Straipsniai

AGALLOCH: „Didžiuojamės beveik viskuo, ką esame padarę. Malonu, kad mums pavyko tapti keleto kitų grupių įkvėpimo šaltiniu“

2013.04.25 00:00, Alt Events inf.

AGALLOCH: „Didžiuojamės beveik viskuo, ką esame padarę. Malonu, kad mums pavyko tapti keleto kitų grupių įkvėpimo šaltiniu“Nedažnai koncertuojantys, tačiau garsėjantys efektingais pasirodymais ir užburiančia muzika, amerikiečiai AGALLOCH savo turo metu neaplenks ir Lietuvos. Aštuonioliktus metus gyvuojanti grupė Vilniuje, klube „New York“, koncertuos gegužės 3 d. kartu su juos lydinčiu kolektyvu – britais FEN. Koncerto Vilniuje išvakarėse pateikiame interviu su grupės AGALLOCH vokalistu ir gitaristu John Haughm.

Ką laikytumėte svarbiausiu AGALLOCH pasiekimu per visą grupės gyvavimo laikotarpį? Kokiu grupės bruožu labiausiai didžiuojatės?

J. Haughm: Mes pajėgėme pasiekti viską, ką buvome užsibrėžę. Dabar keliame sau naujus tikslus bei tikimės ir toliau be kompromisų eiti savo keliu. Didžiuojuosi beveik viskuo, ką esame padarę. Malonu, kad mums pavyko tapti keleto kitų grupių įkvėpimo šaltiniu.

Kiek reikšmės jūsų kūrybai turi gamta? Jos įtaka jaučiama jūsų muzikoje – ar ji tiek pat svarbi ir jūsų asmeniniuose gyvenimuose? Galbūt jums priimtinos pagoniškos pažiūros?

Mano krašte gamta absoliuti ir didinga, daug galingesnė už žmogų. Tačiau gamta yra tik dar viena kasdienio gyvenimo dalis, tad apie ją per daug negalvoju. Trauka pagoniškajam jos elementui yra įgimta, kaip ir semtis iš jos įkvėpimo. Dauguma žmonių, su kuriais bendrauju už grupės ribų, yra pagonys, išpažįstantys įvairius senuosius tikėjimus.

AGALLOCH: „Didžiuojamės beveik viskuo, ką esame padarę. Malonu, kad mums pavyko tapti keleto kitų grupių įkvėpimo šaltiniu“Kiek artimas jaučiatės savo dabartinei gyvenamajai vietai, Portlandui, ir kiek kitų grupės narių gimtajam Montanos miestui? Ar tas ryšys jus įkvepia?

Aš užaugau Montanoje ir taip, tai savotiškai įkvepianti patirtis. Tai vieta, kurioje lengva ilgam pasislėpti nuo žmonių ir pabūti vienam. Montana – viena didžiausių JAV valstijų su palyginti mažu gyventojų skaičiumi, tad miestai ten maži, apsupti daugybės miškų ir kalnų.

Ką manote apie metalo sceną apskritai? Senesniuose interviu atrodėte ja nusivylęs. Ar, laikui bėgant, jūsų nuomonė pasikeitė?

Esu susijęs su metalo scena nuo 1989-ųjų ir mačiau, kaip greitai ji keičiasi. Dar 1992-aisiais maniau, kad ji perpildyta! Tačiau visada atsiranda keletas naujų grupių, sukuriančių kažką žymiai įdomesnio už kitas, ir tai daugiau ar mažiau palaiko mano susidomėjimą metalo pasauliu.

Kokiu būdu tapote koncertuojančia grupe? Ar tai nebuvo sunku? Kokios to priežastys?

Mes tiesiog norėjome pamėginti koncertuoti. Sunkumų neiškilo, išskyrus ieškant tinkamo būgnininko. Iš pradžių planavome surengti tris koncertus, kurie vėliau virto šimtais pasirodymų visame pasaulyje. Koncertuoti šiais laikais yra lengva ir malonu.

Kaip renkatės dainas, kurias grosite konkrečiam koncerte? Ar galima tikėtis, kad pristatysite ne tik naująjį „Faustian Echoes EP“, bet grosite kūrinius ir iš „Pale Folklore“ bei kitų albumų?

Tai priklauso nuo koncerto pobūdžio. Jei gastroliuojame pristatinėdami naują albumą, daugiau dėmesio skiriame būtent toms dainoms, o geriausius kūrinius iš visų albumų grojame vietiniuose ar atsitiktiniuose koncertuose. Mėgstame palaikyti aukso vidurį tarp senų ir naujų kūrinių; kartais nebegrojame kai kurių dainų tam tikrą laiką tam, kad prisimintume jas po kelerių metų.

AGALLOCH: „Didžiuojamės beveik viskuo, ką esame padarę. Malonu, kad mums pavyko tapti keleto kitų grupių įkvėpimo šaltiniu“Kas jus pastūmėjo kai kurias dainas išleisti kitu formatu ar rinkiniuose?

Tam yra keletas priežasčių. Manau, pagrindinė jų yra noras prikelti išparduotus ir užmirštus albumus naujam gyvenimui kitokiu formatu arba tiesiog padaryti juos labiau prieinamus naujiems fanams, neturėjusiems galimybės įsigyti pirmojo įrašo.

Ką manote apie naujas technologijas garso inžinerijoje? Kokiais būdais išgaunate norimą garsą?

Tai tėra įrankiai. Kai kurie yra aukštos kokybės ir naudingi, kai kurie ne. Paprastai prieš įrašinėdami mes nusprendžiame, kokio skambesio ir atmosferos norime apskritai, tada naudojame tinkamus prietaisus jiems pasiekti, ar jie būtų analoginiai, ar skaitmeniniai, ar abu.

Ar matote evoliuciją savo muzikoje? Kokie jūsų planai ateinantiems 5-10 metų?

Akivaizdu, kad mūsų muzika evoliucionavo, tačiau tai įvyko natūraliai. Negaliu pasakyti, ką veiksime po penkerių ar dešimties metų, galbūt iki tol jau būsime išsiskirstę, kas žino. Mes susiplanuojame ateinančius vienerius ar dvejus metus ir stengiamės sau išsikeltus tikslus įvykdyti per šitą laikotarpį. Dabartiniai mūsų planai yra parašyti ir išleisti albumą, dar geresnį nei mūsų paskutinysis, ir surengti daugiau turų.

Dainos „Pantheist“ žodžiai atspindi panteistines idėjas (“if this grand panorama before me is what you call god then god is not dead” – jei šį didingą vaizdą prieš mane tu vadini dievu, tai dievas yra). Ar šios idėjos matomos tik jūsų muzikoje, ar tai yra ir jūsų asmeninio požiūrio į religiją dalis?

Mano dainų žodžiai vaizduoja galybę dalykų, skirtingų idėjų ir požiūrių, tačiau labai nemėgstu apie tai kalbėti.

AGALLOCH: „Didžiuojamės beveik viskuo, ką esame padarę. Malonu, kad mums pavyko tapti keleto kitų grupių įkvėpimo šaltiniu“Ar dažnai klausotės savo įrašų? Jei taip, ar esate labai kritiški sau? Jei galėtumėte grįžti dešimt metų atgal ir perrašyti savo albumus, ar jie skambėtų taip pat?

Retkarčiais pasiklausau; ypač mėgstu „The Mantle“ ir „The White EP“. Pagrindinė priežastis, dėl ko neklausau savo darbų, labai dažnai yra ta, kad jau girdėjau tuos kūrinius juos grodamas galybę kartų ir niekada nesu visiškai patenkintas tuo, ką įrašėme. Dažniausiai girdžiu tik „ką galėjome padaryti“, o tai nedaro muzikos klausymo pačiu maloniausiu, tad randu savo ausiai priimtinesnės muzikos. Žinoma, kad norėčiau perrašyti šį bei tą, bet tai beprasmiška. Kas padaryta, padaryta, reikia gyventi toliau.

Ar kada nors dainavote „A Desolation Song“ poilsiaudami lauke, prie laužo?

Ne, bet tiesą sakant, šios dainos žodžiai buvo sukurti mažame, tuščiame bare, sėdint prie liepsnojančio židinio.

Ar mėgstate keliauti? Galbūt tikitės kažką konkrečiai išvysti atvykę į Lietuvą?

Taip, kelionės yra maloniausia buvimo muzikantu dalis. Koncertuoti ir pamatyti pasaulį – tai labiausiai mėgstu gyvenime. Neabejotinai.

AGALLOCH: „Didžiuojamės beveik viskuo, ką esame padarę. Malonu, kad mums pavyko tapti keleto kitų grupių įkvėpimo šaltiniu“Kadangi jūsų apsilankymai Europoje (ypač rytinėje jos dalyje) yra gan reti, ar galima tikėtis ypatingo AGALLOCH pasirodymo Vilniuje?

Galite tikėtis garsaus, intensyvaus, katarsiško, atmosferiško pasirodymo su daug rūko ir dūmų.

Ar turite kitų hobių be muzikos? Ką manote apie krepšinį? Galbūt palaikote Portlando Trail Blazers komandą? Arvydas Sabonis, krepšininkas iš Lietuvos, ten žaidė nuo 1995-ųjų, ar esate apie jį girdėjęs?

Man nerūpi jokia sporto šaka išskyrus Formulę 1, tačiau esu girdėjęs Sabonio vardą, galbūt per žinias, galbūt kur kitur. Net neįtariau, kad jis iš Lietuvos. Spėju, jis perėjo į geresnę komandą.

Kokį alkoholį labiausiai mėgsta AGALLOCH, stiprų ar silpną? Kokiais dar būdais atsipalaiduojate ir ilsitės?

Stiprus alkoholis. Norime, kad mūsų alus, vynas ir kitas alkoholis būtų piktas, grynas ir stipriai veikiantis. Iš tiesų, mes esame truputį užsidarę. Nesame itin bendraujantys, labiau mėgstame būti ramiai ir tyliai, ypač po koncerto. Namie aš dažnai einu pasivaikščioti bei keliauju. Taip pat, kai yra laiko, dirbame prie kitų, mažiau žinomų, savo muzikinių projektų.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
diovim
2013.04.29 11:14

O vasariniame Diovim žurnalo numeryje galėsite perskaityti itin įdomų FEN interviu, kantrybės belaukiant…

s2
2013.04.29 01:08

gal labiau intravertiški ir linkę į verbalinį intelektualumą. autistiki gal:). patiko.

XIII
2013.04.26 14:34

pikti

neaš
2013.04.25 18:01

true

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus