Reportažai

Antrasis U.D.O. vizitas į Vilnių – vokiečių metalo legendai jokios krizės nebaisios

2010.02.12 00:00, Birutė

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Laikas vis kažkur skuba. Apsižiūriu – ogi prabėgo ketveri metai nuo pirmojo U.D.O. vizito į Lietuvą. Tada lankydamasi „Lenkų kultūros namuose“ ir džiaugdamasi, kad tenka buvoti viename iš nedaugelio vis tik įvykusių koncertų, organizuotų aferomis pagarsėjusio veikėjo, net neįtariau, kad istorija pasikartos. Tiesa, 2010 m. įvykių organizatoriai kiti, salė kita, data taip pat kita. Tačiau kaip neįlipsi du kartus į tą pačią upę, taip ir du kartus vienodo lygio renginyje vargiai atsidursi. Pasirodo, net ir tos pačios grupės. Prisipažinsiu, kad iki šiol esu tam tikroje euforijoje nuo tiesiog nuostabių įspūdžių. Jau nekalbant apie tai, kad šį kartą Udo komandos pasirodymas truko kone dukart ilgiau. O kronika byloja, kad…

Antrasis U.D.O. vizitas į Vilnių – vokiečių metalo legendai jokios krizės nebaisiosSkubu link „Forum Palace“, kojose dar jusdama flamenko ritmą, nes jau ir taip praleidau čekų simfonistų INTERITUS pasirodymą. Su taipogi jau nemažai patyrusia 8 žmonių grupuote teks daugiau susipažinti kitaip. Bėgte įskuodžiu į salę, o ten dar, laimei, nesibaigusi pertrauka. Taigi yra laiko paplepėti su rečiau matomais pažįstamais, suvažiavusiais ta proga. Kaip bežiūrėsi, nekasdienis reiškinys. Taip kilojant tuštėjančius ir vėl pilnėjančius bokalus, sceną apgaubia migla ir nutvieskia melsva šviesa. Tai signalas, kad jau tuoj tuoj…

Renginio skrajutė galėjo išgąsdinti tuos, kurie galbūt nežino, kokių velnių priėdęs tas mažas žmogus dideliu balsu. O ir jo komanda. Ten penki „judošiai“ tokie truputį kiborgizuoti… Bet daugelis susirinkusių puikiai žinojo, kur eina ir ką tikisi išvysti. Taigi „The Bogeyman“. O paskui ir visa plejada puikiai žinomų gabalų, neabejotinai įrašytų į heavio istoriją. „Dominator“ kaip ir atiduoda duoklę visam paskutinį diską pristatančiam turui. Po keleto smarkesnių gabaliukų, kurie labai gerai parodo grupės draivą, garso ir apšvietimo kokybę, muzikantų energetiką (o vienam „vaikinui“ jau arti šešios dešimtys) ir išjudina visą auditoriją – lyriškas „In the Darkness“ ir neužmirštamas „Princess of the Dawn“. Publika galutinai pašėlsta: kratosi ilgaplaukės ir plikos galvos, rėkte rėkiami dainų tekstai, užmirštamas amžius ir padėtis (juk ir kostiumai prisigeria prakaito). Kas begali būti geriau?

O pasirodo gali. Tai gitaristo Igorio Gianola solo. Sakysit, kas čia tokio – daugelis šou metu soluoja. Betgi scenoje pasisklaidęs Igariokas ima ir… šokteli į žmonių apsuptį. O paskui dar kurį laiką, lydint apsaugai, grodamas vaikštinėja po salę, taip pat ir tarp stalų! Nagi įspūdis tikrai nepakartojamas. Ir jeigu vienas pažįstamas vis burba paausy, kad Lietuvoje, atseit, esama ir geresnių gitaristų, pamatęs šiuos vojažus, prityla. Kas tokiu atveju sakoma? Bravissimo?

Antrasis U.D.O. vizitas į Vilnių – vokiečių metalo legendai jokios krizės nebaisiosPo solo seka dar trejetas pasiutusių gabaliukų, kurie sustiprina įspūdį, kad veteranams dar toli iki sveikatos, energijos, na, ir kūrybinės krizės. O tada į „mūšio lauką“ stoja būgnininkas. Taip, Francesco Jovino apsistatęs tokia mušamųjų artilerija, kad jo solo turėtų būti ne mažiau įsimintinas. Taip ir yra. Trata ta būgnų ir lėkščių gausybė, dargi vienu momentu į pagalbą ateina ritmo sekcijos draugas bosistas, taip pat smagiai tvatinantis šoninius būgnus. Tiesiog puikumėlis!

„Man and Machine“. Tai tik vienas iš likusių superinių gabalų. O dar, be kita ko, turime ir „Metal Heart“ (ar tik daugelio susirinkusiųjų širdys nepradėjo metalizuotis nuo ACCEPT laikų?), ir pašėlusį „Balls to the Wall“, ir „I‘m Rebel“, ir ryklienos „desertui“. Čia prajuokina vienas pažįstamas, telefonu namiškiams kitame mieste pranešinėjantis, kad U.D.O. štai jau gerą pusvalandį groja… paskutinį gabalą. O bisas iš tiesų tęsiasi ir tęsiasi. Bet tai labai gerai, nes virš dviejų valandų trunkantis šou iš tiesų ne tik išsunkia paskutinius žiūrovų jėgų resursus, bet ir prikala į galvas vinių: čia laiko patikrintas vokiškas metalas – tai kokybė, puikus temperamentas, atsidavimas publikai. Ir pagaliau atsisveikinusi komanda tikriausiai ne tik atidavė duoklę savo gerbėjams čia, bet ir patys pasisėmė neblogo energetinio užtaiso. Tokiais atvejais ir jokių „red bulių“ nereikia…

Arenos prieigose dar ilgokai netyla diskusijos. Vis dar energizuotos galvos kupinos įspūdžių. Paskui dar tenka mašinomis manevruoti šiemet beveik nevalomose aikštelėse ir keliuose. Tačiau ir tai niekis, palyginus su ką tik matytu reginiu. Dabar tai jau savaitės senumo įvykis, bet, rodos, viskas buvo vakar. Nerealu? Realu…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Crazyte
2010.03.16 15:47

Remigijau, kol kas man jis ne tik metų, bet ir all-time geriausias…

Remigijus
2010.02.15 16:36

Gal ir per anksti Speigai, gali būti ir tokio pat lygio koncų, visgi Metallica-os laukiam, o dar į metų antrą pusę gal dar kas atvažiuos.

speigas
2010.02.15 12:53

tai aišku, Birutė galėjo bent pasidomėti prieš rašydama, bet ką jau čia. Aš, kaip nebūdamas šios grupės itin didelis fanas, tai per koncertą sužinojau, kas toks tas dėdulė. Na, o bosą nuo paprastos gitaros, tai turbūt nereikia didelio proto atskirti :)

Dėl paskutinio teiginio-Remigijau, gal dar per anksti metų pradžioje tokias išvadas daryti? :)

Remigijus
2010.02.14 21:38

Taip… koncas buvo nerealiai geras. Na tie kas buvo Lenkų namuose prieš keturis metus to ir tikėjosi. Energetika, vokiška kokybė, nesuvaidintos emocijos, švarus grynas heavy metal.

Pst. Birute, zimogoras teisus, taigi ten ne bosisitas, o pats legendinis ACCEPT bambačius Stefan Kaufmann buvo, šiuo metu grupėje atliekantis antro gitaristo ir prodiuserio pareigas. Ale galvojau ar dar žmogus nors kartais prie būgnų prieina… ir va – malonus siurprizas nors nedaug, bet pagrojo.

Ir dar Pst. bijau, kad tai ir buvo geriausias metų koncertas ant Lietuvos.

speigas
2010.02.13 11:26

o kaip tu zimagorai tuos būgnelius iš šono pavadintu?

zimagoras
2010.02.13 01:45

“į pagalbą ateina ritmo sekcijos draugas bosistas”

gal jau autorei pagaliau reiktu pradeti skirti bosistus nuo gitaristu, o ir siaip pasidometi kuo ir kokioj grupej tas “bosistas” anksciau grojo..

šoniniai būgnai…

Savioras
2010.02.13 00:16

Kažkas nerealaus buvo

Metalistas
2010.02.12 15:20

Tikrai taip.

speigas
2010.02.12 15:11

Užtat koncertas buvo išties puikus.

Metalistas
2010.02.12 14:55

Ne melsva sviesa, o ryskiai raudona.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus