Man sunkumo kaip tik netrūko, dar įdomiau, kai toks variantas, nes visa kita jau klausyta perklausyta. Na, tai gal iš dalies ir dėl to, kad dažnokai lankausi operhauze, o ten tai jau visiška klasika…

odium
2014.04.02 14:41

Teko ir man juos matyt ir vienus, ir su būgnininku, dabar va ir su orkestru. Pažiūrėčiau ir dar kartą, bet nebent solo koncertą. Arba tik su būgnininku ir su repertuaru iš trijų pirmų albumų. Bo sunkumo kaip tik ir pritrūko iki pilnos laimės šį kartą.

Kita vertus, kai orientuojiesi į platesnes mases, tai nieko keisto. Viena moteriškė per pertrauką telefonu guodėsi tai, kuri jai pakvietimus sušaudė, kad jos “jautrioms ausis toks rokas – tikras košmaras”. Ypač kai grupėje “du ilgaplaukiai ir vienas normalus”.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus