Straipsniai

PEKLA siūlo neįprastas atostogas Heksenvilyje

2017.10.16 14:31, Parengė Seniukas

IMG_20171015_151008PEKLOS ir „Audronašos“ nuotr.

Speed’n’roll – taip savo muziką apibūdina PEKLA, šiemet įrašė ir savo gerbėjams pristatė trečiąjį albumą „The Witch-Bitch of Hexenville“. Tiesa, trečiasis PEKLOS darbas kol kas paleistas tik kaip skaitmeninis įrašas, todėl fizinių laikmenų kolekcionieriai į lentyną neturi ką pasidėti. Šiek tiek gaila, nes „The Witch-Bitch of Hexenville“ prašyte prašosi „kieto“ siaubiakais padabinto bukleto. Nes, kaip jau įprasta PEKLAI, ši grupė nenagrinėja pasaulio blogybių, o tiesiog sėda ant motociklo ir leidžiasi per siaubūnų prikimštus apleistus Vidurio Niekur kaimelius.

Tai kas gi naujo PEKLOJE nuo praeitos pasiutpolkės „Speed‘n‘Roll“? „Pasikeitimas buvo tik vienas – mus paliko gitaristas Jurgis Sakalauskas, – radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidai „Audronaša“ atskleidė PEKLOS vokalistas Mindaugas Jurkevičius. – Įprastai stengdavomės groti visomis gitaromis, o dabar grįžome prie standartinio varianto, kai Rokas (R. Girčys, – red.) perėmė visas solo partijas. Naujajame albume visos soluotės buvo įrašytos būtent Roko.“ Turbūt daugeliui kilo klausimas, kodėl išsiskyrė linksmų plaučių merginų širdžių daužytojo Jurgio ir PEKLOS keliai. „Matyt, Jurgis nebematė su mumis ateities ir kiti projektai jam buvo aukštesnio prioriteto, todėl galiausiai dėl laiko stokos, lokacijos, koncertų, kelionių taip nutiko, – svarsto Rokas. – Arba mūsų veikla kišdavo koją kitiems jo koncertams, arba kiti jo koncertai trukdydavo mūsų koncertams, repeticijoms. Galų gale jis pats priėmė tokį sprendimą. „The Witch-Bitch of Hexenville“ buvo įrašinėjamas kvintetu, tačiau „Tonight We Ride“ pagrindinė idėja buvo būtent Jurgio, kuris ją sukūrė dar prieš palikdamas grupę, o vėliau mes su Jurgio palaiminimu ją išplėtojome iki pilno kūrinio. Taip kad prarasti Jurgį, kuris kūrybiškai yra aktyvus ir yra geras muzikantas, mums buvo didelė netektis.“

WitchVisgi PEKLA kone toliaregiškai buvo susikomplektavusi kaip sekstetas – tokia sudėtis pasiteisino su kaupu, nes be Jurgio šiauliečiai (vilniečiai?) yra pajėgūs pilnavertiškai kurti naują muziką. Tiesa, „The Witch-Bitch of Hexenville“ PEKLA pradėjo dėlioti gerokai anksčiau, nei Jurgis pakėlė sparnus. „Kai kurie gabalai jau buvo sukurti „Speed‘n‘Roll“ sesijos metu. Patys įrašai užtruko, bet galų gale parinkome tuos rifus, kurie yra labiau išdirbti. Turime medžiagos, kuri ne visa pateko į albumą, todėl ir ateityje turėsime motyvų, paruoštų pagal šituos rifus“, – intriguoja Mindaugas.

Trečiasis albumas, kuris buvo įrašytas PEKLAI tradicinėje Pauliaus iš BRAINERS studijoje (Paulius dar ir įrašė klavišus dainai „HeXXXen“), rėžia akį neįprastu ir net patiems „spydenroleriams“ sunkiai ištariamu pavadinimu. „Buvo prigalvota kitų, trumpesnių, variantų, bet šis pavadinimas nėra vieno mano idėja, kadangi ją išgvildenome trise prie alaus bokalo: aš, Markusas ir Mindaugas“, – Brežnevo ordinais nesikarsto PEKLOS dirigentas Justinas (dar žinomas kaip Mr. Evilized). „Heksenvilis yra ta vieta, kur susitinka vilkolakiai su motociklais, reptilijos ir visi kiti veikėjai, – turizmo agentu dirba Mindaugas. – Heksenvilis bendra albumo mintis, kad šitame albume susitinka visi siaubo filmų veikėjai ir kartu tūsina.

Justas Lietuvos metalinėje bendruomenėje garsėja kaip siaubiakų ekspertas (prisimink naktinį kiną „Devilstone“ festivalyje). Tad kuris gi siaubo filmų personažas labiausiai sklaidosi „The Witch-Bitch of Hexenville“ albume? „Iš klasikinių siaubo filmų ryškiausiai jaučiamas Pekla-Audronasoje-20170501yra paskutiniame albumo gabale „Frozen Terror“. Tiesa, tai net ne personažas, o pats filmas „The Thing“, kuris mane vaikystėje stipriai pagąsdindavo. Daug visko yra iš B ar net „Š“ kategorijos filmų, kuriuos mėgstu žiūrėti“, – pasakoja akis pražiūrėjęs Justas, kuris, beje, yra dar ir pagrindinis dainų žodžių kūrėjas. Tai šiek tiek neįprasta metalo grupėms, kuriose įprastai tekstus rašo vokalistai. Mindaugas leidžia plūsti Justo kūrybiniam potencialui ir kol kas nesigviešia metalinio Maironio posto: „Justas turi polinkį, jam labai sekasi kurti dainų tekstus. Aš nenoriu stabdyti, nes kai kuriais atvejais mano idėjos gal kiek skirtųsi. Tiesiog Jusčiui netrukdau daryti tai, ką jis labai gerai moka daryti. Man patinka tai, ką jis daro, todėl prieš albumo įrašus su mielu noru su juo susėdęs viską susidėliojau, o per repeticijas sugebėjom galutinai nušlifuoti ir įgyvendinti.“

Bjaurybių ir raganų kupinas „The Witch-Bitch of Hexenville“ žada neilgą, bet energingą kelionę po apleistus Vidurio Niekur tyrus. Visgi domina, ar PEKLA kada nors pradės dainuoti apie jausmus, meilę arba pensijų fondus? „Siaubiakų tema visiškai neišsemiama, – kaip kirviu nukerta Justinas. – Yra daugybė filmų, personažų, apie kuriuos kyla daugybė minčių. Aš galiu išsisemti, bet tada viską perims Mindaugas, o pati tema – neiškuopiama.“

Negali ginčytis. Metalas ir siaubo istorijos – darni pora. Kaip sako britai, kam taisyti tai, kas nėra sugadinta? Tad sėsk ant motociklo ir su visa išsigimėlių, reptilijų ir kitokių gaivalų gauja leiskis per Vidurio Niekur tyrus. Tonight We Ride!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus