Straipsniai

PERGALĖ groja vedina meilės

2016.07.11 14:30, Gedas (Seniukas)

Pergale2Kartais vadinami Lietuvos sunkiosios muzikos padangės supergrupe, kartais apžodžiuojama chaltūra, vilniečių grupė PERGALĖ šiemet savo gausų gerbėjų (čia tos, kur JOS) būrį pradžiugino 5 metus brandintu antruoju albumu „Antropologija“, kurį pristatė ne tik specialiuose albumui skirtuose koncertuose, bet pateiks ir gausiai bei margai artėjančio festivalio „Devilstone“ publikai. Taigi, prieš vykstant į „Devilstone“, siūlau susipažinti, ką PERGALĖS vokalistas Kristijonas „7“ ir bosistas Demonas paporino radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidai „Audronašai“.

Iš pradžių atrodžiusi kaip pokštas, kaip šalutinis laisvalaikio praleidimas šalia kitų jūsų pagrindinių grupių, PERGALĖ jas visas pergyveno. Kaip, praėjus 5 metams, jūs šiandien žiūrite į PERGALĘ?

7: Jau pats minėjai, kad pergyvenome savo pagrindinius projektus. Negana to, PERGALĖ dar ir išsiplėtė – prie mūsų prisijungė gitaristas Simonas. Didžiausias pokytis – antras albumas, kuris yra brandesnis, labiau išdirbtas. Vis tik turėjom tam 5 metus. Per tą laiką mes pasenom, bet mūsų muzika – ne.

Demonas: Na, sakyti, kad pergyvenome savo grupes nėra tikslu, nes būgnininkas Ilja turi savo visiškai kitokios muzikos grupę THE SKYS, kuri jam yra vienodai svarbi, Simas turi savąją AU-DESSUS. Taigi, jei PERGALĖ vis dar ir yra kaip antraeilis projektas, ji mums yra labai svarbi grupė.

Pergale1Per tuos 5 metus kai kam iš jūsų jau sukako 30 metų, kai kam artėja ir 40. Ar vis dar liko to laukinio šėlsmo, atmosferos ir energijos, kai susirenkate repeticijose?

7: Nesame nuvargę pencai. Grojimas PERGALĖJE yra laisvalaikio praleidimo būdas. Nesiekiame jokių aukštumų ar žemumų. Visų pirma, tai yra geros chebros pasibuvimas kartu.

Demonas: Kai ruošdavomės koncertams prieš 5-6 metus, būdavo daugiau darbo, mažiau rokenrolo.

Kokius galėtumėte išskirti pagrindinius motyvus, leidusius per 5 metus prisirpti „Antrolpologijai“?

7: Pagrindinis motyvas – žmonės. Žmonės, kurie yra aplinkui, žmonės, kurie yra protingi, žmonės, kurie yra debilai, – visokiausi žmonės. Jų yra visokių, su visokiais esame susidūrę.

Albume gabalai yra žiauriai nevienalyčiai…

7: Muzikine prasme albumas yra muzikinių stilių popuri. Nenorime leisti dviejų albumų, nes tada dar ilgiau tektų laukti, nemėgstame dirbti, todėl stengiamės parodyti, ką mokame ir kuo daugiau sudėti į albumą.

Kai esi jaunas, į viską žiūri kur kas radikaliau. Nekenti to arba ano: juodaodžių arba atvirkščiai – nacių, pankų arba urlaganų, raudonplaukių arba juodaplaukių. Ar yra dar kas nors, ko nekenčiate iš visos širdies?

7: (pertraukdamas) Durnių. Nemėgstame kvailų žmonių ir kvailumo. Tai vienintelis dalykas, kurio nemėgstame, o pagrindinė PERGALĖS varomoji jėga – pasakysiu hipiškai – yra meilė. Su muzika kaip ir viskas aišku: mes kuriame, grojame, įrašome. Vis tik labai norėčiau atskirai paminėti albumo apipavidalinimą. Su mumis koja kojon žengia mūsų ištikima draugė Gintarė, apipavidalinusi mūsų pirmąjį albumą. „Antropologija“ pranoko visus mūsų lūkesčius, nes kiekviena daina jame yra iliustruota būtent taip, kaip mes jas įsivaizdavome. Net nežinome, kas yra didesnis menas: ar tai, ką mes įgrojome, ar albumo vizualinė dalis. Kartais atrodo, kad tos vizualinės dalies net nesame verti (juokiasi).

PergaleDemonas: Dėl vaizdinių, tai noriu pasakyti, kad Kristijonas turėjo omeny save, nes, būdamas esminis dainų kūrėjas, jas būtent taip ir įsivaizdavo. O mes, likusieji… Buvo, kad kažkas kažkam labiau patiko, buvo kur norėta korekcijų, bet esminiai dalykai išliko. Manau, kad tekstų kūrėjas turi turėti pirmumo teisę įsivaizduoti dainas vizualiai.

Tai kuris dėmuo – muzika ar tekstai – yra pirminis PERGALĖS kūryboje?

7: Mano nuomone, muzika ir tekstai turi nešti tą žinią bendrai. Tave tai arba veža, arba ne. Visa kita – nesvarbu.

Ar galima tikėtis PERGALĘ atliekant kitos grupės dainą, kurios tekstai yra visiškai kvaili (kad ir MANOWAR „Pleasure Slave“)?

7: (tvirtai) Galima. Tik noriu pasakyti, kad nuspėti, ko tikėtis iš PERGALĖS, yra labai sunku.

Demonas: Bet tikėtis visada galima (juokiasi).

Kodėl albumą pavadinote „Antropologija“?

7: Kaip minėjau, albumas yra apie žmones. Antropologija tiria žmones, jų raidą, todėl ir albumas apie tai. Žmonės nėra nei tobuli, nei netobuli, todėl ir albumo kiekvienas gabalas yra apie skirtingus žmones.

Kas yra pagrindinis „Antropologijos“ muzikos kūrėjas?

7: Neišskirčiau nė vieno. Kūrėme visi per repeticijas arba tam tikroje aplinkoje, kuri yra labiau gaivališka arba labiau inspiruojanti kūrybai.

Pergale+Nekrokatarsis_20160307Demonas: Kalbant apie gitarų rifus, didžiąją jų dalį sukūrė mūsų gitaristas Gusmanas. Bet tai, ką jis pasiūlo, nereiškia, kad paskui taip ir būna. Bet kurio nario idėja praeina tokį kombainą, mikserį – taip per visus ginčus ir gimsta mūsų muzika.

7: Kitaip tariant, Gusmanas užduoda toną, o po to, kaip jau mes viską išvystome, taip ir išeina.

Ar jus trikdo apibūdinimas, kad PERGALĖ groja metalą?

7: Ne, visai netrikdo. PERGALĖ turi visus metalo muzikai būdingus atributus. Be kita ko, turi ir NE metalo muzikai būdingų atributų. Čia kaip SOLSTAFIR pyksta, kai apie juos kalba, kad jie groja black metalą, kai žmonės nežino, kaip juos vertinti. Čia gal yra pačių žmonių bėda, kad jie nežino, kaip įvardyti tokią muziką. Taigi, manyčiau, mes esame IR metalas. Metalas yra pagrindinė, varomoji jėga.

Demonas: Prieš realybę mes nešokinėjam (juokiasi).

Klausytojo klausimas: „Jei aš pirkau tą riboto tiražo pirmą albumą, tai ar aš durnius buvau?“

(Griausmingas juokas) 7: Kuo daugiau leidžiat pinigų, tuo labiau nedurni esat.

Demonas: Čia tiesioginė koreliacija tarp intelekto ir geros muzikos albumams leidžiamų pinigų.

Ačiū už interviu! Linkiu kuo greičiau sugrįžti su trečiuoju albumu, kuriame galėtume rasti jūsų vadinamosios baladės „Viskis“ trečiąją versiją.

Demonas: Trečia jos versija bus ne „Viskis“, o „Džinas“. Nors tai dar nepatvirtinta… (šypsosi)

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu ir kuriame PERGALĖ pristatė kiekvieną „Antropologijos“ dainą atskirai, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus