Straipsniai

ANGIS: „Mes visą laiką žinojom, kad dar užlipsim kartu ant scenos ne vieną kartą“

2004.03.26 00:00, Liuzeris

Nepaimti interviu iš šitos grupės aš neturėjau teisės ir, jei kas nors iš undergroundo medios atstovų būtų padaręs tai anksčiau už mane, tektų ragauti daug skystosios duonos, kad sau atleisčiau. (kaip sužinota šio interviu paviešinimo išvakarėse, visgi interviu už Liuzerį anksčiau paėmė naujienų portalo MountainRock reporteris, ko pasekoje smarkiai suprastėjo šio interviu autoriaus finansinė padėtis bei fizinė būklė – red. past.) ANGIS: „Mes visą laiką žinojom, kad dar užlipsim kartu ant scenos ne vieną kartą“Priežaščių šių „šančiovų“ kalbinimui, liaudiškai tariant, yra gyvas biesas – grupė yra iš mano gimtojo miesto; prieš kelis metus ji buvo viena perspektyviausių komandų Lietuvos sunkiasvorių lygoje; tai buvo „bendas“, kuris priversdavo net mane, šiaip jau ramų vaikiną, kratyti plaukus, kuomet dar juos turėjau… Ir taip galėčiau vardinti be atvagos, tačiau pagrindinė priežastis pakamantinėti ANGĮ buvo ta, kad šiuo metu jau nereikia, pasitelkiant nostalgiją, apie juos šnekėti būtuoju laiku. ANGIS grįžo, mielieji metalagalviai, ir prieš pat jųjų feniksišką pasirodymą AŠMENYSE šį šeštadienį, kovo 27 d., Kaune, pateikiu jums, net neabejoju, ilgai visų lauktą interviu su šiais triukšmadariais iš laikinosios sostinės.

Atsakymus pateikia gitaristas Tadas bei vietomis savo trigrašiais pamosuoja bosistas Bėska ir vokalistas Alenas. Grynai dėl protokolo turiu paminėti, kad grupėje savo instrumentus dar pamaigo Darius (gitara) ir Kingas (būgnai), kurie šiame interviu nusprendė neaušinti savo valgomųjų.

Liuzeris: Sveiki, vyrukai. Malonu girdėt apie jūsų sugrįžimą. Mano kartos klausytojai turbūt dar puikiai prisimena savo šėliojimus per ANGIES koncertus, tačiau jaunesnis ar naujai iškeptas metalagalvis greičiausiai apie jus girdėjęs tik iš įrašų ir mūsų, senolių, lūpų :) Taigi, pirmas gan tradicinis klausimas – kaip, kada ir kokiomis aplinkybėmis susibūrė ANGIS?

Tadas: Sveikas, Liuzeri. Mums irgi malonu vėl sugrįžti į sceną po ANGIES vėliava. Aš turbūt nepasakosiu labai smulkiai, kaip susibūrė ANGIS, tiesiog paminėsiu keletą faktų: mūsų grupės gimimas užfiksuotas 1996 vasario 4d. Iš pradžių galvojome groti doom/death metalą. Vadinomės irgi kitaip nei dabar – „Forgotten Gods“. Bet po gero pusmečio įvyko esminiai pasikeitimai – pasikeitė būgnininkas, pavadinimas, angliški dainų tekstai buvo pakeisti lietuviškais.
Na, o po to buvo įdėta daug darbo, išgerta dar daugiau alaus :), ko pasekoje šiandien ANGIES vardas turi savo poziciją Lietuvos metalo scenoje :)

L: Jaučiatės populiarūs ir išsiilgti? ;)

T: :) Leidžiame sau taip manyti. O jei rimtai, manau, kad anuomet buvom pakankamai populiarūs. Be to, pamenu, kai sutikdavau tave, gerb. Liuzeri, kokiam nors renginyje, tu vis nepraleisdavai progos paklausti manęs „Kada gi pagaliau gros ANGIS? Užkniso laukti!“ :)

L: Aš ten tik iš madagumo, jeigu ka… Beje, forumuose teko užtikti diskusijas apie grupės pavadinimo kilmę. Tai visgi ANGIES vardas kilo nuo legendinės gyvatės ar legendinio kardo? :)

T: Įdomu būtų paskaityti tuos forumus! Angies vardas kilo iš kalavijo pavadinimo, kurį Kuršiai (tiksliai nepamenu amžiaus, berods XIII) dovanojo vikingams :-) Ir mes ne kartą pastebėjome, kad labai dažnai esam minimi, kaip “geležinė gyvatė”, nors su gyvatėmis neturime nieko bendro. Mes kategoriškai atsiribojame nuo gyvačių :-)

L: Na, atsiriboti nuo ko nors šiais laikais – itin populiaru. Gerai, grįžtam prie rimtų temų. Pamenu, man asmeniškai, buvo labai gaila, kai prieš porą metų viena perspektyvesnių Lietuvos sunkiosios scenos grupių dingo iš akiračio ir ausiračio. Kas atsitiko? Kokios priežastys paskatino jus paslėpti savo instrumentus sandėliukuose ar pradėti naudoti kūrybinį potencialą kitose grupėse?

ANGIS: „Mes visą laiką žinojom, kad dar užlipsim kartu ant scenos ne vieną kartą“T: Taip, buvo toks laikotarpis. Tiesa pasakius, man net iki šiol nėra aiškios to priežastys. Sakykim, tai buvo daugiau grupės narių asmeniniai nesutarimai, kurių tikrai neviešinsiu, nes tai būtų neetiška iš mano pusės :)
O priežastis įsitraukti į kitų grupių veiklą labai paprasta – noras groti, jų atliekama muzika.

(dėl išsiskyrimo priežasčių nežinojimo Tadas pamelavo, kadangi tam tikruose internetiniuose undergroundo puslapiuose plevesuoja ANGIES atsišaukimas, kuriame viskas daugmaž paaiškinta. Įsižeidžiau ir daugiau apie tai jų neklausinėsiu. – liuz. past.)

L: Žinia apie ANGIES sugrįžimą mus pasiekė prieš kelis mėnesius. Kas buvo šio atsigaivinimo iniciatorius? Kaip į idėją vėl susimesti reagavo kiti grupės nariai?

T: Na, ši žinia visus pasiekė tik prieš mėnesį, tačiau mes visus tuo metus nebuvom praradę vilties nei sekundei. Iniciatorius – ANGIS. :) Iš senosios sudėties likome 3se: aš, Darius ir Gytis (Kingas). Taip kad jokių ypatingų reakcijų nebuvo, nes mes visą laiką žinojom, kad dar užlipsim kartu ant scenos ne vieną kartą :)

L: Girdėjau apie pasikeitimus grupės sudėtyje, lyginant su paskutiniu jūsų viešu pasirodymu. Kaip pasisekė privilioti naujus veikėjus į ANGĮ ir kaip jiems sekasi pritapti?

T: Iš kur tu viską taip girdi? Negi mes taip garsiai šnekam? :) Na o jei rimtai, tai kaip jau ir minėjau, iš senosios sudėties likom trise. Prie mūsų prisijungė dar 2 nauji žmonės: boso partijų ėmėsi visiems gerai žinomas XESS frontmenas Bėska, o vokalo mums iki šiol negirdėtas/neregėtas žmogeliukas Alenas. Kaip juos prisiviliojom? Labai paprastai: Bėskai davėm išgert :), o Alenas rado mūsų skelbimą Ferrum portale. O apie pritapimą manau pasisakys patys grupės nariai.

ANGIS: „Mes visą laiką žinojom, kad dar užlipsim kartu ant scenos ne vieną kartą“Bėska: Jau žinojau, kad Tadas meluos, jog mane monyjo alkoholiu, bet tai yra visiškas melas ir provokacija! :) Mes, dar kuomet buvo tokia grupe Liūnuosna, su Angim bičiuliavomės nuo kokių ’98 metų, jau nekalbant apie tas “tusovkes”, kurios vykdavo ’99 ir vėlesniais metais, juk ir Liūnuosna bosistas, o vėliau XESS gitaristas Darius buvo pagrindinis antrosios Angies sudėties kompozitorius. Galų gale, Tadas nuo praėjusiu metų groja XESS‘uose tokiomis pačiomis aplinkybėmis, kaip aš Angyje. Plius, abi grupes repetuoja tose pačiose patalpose. Nuo pat Angies pakilimo ’99-aisiais aš beveik nepraleisdavau ne vieno renginio, kur jie grodavo (žinoma, praeidamas į juos nemokamai, ir gerdamas jų uždirbta alų). Todėl jokių klausimų dėl pritapimo ar kažko panašaus nė negali buti. Taip pat aš dar šiuo metu dirbu su Kingu tame pačiame darbe.

Alenas: Jokių vilionių nebuvo, bet galiu papasakot ilgą savo kelią į Angį. Gandus apie grupės atsikūrimą išgirdau gan seniai (gal prieš pusantrų metų). Išgirdau, kad lyg vyksta vokalo paieškos (šiaip tada labiau save įsivaizdavau kaip kokios nors grupės gitaristą). Bet tada dar negyvenau Kaune ir nebandžiau (nors labai norėjau) susisiekti su grupės nariais, nes gyvenant už 70 km būtų buvę gan problematiška reguliariai lankytis repeticijose. Bet giliai širdyje vis svajojau tapti Angies nariu. Šiaip visada svajojau įkurti savo grupę, būti gitaristu ir kurti muziką, bet laikui bėgant scenoje vis labiau norėjau būti tik vokalistu, o jei groti tai tik studijoje, kuriant muziką. Bet kaip jau minėjau tada gyvenau ne Kaune, be to mokiausi dvyliktoj klasėj, daug mokslų ir panašiai… Tada galvojau, kad praleidau puikią galimybę tapti išties puikios grupės nariu. Bet baigiau mokyklą, įstojau į Kauno kolegiją, apsigyvenau Kaune ir pradėjau užsiiminėti įvairia muzikine veikla. Ir vieną kartą naršydamas internete pamačiau pranešimą, kad Angis vis dar ieško vokalo! “Jėga, pasirodo dar ne viskas prarasta”. Iš kart parašiau SMS ir gal po kokių penkių minučių paskambina Tadas ir praneša, kad vokalo Angyje vis dar nėra, ir kad galiu pabandyt. Bet tuo metu ar repeticijos nevyko ar kas, kad į repeticiją buvau pakviestas gal tik po kokių trijų mėnesių. Nuvariau, paklausiau naujų gabalų, kurie, tiesą sakant, šiek tiek skyrėsi nuo senų (jie iškart man patiko – kažkas panašaus į HEAVY METAL, o aš visada norėjau groti panašaus stiliaus muziką), po to pats pagrojau ir padainavau Bathory gabalą “Man of Iron” ir mane priėmė. Pritapt sekasi tikrai gerai, labai greitai įsijungiau į grupės veiklą visu pajėgumu.

L: ANGIS groja XESS‘uose, XESS‘ai ANGYJE – Lietuvos (o dažnai ne tik jos) undergroundo scenoje šitokia mišrainė nieko nestebina. Tačiau aš apsimesiu nesusipratusiu žurnalistu ir paklausiu – kokio velnio groti per kelias grupes? Ar nėra pakankamai Lietuvoje (ir tame pačiam Kaune, kuriame bazuojasi ir XESS, ir ANGIS) norinčių groti muzikantų (technikos lygį galima pasiekti darbu, jeigu ką ;), kuriuos galima būti prisiviliot į savo grupes. Juk dabar tas bandymas, kaip sako mūsų senoliai, vienu užpakaliu apsėsti kelis kermošius atsiliepia ir kūrybai, ir muzikos kokybei, ir galiausiai tiek vienos, tiek kitos grupės įvaizdžiui. Ar aš neteisus? (aišku, neteisus, užtat ir prašyčiau pakomentuoti :).

ANGIS: „Mes visą laiką žinojom, kad dar užlipsim kartu ant scenos ne vieną kartą“T: Šioje vietoje visiškai su tavim nesutinku. Paminėsiu tuomet dar viena grupę, kurioje groja Darius su Bėska – ANAPILIS. Aš nematau čia nieko nenormalaus. Esminis dalykas yra tas, kad kiekvienoje grupėje muziką kuria skirtingi žmonės. Ir nemanau, kad kokybė nuo to nukenčia. Kaip tik – kuo daugiau ir įvairiau groji, tuo daugiau „pliusų“ renki sau.

L: Pliusų surenki sau, o grupei? :) Tiek to, retorinis klausimas. Einam toliau. Kaip užsiminėt, Aleną (naująjį vokalistą) susiradote paskelbę atranką Ferrume (be abejo, jaučiamės pamaloninti :). Tai visgi kiek pyplių dalyvavo toje atrankoje? Ir jei dalyvavo daugiau nei vienas, kodėl buvo atmesti kiti?

T: ANGIS taip pat dėkoja Ferrum‘o kolektyvui, kad mūsų prašymu buvo patalpinta info apie vokalo paiešką. Atrankoje dalyvavo, jei nesuklysiu, 5 žmonės. Nenoriu nieko įžeisti, tačiau mums netiko pirmieji 4. Na o užsukus į studiją Alenui ir parodžius savo sugebėjimus, abejonių neliko :)

L: Praėjo bemaž du ar trys metai nuo jūsų paskutinio pasireiškimo. Be to, šiek tiek pasikeitė grupės sudėtis. Kaip visa tai įtakoja jūsų kūrybą? Kokio stiliaus muzika, jūsų įsivaizdavimu, jūs dabar grojate? Tik nereikia malti, kad įvertins klausytojai, nes mes norime bent apgraibomis žinoti, ką jūs dabar grojate ir kas liko iš senosios ANGIES? :)

T: Beveik trys :) Sudėties pasikeitimas bent jau kol kas labai didelės įtakos mūsų muzikai nepadarė, nes pagrindinis „varikliukas“, atnešantis idėjas yra Darius. Na o toliau jau mes kiekvienas prisidedame savaip. Ką grojame dabar – muziką, kuri mus „veža“. Tokia muziką mes visada grojome, grojame ir grosime. Juk logiška, ar ne? Jei nebūtų „draivo“, negrotume.

L: O vat įdomu pasidarė, kokias lietuviškas grupes jūs užskaitote kaip „vežančias“? Apskritai, paprašysiu trumpam tapti LT sunkiosios muzikos scenos kritikais ir pareikšti savo griežtą (na, arba pagyrų kupiną) nuomonę apie mūsų undergroundo grupes.

T: Tai nebūtinai sunki muzika. Veža sekančios kapelos: Obtest, Shadowdances, Ruination, Nahash, MJS, Donis, Wejdas, Siela, Meressin ir t.t. LT undergroundo scenoje yra daug geru ir stiprių grupių, grojimo technika nenusileidžiančių užsienio grupėms. Tačiau visi puikiai supranta, kaip yra sunku prasimušti į „plačiuosius vandenis“. Be abejo yra ir juoką keliančių, bet pavadinimų neminėsiu, idant neįžeisti tų muzikantų :)

L: Va va, prasideda visokie „nenoriu įžeisti“ ir panašūs diskretiškumai. Norėjosi nuožmesnio pasisakymo, bet tiek jau to, suprantu, kad visi muzikantai toje pačioje baloje taškosi. Gerai, dabar standartiškai žurnalistiškai turėčiau užduoti klausimą apie smagiausius/keisčiausius įvykius grupės istorijoje. Tą ir darau… :)

T: Hehe :) Na manau šia tema būtų galima visai atskirą diskusiją užvesti. 1997 buvo toks dalykas kaip „Underground days“. Tuomet mes buvom pakviesti pagroti į Pasvalį. Tačiau visas veiksmas netikėtai persikėlė į Anykščius, į įžymųjį A. Baranausko šilelį :) Daug alaus… ir pirmas susidūrimas su policijos pareigūnais, mat pagavo bevažiuojančius, o kaip žinia, automobilyje nebuvo nei vieno blaivaus :) Tačiau viskas baigėsi gerai, niekas nenukentėjo (fiziškai), todėl dabar su šypsena prisimenu tuos laikus. Na o iš muzikinės veiklos asmeniškai man buvo įdomiausias koncertas „Tėvynei“, kai svečiavosi grupė „Borknagar“. Buvo labai smagu pabendrauti su jų bosistu Tyr‘u, kuris taip pat groja iki kaulų smegenų žinomoje grupėje „Emperor“.

L: Pabaigai, nemažiau standartinis klausimas – kokie jūsų netolimos ateities planai? Kur be “Ašmenų” mes jūs galėsim išgirsti? O apie įrašus pamąstote?

ANGIS: „Mes visą laiką žinojom, kad dar užlipsim kartu ant scenos ne vieną kartą“T: :) Man kažkodėl šis klausimas visada sukelia juoką. Čia panašiai, kai po „Žalgirio“ rungtynių „Euroligos“ vedėjas klausia krepšinio ekspertų „Kas, Jūsų manymu, lėmė Žalgirio pergalę“ :)
Na, mes nesam sudarę koncertų sąrašo metams į priekį, tačiau tikrai nedingsim iš Lietuvos underground‘o padangės. Stengsimės pagal galimybes sugroti visur, kur būsim pakviesti.

L: Juokas juokais, o neplanuojanti ateities grupė netrunka ir išnykti ;). Bet kuriuo atveju, linkiu, kad ANGIS po AŠMENŲ vėl nepradingtų keliems metams iš mūsų ausiračio. Sekmės ir dėkui už interviu!

T: Ateities planų yra, bet jų garsiai niekam nesakome. Žinai, kaip po to būna :) Daug prišneki, prižadi, o po to gaunasi šnipštas. Dėkui už įdomius klausimus ir iki susimatymo AŠMENYSE!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
grandine
2005.04.19 20:27

Oo zjb, geriausia man Lt undergroundo grupe :) Sveiki sugrize namo! :)