Albumai

KALL „Brand“ – simfonija į tuštumą

2020.07.05 08:56, Suweln

kall-brandPrieš keliolika metų metalo scenoje vienas subžanras, kildinamas iš juodojo metalo, išgyveno savo aukso amžių. Aš kalbu apie suicidinį depresyvų black metalą. Viena iš esminių ir bene garsiausiai nuskambėjusių šio žanro grupių buvo Lietuvos juoduliams puikiai pažįstami švedai LIFELOVER. Deja, grupė iširo, mirus idėjiniam lyderiui, o likę nariai įkūrė naują grupę KALL, su kuria ką tik išleido antrąjį studijinį albumą „Brand“. Apie jį ir pakalbėsime.

Kitaip nei tiesmuka ir slegiančiai melodinga LIFELOVER muzika, KALL labiau primena gilesnį post-rock skambesį, sumaišytą su doom metalo prieskoniais. Klausantis pirmą kartą, kai kurie kūriniai skamba lyg džeminimo sesija. Ilgiausias albumo gabalas „Fukta din Aska“ trunka daugiau nei 17 minučių. Albumo kūrėjai ryškiai pabandė įmesti klausytoją į keistą psichodelinį sapną. Manau, kad jiems tai pavyko.

Kūriniai struktūriškai nėra sudėtingi. Pagrindinės temos nuolat kartojasi, kilpinasi. Esti daug saksofono, kuris sukuria keistai pakilią nuotaiką. Kūrinių tempas gana lėtas, vokalas nugrūstas į antrą planą. Paprastas ir kabinančias melodijas paįvairina gitarų solo partijos. Vieni albumo kūriniai, kaip „Rise“, tinka labiau galvos kratymui, kai tuo tarpu „Fevour“ primena ne visai saugią narkotikų paveiktą kelionę kažkur.

Pats albumo skambesys yra gana duslus, tamsus. Lygiai toks pat, kaip ir pirmajame albume. Neišgirsite čia nieko skaidraus, tačiau, kaip jau galima suprasti, vien pažvelgus į albumo viršelį, kažkokia viltis visgi yra.

Visa albumo nuotaika – tai ne pavieniai komponentai, o visų komponentų visuma, panardinanti klausytoją į neįprastą potyrį, tad klausytojams, kuriems svarbu ne pavienių instrumentų technika ar kitokios vingrybės, o bendras pajautimas, albumas turėtų patikti. „Brand“ ne vienas su pasimėgavimu išgyvens. Ir ne kartą. Tačiau, sunkesnės muzikos fanams albumas gali pasirodyti per daug melodingas ir „palaidas“. Šiame albume muzikantai tiesiog groja tai, kas jiems patinka, ir taip, kaip patinka, tad dažnai kūriniai „išsitempia“ iki begalybės, palikdami ne dažnai sutinkamą laisvo grojimo įspūdį. Bet kuriuo atveju, klausantis gali justi, jog muzikantai grodami išties mėgaujasi. Tai svarbiausia.

Šeši albumo kūriniai trunka lygiai valandą. Kai kurie momentai šiek tiek prailgsta, bet klausytojo dėmesys daugiau mažiau išlaikomas iki pat pabaigos.

Verdiktas: 8/10. Labai neblogai, bet ne kiekvienam.

KALL „Brand

© „Prophecy Productions“, 2020

  1. Rise
  2. Fervour
  3. Eld
  4. Fukta din Aska
  5. Hide Below
  6. Fall
Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus