Reportažai

„W:O:A Metal Battle Lietuva“ – Eurovizijos infekcija

2010.03.28 00:00, Lord Sauron

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Pavasario lygiadienis. Polaidis. Pirma diena praktiškai be sniego. Ir kaip viso šito džiaugsmo apoteozė – daug žadantis metalinis vakaras ant Tauro kalno. Festivalis žada būti įdomus, sąrašas daug žadantis, nėra dviejų kolektyvų, grojančių panašią muziką. Reikia apsilankyti. Nors ir tingisi.

Taigi… Imam ruoštis į kelią. Pamatęs „pagadą“ už lango keikdamasis pastatau striukės apykaklę ir patraukiu duobėtomis Europos Kultūros Sostinės gatvėmis „Mulen Ružo“ link. Keista, bet pakeliui neįmyniau nė į vieną „miną“, kurių po sniegu per žiemą susikaupė galybė. Prie klubo durų tradiciškai nuodijasi nedidelė grupė juodų žmogystų, tautiečiai į vidų tradiciškai neskuba, tradicinis alus, tradiciniai plepalai su, rodos, šimtą metų nematytais pažįstamais, tradiciškai vėluoja renginio pradžia…

„W:O:A Metal Battle Lietuva“ – Eurovizijos infekcija Pirmuosius ant scenos burtai išspyrė SMILE OF DEATH. Ordinary death metal, be didesnių išsidirbinėjimų, bet smagus ir vežantis. Baubimas atidirbtas puikiai, o pats vokalistas kažkuo primena suplonėjusį Jurgį Riboką. Garso kokybė prasta nuo pat pradžių, praktiškai girdisi tik vokalas ir būgnai, kiti instrumentai daugiau matosi nei girdisi. Visgi akivaizdu, kad jaunimas į „komandiruotę“ kol kas nevažiuos, dar yra, prie ko dirbti, dar yra, ką reikia tobulinti.

Jei ne loterija, antraisiais pasirodę „Sielų Vagys“ tikriausiai būtų buvę nukišti į pačią koncerto pabaigą, bet gavosi taip, kaip gavosi. Apie Milių ir kompaniją tenka kalbėti „W:O:A Metal Battle Lietuva“ – Eurovizijos infekcijaarba gerai, arba nieko, auksinis Eurovizijos balsas be vargo kompensuoja įgarsinimo trūkumus – kas negirdėjo vokalo iš kolonėlių, nesunkiai galėjo išgirsti jį nuo scenos. Turiu ir šiai kompanijai vieną smeigtuką paruošęs, greičiausiai pasirodysiu esąs neteisus (kad ir kaip nervintų kai ką kalbos apie Jeronimą Milių ir grupę SOUL STEALER), bet yra Jo Didenybė Auksinis Balsas ir yra Jo Didenybę aptarnaujantis personalas. Jeronimo charizma visiškai užgožia kitus grupės narius. Ir darykit su manimi ką norite, bet noriu dar vienos gitaros ir gatava! Visgi nepaisant mano bambėjimo ir kalbų apie „popsą“, „diskoteką“ ir taip toliau, pastaroji kompanija – profesionaliausia šį vakarą koncertavusi grupė.

„W:O:A Metal Battle Lietuva“ – Eurovizijos infekcija Toliau nuskamba pagrindinė tema iš „Košmaro Guobų Gatvėje“ ir scenoje pasirodo… ne, ne Fredis Kriugeris, o grupė CREEPTOR. Vaikinai iš savo repertuaro surankiojo ir atliko sunkiausius ir agresyviausius kūrinius, pats didžiausias ir pikčiausias „kriptorius“ visą laiką kaitino publiką, neleisdamas nei akimirkai atsipalaiduoti. Pagarbos vertas kompanijos užsispyrimas laikantis „partinės linijos“ – pradėjo muzikuoti įkvėpti RUNNING WILD, vėliau muzikantai parodė kad jiems netrūksta ir nuosavų idėjų. Deja, ir vėl garso operatorius „pasistengė“ – galima atskirti vokalą, būgnus ir… košę iš likusių instrumentų! Skanaus!

„W:O:A Metal Battle Lietuva“ – Eurovizijos infekcija DEGRADATONIA. Matyta velniaižin prieš kiek metų velniaižin kokiame renginyje dabar jau amžinatilsį „Intro“ klube. Geras pusvalandis melancholijos ir lyriškos nuotaikos. Klavišiniai. Violončelė. Mergelei prie styginio instrumento taip ir norėjosi pasakyti: „Mieloji, tu tą dėžę nors perpus perpjauk, tavęs vis vien nesigirdi!“ Kaip ten bebūtų, pasirodymas bent jau permušė tuos nepadorius garsus, sklidusius iš mažosios salės. Panašu kad „bajeris“ užsitęsė…

Toliau – retas paukštis mūsų padangėje, alternative/metalcore komanda DOUBLE VISION. „W:O:A Metal Battle Lietuva“ – Eurovizijos infekcijaKadangi mūsų tautiečiai (bent jau tie, kurie sėdi undergrounde) niekad nesistengia daryti to, kas madinga, tai panašios pakraipos grupių Marijos žemėje ne per daugiausiai. Kuo mane visada žavėjo panašūs kolektyvai, tai savo sugebėjimais draskyti balso stygas. Čia vokalas irgi neblogai atidirbtas, mušamųjų partijos nors ir ne „math“, bet visgi pakankamai sudėtingos.

Ir pabaigai – grupė, pati save pristatanti kaip atliekanti progressive metal – DESPITE. Nesu didelis progo gerbėjas, o tuo labiau ekspertas, taigi mane pačiu begėdiškiausiu būdu ima marinti miegas. O dar laikas vėlus, keli litrai alkoholio skrandyje… Rami, melancholiška ir melodinga muzika taip „W:O:A Metal Battle Lietuva“ – Eurovizijos infekcijaužsūpavo, kad vienu metu pagavau pats save… saldžiai knarkiantį aplūžusioje kėdėje!

Taip jau nutiko, kad kitą dieną, kitaip nei daugumos kolegų, manęs išskėstomis rankomis laukė jo didenybė Darbas, taigi Raudonąjį Malūną teko palikti dar tada, kai ant scenos instrumentus derino MANDRAGORA. Ką pažiopsojau, ko netekau ir kas laimėjo (taip ir prisiminiau sarkastišką vieno kolegos klausimą prieš koncertą „Kas laimėjo?“) sužinojau tik kitą dieną… Nekenčiu savo darbo…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
lenis16
2010.03.30 14:24

Va cia matyt protingiausias sprendimas butu.

rebel-
2010.03.30 00:58

galima turėti gitaristą gyviems pasirodymams

lenis16
2010.03.29 23:38

Aisku viena gitara irgi turi privalumu, tarkim per repeticijas vienas gitaristas turi daugiau laisves gali sau su rifais zaist, o jei antras gitaristas butu tai jau derintis reikia, kad gerai skambetu :)

sator
2010.03.29 20:06

Pratesiant mintį apie antros gitaros reikalingumą, paminėčiau KATEDROS atvejį – visi žino R.Laginausko meistriškumą ir aistrą soliakams, bet koncerte viena gitara gal ir neparodysi visko, ką girdime studijiniame įraše..

lenis16
2010.03.29 11:39

“Ir darykit su manimi ką norite, bet noriu dar vienos gitaros ir gatava! ” – va cia tai tiesa, ypac gitaros trukumas pasijaucia per soliakus, kai tik bosas lieka. Jeigu jie tarkim butu irasus dare taip, kad tik viena gitara girdetusi tai gal butu ir ok, taiciau kai visi zinom kaip turetu skambet tokia ar tokia gabalo vieta antros gitaros labai truksta. O kad grupe sito reikalo netaiso tai turbut turi savu priezasciu.

brotheris
2010.03.28 22:40

Kaip tai ko ? Paklausyt negirdėtų grupių

sator
2010.03.28 19:13

ar “mulen ružo” savininkai hebrajai?

Shit Schuldiner
2010.03.28 17:22

ir zyda paserti pinigais taip pat.

Evilized
2010.03.28 16:57

savo priešą reikia pažint ;)

sator
2010.03.28 16:54

a ko tu ten buvai nusitrenkes? visada, ko ne pirmasis, išvadini ta tarpt.konkursa “kwakenu” , ale sudalyvaut neatsisakai nei vienais metais?:)

brotheris
2010.03.28 16:31

Garsas gal ir ne koks, bet pradžioje buvo geriau nei paskutiniai šniokštimai girdėti klubuose

Chimeritas
2010.03.28 16:03

Taip, vyks apkalta ir bus nušalintas nuo metalisto pareigų

sator
2010.03.28 15:16

a kodėl tarptautiniam metalo konkurse toks blogas garsas buvo? kas dėl to kaltas ir ar buvo/bus už tai kas nors nubaustas?:)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus