Albumai

ANAAL NATHRAKH „Vanitas“ – kietas, bet persaldintas juodmetalis

2014.08.13 11:06, Prakh

anaalnathrakh-vanitasPer kiek daugiau nei dešimtį gyvavimo metų grupė ANAAL NATHRAKH spėjo pasižymėti kaip viena sunkiausių, šiurkščiausių, brutaliausių metalo grupių, savo kūryboje derinanti black, death, industrial, netgi alternative metalą, todėl pažįstama ne vien blekeriams. 2012-ųjų spalį išėjęs naujausias grupės albumas pavadinimu „Vanitas“ (lot. tuštybė) bando įrodyti, kad po praėjusio ne pirmo šviežumo albumo „Passion“ grupė dar anaiptol neišsikvėpė ir nesirengia atsipūsti.

Dešimt dainų, visos jos savo trukme varijuoja tarp trijų ir penkių minučių. Albumo dainų sąrašas, paviešintas dar prieš albumo išleidimą, – pirmas, nors ir nedidelis, nusivylimas, susijęs su „Vanitas“. Nė vienos dainos, išsiskiriančios savo trukme – atsibodo eksperimentuoti? Visgi vos pradėjus klausyti albumą, atsakymas tampa aiškus: ne, eksperimentavimai dar nesibaigė. Dėmesį iškart patraukia daug dažnesni industrial muzikos akcentai, į antrą albumo pusę spėjantys jau ir pabosti. Turiu galvoje ne vien kompiuterine „elektronika“ pagražintus intarpus, tačiau ir gitaros riffus, artimesnius industrial metalui nei black, nors su pastaruoju grupė dažniausiai ir yra siejama. Tai savaime nėra blogai – blogiau, mano nuomone, yra tai, jog tos pačios, nežymiai besiskiriančios, dažnai tiesiog skirtingiems tempams adaptuotos melodijos ir riffai kartojami pakankamai dažnai, o į albumo pabaigą vis dažniau apima jausmas, kad „tai jau kažkur girdėta“. Dar galima paminėti ir (vis dar) metalkorinius rifus ir melodijas, bet čia nieko naujo. Tokie jau tie ANAALai.

Vienas žymiausių, grupės skambesį iš panašių grupių išskyrusių bruožų, – Dave Hunto vokaliniai sugebėjimai. Čia grupei už „Vanitas“ galima padėti didelį pliusą. Taip, visi screamai, shriekai ir visi kiti keisti garsai skamba ypač gerai ir jų yra daug.  Pritrūko nebent death metalui būdingų growlų, bet ir čia nėra nieko baisaus. Svarbiausia – daug geriau šiame albume negu praėjusiuose skamba Hunto clean vokalai. Pagaliau jie tapo panašesni į tikrą dainavimą, o ne kalbėjimą. Nežinau, ar taip pat gerai tai bus išpildoma ir gyvuose grupės pasirodymuose (prisipažinsiu, iki šiol ANAAL NATHRAKH koncertų teko matyti tik per youtube), tačiau studijoje pasidarbuota tikrai neblogai.

Apskritai albumas man pasirodė klausomas ir „suklausomas“ per lengvai. Nepaisant keleto albumo dainų, artimesnių ankstesniajai grupės kūrybai, „Vanitas“ valdo melodija, chaosas stumiamas į antrą planą. Melodijos pernelyg artėja prie metalcore. Tai tarsi koks persaldintas saldainis – tą patį metodą, kuris ankstesniuose albumuose protarpiais naudojamas sudarydavo puikų kontrastą su „blekišku“ chaosu jį papildydamas, bandoma taikyti beveik kiekvienoje dainoje. Ironiška, bet asmeniškai man šiek tiek užkliuvo ir įrašų kokybė – ne, ji anaiptol nėra bloga, čia ir slypi trūkumas. Bendra grupės koncepcija daug geriau derėjo su prastesne įrašų kokybe, artimesne tradiciniam black metalui. Nekalbu vien apie pirmajį grupės albumą „The Codex Necro“. Palyginus net ir su tuo pačiu „Passion“, „Vanitas“ atrodo išblizgintas ir išvalytas iki absoliutaus grynumo.

Apibendrindant galima teigti, jog „Vanitas“ nėra itin geras albumas. Keletą kartų prasukus albumą aplanko jausmas, kad grupė „prisieksperimentavo“: industrial ir metalcore elementai, tiksliau, didelė, lyginant su kitais albumais, jų gausa rizikuoja atbaidyti dalį senųjų grupės fanų. Visgi nesinori sakyti, kad grupė keičia kursą ir ima apeliuoti į kitokią auditoriją – brutalumas ir chaosas, labiausiai Hunto vokalinių sugebėjimų dėka, tikrai dar nėra užsmaugtas.

 

ANAAL NATHRAKH „Vanitas“

© „Candlelight Records“, 2012

 

1. The Blood-Dimmed Tide 03:20

2. Forging Towards the Sunset 03:46

3. To Spite the Face 04:03

4. Todos Somos Humanos 04:14

5. In Coelo Quies, Tout Finis Ici Bas 04:32

6. You Can’t Save Me, So Stop Fucking Trying 03:02

7. Make Glorious the Embrace of Saturn 02:42

8. Feeding the Beast 04:59

9. Of Fire, and Fucking Pigs 03:01

10. A Metaphor for the Dead 04:19

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2014.08.18 16:47

aha

alkometal
2014.08.15 12:39

Neatbaido senuju grupes fanu.

Kaciukas
2014.08.14 19:40

Nepatinka ir man. Iki 2007 dar idomiai i juos ziurejau, o po to pradejo dvokt moderniu sudmetaliu su kruva filleriu ir tusciom vietom. Busimo albumo net neatsisiusiu

karahbarah
2014.08.13 21:30

Tai jau taip, pastarieji įrašai mažiau džiuginantys, ką gai ir ką moka pirmaisiais parodė.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus