Gedas (Seniukas) Straipsniai

Raguotas „Kilkim žaibu“ festivalis pateikė ir netikėtų sprendimų
2018-07-09
Kad „Kilkim žaibu“ festivalis yra vienas labiausiai laukiamų metų įvykių kiekvienam Lietuvos ilgo plauko savininkui, nėra abejonių. Štai kodėl – kaip visada! – birželio pabaigoje netikėtai užklupus festivaliui ir išsiuntus savaitės darbus toli už nugaros, buvo patraukta link Varnių, kur karaliavo žaibai (šį kartą perkeltine prasme) ir vėjai (tiesiogine prasme).
Daugiau
CRYPTS OF DESPAIR – vaikas, gimęs iš meilės death metalui
2018-02-20
2017-ųjų vasarą savo kasetinį grotuvą turėjau garbę pamaitinti debiutiniu CRYPTS OF DESPAIR ilgagroju „The Stench Of The Earth“. Metų pabaigoje albumas mus pasiekė vinilo ir CD formatais, tad ta proga CRYPTS OF DESPAIR, prieš albumo pristatymo koncertus Vilniuje ir Kaune, užsuko į radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidą „Audronaša“.
Daugiau
Black metalo egzistencialistai SISYPHEAN į ateitį nesižvalgo
2018-01-08
Kai Lietuvos black metalo guru „Forgotten Path“ redaktorius per vieną koncertą nūdijo į ausį, kad vilniečių SISYPHEAN naujoji muzika yra verta dėmesio, praleidau kažkaip pro ausis. Visgi laikas viską sustato į savo vietas – išgirdus radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidoje „Audronaša“ naujojo SISYPEHAN albumo „Illusions Of Eternity“ kūrinius (asmeninis favoritas – „Transfigurations“), neliko abejonių, kad „sizifai“ sustiprino savo žanro pozicijas Marijos žemėje.
Daugiau
LACERATED AND CARBONIZED neslepia gimtosios šalies skaudulių
2018-01-02
Brazilijos metalo scena yra begalinė kaip ir pati šalis. Joje telpa visi įmanomi stiliai. Nūdienos jaunuoliams sunku net patikėti, kad prieš 30 metų tokio dydžio valstybė, kaip Brazilija, metalinio pasaulio žemėlapyje tebuvo didelė balta dėmė. Kol SEPULTURA neišplaukė į tarptautinius vandenis 9-ojo dešimtmečio pabaigoje. Štai tada ir prasidėjo! Šiandien Brazilija yra pateikusi ir nesiliauja dovanoti metalinei bendruomenei šimtus puikių grupių, kurių gi dalis dėl didelio atstumo nepelnytai sulaukia mažokai dėmesio čia, Europoje. Viena iš tokių grupių, kuri neabejotinai yra verta mūsų dėmesio, yra Rio de Žaneiro gauja LACERATED AND CARBONIZED.
Daugiau
Metalo esmės puoselėtojai DESTRUCTION
2017-11-10
DESTRUCTION legenda yra gyva ir stipri kaip niekada. Žmonės, kurių ankstyvoji kūryba įkvėpė tūkstančius grupių, kurių muzika stipriai prisidėjo prie ypač įtakingų metalinių žanrų atsiradimo, sėkmingai kuria ir leidžia stiprius teutoniško thrasho albumus. Šiemet kiek netikėtai DESTRUCTION karo mašina sustojo Vilniuje, Žirmūnuose, vykusiame „True & Evil“ festivalyje, kuriame susirinko gėdingas skaičius metalistų (čia tas jausmas, kai jauti svetimą gėdą). Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos mylėtojai „Audronaša“ pasikalbėjo su DESTRUCTION gitaristu ir vokalistu, tikru metalinės muzikos pasaulio ikona Schmieru.
Daugiau
EXTRAVAGANZA yra Lietuvos sunkiosios muzikos scenos „big deal“
2017-05-09
Kauniečiai EXTRAVAGANZA gan neblogai įkūnija dabartinės Lietuvos sunkiosios muzikos scenos atstovų paveikslą: ieškantys, nenorintys stovėti vienoje vietoje ir būti panašūs į kitus, aštrūs, kartais tiesmukiški. Šios savybės atsiskleidė ir ekstravagantams apsilankius radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidoje „Audronaša“, kur jie pristatė 2016-ųjų pačioje pabaigoje pasirodžiusį debiutinį albumą „Priepuoliai“.
Daugiau
KOBRA AND THE LOTUS jaučia dėkingumą savo gerbėjams
2017-01-04
Kanados heavy metalistai KOBRA AND THE LOTUS Vakaruose jau yra įgavę gana rimtos ir respektabilios grupės statusą, balansuojantį jau ant komercinių grupių pasaulio slenksčio. Vis tik Lietuva – dar ne Vakarai, tai buvo akivaizdu rugsėjo 30-osios vakare užėjus į Kauno metalinės muzikos esminę vietą – klubą „Lemmy“. Nežinia, kokiais metodais pritraukę KOBRA AND THE LOTUS į „Lemmy“, šio klubo organizatoriai galėjo nesunkiai suskaičiuoti tas kelias dešimtis susirinkusių klausytojų.
Daugiau
Trečiasis SABATON kar(t)as
2016-12-26
Sunku pasakyti, ar „Roko naktų“ organizatoriai liko patenkinti susirinkusios publikos skaičiumi, bet negalėjo likti nepatenkinti lietuvių palaikymu, kuris buvo tiesiog puikus viso SABATON pasirodymo metu. Vadinasi, SABATON savo publiką Lietuvoje jau užsiaugino, o ištikima gerbėjų armija visada lauks kito savo numylėtinių koncerto.
Daugiau
Svajingieji SILUETLESS apie pinigus negalvoja
2016-12-26
Jeigu kas paklaustų, kaip apibūdinčiau vienu žodžiu Klaipėdos kolektyvo SILUETLESS muziką, pasirinkčiau žodį „svajinga“. Balansuojantys ant sunkiosios muzikos slenksčio, SILUETLESS, praėjus 8 metams nuo jų pirmojo darbo „Theory Of Dream“, išleido savo antrąjį (pirmąjį?) ilgagrojį „Drifting“. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ susisiekė su SILUETLESS bosistu Arturu Maminu ir paklausinėjo apie SILUETLESS pokyčius ir naująjį darbą „Drifting“.
Daugiau
CREEPTOR vėl jaučia scenos trauką
2016-11-28
Prieš gerą dešimtmetį aktyviai Lietuvos metalinės scenos gyvenime dalyvavę heavy metalistai CREEPTOR praeitais metais skaitmeniniu, o šiais – ir fiziniu pavidalu išleido naują EP „Demon King“. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ pakalbino CREEPTOR gitaristą ir vokalistą Darxon Scarross Wild.
Daugiau
Aštri NAPALM DEATH kritika bėgant metams neblėsta
2016-10-05
NAPALM DEATH yra legenda ir niekas dėl te nepuola ginčytis. Šiemet festivalis „Devilstone“ tikrai nesuklydo, pasikvietęs britų grindcore dievus – per „napalmų“ pasirodymą prie scenos šėlo tiek metalistai, tiek Lietuvos hardkoro scenos atstovai, tiek madingomis kepurėlėmis pasipuošę hipsteriai. Radijo stoties „Start FM“ metalistai „Audronaša“ festivalio užkulisiuose pakalbino Barney apie NAPLAM DEATH naujausią albumą, pasaulio prieštaras, apie legendinį snukiadaužį su rusais KORROZIJA METALLA Taline ir kitus dalykus.
Daugiau
SPIRITS pasigenda ekstremalios muzikos vienybės
2016-09-06
Geras amerikietiškas hardkoras Lietuvoje visuomet laukiamas, nes šis reiškinys nėra dažnas mūsuose. Štai kodėl, tik išgirdusi, kad į klubą „Xi.20“ (dar žinomame kaip „Supuvusi skylė“) rugpjūčio 2 d. atvyksta Bostono hardkoro atstovai SPIRITS, radijo stoties „Start FM“ laida „Audronaša“ suskubo įsmukti ir paimti interviu iš amerikiečių. SPIRITS, be kita ko, garsėja savo pažiūromis, priskirtinomis „Straight Edge“ („SxE) srovei. Pokalbyje dalyvavo visi trys nuolatiniai SPIRITS muzikantai: vokalistas Mike‘as, bosistas Robertas ir gitaristas Charlesas.
Daugiau
J. McEntee iš INCANTATION: „Death metalas turi būti sunkus kaip velnias“
2016-09-03
Balandžio mėnuo Vilniaus ekstremalus buvo pažymėtas JAV death metalo veteranų, vienų iš šio žanro formuotojų INCANTATION koncertu. Jau daugiau kaip ketvirtį šimtmečio gyvuojantys amerikiečiai koncerte įrodė, kad nuoširdžiai sukurtas ir atliktas, pačių sukurtas death metalas nesensta. Radijo stoties „Start FM“ metalinės muzikos laidai „Audronaša“ teko laimė po koncerto pasikalbėti su INCANTATION lyderiu, gitaristu ir vokalistu Johnu McEntee.
Daugiau
Trašystai AMKEN kritikuoja kasdienio gyvenimo absurdą
2016-08-30
Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ džiaugiasi, galėdama Lietuvos klausytojams pristatyti mažiau žinomas, bet geras ir kokybiškas grupes iš užsienio. Šį kartą į „Audronašos“ radarus pateko jauni, energingi ir thrash metalą ypač mėgstantys graikai AMKEN, kurių gitaristas Giannis pristatė, kas gi tokie yra AMKEN.
Daugiau
MCLOUD atvirai apie savo paskirtį, Selą ir muziejinį undergroundą
2016-07-22
Vilniečiai MCLOUD, atsisveikinę su vienu pagrindinių kūrėjų – gitaristu Andriumi Kaniava, vietoje tikėtinos stagnacijos šovė naują albumą „Be pykčio“. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos kietasprandžiai „Audronaša“ pasikvietė „maklaudus“ į studiją papasakoti plačiau apie naujausią MCLOUD darbą, o viskas pavirto į... blevyzgas apie Selą. Pateikiame MCLOUD vokalisto Luko mintis „Audronašos“ užduotais klausimais.
Daugiau
PERGALĖ groja vedina meilės
2016-07-11
Kartais vadinami Lietuvos sunkiosios muzikos padangės supergrupe, kartais apžodžiuojama chaltūra, vilniečių grupė PERGALĖ šiemet savo gausų gerbėjų (čia tos, kur JOS) būrį pradžiugino 5 metus brandintu antruoju albumu „Antropologija“, kurį pristatė ne tik specialiuose albumui skirtuose koncertuose, bet pateiks ir gausiai bei margai artėjančio festivalio „Devilstone“ publikai. Taigi, prieš vykstant į „Devilstone“, siūlau susipažinti, ką PERGALĖS vokalistas Kristijonas „7“ ir bosistas Demonas paporino radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidai „Audronašai“.
Daugiau
INFERNAL WAR varomoji jėga – neapykanta
2016-07-06
Bent jau man asmeniškai šiemetiniame „Armageddon Descends“ festivalyje pati kiečiausia grupė buvo lenkai INFERNAL WAR, kurių naujausias albumas „Axiom“ iki šiol nedingsta iš mano grojaraščio. Jau antrą kartą su grupe Lietuvoje lankęsis INFERNAL WAR vokalistas Herr Warcrimer davė interviu radijo stoties „Start FM“ metalistų šutvei „Audronaša“ dar prieš pasirodydamas „armagedono“ publikai.
Daugiau
IRON MAIDEN koncertas Kaune: kai svajonė tampa realybe
2016-06-30
Kai pasklido žinia, kad IRON MAIDEN atvyksta į Kauną birželio 23 d., net kojas pakirto. Negi tikrai? Negi daugiau kaip 30 metų puoselėta svajonė virs realybe? Nerimastingas laukimas, kad neįvyktų kokių nors nemalonių netikėtumų, baigėsi karštą birželio 23 d. popietę, kai išsilaipinau į Nemuno pakrantę ties „Žalgirio“ arena.
Daugiau
CATALEPSIA lyderis Erwinas: „Gyvenu santuokoje su nusivylimu“
2016-06-13
Latvijos metalo scena, nors ir nebūdama pat didžiausia ir svarbiausia Europos metalinės muzikos šalis, sugeba išauginti grupių, kurios tampa neatsiejama Baltijos šalių undegroundo dalimi. Kai kalbame apie dabartinę latvių metalo sceną, į galvą pirmiausiai ateina tokie pavadinimai kaip FRAILTY ar HEAVEN GREY. Tiesa, dabar jau reikia pridėti ir trečiąjį vardą – CATALEPSIA, kurios debiutinis albumas „World Of Cliché“ maloniai nustebino savo muzikine ir įrašo kokybe. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ pakalbino CATALEPSIA gitaristą ir vokalistą Erwiną Franzą, kuris su savo grupe šiemet lankysis „Kilkim žaibu“ festivalyje.
Daugiau
Grupėje METEMPSYCHOS susijungia kelios metalistų kartos
2016-02-22
Praeitų metų pabaigoje Vilniaus death metalo kolektyvas METEMPSYCHOS išleido debiutinį albumą „Death Towards Dogma“. Grupės sudėtyje savo jėgas suvienijo kelių metalistų kartų atstovai: bosistas Anton, vokalistas Mykolas (BURYING PLACE) ir gitaristai Paulius bei Modestas. Su šiais muzikantais, kuriančiais įdomų, kurį laiką Lietuvoje jau primirštą technišką death metalą, pakalbėjo radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“. Dalį interviu galima pasiskaityti čia.
Daugiau
STRATOVARIUS patys nustatinėja taisykles
2016-02-10
STRATOVARIUS jau seniai tapo neatsiejama Suomijos metalinės scenos įvaizdžio dalimi. Jų melodingas, taip vadinamasis power, metalas smarkiai paveikė tūkstančių grupių kuriamą muziką, todėl radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“, STRATOVARIUS besilankant Vilniuje, pakalbino šios įtakingos grupės senbuvį klavišininką Jensą Johanssoną.
Daugiau
SLAUGHTBBATH muzikoje linksmybių ir alkoholio išvis nėra
2016-01-31
Pietų Amerikos metalas visada žavėjo savo nežabota, laukine ir kažkaip ypatingai žvėriška prigimtimi. Neaišku, ką jie ten valgo, bet pietų amerikiečių kuriama muzika visada įtraukia, pavergia ir pripildo nesuvaldomu energijos kiekiu. Tokius potyrius buvo galima patirti ir šaltą spalio 6 d. vakarą, kai „Nekrokatarsio“ ratas į Vilnių atvilko Čilės maniakus SLAUGHTBBATH. Dar prieš grupei lipant į sceną radijo stoties „Start FM“ metalo apaštalai „Audronaša“ pakalbino SLAUGHTBBATH lyderį D. Desecrator.
Daugiau
MOONSPELL lyderis Fernando Ribeiro: „Daug dalykų gali sietis MOONSPELL ir kiekvienam žmogui skirtingai“
2016-01-21
Prisipažinsiu, interviu su MOONSPELL vokalistu Fernando Ribeiro visada buvo mano svajonė. Koncertinei agentūrai „Relax Live!“ tamsų lapkričio 1-osios vakarą atvežus Portugalijos metalo dievus MOONSPELL į Vilnių, talkinant agentūros generolui Artūrui, pasinaudojau proga su diktofonu prisėlinti prie Fernando ir pakalbinti jį radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidai „Audronaša“. Smagiausia yra tai, kad įspūdis tik sustiprino simpatiją šiam charizmatiškam, įstabiai mefistofeliškam menininkui. Tikiuosi, šis interviu bent kažkiek leis Ferrum.lt skaitytojams pajusti puikią, inteligentišką ir dvasiškai ramią pokalbio su Fernando atmosferą.
Daugiau
KATAKLYSM jaučia pareigą kalbėti apie tai, ką mato
2016-01-03
2016 m. Lietuvos metalistams prasidės stipriu renginiu – į Vilnių atvyksta death metalo trijulė ABORTED, SEPTIC FLESH ir KATAKLYSM. Pastarieji kaip tik tapo pagrindine 2015 m. festivalio „Devilstone“ grupe. Prieš artėjantį koncertą Ferrum.lt skaitytojų dėmesiui – radijo stoties „Start FM“ metalinės muzikos laidos „Audronaša“ festivalyje „Devilstone“ paimtas interviu su Kanados death metalo veteranų gitaristu Jean-François Dagenais.
Daugiau
LYCHGATE nesusitaiko su muzikoje vyraujančiomis normomis
2015-12-27
Britų grupė LYCHGATE, kurioje dainuoja kitos žinomos britų grupės ESOTERIC lyderis Gregas Chandleris, metalo pasaulį 2015-aisiais praturtino ypač keisto ir neįtikėtinai paveikaus black metalo albumu „An Antidote for the Glass Pill“. Ta proga radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos keistuolių laida „Audronaša“ susisiekė su LYCHGATE įkūrėju gitaristu Vortigernu.
Daugiau
SEPULTURA koncertas Vilniuje – džiaugsmas dviem gerbėjų kartoms
2015-11-21
Koncerte stebino, kad net keturis gabalus SEPULTURA parinko iš albumo „Roots“, kuris tarsi ir buvo labiau iš grupės išmesto Maxo Cavaleros kūdikis. Publika juos visus priėmė labai entuziastingai, o su „Ratamahatta“ ir „Roots Bloody Roots“ brazilai koncerto pabaigą pavertė absoliučiu energijos apogėjumi. Ir viskas. SEPULTURA pažadėjo sugrįžti į Lietuvą ir, dabar jau tvirtai tikiu, šis pažadas bus išpildytas. Gal su nauju albumu, kuris numatytas kitais metais. Norėtųsi, kad būtų būtent taip.
Daugiau
THE SKYS 20-metis Vilniuje pažymėtas naujo albumo pristatymu
2015-11-16
Pasirinkau truputėlį keistą misiją – nueiti į NE metalo koncertą. Bet kad priežastis buvo svarbi – vilniečiai THE SKYS nusprendė paminėti savo veiklos 20-metį, o dar ir naujas albumas ta proga pasirodė. Lapkričio 6 d. tamsų vakarą patraukiau į klubą „New York“, kur vyko pagrindinė jubiliejaus minėjimo šventė.
Daugiau
MOONSPELL koncertas Vilniuje tapo geriausiomis Vėlinėmis gyvenime
2015-11-06
Geresnių Vėlinių turbūt gyvenime nesu išgyvenęs. Nė sekundės chaltūros, nė sekundės dirbtinumo – štai kodėl MOONSPELL yra tiek mėgstama Lietuvoje, kad net šventieji ir nepamainomieji kapai nesugebėjo sugadinti jų benefiso Vilniuje. Noriu dar ir dar, ir dar!
Daugiau
AUTUMNAL svarbiausi yra jausmai
2015-11-05
Šiandien, kai kas antra grupė rėkia, esą perkuria autentišką senosios mokyklos metalo dvasią (kas realybėje tikrai atrodo apgailėtinai), Ispanijos doom metalistai AUTUMNAL to neteigia. Jie tiesiog tai groja. Kas lankėsi klubo „Pikuolis“ surengtame AUTUMNAL koncerte Vilniuje, kur jie dalijosi scena su WOE UNTO ME, EREB ALTOR ir SATURNUS, galėjo savo akimis ir ausimis įsitikinti, kaip stipriai ir įtaigiai AUTUMNAL atkuria 9-ojo dešimtmečio šlovingąją doom metalo aurą. Po koncerto su AUTUMNAL gitaristu Julio Fernandezu susėdo pakalbėti radijo stoties „Start FM“ metalinės muzikos atnašautojai „Audronaša“.
Daugiau
PHRENETIX baladžių kurti neketina
2015-10-28
Vilniečių PHRENETIX debiutinis albumas „Fear“ buvo mano pats laukiamiausias 2015-ųjų leidinys Lietuvos metalo scenoje. Džiugu, kad albumas pateisino lūkesčius, o patys PHRENETIX gerokai ūgtelėjo kokybine prasme. Kaip prisipažino patys muzikantai, labiausiai augti jiems padeda koncertiniai pasirodymai. 2015-ieji šia prasme buvo darbingi „frenetiksams“, o visai netrukus – lapkričio 13 d. Kaune ir lapkričio 14 d. Vilniuje – PHRENETIX bus galima išvysti garbingoje STORMGREY, JUODVARNIO, DEAD END ir STRANGULIATORIAUS kompanijoje. Tik išleidę albumą, PHRENETIX gitaristė ir vokalistė Lina bei bosistas Daumantas apsilankė radijo stotyje „Start FM“, kurios laidoje „Audronaša“ šiek tiek atskleidė vidinę PHRENETIX virtuvę.
Daugiau
LOST SOCIETY labiausiai vertina picą, kurioje „mėsos kaip priš...ta“
2015-10-22
Pakvaišę, žiauriai jauni ir meistriškai valdantys publiką – tokie yra Suomijos thrash metalo veikėjai LOST SOCIETY, kurie pretenduoja netrukus užimti vietą svarbiausių Europos thrash metalo grupių sąrašo viršūnėje. Užkulisiuose gi LOST SOCIETY – paprasti, draugiški jaunuoliai, festivalyje „Devilstone“ noriai sutikę pakalbėti su radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laidos „Audronaša“ vedėju.
Daugiau
BÖLZER eilės yra apie meilę ir džiaugsmą, kurį suteikia gyvenimas
2015-09-23
Šveicarų duetas BÖLZER yra vienas iš tų nedaugelio kolektyvų, kuriuos supa kažkokia nepaaiškinama aura, suteikianti grupei neapsakomo žavesio. BÖLZER ir atstumia (nėra boso!), ir traukia (nesveikai gilios kompozicijos). Toks buvo ir šveicarų pasirodymas šių metų „Kilkim žaibu“ festivalyje: Šėtonas, šaltis ir juodi siluetai aplink. Neįtikėtina. Štai kodėl radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ tiesiog privalėjo pakalbinti BÖLZER. Planas įvykdytas – skaitytojų teismui BÖLZER vokalisto ir gitaristo KzR mintys. Pokalbis buvo pradėtas nuo labai jau neįprasto BÖLZER populiarumo...
Daugiau
FORGOTTEN TOMB lyderis: „Jei kas nors priims mano dainų tekstus už gryną pinigą, aš nieko prieš“
2015-08-05
Visai doom metalu neapsiribojančiame tamsiosios muzikos entuziastų „Nekrokatarsis“ organizuotame festivalyje „Night Of The Living Doom“ šiemet būti pagrindine grupe buvo pakviesti italai FORGOTTEN TOMB. Ypač stiprų albumą „Hurt Yourself And The Ones You Love“ išleidę FORGOTTEN TOMB nustebino muzikiniais sprendimais, kurie tiesiog alsuote alsuoja 10-ojo dešimtmečio atmosfera. Apie naująjį albumą, šokiruojantį jo viršelį ir nemeilę žmonijai radijo laidos „Audronaša“ klausytojams pasakojo FORGOTTEN TOMB įkūrėjas gitaristas ir vokalistas Herr Morbid.
Daugiau
  1 2 3