Gedas (Seniukas) ir Tomas Straipsniai

JB Christofferssonas mano, kad GRAND MAGUS yra velniškai gera grupė
2017-03-01
Gruodį į Vilnių atvykusiems groti švedams GRAND MAGUS, deja, teko pakiūtoti savo tautiečių AMON AMARTH šešėlyje. Deja, taip jau sudėliotas šis pasaulis. Prisipažinsime, kad mums asmeniškai GRAND MAGUS su savo kūryba kur kas labiau rūpi ir virpina metalinę širdį nei „amonai“. Aukštai į orą iškėlęs kumštį, garsiai ir nebodamas pašaipų deklaruojantis ištikimybę heavy metalui GRAND MAGUS lyderis JB Christofferssonas buvo ne tik nuostabus muzikantas scenoje, bet ir puikus pašnekovas radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidai „Audronaša“.
Daugiau
EVIL INVADERS siaubia koncertų sales
2017-01-31
Belgijos speed metalistai EVIL INVADERS po jų pasirodymo „Devilstone“ festivalyje 2014-aisiais iškart užkariavo Lietuvos metalistų simpatijas. Matyt, patys belgai tai jautė, nes į 2016 m. rudens gastrolių sąrašą įtraukė ir Kauno metalinę citadelę „Lemmy“. Liudininkai byloja, kad lapkričio 15 d. vakaras „Lemmyje“ buvo ypač karštas. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ rengėjai nutaikė progą pakalbinti patį ūsų ir energinių salvių karalių – EVIL INVADERS gitaristą ir vokalistą Joe.
Daugiau
CENTINEX: „Panašu, kad dabar vėl išgyvename death metalo bumą“
2017-01-23
Gruodžio 3 d. įvykusio festivalio „Vilkų žiema“ lankytojai turėjo progą išvysti bene beprotiškiausią ir labiausiai nekontroliuojamą metalinės grupės pasirodymą nuo 2005-ųjų, kai tada dar „Mulen ružu“ besivadinusio klubo sceną niokojo CENTINEX tautiečiai ENTOMBED su savo nevaldomais gerbėjais. Metaliniai apologetai „Audronaša“ įslinko į šaltą ir atokų klubo „Pelėda“ užkaborį, kuriame įvyko „Audronašos“ ir CENTINEX įkūrėjo bosisto Martino Schulmanno interviu. Gerai, kad Martinas nebuvo toks įsiaudrinęs, koks tą vakarą buvo CENTINEX vokalistas Alexanderis...
Daugiau
JUODVARNIS – plačiai apie savo antrąjį albumą „Mirusio žmogaus kelionė“
2016-04-07
2016-ieji prasidėjo kiek neįprastai Lietuvos metalo scenai – jau pirmosiomis sausio dienomis buvo galima mėgautis nauju lietuviško metalo albumu. Tokią naujametinę dovaną Lietuvos metalistams įteikė JUODVARNIS, kurių antrąjį albumą „Mirusio žmogaus kelionė“ grupės muzikantai – gitaristas ir vokalistas Paulius, gitaristas Modestas, būgnininkas Augustinas ir bosistas Domas – pristatė radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidoje „Audronaša“.
Daugiau
CHAPEL OF DISEASE: „Reikia skambėti tikroviškai“
2015-04-19
Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“, skleisdama gyvą undergroundą, Lietuvos metalistus supažindina su vokiečiais CHAPEL OF DISEASE, kurie sėkmingai „virina“ senosios mokyklos tipo death metalą. Nuo 2008 m. gyvuojančius CHAPEL OF DISEASE galima pavadinti dar jauna grupe, kuri per savo gyvavimo istoriją spėjo išleisti du albumus (pastarasis „The Mysterious Ways of Repetitive Art“ pasirodė 2015 m. sausio 16 d.). Apie naująjį grupės darbą ir kitus su CHAPEL OF DISEASE susijusius dalykus „Audronaša“ iškvotė gitaristą ir vokalistą Laurentą Teublą.
Daugiau
DEAD CONGREGATION lyderis Anastasis: „Mano visos veiklos yra susijusios su metalu“
2015-04-06
Tuo tarpu, kai visos kultinės death metalo grupės jau yra pavirtusios madingų marškinėlių ar moteriškų „siaurukių“ prekiniais ženklais, graikai DEAD CONGREGATION tampa undegrounde tvyrančio death metalo (kur death metalas ir turi gyventi) etalonu. Pogrindžio tamsiausiąją pusę puoselėjantis festivalis „Armageddon Descends“ šių metų kovo 14-ąją į Vilnių atvilko DEAD CONGREGATION ir Lietuvos metalistams pademonstravo, kodėl ši grupė yra taip vertinama už savo gyvus pasirodymus. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ negalėjo praleisti galimybės pakalbėti su DEAD CONGREGATION vokalistu ir gitaristu Anastasiu.
Daugiau
SÓLSTAFIR: „Rokenrolas gyvuoja nuo 1955 m. ir mes nieko naujo čia nesugalvojome“
2015-03-29
Vienų keiksnojami už „trū“ metalo išdavystę, kitų dievinami už sukuriamą atmosferą, islandai SÓLSTAFIR turbūt jau mano esantys per seni, kad suktų galvą, kaip čia įtikti kiekvienam. Kaip ten bebūtų, „ALT events“ atvežti į Vilnių ir naujausią albumą „Ótta“ pristatę SÓLSTAFIR galėjo mėgautis pilnutėle sale ir nuoširdžiu palaikymu. Vadinasi, dar nuo „Kilkim žaibu“ festivalio 2013-aisiais lietuviai ir toliau jaučia ryšį su šiais iš mažos dydžiu, bet didžios savo politiniais sprendimais šalies atvykusiais rokenrolo propaguotojais. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ pakalbino SÓLSTAFIR gitaristą ir vokalistą Aðalbjörną Tryggvasoną, dar prieš grupei lipant į sceną.
Daugiau
ENSLAVED gitaristas: „Vienintelė muzika, kurią moku groti, yra ENSLAVED!“
2013-08-05
Paprasti ir sudėtingi. Paprasti bendraudami, sudėtingi grodami. Ir vis dar užburiantys. Su kiekvienu albumu vis labiau. Tokie jau tie norvegai ENSLAVED, kuriems šiemet teko bene pagrindinės festivalio „Velnio akmuo“ grupės vaidmuo.
Daugiau
OCTOBER TIDE: „Mes tenorime medituoti tamsioje ir liūdnoje žmogaus jausmų atmosferoje“
2013-05-30
Melodingo, bet kartu ir tamsaus metalo gerbėjai turbūt įsiminė švedus OCTOBER TIDE, kurie 2011 metais festivalyje „Velnio akmuo“ dar šviečiant saulei ant Dainuvos slėnio sugebėjo nuleisti visišką tamsos ir atmosferikos ažūrą.
Daugiau
MAYFAIR: „Mūsų muzika yra laikui nepavaldi“
2013-04-14
1993 metais apie anuomet dar tik karjerą pradedančius MAYFAIR Lietuvoje beveik niekas nežinojo. Visgi praėjus 20 metų po „Behind...“ pasirodymo iš naujo perleistas diskas tapo puikia proga susipažinti su tiesiog puikią muziką kuriančiais austrais.
Daugiau
BENEDICTION: „Svarbiausia yra ne muzika, bet jos pojūtis“
2011-08-14
Jie nesineria iš kailio, stengdamiesi išsiskirti originalumu. Jie tiesiog nenutolsta nuo savo muzikinių šaknų, dėl kurių jie atsidūrė scenoje, dėl kurių jų vardas tapo europietiško death metalo sinonimu. Kas jie? Iki kaulų smegenų anglai ir bedugnės alaus statinės BENEDICTION!
Daugiau
Pokalbis su ROTTING CHRIST lyderiu Sakiu Toliu festivalyje „Kilkim Žaibu“
2011-07-18
Šiemet gerai pažįstamu ROTTING CHRIST logotipu pasipuošė „Kilkim žaibu“ festivalio plakatas. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėjai Tomas ir Gedas įrašė tai, ką jiems paporino ROTTING CHRIST gitaristas ir vokalistas Sakis Tolis.
Daugiau
VOIVOD gitaristas Chewy: „Grįžta progresyvioji VOIVOD muzikos  pusė ir thrash metalo skambesys“
2011-06-29
2011 m. gegužės 17 d. Vilniuje grojo grupė VOIVOD. Radijo stoties „Start FM“ sunkiajai muzikai skirtos laidos „Audronaša“ vedėjai Tomas ir Gedas prieš pat VOIVOD lipant ant scenos pasikalbėjo su naujuoju grupės gitaristu Chewy.
Daugiau
ONSLAUGHT vokalistas Sy Keeler: „Teikiu pirmenybę europietiškajam skambesiui“
2011-05-26
Balandžio 11 d. thrasho maniakai turėjo progą džiaugtis – Vilniuje įvyko britų thrash metalo veteranų ONSLAUGHT koncertas. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėjai Tomas ir Gedas iškart po koncerto pakalbino ONSLAUGHT vokalistą Sy Keelerį.
Daugiau