Reportažai

“Velnių malūnas 2006” – dvigubi prisiminimai

2006.01.09 00:00, Crazyte ir virusas

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia>>

Crazyte: Ką gi, laikas bėga ir matau, kad be fotoaparato, teks griebtis ir plunksnos (tiksliau – klaviatūros), nes, rodos, niekas nesiruošia rašyti apie šį renginį. Ir nėra keista, prisimenant visus pasisakymus forume apie būsimą „Velnių malūną“… Ką gi, surizikuosiu prisiminti, kas buvo – nors jau prabėgo nemažai laiko ir daug kas primiršta (juolab aš nelabai planavau ką nors rašyti šia tema).

virusas: Paskutinį kartą Ferrumui rašiau dar šio tinklalapio jaunystėje. Tačiau, neatsargiai užklydęs į sakraliąją „Apuoko“ erdvę, neapdairiai pasižadėjau papildyti šituos memuarus apie „Velnių malūno“ vyksmą. Taigi iš tiesų viskas buvo taip…

Crazyte: Viskas prasidėjo nuo to, kad festivalio data visų mūsų patogumui buvo perkelta iš gruodžio 26 d. į 29-ąją (bū – darbovietės balius), o po to į 28-ąją (valio!). Negaliu pasakyti, kad grupių sąrašas sukėlė man euforiją, bet ir jokiu būdu nenuvylė. Vienintelė grupė, kurios dar nebuvau gyvai girdėjus, mačius ar fotografavus, buvo ATALYJA, su kitomis gi keliai kirtosi jau ne vieną kartą.

Kadangi pradžia buvo numatyta 19 val., tai, kaip visada, optimistiškai tikėdamasi renginio punktualumo dar prieš septynias būnu vietoje. Kaip visuomet įėjus – pasisveikinimai į kairę ir į dešinę, pirmasis bokalas alaus ir laukimas. Kiek pamenu, vėluojam… Ir, sakyčiau, gerokai daugiau nei pusvalandį. Bet tas laikas sėkmingai išnaudojamas pokalbiams ir alui (beje, pastebėjimas organizatoriams – kuo ilgiau užtęsiama pradžia, tuo didesnė tikimybė, kad nuotraukos bus “išplaukusios” ne dėl šviesos trūkumo).

virusas: Kaip įprasta :/ , renginio pradžia vėluoja. Laimei, nepiktybiškai. Kita vertus, toks vėlavimas baro apyvartai tikrai neturėtų būti nuostolingas.

“Velnių malūnas 2006” – dvigubi prisiminimaiCrazyte: Bet pagaliau veiksmas persikelia į salę. Simpatiška vedėja informuoja apie tai, kas bus, ir scenoje pirmieji pasirodo RUINATION. Juos mačiau tik pernai maždaug tokiu pat laiku ir su Jonu. Šįkart vokalistu „dirba“ Sigitas. Hmm, man jie suėjo puikiai – tikriausiai sutapo Sigio vokalas ir nuotaika. Na, o finalinis „Meškos dykumoj“ tą nuotaiką dar pagerino.

Pertraukose tarp grupių salėje skamba Šabaniauskas – tai taip pat prideda žavesio ir padeda išlaikyti smagų nusiteikimą.

virusas: Pirmi „Malūno“ girnas sukti dėl organizatoriams gerai žinomų, o visiems kitiems spėjamų priežasčių pradeda RUINATION, iš tiesų turėję būti paskutiniai. Šitie scenos veteranai turbūt unikalūs tuo, kad bene vieninteliai Lietuvoje galėtų sulipdyti savo dublerių komandą :). Kadangi dabartinis grupės vokalistas be jokio pasigailėjimo įkalintas vokalistų realybės šou, jį pavaduoja chronologine tvarka vidurinysis RUINATION vokalistas Sigis. Dvelkteli „viduriniuoju“ grupės laikotarpiu. Iš salės buvusius kolegas skvarbiu žvilgsniu atidžiai stebi bosistas Andre, grįžęs atostogų iš už Lamanšo sąsiaurio ir už tai susilaukęs personalinio pasveikinimo nuo scenos bei plojimų salėje. O pačioje RUINATION pasirodymo pabaigoje po salę intensyviai ieškomas ir į sceną kviečiamas toks savanoris vokalistas veteranas bokalistas ilga ilga barzda. Rasti nepavyksta, bet atsiranda ir daugiau žmonių, mintinai mokančių „Meškos dykumoj“ tekstą.

Crazyte: Po to seka SHADOWDANCES. Ech… :) Kuo toliau – tuo labiau patinka. Viena iš tų grupių, kurių pasirodymų visada laukiu ir kol kas nė karto nenusivyliau. Kaip ir šįkart.

virusas: Vieno bokalo trukmės pertraukėlė ir scenoje dar vieni veteranai –SHADOWDANCES. Nuo paskutinio mano matyto jų pasirodymo sudėtis nemažai pasikeitusi. Galbūt vertėjo pataupyti šią grupę koncerto pabaigai? Kaip bebūtų, nusiteikiu, kad po RUINATION ir SHADOWDANCES „Velnių malūne“ liko tik linksmoji vakaro dalis…

“Velnių malūnas 2006” – dvigubi prisiminimaiCrazyte: Vėliau SIELOS eilė. Kaip buvo skelbta, grupė SIELA, festivalyje pristatanti naujausią albumą “Dali”, dalyvavo visiškai nauja sudėtimi. Atrodo, vienintelė nekintama grupės dalis – tai pats Aurelijus. Šiaip susiklauso kaip visada mielai…

virusas: Scenoje – SIELA, pristatinėjanti savo naująjį albumą. Kai kurie gabalai skamba monotoniškai, bet yra ir visai energingų, ir netgi sąlyginai sunkių. Skambesį paįvairina ir naujų spalvų suteikia kai kuriuos gabalus papildanti vokalistė. Tačiau bet kuriuo atveju vietomis SIELAI sąmoningai nepavyksta atsikratyti KINO skambesio. Ir tai iš tikrųjų “sucks”. Tiksliau – taip būtų, jeigu iš anksto nežinotum, kad taip iš tikrųjų ir bus.

Crazyte: Besėdint prie baro, salėje pasigirsta grojimas. Taigi scenoje jau ATALYJA. Jei kažkada paklausius jų kompakto nusprendžiau, kad tokia muzika ne man, tai galiu pasakyti, gana klydau. Šiaip nuo scenos skambėjo gana įdomi muzika – teks, ko gero, iš naujo rasti tą kompaktą ir paklausyti – gal ką praleidau…

virusas: Ir čia staiga „linksmosios dalies“ įspūdį visiškai sujaukia ATALYJA. Gyvai juos matau pirmą kartą, buvau klausęs tik CD. Ir CD gan patiko. Bet gyvai jų pasirodymas buvo tikrai „live“. Prisipažinsiu, kad man ATALYJA (folkloristai? folkrokeriai? rockfolkeriai?) buvo vakaro atradimas. “Velnių malūnas 2006” – dvigubi prisiminimaiInstrumentų įvairovė, autentiškas ir gan psichodelinis skambesys. Žodžiu, palyginus su ATALYJA, kitos panašių srovių grupės atsiduria visiškam popso pariby…

Crazyte: MANO JUODOJI SESUO. Uch, jaučiu susilauksiu jų gerbėjų kritikos, bet kuo toliau, tuo mažiau man jie patinka. Na, nevež tokia muzika, nors tu ką… Prie jų grojimo tikrai nekibsiu. Visų pirma, tai ne mano kompetencija – o protingesni žmonės sako, kad groja jie tikrai profesionaliai. Noriai tuo tikiu, bet… turėjau laiko pasėdėti prie baro ir paplepėti (ir tuo pačiu išgerti alaus).

virusas: Kas ten liko? A, ant scenos MJS. Na, čia jau tikrai ne metalas ;) . Sėdint kur nors tamsoj ir nugrimzdus į apmąstymus retkarčiais paklausyti būtų galima. Bet salėje pasijuntu lyg per klaidą užklydęs į diskoteką… Todėl verčiau keliauju pasišnekėti apie šiuolaikinių Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimą ir jo tyrinėtojų vargus ;). Ir šnekuosi, kol už sienos kažkas nepradeda griaudėti. Jau turėtų būti SAPROPHYTES.

Crazyte: Paskutinės pertraukėlės metu – loterija. Įvairiausi prizai tenka įvairiausiems žmonėms: daug kas jau išvykęs arba kitose salėse (prie baro) ir nepasirodo, Tadas prieš atsiimdamas savo lazdą dar sudainuoja „Meška su lokiu“, o prie merginos, išlošusios kuponus alui, pradeda rikiuotis ištroškusių vaikinų eilė :). Bet mūsų dar laukia paskutinioji vakaro grupė.

“Velnių malūnas 2006” – dvigubi prisiminimaiTai – SAPROPHYTES. Jei dar kas abejojo dėl mano subjektyvumo, laikas tas abejones atmesti į šalį! Šie vaikinai yra užkariavę didelę dalį mano simpatijų ir kol kas savo pozicijų niekam nežada užleisti. O šįkart jie skambėjo kaip niekada puikiai (ir man pasirodė, kad gerokai “sunkiau” nei anksčiau).

virusas: Nuo pirmo matyto jų pasirodymo per „Naują kraują“ istoriniame „Pepsi Zete“ grupė toli nužengusi į priekį. O „Velnių malūne“ jų atliekami kūriniai skamba tikrai brutaliau negu per CD. Vietomis kelia malonias asociacijas su TYPE O NEGATIVE. Tačiau kitais atžvilgiais pabūsiu kitokios nuomonės negu savo memuaruose minėjo Crazyte ;) …

Crazyte: Ach, tiesa, dar nieko nepasakiau apie apšvietimą (mano arkliukas priekaištams). Tai va – šįkart tiek apšvietimas, tiek garsas buvo puikūs! Nuostabūs! Tikiuosi pakartojami :). Dar kartą didelis dėkui Ugniui ir visai “Dangaus” komandai už tai. Beje, kaip visada, džiugino apsaugos vyrukai – jie buvo, bet beveik nepastebimi. Manau, tai puiki savybė. Taigi metai buvo užbaigti skambiai ir linksmai.

Viskas… Nedaug naudingos informacijos apie tai, kas ką ir kaip grojo, taigi savo stilių išlaikiau. Beje, prisimenant, kad forume buvo užduotas klausimas „Tu muzikos eini klausytis ar fotografuoti?“, atsakysiu: „Negaliu fotografuoti, jei nepatinka muzika. O jei patinka – negaliu atsitraukti nuo fotoaparato „akutės“.

virusas: Jei viską, ką dabar prirašiau, sutraukčiau į vieną sakinį būtų „Velnių malūnas 2006“ buvo visai vykęs renginukas”. Ypač prisimenant pastarojo meto jo muzikines tendencijas (kol nepamačiau grupių sąrašo, dėl to netgi buvau ėmęs nerimauti). Gerai, kad buvo atsisakyta apdovanojimų ceremonijų ir kitų iškilmių. Negirdėjau, kad jų kas nors būtų pasigedęs. O jeigu ir kitais metais visus muzikos prisiklausiusiuosius išvežios naktiniai troleibusai, liks dar mažiau nepatenkintų koncertais ir jų organizatoriais.

Crazyte: O mintis troleibusams važinėti visą naktį – JĖGA! Aišku, beveik visas troleibuso kontingentas buvo publika iš koncerto, bet juk nuo to niekam blogiau netapo… Beje, ačiū kai kam už palydėjimą beveik iki namų (nors aš ir “kiškis drąsuolis”, kuris vaikšto vienas, bet vis tiek malonu).

virusas: Nusileidus nuo Tauro kalno stotelėje sutiktas troleibusas visada nuteikia geranoriškai. Nebent tokia ypatinga proga dar galėtų naktiniame troleibuse ir bariukas veikti ;)…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
VARLE
2006.01.15 15:10

o man vis vien Siela labai patiko…

Lizard King
2006.01.13 11:43

„Meškos dykumoj“ be sėklos – ne „Meškos dykumoj“:)

virusas
2006.01.11 20:46

Pinasi tie skaičiai metų sandūroj, galėtų redaktorius ir pakoreguoti;-)

Birutė
2006.01.11 15:56

„Velnių malūnas 2005“

2006, viruse. O šiaip susidariau pakankamai išsamų įspūdį apie renginį, nes dėl senos “priesaikos” išvykai į airių žemes jame sudalyvauti neteko.

Nail
2006.01.10 21:00

palaikyk ta crazytes aparata tu. Daug sneki bet abejoju ar savo aparata nulaikytum…
buk truputi subjektyvesnis.

smth
2006.01.10 16:08

na beabjeo kiekvienas rasho ish savo prizmes, mane tai kartais net knisa tokie d… kurie meto tokius komentarus, patyletum Ukanotas!!! man asmensihkai labai patiko paskaityti dvieju zmoniu atsiliepimus – reportazus, juk kiekvienas mato savaip … ir nepasakyciau kad kurio nors ish ju yra blogesnis report’as ….

Ūkanotas
2006.01.10 11:18

Crazyte nei plunksnos, nei aparato nemoka laikyt. viruso prisiminimai geriau atspindejo koncerta.

odium
2006.01.10 10:38

kyla klausimas: ką nuotraukose veikia MJS?:)) joke:D
ir dar faina, kai saprophytes lyginami su jų pasirodymu pepsi zete per naują kraują:DDD

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus