Iš švedų kalbos vertė Greta Straipsniai

Andy La Rocque: „Sugrūdau gitaras į sandėlį. Nebenorėjau jų matyti“
2017-03-28
Andy La Rocque muzikos versle visų vadinamas tiesiog Andy (o ne tikruoju vardu Anders Allhage). Nuo 1985-ųjų būdamas kultinės sunkiojo metalo grupės KING DIAMOND gitaristu, jis taip pat spėjo įkurti savo studiją „Sonic Train Studios“ ir palikti savo muzikinius pėdsakus daugelyje kitų projektų. Šiame ilgame interviu Andy dalijasi istorijomis ir gandais apie KING DIAMOND praeitį ir ateitį, pasakoja apie projektus ir susitikimus su kitomis metalo grupėmis, darbą studijoje ir nelengvą, bet visų vargų vertą muzikanto dalią.
Daugiau
NACHTLIEDER – klausydamasis muzikos turi jaustis tarsi traiškomas degutu varvančio tanko
2017-03-07
Pokalbyje Susanne Hansson dalijasi NACHTLIEDER ir naujausiojo albumo istorija, pasakoja apie asmeninius bei kūrybinius džiaugsmus ir vargus, paliečia opų moterų metalo muzikoje klausimą.
Daugiau
Erik Danielsson – įkvėptas sovietmečio spaudos meno
2017-02-26
Erikas daugeliui žinomas kaip švedų juodojo metalo grupės WATAIN vokalistas. Estetika bei kruopščiai apgalvotos ir parengtos dekoracijos – neatsiejama šios grupės dalis tiek ant scenos, tiek už jos ribų. Tačiau dauguma linkę pamiršti, kiek triūso slypi už grafinio WATAIN įvaizdžio.
Daugiau
Interviu su trisdešimtmetį atšventusių švedų deatherių SORCERY vokalistu Ola Malmströmu
2017-02-05
1986-aisiais susikūrusi švedų death metalo grupė SORCERY praėjusiais metais atšventė savo trisdešimtmetį. Tokios sukakties, ko gero, negalima pažymėti geriau nei nauju albumu – 2016-aisiais grupė išleido trečiąjį albumą „Garden of Bones“. Kaip ir neseniai Lietuvą aplankę CENTINEX, iš Sandvikeno (apie 200 km į šiaurę nuo Stokholmo) kilę SORCERY liko Švedijos sostinės milžinų ENTOMBED, DISMEMBER ir GRAVE šešėlyje, tačiau buvo ir vis dar tebėra svarbi šios šalies death metalo scenos dalis. Apie visa tai – interviu su SORCERY vokalistu Ola Malmströmu.
Daugiau