Straipsniai

Apie ANCIENT CEREMONY ir bažnytinę cenzūrą Vokietijoje

2009.03.20 00:00, Pikulas

ANCIENT CEREMONY – viena šventvagiškiausių Vokietijos formacijų nuo šventosios inkvizicijos laikų. Šią tamsos ir blogio litanijas atliekančią black metalo grupę 1989-aisiais pradėjo burti niūrumo genijus, kompozitorius ir muzikantas Chris Anderle. Į ANCIENT CEREMONY jis sukvietė muzikantus, galinčius parodyti savo šiurpias mintis ir bedieviškas emocijas. Grupė susiformavo, kai 1991 m. prie jos prisijungė paskutiniai nariai.

Apie ANCIENT CEREMONY ir bažnytinę cenzūrą VokietijojePirmąkart grupė pasirodė gyvai 1992-ųjų birželį, o 1994-ųjų vasarį išleido savo pirmąjį sunkių ir slegiančių arijų mini albumą „Cemetery Visions“. ANCIENT CEREMONY buvo įkvėpti skirtingų roko muzikos žanrų, klasikinių kompozitorių, tamsiosios erotikos, mistinės bei filosofinės literatūros. Vėliau, patyrusi kelis pasikeitimus sudėtyje, viena ilgiausiai gyvavusių Vokietijos sunkiosios scenos formacijų liko uždegta vienos minties: „Nėra tikro meno be šėtono įkvėpimo“.

1996-ųjų gruodį ANCIENT CEREMONY pasirašė sutartį su žymiaisiais Londono „Cacophonous Records“ ir po jų vėliava išleido du persmelktus melancholijos, didelės sėkmės sulaukusius albumus vampyriškomis temomis: „Under Moonlight We Kiss“ (1997 m. gruodis) ir „Fallen Angel’s Symphony“ (1999 m. sausis), pirmajame panaudoję klasikinį Klaudio Monteverdžio kūrinį.

Grupės skiriamasis kūrybos bruožas – simfonijos elementų sintezė su ekstremaliu metalo greičiu – pritraukė brutalios jėgos ir niūrios estetikos gerbėjus. Šie simfoniniai tragiško ir romantiško skambesio albumai iškėlė grupę į aukštą ekstremalios scenos lygį ir ANCIENT CEREMONY įgijo dar daugiau gerbėjų visame pasaulyje.

Apie ANCIENT CEREMONY ir bažnytinę cenzūrą VokietijojeAlbumas „Synagoga Diabolica“, išleistas 2000 m. kompanijos „Alister Records“, skambėjo kur kas radikaliau. ANCIENT CEREMONY kūryba įgavo papildomo greičio ir agresijos. „Anno Satanas XXXV“ buvo pirmas grupės turas po šešias Europos šalis, po kurio, 2001-ųjų vasarą, ANCIENT CEREMONY pasirašė svarbią sutartį su „Trisol Music Group“ – viena pagrindinių studijų pasaulyje. Kitais metais „Trisol“ / „Armageddon Shadow“ išleido sakralinį mirtino orkestro albumą „The Third Testament“. Albumas ne tik sukrečia vaizduotę kompozicijų originalumu, bet, skambėdamas greitai ir intensyviai, stebina ypač kruopščiu smulkiausių elementų atlikimu. Du pastarieji darbai susiję su skirtingais satanizmo aspektais: mitologiniu, poetiniu, istoriniu bei filosofiniu.

ANCIENT CEREMONY pateko į žiniasklaidos akiratį 2003-iųjų vasarą dėl kilusio skandalo. Muzikantai buvo pakviesti į Vokietijos „Summer Breeze Open Air“ festivalį. Tačiau miesto bažnyčia pakuždėjo į ausį savivaldybei ir pastaroji privertė festivalio organizatorius išbraukti grupę iš dalyvių sąrašo, nes bijojo, jog pasirodymo metu ANCIENT CEREMONY piktžodžiaus ir skleis satanizmą, ko iš tikrųjų ir reikėjo tikėtis. Renginio organizatoriams ir rėmėjams grasinta atšaukti visą renginį, jei ANCIENT CEREMONY bus leista pasirodyti scenoje. Festivalio rengėjams neliko kitos išeities, kaip išbraukti grupę iš dalyvių sąrašo.

Šis skandalas buvo vienas pirmųjų Vokietijoje, tiesiogiai nukreiptas prieš muzikinių renginių organizatorius ir konkretų muzikinį kolektyvą sunkiojoje scenoje. Kovoje su bažnytine cenzūra ANCIENT CEREMONY gavo masinį savo gerbėjų, kitų muzikantų bei žiniasklaidos palaikymą. Apie incidentą ANCIENT CEREMONY parašė kūrinį, pavadintą „P.uritan’s B.lasphemy C.all“, kurį vėliau planavo išleisti specialiame mini albume.

