Straipsniai

ANOMALY: „death metalas iki pat grabo lentos“

2008.12.29 00:00, Šviedrys ir Polidindaitė

Nedaug mūsų undergroundo scenoje pavyzdžių, kuomet atsikuria seni kolektyvai, tylėję daugiau nei dešimtmetį. Ir kiekvienas toks sugrįžimas yra labai malonus ir laukiamas, ypač kai atsikuria grupės, turėjusios gerą vardą. Klaipėdiečių ANOMALY atsikūrimas tapo viena iš džiugiausių šių metų naujienų Lietuvos metalistams. Jau netrukus išvysime jų pasirodymą festivalyje „Trejos Šešerios“ ir ta proga kalbiname grupės sielą – vokalistą Graindą.

ANOMALY: „death metalas iki pat grabo lentos“Visų pirma norėtųsi paklausti apie grupės praeitį, tai yra apie ANOMALY išsiskirstymą 1998-aisias metais. Kodėl grupė, kuriai atrodo visai neblogai sekėsi, taip staiga nutraukė savo veiklą? Kas tai sąlygojo? Pašliję tarpusavio ryšiai, sunkus laikmetis, ar…?

Ne, tarp grupės narių nebuvo jokių pykčių ar barnių, mes iki šiol esame geri draugai, tačiau anuo metu Licifa (ex ritmo gitara) ir Gumis (ex bosistas) pradėjo dirbti užsienyje. Pradžioje jie buvo išvykę dvi savaites, po to du mėnesius, o dar vėliau išvažiavo visam pusmečiui. Iš pradžių mes repetuodavom likę trise ir laukdavom, kol sugrįš „užsieniečiai“, kad galėtumėme sugroti kokiame nors koncerte, tačiau ilgainiui tai pradėjo „užknisti“, nes tekdavo atsisakinėti groti renginiuose. Taigi galų gale mes nusprendėme nutraukti muzikavimą.

Prabėgo jau dešimt metų nuo akimirkos, kai ANOMALY paskutinį kartą matėme scenoje – paprastai tiek metų užtenka, kad žmonės gan smarkai pasikeistų ne tik išoriškai, bet ir savo viduje. Ar per šį laiką nepasikeitė paties ar kitų grupės narių muzikinis skonis? Ar ir toliau drebinsite sienas brutaliu death metalu, o galbūt savo muzikoje ieškosite ir kažkokių naujų kelių?

Tiek aš, tiek likę grupės nariai (ir buvę, ir dabartiniai) esame ištikimi sunkiajai muzikai. Nesakau, kad apsiriboju vien tik brutaliu deathu (mano manymu, būtų kvaila klausyti vien deatho ir nieko daugiau), tačiau tokia muzika visada bus mano grojaraščio pirmoje vietoje.

Kalbant apie mūsų pačių atliekamą muziką, visada maniau, kad ją turi įvertinti klausytojas, o ne patys muzikantai. Galiu pasakyti tiek: taip, mes drebinsime sienas senu geru deathu.

Na, jeigu nepasikeitė jūsų muzika, tai galbūt pasikeitė grupės narių plaukų ilgis? :)

Šiuo metu grupėje tik Valiokas turi paprasto piliečio šukuoseną, visi likę esame „volosati“. :)

Kaip manai, koks turėtų būti muzikanto atliekamos muzikos santykis su jo klausoma muzika? Ar klausaisi tokios muzikos, kokią ir groji?

ANOMALY: „death metalas iki pat grabo lentos“Manau, kad muzika, kurią klausai ir kurią groji, gali būti visiškai skirtinga (su sąlyga, kad grojama muzika turi patikti pačiam atlikėjui), kitokiu atveju bus labai sunku išvengti visokių plagijavimų ir panašiai.

Aš šiuo metu esu „užsikabliavęs ant“ KATAKLYSM, MORS PRINCIPIUM EST ir BLOODBATH, kiti grupės nariai klauso kažką panašaus, tačiau dar kartą sakau, kad neapsiriboju vien tik deathu, kartais paklausau ir roko, art roko, thrasho ir t. t.

Ar ilgam sugrįžtat? Ar tai nebus trumpalaikis atsikūrimas, po kurio vėl seks ilga tyla?

Sunku ką nors konkrečiai pasakyti, tačiau asmeniškai aš norėčiau muzikuoti iki pat grabo lentos, tikiuosi kiti grupės nariai galvoja panašiai. Atsikūrimas tikrai nebus trumpalaikis, mėginsim užkariauti visų metalistų simpatijas ir apginti anais laikais išsikovotą gerą vardą.

Nuo 1997-ųjų metų esi nuolatinis Lietuvos metalo scenos dalyvis (iš pradžių su ANOMALY, vėliau su PERPLEXX). Ar galėtum palyginti mūsų scenos situaciją tada ir dabar? Kokių teigiamų, o galbūt neigiamų pasikeitimų esi pastebėjęs?

Anuo metu buvo labai madinga apšildančioms grupėms suknisti garsą, kad headlineriai skambėtų geriausiai (patys esam susidūrę su tokiu dalyku). Šiuo metu tokių nesąmonių nebevyksta ir tai mane labai džiugina. Manau, tai būtų esminis skirtumas tarp ano laikmečio ir dabarties.

Apie 1997-ųjų metalinę sceną… Manau, tada grupių grojimo lygis ir atlikimo technika buvo žymiai aukštesnė nei yra dabar. Tada koncertų buvo žymiai mažiau ir muzikantai sėdėdavo repeticijose po du-tris metus niekur nesirodydami, tačiau, kai pasirodydavo ant scenos, tvodavo kaip kūju per galvą, o dabar, vos pramokę kelis akordus, jau braunasi ant scenos (žinau kelis pavyzdžius, tačiau nenoriu įžeisti tų žmonių). Taigi, mano nuomone, tų laikų metalinė Lietuvos scena buvo žymiai stipresnė, nei yra dabar.

ANOMALY: „death metalas iki pat grabo lentos“Kaip manai, kas labiausiai trukdo naujosios kartos Lietuvos metalo grupėms prasimušti į užsienio rinką? Juk praktiškai vieninteliai OBTEST suranda kelią Vakarų link, tuo tarpu kitos grupės pasitenkina vienu kitu pasirodymu Latvijoje ar Estijoje? Gal lietuvaičiai tiesiog nemoka groti?

Mano manymu, labiausiai prasimušimui trukdo metalo nepopuliarumas Lietuvoje. Kaip tave gali žinoti užsienyje, jei gimtajame krašte apie tave niekas nė negirdėjo. Kol Lietuvą valdys popsas, prasimušti į užsienį bus tikrai labai sunku, nes tokiems reikalams reikalingi profesionalūs vadybininkai, prodiuseriai ir panašiai.

Moka-nemoka groti? Tai labai slidus dalykas. Man, kaip greitos muzikos mėgėjui, gali atrodyti, kad kiekviena doomo grupė „mala šūdą“, tačiau nemanau, kad tai galėtų būti priežastis, dėl kurios Lietuvos grupės negali prasimušti į užsienį.

Kaip reaguoji į naujas madas pasaulinėje metalinėje scenoje – pavyzdžiui, į vis labiau populiarėjantį linksmą folk metalą? Ar kartais neapima jausmas, kad pati metalinė scena savotiškai „popsėja“?

Labai teigiamai, pats labai dažnai paklausau FINNTROLL arba KORPIKLAANI. Mano manymu, kuo didesnis pasirinkimas, tuo geriau. O dėl „popsėjimo“ – nemanau, kad vyksta kažkas panašaus.

Kiek žinau, pats esi pagrindinis tekstų kūrėjas – apie ką jie? Ar juose ką nors užsimeni ir apie ne ta puse įbestus kryžius? :)

ANOMALY: „death metalas iki pat grabo lentos“Pagrindinė tekstų tema – žmogaus silpnybės, kvailumas, nenoras kažką keisti (labiausiai mane nervina frazė „kaip radom, taip turim ir palikti“). Aišku, neapsieinu ir nepavaręs ant krikščionių, ypač apie jų nenorą diskutuoti, bei apie tai, kad visa jų Biblija yra bobučių pasakos ir niekas neįrodė, jog yra priešingai.

Dabar, kai atsikūrė ANOMALY, koks likimas laukia tavo grupės PERPLEXX?

PERPLEXX niekada nebuvo mano grupė, aš buvau pakviestas groti bosu į jau suformuotą komandą. Dabar jos paprasčiausiai nebėra ir ANOMALY atsikūrimas su tuo visiškai nesusijęs.

Ką turite paruošę festivalio „Trejos Šešerios“ klausytojams? Ar turite jau pakankamai daug naujų kūrinių?

Grosime šešis gabalus. Keturi bus nauji, niekur neskambėję kūriniai, o du „šmotai“ bus iš albumo. Manau, gerai pabujosim. :)

Galbūt jau mąstote apie naują albumą?

Kol kas nieko nenoriu sakyti šia tema, bet vėliau ar anksčiau bus.

Ar nejaučiat baimės, kad bet kurio momentu į sceną sugrįš panašią kaip ir ANOMALY muziką propaguojantys BURYING PLACE ir tiesiog išspardys jums subines? :)

Kai grupėje yra tokie profesionalai kaip Valiokas, Mamertas ir Regis, galima patiems DEICIDEams subines išspardyti. Taip, kad Ambraziejus mums nebaisus. :)

Na ką, linkim vaisingo ir tikrai ilgalaikio sugrįžimo į sceną ir sėkmės kūryboje. Iki greito pasimatymo.

Ačiū už klausimus, iki pasimatymo Vilniuje.

P.S. …Vos nepamiršau rimčiausio klausimo – Vilniuje karaliauja Ambraziejus, Šiauliuose subines spardo Skabardas, o kas valdo Klaipėdą? :)

Yra ir pas mus toks veikėjas – Šlykštynė. Dainų apie jį kol kas nekuria, bet žino jį tikrai daugiau nei pusė Klaipėdos metalistų. :)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
offlife
2011.05.03 15:10

Agonijos koncertas 2011-05-07 18val. Jonavoje Sąjūdžio aikštėje. Skambės ir Audronašos kūriniai.

UnleasheD
2010.05.12 17:33

Zjbs jie groja.
Buna sudo buna ne sudo.
Immortal irgi nevisada kepe gerus cd.
Blioc.

gliookas
2009.02.22 09:43

Vo tik nereikia pezet, gerai? Klaipedoje jie kai pasirode… tokio sudo seniai negirdejau, ble… Mp3 ju visai geri, nors nieko ypatingo, o pasirodymai… nusigere jie, shtoli

giedriavaz
2009.01.09 09:11

Pries 10 metu isleisti albumai parastai buna zymiai geresni negu dabartiniai, o pasakymas kad padaryk geriau yra s…do vertas,nes pasauly yra begalybe grupiu kurie daro geriau.

Tironass
2009.01.09 08:55

dar tokia pastebele. nemaciau, kad butu kazkur paminetas amziaus cenzas sitam puslapi. Todel pulti zmogeli vien del jo jauno amziaus yra kvaila, isislavinimo spragos :)

Tironass
2009.01.09 08:51

doosday, o kaip tau patiktu taip – jei pries 10 metu klausei anomaly tai esi gejus? :)

nepatinka zmogui ir px jam. pries 10 pries 20, kox skirtumas? esu tikras kad ir pats nezinai kai kuriu grupiu.
jei ka nors atrasinesi, tai turek omeni kad man si tema neidomi, atsakymo nesulauksi.

doomsday
2009.01.09 00:49

kazkaip pries 10 metu visi zinojo – tai turbut tu reiskais esi malalietka ir todel nezinai…jei tau niekuo neypatinga, tai siulau padaryt geriau(mielai paziureciau ka isstenetum)+ Anomaly albumas daugiau nei pries 10 metu isleistas, bet kadangi “zyndei papu” tuo metu,tai ir nieko nesuprantai.

Tironass
2009.01.08 21:14

nu ir ko cia uzsipuolet zmogeli? nu ir as nesinau tokios grupes. niekuo ji neypatinga.
paklausiau. tikrai neta grupe , del kurios zmogu bybiais apsert reikejo. tiesiog pasirdet kaip buduliai treninginiai.

Mesa
2009.01.07 23:43

Nemaciau,negirdejau.pamatysiu,isgirsiu

White Pony
2009.01.06 17:39

blemba, ne Anomalijos.. :) Kaip susikloste Agonijos likimas?

White Pony
2009.01.06 17:38

na, death metal (gal isskyrus Burying Place) kazkaip paskutinius kelerius emruis rezia ausi, bet Anomaly tai smagu bus pamatyt gyvai. Kiek tkeo matyti senais laikais – tikrai kala kaip kujis. Anomaly ir Agonija (Jonava) – dvi to laikmecio 1994-1998 brutal virsunes. Agonijos vokalistas (berods, per kakzoki Death comes didiziojoje gelezinio kablio scenoje) ligi siol stovi akyse – pusnuogis ciuvas su treninginem kelnem, ir berods melyne paaky. Tai buvo tikras akibrokstas scenai! :))

Gal kas zinot, kaip susikloste Anomalijos likimas?

Kostra
2009.01.05 13:46

Jei čia apie senąjį Šlykštynę, tai jis gi buvo kaip ir Anomaly menedžeris. Praktiškai visuose rimtesniuose koncuose pasirodo. O ir šiaip maladies čiuvas :)

dewlinaz
2009.01.03 00:45

kaip pirštu rudon akin, s2. :] Šlykštynė įeis į pogrindžio istoriją su savo stagedivingo ypatumais.

s2
2009.01.02 23:14

Tai jo. Kas ferrumo forume sėdėjo prieš kelis metus, tas atsimena, kad Klaipėdoj buvo du šlykštynės: Slykstyne jr. ir Šiaip Šlykštynė : )).

Pastarasis (kiek supratau iš senų postų) atvaro Vilniun per senų metalistų iš užsienio koncus, bando nušokt ant gležnų jaunimo pečių, dėl nemažos masės ne visada būna pagaunamas, o dar gaudo tų bugniorių lazdeles :D

O jaunasis Šlykštynė irgi nepėsčias. Tokią traumą (smurtinę) ir operaciją ne kiekvienas dabartinis jaunuolis atlaikys.

AndriusEVL
2008.12.31 11:59

Samgu kad žmonės sugeba atrasti parako savy.
pagarba

K.I.N.G. Satyricon
2008.12.31 11:44

nu neblogai, neblogai. ner ko aisku ant zmoniu varyt, bet anomaly, conscious rot ar net zasu regredior nezinot nelabai grazu. idant ju irasu galime nete rast pas ruskius. As tai galvoju dabar padarysiu tokiu senu irasu archyveli, tai kas nores – gales susipazint. jei, aisku, tadas ledas nores kad koki albuma isimtumem, nes ta savo leidyba – puikia leidyba – senu LT albumu perleidimo pradeda, tai, aisku, is saito isimsim.

jega anomaly, jega. nors ne visai mano stiliaus, bet klausau vien is metalinio patriotizmo. ir is apskritai meiles metalui
m/

brotheris
2008.12.31 08:04

trashemall:

tavęs nemokino prieš rašant pasitikri/paskaityti/pasidomėti ?

ThrashEmAll
2008.12.30 23:34

vyskupas atsipisk naxui. go that? neziuriu as cia kekvieno parasyto dalyko. Taip kad vsio nebedaryk offtopico su savo tokiais pranesimais nes man gilu,tik juokinga is tokio psichinio ligonio nervinio protrukio.susileisk vaistu.nebeatrasyk : ))

brotheris
2008.12.30 20:37

Ką tu iš vis žinojai…

Lauksim Ambraziejaus reakcijos koncerte/po koncerto dėl ANOMALY ;]

Atrofuotas
2008.12.30 19:46

ble nežinojau, kad Ambraziejus yra Vilniaus mitalistų verxas :))

o Anomaly tai labai labai neblogai m/

Svalak
2008.12.30 19:27

Visai geras tas intervas, paprastas toks.

vyskupas666
2008.12.30 19:21

tai bliat tas gaidys rašo “geras,negirdejas apie juos niekad, bet kiek paskaiciau tai atrodo kad labai rimti jie” Kai kurva jų pristatymas su muzika keliom savaitėm anksčiau ferrume laipteliu žemiau padėtas. ” kiek paskaičiau,atrodo rimti jie”-nu kur ne daunas, tai bliat visų pirma tas intervas gaidys kažkoks ant bajerio padaryts, o antra tikėk kiekvieno debilo pezalais, tai frmoj vien kietiakų sambūris.
Va taip vat.

SynnRyder
2008.12.30 17:49

Aš pora kartų matęs gyvai Alytuje ir Vilniuje taip pat atsakau.Bus geras.Na bent jau tikiuosi.

dewlinaz
2008.12.30 17:27

bus anomalus defas. irgi atsakau.

Slut Ov Hell
2008.12.30 17:19

Čia jums ne Delamorka su savo emocijonaliu metalu.
Čia yra DEATH metal!
Bus geras, atsakau.

Zombi
2008.12.30 16:45

Nu pizda debilai ant kiek. Užsiputojo ant žmogaus, kad nežino grupės/yra jaunas, eina nx, siūlau nutraukt savo egzistenciją

Miuleris
2008.12.30 11:32

kiek pažystu Šlykštynių, visi iš Klaipėdos, pažystu vieną

Pikta močia
2008.12.29 18:50

Džiugu, kad atsigauna.

Ghetox
2008.12.29 17:48

MORS PRINCIPIUM EST m/

doomsday
2008.12.29 17:42

cia apie slykstyne

doomsday
2008.12.29 17:41

yra ir ganetinai vyresnis

vyskupas666
2008.12.29 17:15

Ė, tu, atseit thrahyste, geriau jau apačioj grupės kūrybos paklausyk, o ne man čia tasakymus rašinėk.

Žemaitis
2008.12.29 17:05

ja su slikstyne tai cia idomiai,antri metai is vilniaus nelenda (apart koncu aisku)

speigas
2008.12.29 16:44

Tuo nesidomėjai, anas neįdomu, kas tau lope iš viso įdomu, chemikalų paveiktas netyčia išmokai rašyti.

ThrashEmAll
2008.12.29 16:39

zema cia su tokiais kaip tu rasinetis isvis.Pohui man ka galvoji, isvis seniau labai mazai domejausi lietuvos scena,ir cia sneka tokius dalykus trve dede. Ai sliaupk dar gaisinu laika cia su juo. NEATRASYK NEIDOMU :))

vyskupas666
2008.12.29 16:08

Tai nors tylėtum lope iš JOnavos. Tokiais postais tai tik prisipažįsti, kad esi snarglius neseniai prie kompo prileistas. O jei vyresnis ir nežinai ANOMALY, tai eik nusižudyk tada.

ThrashEmAll
2008.12.29 15:00

geras,negirdejas apie juos niekad, bet kiek paskaiciau tai atrodo kad labai rimti jie:) nu idomu,reikia ju yrasu paieskoti.

Svalak
2008.12.29 12:53

Tai kad Šlikštinė ant Vilniaus būna, kiba dar vienas yra. Nu ką, laukiu kūjo per galvą m/

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus