Reportažai

AMON AMARTH ir GRAND MAGUS vikingų desantas Vilniuje

Vytenio Jurevičiaus nuotr. Daugiau nuotraukų – čia >>

AA3

Teko šiek tiek palaukti, kol Lietuvoje apsilankys tiek AMON AMARTH, tiek GRAND MAGUS. Ir jei AMON AMARTH Lietuvoje viešėjo jau antrąkart (pirmą koncertą surengę 2009 m. festivalyje „Kilkim žaibu“), tai GRAND MAGUS vizitas mūsų šalyje – pirmasis per visą jų 16 metų gyvavimo laikotarpį. Turint omenyje šiuos faktus, nekeista, kad klube „Loftas“ žmonių buvo sausakimša. Ir, greičiausiai, AMON AMARTH pasirodymas būtų buvęs dar spalvingesnis, jei jų atsivežtos įspūdingos scenos dekoracijos būtų tilpusios į „Lofto“ sceną.

Publikos įvairovė

AMON AMARTH vardas sutraukė išties nemenką žmonių kiekį, kurių amžius svyravo nuo mokyklinio iki garbaus pensinio. Be to, publika susirinko tarptautinė – teko bendrauti ne tik su gerai pažįstamais ar rečiau matomais tautiečiais, bet ir su AMON AMARTH gerbėjais iš Latvijos. Kalbinti tiek black, tiek thrash, tiek klasikinio metalo gerbėjai labai teigiamai vertino AMON AMARTH kūrybą („čia kaip MANOWAR, tik riaumoja…“, „…man patinka, kad per visus tuos metus jie nelabai ir pasikeitė. Juose yra kažkas tamsaus…“). Dar nuostabiau buvo tai, kad buvo atėjusių pasiklausyti tik grupės GRAND MAGUS. Tenka pripažinti, kad pastarieji to yra tikrai verti.

GRAND MAGUS savo auditorijos dar neužaugino

GM3

GRAND MAGUS pademonstravo sugebantys pateikti tvirtą heavy metalo koncertą tokio pobūdžio pasirodymo ištroškusiai auditorijai, nors į atliekamų dainų sąrašą galėjo įtraukti ir daugiau dainų iš gan įspūdingų pastarųjų albumų „Triumph And Power“ bei „Sword Songs“. Keista, bet trijulė net nesistengė pabrėžti savo naujausiojo „Sword Songs“, netgi priešingai – skambėjo dainos iš kone visų GRAND MAGUS albumų, kurias publika priėmė gana entuziastingai, kartais net pritardama grupei per priedainius. Atrodo, kad „Steel Versus Steel“ Vilniaus metalistams patiko labiausiai.

Vis dėlto jautėsi, kad GRAND MAGUS Lietuvoje lankėsi pirmą kartą ir savo auditorijos dar neužaugino. Ką gi, teks nekantriai laukti, kada šie heavy metalo pranašai apsilankys dar kartą, tikėsimės, jau kaip pagrindinė vakaro vinis, na, o ir grupės lyderis JB Christofferssonas nuo scenos ne kartą patvirtino, kad patiems GRAND MAGUS groti Vilniuje yra didelė garbė.

AMON AMARTH „žaislai“ į sceną netilpo

AA1

Pagrindinis vakaro „patiekalas“ išalkusios minios nevertė ilgai laukti. AMON AMARTH vikingai žino savo stipriąsias puses, be to, didelį dėmesį skiria ne tik muzikai, bet ir kitiems pasirodymų elementams: buvo ir Toro kūjis, ir ragai, ir Asgardo rūkas, pasirodymą praturtino kruopščiai apgalvotas apšvietimas. Nors vienas iš šio reportažo autorių nebuvo labai patenkintas garsu, kitas gi priekaištų jam neturėjo. Sunku buvo neįvertinti AMON AMARTH naujoko – būgnininko Jocke – darbo, kuris skambėjo išties garsiai.

AMON AMARTH į Vilnių atvyko pristatyti savo naujausio albumo „Jomsviking“, tai buvo akivaizdu iš atliktų 7 albumo dainų, kurias muzikantai gana sėkmingai paskirstė tarp kitų gabalų, pelniusių amonams pasaulinę šlovę. Atrodo, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera, – nesugebėję sutalpinti visų savo „žaislų“, amonai buvo priversti visą dėmesį skirti pagrindiniam dalykui, dėl kurio susirinko žmonės, muzikai.

Po koncerto netgi tie, kurie nėra dideli AMON AMARTH muzikos gerbėjai, paliko „Loftą“ su „Raise Your Horns“ galvoje. Labiau prijaučiantys fanai mėgavosi galimybe kartu su AMON AMARTH stotinguoju vokalistu Johanu Heggu „plėšti“ grandiozines Loki, Toro ar Surturo istorijas arba pasikartoti grupės klasika tapusių „Death In Fire“ ar „Runes“ žodžius. Belieka tikėtis, kad AMON AMARTH vizitas Vilniuje patiems muzikantams paliko gerą įspūdį ir jų nepasitenkinimą koncerto vieta nustelbs malonūs prisiminimai apie Lietuvos publiką, kuri tikisi jų sugrįžimo greičiau nei po 7 metų.

AA2

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus