suweln Straipsniai

DEN SAAKALDTE „Pesten som Tar Over“: desperacijos ir nevilties apsuptyje
2023-10-13
Anuomet DEN SAAKALDTE (išvertus iš švedų kalbos - „Taip žinomi“), prisijaukinę SHINING vokalistą Kvarforthą, grojo apie depresiją, alkoholizmą ir nihilizmą, o vėliau pakeitė vokalistą ir išleidę dar vieną įrašą beveik 10 metų tylėjo. Visai neseniai švedų gyvenimo tamsybininkai sugrįžo su nauju, ketvirtuoju pilno metro  opusu, pavadintu „Pesten som Tar Over“ („Maras, kuris užvaldo“).
Daugiau
REVENANT MARQUIS „Below the Landsker Line“ – atgaiva galvai ir sielai
2021-12-14
Albumas „Below the Landsker Line“ neprailgsta, nenusibosta ir nieko nebando įrodyti. Jis yra užtikrintas ir visiškai užbaigtas. Tokios muzikos dažnai pasigendu.
Daugiau
ABIGOR „Totschläger (A Saintslayer's Songbook)“ – menas žudyti
2021-01-12
Nenustebkite, jei perklausius „Totschläger“ didžioji dalis jūsų mėgstamos muzikos pasirodys pernelyg paprasta ir primityvi. Galiausiai, man neatrodo keista, kad ABIGOR negroja gyvai. Tokia muzika – tikrai ne žemo lygio pramogai. Nesupraskite klaidingai – albume apstu vietų, tinkančių galvos kratymui, tiesiog reikia pripažinti, kad šis įrašas – tai daug daugiau. „Totschläger“ yra virtuozų muzika, sugrota su didele aistra ir meile žanrui.
Daugiau
KALL „Brand“ – simfonija į tuštumą
2020-07-05
Prieš keliolika metų metalo scenoje vienas subžanras, kildinamas iš juodojo metalo, išgyveno savo aukso amžių. Aš kalbu apie suicidinį depresyvų black metalą. Viena iš esminių ir bene garsiausiai nuskambėjusių šio žanro grupių buvo Lietuvos juoduliams puikiai pažįstami švedai LIFELOVER. Deja, grupė iširo, mirus idėjiniam lyderiui, o likę nariai įkūrė naują grupę KALL, su kuria ką tik išleido antrąjį studijinį albumą „Brand“. Apie jį ir pakalbėsime.
Daugiau
MAYHEM „Daemon“ – šeštasis Chaoso Demonas
2019-11-09
„Daemon“ - paprastas, primityvus, tačiau „kabinantis“. Manau, kad to ir užtenka. Šį kartą MAYHEM bandė būti paprastesniais ir tai jiems neblogai pasiteisino. Nieko revoliucinio, ypatingo ar išskirtinio, tačiau vis tiek neblogai ir stipriai. MAYHEM nesusipurvino savo vardo ir tai džiugina.
Daugiau
MARDUK „Viktoria“ – albumas visoms Viktorijoms
2018-10-27
Naujasis Marduk albumas „Viktoria“ plėtoja Antrojo pasaulinio karo temą. Nuo pat pirmos sekundės  albumas įmeta klausytoją į karinę padėtį – užstaugia skardžios sirenos, palydimos firminio nuožmaus ir greito grupės skambesio. Jausmams ir melodijai vietos nėra.
Daugiau
WATAIN „Trident Wolf Eclipse“ – pilkasis laikotarpis antikosminio satanizmo apaštalams
2018-10-18
WATAIN albumas „Trident Wolf Eclipse“ niekuo neypatingas ir nėra išsiskiriantis. Tai tas pats nuožmus WATAIN spjūvis krikščionybei, kaip ir ankščiau. Nei muzikaliai, nei vokaliai ar, tuo labiau, atmosferiškai WATAIN neparodė nieko naujo. Jei jums patiko ankstesni grupės albumai, greičiausiai, daugiau ar mažiau, patiks ir šis. Bet naujokui, niekad negirdėjusiam WATAIN kūrybos, geriau siūlyti seną gerą „Lawless Darkness“, iki kurio „Trident Wolf Eclipse“ dar labai toli...
Daugiau
BEHEMOTH „I Loved You At Your Darkest“: be konkurentų
2018-10-10
Deja, jei esate ekskliuzyviai ankstesnės BEHEMOTH kūrybos, kitaip tariant, death metalo žanrui priskiriamų garsiausių grupės albumų fanas, „I Loved You At Your Darkest“ jums nebūtinai patiks – gali pasirodyti pernelyg melancholiškas, melodingas ir lengvas. Tačiau, jei vertinate rafinuotą garsą, firminę grupės estetiką ir atmosferą, visiškai nematau priežasčių, kodėl šis albumas galėtų jums nepatikti.
Daugiau
SHINING „X – Varg Utan Flock“: Švedijos antihumaniško meno vėliavnešiai – vis dar tendencingi
2018-10-03
Žinoma, po praeito SHINING albumo bet koks pirstelėjimas būtų pats geriausias, tačiau daugiau nei 10 kartų perklausius įrašą neapleidžia mintis, jog SHININGAI šį kartą tikrai pasistengė. Išlaikytas jau senas, dar „Halmstad“ laikus menantis garsas, išlikusios taip pat grupei būdingos kūrinių struktūros bei poza, bet, skirtingai nei praeitas įrašas, šis turi labai svarbią savybę – jis veža!
Daugiau