Apie ANCIENT CEREMONY ir bažnytinę cenzūrą VokietijojeTačiau absurdiškas mūšis tarp Vokietijos šventosios inkvizicijos ir šėtoniško muzikinio akto tęsėsi ir 2003-iųjų lapkritį įgavo naują vingį. Po to, kai buvo uždraustas grupės pasirodymas „Summer Breeze“ festivalyje dėl jos šventvagiškos pozicijos ir piktžodiško turinio tekstų, ANCIENT CEREMONY vokalistui ir įkūrėjui Chrisui Anderle katalikų bažnyčia iškėlė ieškinį teisme už paniekos bažnyčiai išreiškimą per seriją nuotraukų, paviešintų ANCIENT CEREMONY interneto puslapyje. Bažnyčia pareikalavo pašalinti įžeidžiančias nuotraukas arba sumokėti 10 000 eurų kompensaciją. Teismo posėdis buvo paskirtas 2004-ųjų gegužės 26 dieną, tačiau abiejų pusių advokatai sutarė dėl galimybės išspręsti šį konfliktą be teismo.

Po bažnyčios akibrokšto ANCIENT CEREMONY ir Chris Anderle pareiškė, jog „greičiau iki gyvo kaulo užsiknis su šia muilo opera“, nei nusileis katalikams ir sutelkė savo dėmesį į naujo mini disko „P.uritan’s B.lasphemy C.all“ užbaigimo darbus. Tačiau nepaprastai prieštaringą naują albumą išleisti Vokietijoje buvo uždrausta. Šokiruojantį antibažnytiniais tekstais šešių dainų diską 2005-ųjų sausį ryžosi išleisti tik didžiausia Rusijos alternatyvios scenos leidybos įmonė „Irond Records“. Įvykdę tai, ką žadėjo, ANCIENT CEREMONY nutraukė kūrybinę veiklą, tačiau daugybė kitų Vokietijos kolektyvų laikysis šėtoniškos etikos toliau ir tęs pradėtą ceremoniją…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
speigas
2009.03.23 17:23

Ką aš galiu pasakyti Seniuk… Nevadinau aš čia nei vieno goto transeksualu, kaip ir tas neigiamas atspalvis-visas išvadas padarei pats. Iš viso vyrai, keistai jautriai sureagavot pirmasis puolė gintis iš karto, nors jam asmeniškai nieko netaikiau, antrajam transeksualai vaidenasi. Kokią išvadą aš galėčiau tada padaryt? Nerašysiu nieko, nes vėl įžvelgta bus perdėm giliai.
kas dėl nuotraukų, tai man nerūpi tėvo trusikai ar marškiniai, jis paklausė kokios nuotraukos, tai ir atrašiau, nors siūliau pokalbį pratęsti per skype arba PM,

Seniukas
2009.03.23 09:00

Kažkaip keistai atrodo iš suaugusio žmogaus lūpų žodžio “gotai” vartojimas neigiamame kontekste. Speige, jei manai, kad gotai tėra transseksualai juodai dažytais paakiais ir MARILYN MANSON, gal pasiklausyk “StartFM” sekmadieninės laidos “Decadentia”. Tikiu, kad ta laida leis tau suprasti, kas yra gotikinė muzika.
O viešinti internete, su kuriais prasegtais drabužiais sėdėjo piktstevs, išvis kažkaip… labai apgailėtinai atrodo.

speigas
2009.03.22 11:01

Kelios prasegtos sagos, bet ir pilvas matėsi :)?
Artūrai ne aš pradėjau nuošalę.
Gero savaitgalio.

piktstevs
2009.03.22 00:28

:)) nustebinai. pries 7-5 metus uzsilenkusiame saite publikuota 9-8 metu senumo nuotrauka su keliomis merginomis , kur as baltais marskiniais prasegtom keliom virsutem sagom :) gerai isireziau tavo atmintin :) gal netycia “uzseivinai”? mielai tureciau atsiminimui, nes as ten dar be pilvo. tureciau ka anukam parodyti.

Antanai, man atrodo, kad mes kalbejome apie muzikos suvokima…

ir apskritai, su salyga, kad 6dienis, i sveikata!

speigas
2009.03.21 18:04

Apskritai siūlau diskusija pratęst per pm arba skype.

speigas
2009.03.21 18:03

Nieko aš neišsisukinėju, Nuorodų neturiu, nekolekcionuoju tavo atvaizdų. Tos nuotraukos buvo iš kažkokio tūso Klaipėdoje berods. Pusnuogis ten buvai tarp savo kaip tu sakai draugų ar draugių. Beveik nieko intymaus, bet vistiek juokinga.
Grįžtant prie Kešos, tai matau, kad ne taip supratai mane. Dar kartą paskaityk.

piktstevs
2009.03.21 17:55

neisisukinek. o kokios yra provokacines nuotraukos? ka tu vadini provokacija? ar tai – buti uzfiksuotam su draugais, kurie cia vadinami gotais (su atitinkamais idiotiskais stereotipiniais epitetais)? ir ka tai bendro turi su tuo, ka tu vadini “zaidimais”? prasau, paviesink nuorodas, butu labai idomu. nes dabar tavo nutylejimas suponuoja tai, tarsi esu uzfiksuotas kam nors “browsinantis” po klyna. o apie Kiesos sugebejimus zinau neblogiau negu tu. galim pabendrauti per ji :) nenustebciau, jeigu busiu miegojes su Bushu :)

speigas
2009.03.21 17:38

kažkaip tavo vardo neminėjau kalbėdamas apie tai, nebūtina taip asmeniškai priimti.
Kalbant apie gotus ir tamstos dalyvavimą jų tūsuose, tai prieš pora meto teko matyti, sakyčiau provokacines, nuotraukas internete, bet niekada tavęs už tai per dantį netraukiau, čia jau Kešos užsiėmimas. Ir apskritai, turėk omenyje, kad Keša liežuvio už dantų nelaiko, aš taip pat galėčiau dėl daug ko įsižeisti, tik neesu toks jautrus.

piktstevs
2009.03.21 17:22

ne, speigai, tai ne as. nematau reikalo slapstytis kitais nikais. palieku tai daryti neturintiems ka veikti. nors, kas yra vyyyyy, as puikiausiai zinau. taigi, prasau manes neizeidineti, nes galiu atkirsti tuo paciu. tamsta manes nematei nei gotu, nei kitokiame darzelyje, todel “barakinio” stiliaus pletkus siulau pasiiikti sau.

speigas
2009.03.21 15:04

vyyy prisipažink, kad vieno asmens klonas esi.
taip, netraukia mano žvilgsnis į tave darželyje sėdintį ir gotų žaidimus žaidžiantį žiūrėt.

sator
2009.03.20 21:05

99%, kad tie vokieciu avigalviai savo benkartus baznycioje krikstyjo/krikstys..

Zlo
2009.03.20 19:32

Taigi esmė ne muzikoj, o musyse, t.y. kad šventoji neklystanti motina božnytėlė kyla į kovą su bedieviais beigi sotanistais (na, ok, kilo – nes paskutinis EP lyg 2005 išleistas buvo). Pasmerkt visus sotanistus beigi jeretikus ir uždraust nafig visą metalą (nu, gal krikščionišką palikt – ale tik po atgailos!). Aleliuja! :D
Čia, kiek suprantu, straipsnis ne tiek apie šaiką, kiek apie božnytėlės kišimąsi į renginių organizavimą ir savo sąlygų diktavimą. Garbė šėtonui, pas mus tos institucijos čiuptuvai trumpesni (kol kas). Pradedu suprast Burzumą :)

bmaggot
2009.03.20 18:41

nepatinka muzika? – siauras požiūris! pavydi! pirma pats geriau padaryk!

vyyyyy
2009.03.20 17:13

speigai, panasu, kad ne skonio skirtumuose problema, o tavo siauruose poziuriuose. Netraukia tavo akys toliau vaiku darzelio tvoros. Atrodo, jau ir nebetrauks :)

speigas
2009.03.20 14:42

pagavai už sakinio tėvai :)
aš ir tu mes beviltiški, nes kad ir kiek tų cd suktume visvien man tavo mėgiama muzika nepatiks, o tau mano.

piktstevs
2009.03.20 13:14

„Northman, tau dar daug cd reik prasukt, kad suprastum, kas yra gera grupė.”

speigai, o vis tik kiek ir kokios muzikos cd reikia prasukt? aš vis dar neprarandu vilties…

speigas
2009.03.20 10:51

tai kai bus artimiausias koncertas, parasysiu i pm

Priest666
2009.03.20 10:46

jei esi is vln speigai tai gali man perduot, prasuksiu kur gal o jei patiks pats pasiliksiu

speigas
2009.03.20 10:25

Taip, Northman, turiu net cd Fallen Angel’s Symphony bei patikrinau internete kitus darbus. Maždaug prieš dešimt metų pirkau iš ūsoriaus Antakalnio turgelyje, mat tas turi ploną liežuvį labai ir sugebėjo įtikinti, kad geras cd. Kai parsinešiau… Kitą savaitę iš karto nešiau atgal, bet niekas nenorėjo nei keisti, nei papigiai pirkti. Tai daug ką pasako ar ne? Mėtosi tas cd kažkur ir po šiai dienai.Už dyką atiduočiau, jei kas iš Vilniaus nori.
Northman, tau dar daug cd reik prasukt, kad suprastum, kas yra gera grupė.

Headless
2009.03.20 10:11

Blem kazkodel pamacius juos prisiminiau tera kremata:-D

Northman
2009.03.20 10:06

speigas klysti tu bent klausei? as paklausiau man patiko isties gera ispudi paliko grupe

speigas
2009.03.20 09:13

Paskaičius pirmą pastraipą, galima pagalvoti, kad čia labiausiai troo and evil black metal grupė.
Realybėje popsu persmelktas gothic/melodic šūdmetalis, nevertas laiko gaišimo.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus