Straipsniai

Alexas Krullas iš ATROCITY: „Menininkai privalo laužyti taisykles“

2007.05.11 00:00, Liuzeris

Pateikiame interviu su Alexu Krullu iš ATROCITY. Žinia, vaikinas su grupe ir žmona Liv Kristine šiuo metu dalyvauja bendrame ATROCITY ir LEAVES‘ EYES Europos ture, kurio paskutinis pasirodymas vainikuos penktąjį Ferrumo gimtadienį rytoj, gegužės 12 d., Vilniuje. Nors Alexas šiuo metu yra kelyje, jis mielai sutiko duoti interviu ir tik dėl laiko stokos pateikė kiek trumpokus, bet visgi pakankamai įdomius atsakymus. Tad įvertinkime…

Angliška interviu versija >>

Alexas Krullas iš ATROCITY: „Menininkai privalo laužyti taisykles“Sveikas Aleksai! Visų pirma ačiū, kad koncertinio turo metu radai laiko atsakyti į keletą klausimų Lietuvos metalo fanams. Pradėsiu nuo pirmo tradicinio klausimo: kaip jums kilo idėja apsilankyti Lietuvoje ir Baltijos šalyse? Kiek žinau, planavote atvykti į Lietuvą jau praeitais metais, kas nutiko tada?

Praeitais metais grįžę iš „Bikefest“ festivalio gavome keletą pasiūlymų dėl pasirodymų Baltijos šalyse. Vis dėlto turėjome tų pasiūlymų atsisakyti, tačiau dabar mes pagaliau čia sugrosime ir tuo visi džiaugiamės!

Na, o antrasis tradicinis klausimas toks: ar žinai ką apie Lietuvą? Ar lankeisi mūsų krašte? Gal kažką žinai apie mūsų metalo sceną ir grupes?

Žinau šį tą apie jūsų krašto istoriją. Kai Baltijos šalys atgavo nepriklausomybę, stebėjau visą situaciją – man tai buvo labai įdomu, kažkas panašaus vyko ir Vokietijoje, kai susijungė Vakarų ir Rytų Vokietijos.

Ką gi, užteks apie Lietuvą, pakalbėkime apie ATROCITY. Esu tikras, kad kartkartėmis gaunate klausimų apie grupės praeitį, kuri, turbūt sutiksite, gerokai skiriasi nuo jūsų dabartinės muzikos. Pradėjote nuo death metalo, vėliau sekė eksperimentai, o šiuo metu muzikoje galima išgirsti industrial ir simfoninio metalo skambesio. Kaip paaiškintum šiuos pasikeitimus ir ar death metalo jau visiškai atsisakėte?

Tikrai negaliu pasakyti, kad kažko atsisakėme, kažką palaidojome. Tarkim, kad mes visados siekėme būti ekstremalia ir intensyvų skambesį išgaunančia grupe, kuri daug dėmesio skiria meniniams eksperimentams. Norėdamas įgyvendinti šį siekį, turi laužyti taisykles, nepaisyti stilių suvaržymų, atsiduoti laisvai kūrybai ir groti taip, kaip pats nori. Beje, fanams siūlyčiau atkreipti dėmesį į dainą „Reich of phenomena“ – tai pats greičiausias mūsų sukurtas gabalas!

Alexas Krullas iš ATROCITY: „Menininkai privalo laužyti taisykles“Po šiek tiek laiko užtrukusios pertraukos 2004 m. pristatėte klausytojams tikrai puikų albumą „Atlantis“. Kaip pats įvertintum šį darbą?

Albumu tikrai labai džiaugiuosi. Jame pavyko suteikti daugybę spalvų muzikai – nuo labai pompastiškų ir brutalių tonų pareiname prie melodingų, atmosferinių ir į himnus panašių intonacijų. Dar norėčiau pridėti, kad pati albumo koncepcija man labai patinka. Atspindėti pasakojimą apie Atlantidą muzikoje mūsų grupei pasirodė įdomus ir tikrai jaudinantis iššūkis.

Ar yra koks albumas ar periodas ATROCITY karjeroje, apie kurį norėtum pamiršti?

Tikrai ne.

Nuo paskutinio albumo pristatymo praėjo jau bemaž trys metai. Ar jau esate sukūrę kokios naujos medžiagos? Gal klausytojus netrukus nudžiuginsite nauju albumu? Jei taip, ar ir toliau eisite „Atlantis“ albume pasuktu keliu, o gal nustebinsite fanus kažkuo visiškai nauju? Kokius apskritai planus grupė kuria ateičiai?

Šiuo metu mes dirbame prie naujos albumo „Werk 80“ versijos prodiusavimo. Grojame kartu su orkestru ir choru ir galiu pasakyti, kad šis darbas man tikrai labai patinka! Tikimės užbaigti darbus prie šio albumo vasarą, bet, žinoma, viskas priklauso nuo koncertinių turų. Jau ir taip labai atsiliekame nuo užsibrėžto grafiko… Vis dėlto pažadu, kad tai bus tikrai stiprus įrašas. Taip pat esame sumanę ateityje įrašyti tamsaus skambesio trilogiją, kurioje klausytojai išgirs daug ekstremalios ir atmosferinės muzikos. Be to, šiuo metu su seserimi Yasmina dirbame prie akustinio albumo.

ATROCITY vaikinai taip pat groja ir grupėje LEAVES’ EYES, kuri taip pat koncertuos Vilniuje. Kuri grupė, tavo nuomone, sulaukia daugiau fanų palaikymo visame pasaulyje?

Alexas Krullas iš ATROCITY: „Menininkai privalo laužyti taisykles“Hmm, sunku pasakyti… ATROCITY turi ilgą istoriją, tačiau LEAVES’ EYES šiuo metu – vienas populiariausių gothic/symphonic metalo projektų…

Nepaslaptis, kad LEAVES’ EYES vokalistė Liv yra tavo žmona :). Ar galėtum pasidalinti su skaitytojais, kaip ji jaučiasi dėl būsimo koncerto Lietuvoje?

Kaip ir mes visi, ji tikrai laukia šio koncerto, kadangi Lietuvos fanams mes grosime pirmą kartą!

ATROCITY kilusi iš Vokietijos. Kokias grupes galėtum įvardinti kaip svarbiausias Vokietijos metalo muzikos scenoje? Ar bičiuliaujatės su kitomis jūsų šalies metalo grupėmis?

Žinoma, esame pažįstami beveik su visomis Vokietijos metalo scenos grupėmis, pradedant BLIND GUARDIAN ir baigiant DESTRUCTION… Asmeniškai aš labai džiaugiuosi Vokietijos grupių sėkme visame pasaulyje – juk ne visados galėjome džiaugtis tokiu populiarumu.

Grįžkime prie koncerto Lietuvoje. Kokius kūrinius ATROCITY ruošia savo fanams? Ar didesnė grojamų kūrinių dalis bus iš „Atlantis“ albumo, ar galima tikėtis ir kitus jūsų karjeros periodus reprezentuojančių dainų?

Galima sakyti, kad grosime „bestą“, tačiau kiek daugiau dėmesio tikrai skirsime „Atlantis“ albumui.

Artėdamas prie interviu pabaigos, noriu paklausti dar vieną gan asmenišką klausimą. Turbūt nerasime žmogaus, kuris nebūtų neatkreipęs dėmesio į Alexo Krullo plaukus. Kiek laiko juos auginai? :)

Plaukų ilgis siekia maždaug 1,20 m, o auga jie tikrai jau visą amžinybę! :)

Pabaigai, ką norėtum tarti metalo muzikos gerbėjams, kurie vis dar abejoja, eiti į jūsų koncertą, ar ne?

Būkit koncerte arba mirkit! ;) Mes jus nustebinsim! :)

Ačiū už atsakymus ir skirtą laiką!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Nervulis
2007.05.31 03:55

Jei jau minimas įspūdingas plaukų ilgis, tai negalima pamiršti Ross’o Dolan’o iš Immolation.

Headless
2007.05.30 22:33

taip tare jie vel sukiso galvas y gotisko sudo duobe…pliukst….

law_
2007.05.26 00:56

tai kaktuseli, su pilietchiu pabendravus ir kapitalas renkasi?

burn
2007.05.14 01:44

O Birute cia taikliai galu gale pastebejo. Mandagumo reikia, teisingai. Nors ir pats kazkada variau ant ju…..na bet man jie nepatynka, bet jie ne sudas. O puikia muzika grojanti grupe. Ach ka daro tas grudiamas subjektyvumas be saiko. Toiau savo nosies nematom – jei mum nepatinka reiskias sudad..nu nesmaone gi taip negalima..is cia ir gimsta tokei marazmai kaip taisykliu lauzymas

burn
2007.05.14 01:41

o man atrodo, tu komercijos auka kuri teigia kad yra komercijos auku. Cia is serijos mano subjektyvi nuomone, tai komercija irgi prie to paties. Pala pala prabegs dar keletas metu bus jum omercijos ir taisykliu lauzymai.

Birutė
2007.05.13 22:55

“Jeigu tau šitas gotikinis šūdas patinka gali “suportinti”.”

Oi, kokie mes didvyriai. Čia labai panašu į tą seną reklamą apie erelį ir žvirblį, kuris ereliui pasakė pats esąs erelis, o toks mažas dėl to, kad vaikystėje sirgo. Sėkmės asmeniniame gyvenime, “nenugalimoji saule”, žiūrėk, kad užtemimas neužslinktų.

the fallowing day
2007.05.13 21:36

labai gudriai ir protingai formuluojami klausimai krullui.

Pergubrė
2007.05.13 19:30

Tai tada tu komercijos auka.

burn
2007.05.13 19:26

meninkai turi lauzyti taisykles……….kaip 13 metu apsinarkusines paauglys…dar tegul pasako kad maistas gyvenimo esme…sunervyja tokie kvaili sakiniai. O kas jei taisykles geros…

law_
2007.05.13 14:40

negerei?

cmokis
2007.05.13 02:26

jonai, kodel tu toks durnas? negi taui taip patinka? :DD

sol_Invictus
2007.05.12 18:14

Dabar gali nučulpti Brotheriui(Arba atvirkščiai).Kaip tamstoms patogiau.

sol_Invictus
2007.05.12 18:08

“Saw Is The Law”-”The Law Is The Goth”

sol_Invictus
2007.05.12 17:52

Užsipiski.Rašau kada noriu ir apie tai kas man patinka.Nesirenku laiko terminų ir nelendu kažkam į šikną.Jeigu man būna įkvėpimas nenorėčiau jog kažkas sugadintų nuotaiką.O į koncertą kaip ir sakiau neisiu,kadangi yra ir mano asmeninis gyvenimas kurį galiu susiplanuoti bei privatus muzikinis skonis.Jeigu tau šitas gotikinis šūdas patinka gali “suportinti”.

law_
2007.05.12 15:22

jis plaukais domesis

cmokis
2007.05.12 14:11

sol, tai jau baigei “remti” vien is idejos, kaip snekedavai, metaline scena? :))

EntaroAdun
2007.05.12 12:11

Hermano Li iš DragonForce irgi neprasta plaukuosena.

http://home.att.net/~kelz/hmf/dragonheart/dragonheart-herman-zp.jpg

sol_Invictus
2007.05.12 03:20

Del plauku,tai daugelis galetu pasidometi tokia grupe is U.S.A VASARIA.Ilgesniu uz ju vokalisto tikrai nesu mates.I koncerta nors ir busiu sostineje neisiu,mat tokio tipo muzika visiskai nedomina.

Artur
2007.05.11 23:25

vau, turiu puse jo plauku.

šaukšto nėra
2007.05.11 17:28

parsidaveliai

EntaroAdun
2007.05.11 17:28

Interviu toks visai smagus. Bet nežinau… Na, nėr jokio kabliuko, kuris kabintų ateit į šitą reikalą. Tikiuosi tokių kaip aš bus kuo mažiau. Atsigerkit rytoj į Ferrumo sveikatą koncerte ir už mane. :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus