Reportažai

ACCEPT Lietuvoje – ir antras kartas nemelavo

2012.12.06 00:00, Lord Sauron

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Mūsuose kartais mėgstama niūriai pajuokauti, girdi, muzikine prasme Lietuva – kaip automobilių kapinės. Be padėvėtų automobilių pas mus dar galima pamatyti ir „padėvėtų“ atlikėjų iš užsienio, nes naujesni ir madingesni sunkiai įkandami eilinio runkelio kišenei. Iš vienos pusės – karti teisybė, kokie nors SMOKIE pasiruošę vos ne kaimo diskotekose groti, kad tik susirinktų tas kapeikėles, kurias dar įmanoma, besišildant išblėsusios šlovės spinduliuose. Iš kitos pusės – kas vienam naftalinas, tas kitam nostalgija. O jei toks senų krienų kolektyvas dar turi parako ir sugeba išleisti jei ir ne genialius, tai bent jau labai gerus albumus? Tokius irgi į komisą?

ACCEPT Lietuvoje – ir antras kartas nemelavo

Kokių tik nuomonių neteko prisiklausyti, kai prieš keletą metų atsikūrė legendiniai ACCEPT! Ir kad be ne mažiau legendinio Udo Dirkšneiderio jie niekas, ir kad bus dar vieno lavono reanimacija ir… Mane gi ši žinia nuteikė optimistiškai, ypač po galingo „Blood Of Nations“, juolab, Marcas Tornillo idealiai įsipaišė į bendrą vaizdą ir būtent jo dėka grupės stilistika liko praktiškai nepakitusi ir nemaža dalimi paskutiniai du albumai yra jo nuopelnas, kad ir kas ką besakytų.

Kadangi pernykštį „fricų“ desantą sėkmingai pražiopsojau, tai į šiemetį, prisiekiau sau, su ramentais atšliaušiu, jei reiks. Ramentų visgi neprireikė ir štai lapkričio 10 d. aš jau ir „Forum Palace“ viduje, mėginu apsimesti, kad užimu daug mažiau vietos, nei iš tikrųjų. Koncerto pradžia buvo nukelta pusvalandžiui, nes lygiai aštuntą dar koks ketvirtadalis potencialios auditorijos įnirtingai irkluoja alkūnėmis mėgindami prisikasti kas prie rūbinės, kas prie įėjimo į salę, o kas ir prie baro. Kai visada, nedidelis akmenėlis organizatorių pusėn – jei jau nėra galimybės laiku suvaryti visos bandos pro daržinės vartus, tai siūlyčiau pasirūpinti apšildymu, ir visai ne apie radiatorius kalbu. Norinčių groti vienoje scenoje su ACCEPT, manyčiau, atsirastų greitai.

ACCEPT Lietuvoje – ir antras kartas nemelavoACCEPT Lietuvoje – ir antras kartas nemelavo

Bet jau pusę devynių pagal vokiečius buvo galima laikrodžius nustatinėti – trenksmai, klyksmai, žaibas ir perkūnas, o iš dūmų kamuolių pasirodo JIE! Nevardinsiu sugrotų kūrinių, ne toks reportažo tikslas, norisi tik paminėti, kad atliekant „Fast As A Shark“ neatlaikė džinsų užtrauktukas, o per „Teutonic Terror“ vos nepamečiau akinių. Draivas buvo velniškas! Nors, kiek mačiau pernykščio pasirodymo vaizdo įrašus, kaip tik šis koncertas praėjo ramiau – „mošingo“ praktiškai nepastebėjau, plaukais, kas juos turėjo, pamojavo ir užteks. Dar vienas įdomus niuansas, į kurį nebūčiau atkreipęs dėmesio, jei ne vienas apšvilpti pasiruošęs kolega – atlikdami paskutinio albumo titulinį „Stalingrad“, ACCEPT vyrukai pabaigoje nesugrojo ištraukos iš CCCP himno, matyt buvo perspėti apie lietuvių „meilę“ sovietiniam palikimui. Ačiū jiems už supratingumą.

Dar vienas didžiulis „ačiū“ „Forum Palace“ architektui – kiek koncertų teko stebėti, tiek sykių mėgavausi tiek puikiu garsu, tiek geru matomumu iš bet kurio salės taško. Garsas ir šįsyk buvo kokybiškas, jei ryte galva ir ūžė, tai tikrai ne nuo prastos akustikos… Grupė ant scenos laikėsi užtikrintai ir draugiškai, pozityviai bendravo su publika, nors herr Hofmannas kartais galėtų ir mažiau vaipytis, nes panaši mimika atsiranda pas žmogų, kenčiantį nuo obstipacijų.

ACCEPT Lietuvoje – ir antras kartas nemelavo

Jei būtų noro kabinėtis, paminėčiau alaus skonio bizalą už septynis litus, problemas su patekimu į vidų, atsirandančias kiekvieną kartą, kai žiūrovų skaičius viršija tūkstantį ir keistoką „merčandaizingą“. Ne, suvenyrų buvo privežta iki soties, susiradau netgi savo dydžio marškinėlius už žvėrišką kainą ir pardavėjai buvo iš vietinių, kas irgi didelis pliusas. Bet būčiau visai nieko prieš parsinešti namo ir originalų „Russian Roulette“ ar kad ir tą patį „Blood…“.

ACCEPT Lietuvoje – ir antras kartas nemelavo

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
speigas
2012.12.10 15:08

tai kaip apibūdintumėte tas politines pažiūras?

Remigijus
2012.12.08 21:12

Bandau paaiškinti. Na “Podmoskovnyje večera” tai UDO (tarp kitko ACCEPTų kolega) Lietuvoj grojo… na ir nieko, nieko nesukėlė, niekam mazolio nenumynė, nes daina su politika nesurišta. Tuo tarpu senasis CCCP himnas, o dabar Rusijos nors ir su pakeistais žodžiais iš tikrųjų senajai lietuvių kartai daugiau asocijuojasi su tuo nelabai džiaugsmingu laikotarpiu mūsų šalies istorijoj. ACCEPT kaip ten bebūtų yra šiek tiek politinė grupė, pasiskaitykit tekstus jau nuo 83m ten tikrai rasit keletą gabalų, kurie duoda suprasti, jog šių vyrukų apolitiškais nepavadinsi. Nežinau ar jie tą jau žinojo, ar kas paaiškino, kad šis himnas pabaltijo šalyse gali kiek žeisti vietinius gyventojus. Vėlgi ne dėl to , kad asocijuojasi su Rusija, bet dėl to, kad primena “raudonuosius” laikus.

brotheris
2012.12.07 23:26

*Germanija

*Gitleris

Lord Sauron
2012.12.07 16:37

Na, Izrealyje ir R. Vagnerio operos uždraustos ta proga, kad jis buvo mėgstamiausias Hitlerio kompozitorius…

J[]|{ER
2012.12.07 15:32

o tai kad grupė iš Vokietijos ir dainos karine tematika apie WWII tai čia ne paaiškinimas, kad muzika yra auksčiau? ok, ok, nesiginčyju. svarbu politika, patrotizmas, o muzika antraeilis nesvarbus dalykas, ok, ok, sutnku. TSRS, ES…

Antichrist Hammerfist
2012.12.07 13:47

Aš pasiūlyčiau trinktelėt jam per akinį.

Chimeritas
2012.12.07 12:29

Pažiūrėčiau kokie nereikšmingi būtų “kažkieno ale politiniai nusistatymai”, jei grupė užgiedotų nacių himną Izraelyje. Problema, Jokeri, kad karštai įrodinėji dalykus, kuriuos labai menkai supranti. Muzika nėra aukščiau už politiką, kuomet politika nulemia visą žmonių gyvenimą (o daugeliu atyveju – ir mirtį). Totalitarinėje sistemoje, kaip ir jos atžvilgiu, apolitiškumo nebūna.

rebel-
2012.12.07 12:13

Blet koks tu durnas, taigi pats ką tik sakai, kad čia ne politika.

Čia labai asmeniškas dalykas, kurio negali suvokti tik didžiausias ruskių bybčiulpys.

J[]|{ER
2012.12.07 11:45

nu ble, čia jau net nejuokinga :( kur aš tai parašiau??? skaityt moki? ar dar mokyklos nebaigei? ir pagal madą darai išvadas iš pusės žodžio? pagal mane (nors abejoju ar suprasi, smegenų juk neturi) muzika yra AUKŠČIAU už politiką, religiją ir panašius dalykus. savaime suprantama ir SVARBIAU, arba (kad suprastum, maža kas) TURI PRASMĘ. nešnekėk, jei nesupranti apie ką kalba.

rebel-
2012.12.07 11:21

Blet tu durnas nu ir nx. Muzika neturi jokios prasmės?

J[]|{ER
2012.12.07 10:51

taip, gal čia ne politika. čia tai kur Lietuva gyveno. o kaip gyveno, čia jau tada gyvenusių reik klaust. o muzika prie ko čia? beje, tas praeities šešėlis daugeliui sudaro nelabai objektyvią nuomonę apie dabartinę Rusiją. vienu žodžiu, galvojau čia muzikos portalas, bet apie muziką mažai kas šneka….

rebel-
2012.12.07 10:42

>politinių nusistatymų

tu nevisai suvoki kas yra politiniai nusistatymai. Čia ne politika

J[]|{ER
2012.12.07 10:25

:D:D:D
juk nesakiau, kad okupacija gerai buvo. bet mes apie muziką juk. o šiaip vaplis gerai pasakė, tik kad šlapiankos nemėgstu.

rebel-
2012.12.07 08:52

Čia kartais ne Paleckis rašinėja? :]

vaplis
2012.12.07 08:44

Džiokeris (lietuviškai klounas, arba juokdarys, kas labai atitinka jo poziciją čia ir šiaip gyvenime) yra visiškas ruskis ir labiausiai norėtų pašliaupti kipeliovui patefone besisukant raudonosios armijos choro plokštelei, tad nelabai matau prasmės dar diskutuoti šiuo klausimu.

piktstevs
2012.12.07 06:42

Juokdary, naivus padaras yra be istorinės savimonės, neturintis didesnių vertybių už šlapią dešrą ir dainų struktūras. politiniai “nusistatymai”… ne toje šalyje gyveni.

Tarkim
2012.12.07 00:47

‘kažkienio ale politinių
nusistatymų’

Tu Lietuvos istoriją skaitęs, girdėjęs? Okupacija ir visa kita? Ne?

J[]|{ER
2012.12.06 23:26

blyn, dainos struktūrą gadint dėl kažkienio ale politinių nusistatymų… galvojau, kad muzika yra auksčiau už politiką ir kitus briedus. naivu. klydau…

Lucky - 13
2012.12.06 21:10

Ta himna butu nusvilpe kaip ir “Podmoskovnyje vecera” kuri bande sugrot Deep Purple 2006metais.

speigas
2012.12.06 20:54

o kam čia patinka okupantų himnas?

J[]|{ER
2012.12.06 19:19
[quote]Tikrai prieš koncertą galvojau ar gros jie tą CCCP (o dabar Rusijos) himną ar ne. Vyrikai apdairiai Lietuvoje tą dalį praleido… :)[/quote]

Praleido? Kodėl apdairiai praleido? Kas čia blogo?

Remigijus
2012.12.06 17:47

Koncertas buvo superinis, kaip ir praeitą kartą. Aš kaip senas ir didelis jų fanas galėčiau meluot, bet šale buvę prieš koncertą skeptiškai nusiteikę draugeliai tai patvirtino.
ACCEPT ams didelis pagyrimas jau vien už tikrai du iš eilės išleistus smagius albumus. Ir čia ne vien tik vokalo nuopelnas, šiaip jau Wolf Hoffmann visada buvo ir liko pagrindinis dainų autorius ir “zavodila”.
Nežinau, gal tos ilgos pagrindinių grupės narių (Hoffmanno ir Balteso) atostogos išėjo į naudą, draivo tai per kraštus. O kur dar pridėt draugišką bendravimą po koncerto.
Tikrai prieš koncertą galvojau ar gros jie tą CCCP (o dabar Rusijos) himną ar ne. Vyrikai apdairiai Lietuvoje tą dalį praleido… :)
Ačiū autoriui už reportažą, o tai kažkaip niekas apie normalių grupių pasirodymus Lietuvoj neberašo. O tai niekaip nesuprantu kam tie reportažai iš užsieno apie kokį tai eilinį koncertą, kuriame iš LT daugiau nieko nebuvo… :)

XIII
2012.12.06 15:31

pacanai

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus