Reportažai

“Tvaikas III” – kaip niekas nenorėjo mirti

2006.04.05 00:00, Crazyte ir odium

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia>>

Crazytė: Trumpa informacija prieš viską pradedant: nei vienas iš mūsų nesiruošė rašyti šio reportažo apie koncertą, tačiau aplinkybės susiklostė taip, jog tenka prisiminti jau prieš nemažai laiko įvykusį festivalį. Tikėkimės, kad atmintis ir prisiminimai nepaves…

odium: Atrodo tai, kas prieš kelias savaites dėjosi saulės mieste, susuko smegenis ne vienam. Ir susuko tiek, kad iki dabar dar ne visi sugebėjo sugrįžti į kasdieninį gyvenimo ritmą. Štai, kad ir aš, nesuprantu, buvau ar nebuvau tame „Tvaikas III“ festivalyje. Šitoj situacijoj yra dvi galimybės: arba viskas buvo taip nyku, kad nieko neprisimenu, arba viskas buvo taip gerai, kad jautiesi lyg sapne, negalėdamas patikėti patirtais įspūdžiais. Ir po perkūnėliais, kovo 23-25 dienomis vykęs festivalis buvo velniškai geras. Ir jei pasitvirtins informacija, jog šis šėlsmas buvo paskutinis, tai aš jaučiuosi be galo laimingas, spėjęs jame sudalyvauti.

Visas savaitgalis buvo pašvęstas kelionėms. Vilnius – Klaipėda, Klaipėda – Šiauliai. Kol kas čia ir sustokime. Pirmą kartą svečiavausi šiame dviračių mieste (tiesa, nei dviratės, nei triratės transporto priemonės lyg ir pastebėta nebuvo) ir jis man paliko šiltą ir jaukų įspūdį. Gal todėl, kad oras pasitaikė geras, todėl buvo galima prieš koncertą kartu gėrėtis ir alumi, ir saule. Two in one, taip sakant.

Crazytė: Laukia festivalis “Tvaikas III” Šiauliuose… Ši informacija ir džiugino (nes tai galimybė sugrįžti į savo gimtąjį miestą), ir šiek tiek kėlė nerimą (prisimenant pernai metų apšvietimą). Bet klausimas “važiuoti ar ne” net nekilo, vienintelis įmanomas atsakymas – VAŽIUOTI! Festivalį sudarė tikrai nemažai įvykių (ir labai tikėtina, kad tokių pat puikių), bet – deja deja – teko sudalyvauti tik šeštadieniniame koncerte.

Taigi atsirandu prie “Studentų kampo”, kur jau būriuojasi ir pažįstami, ir šiaip matyti, ir tiesiog “atitinkantys tipažą” asmenys. Kadangi durys vis dar neatidaromos (tiesiog kai kas per anksti atėjo), galima paplepėti su aplinkiniais. Tuo metu prie mūsų prieina žalieji dorovės ir tvarkos saugotojai ir liepia slėpti alų, nes jo gerti viešai negalima . Hmm… o aš vis maniau, kad čia tik mūsų mylimo Zuoko išmislas, galiojantis tik sostinėje… Atrodo, klydau… Bet jų pasirodymas labai pravertė – prisiminiau, jog turiu fotoaparatą ir visai neblogai būtų pafotografuoti publiką (nes pastaroji visada verkia, jog per mažai jos nuotraukų). Tuo ir užsiėmiau iki pat tos akimirkos, kol prasivėrė durys ir pradėjo įsiurbinėti visą juodąją masę į vidų.

“Tvaikas III” – kaip niekas nenorėjo mirtiodium: Pašmirinėjęs šen bei ten, pabuvęs visur ir niekur, skubu vidun. Žmonių vis daugėja, taigi nieko nelaukdamas užsiimu minkštą vietelę – kad ir akys matytų, ir ausys girdėtų, ir užpakalis minkštai sėdėtų. Su nekantrumu laukiu pirmųjų vakaro muzikantų. Jais, skirtingai nei išvakarėse Klaipėdoje (kur grojo paskutinieji), tampa vilniečiai GROL DE NOCTE (su sąlyga, kad koncertas buvo orientuotas į black muziką, priedėlis prie pavadinimo yra būtinas). Pajūryje šie vyriokai susilaukė didelių mano simpatijų, taigi tikiuosi, jog nenuvils ir šį kartą. Kaip tarė, taip padarė – pliekė patį juodžiausią, mirtimi alsuojantį black/deathą. Publika siautė, todėl lengvai paleist nenorėjo. Savas šaknis pamiršti – sunki procedūra, taigi be „Analinio paršiuko“ apsieita irgi nebuvo – kre kre.

Crazytė: GROL DE NOCTE. Prisipažinsiu, kad juos girdėjau pirmą kartą (“de nocte” versiją) ir šis variantas man arčiau širdies (nors, kaip sakoma, “kiek žmonių – tiek nuomonių”). Ką gi – pradžia puiki, įdomu kaip bus toliau.

“Tvaikas III” – kaip niekas nenorėjo mirtiodium: Vakaras tęsėsi, kaip ir koncertas. Ir atėjo eilė įvykiui, dėl kurio aš apkeliavau pusę Lietuvos. O tas įvykis vadinosi ARGHARUS. Keturi jauni vaikinukai iš Šiaulių. Teko apie juos girdėti dar šių metų pradžioje ir tos kalbos buvo tikrai teigiamos. Gal todėl ir laukta buvo taip labai, su didžiausiomis viltimis. Tiesa, dar per soundčeką man teko juos išgirsti pirmą kartą gyvai ir jau tada supratau, kuo visa tai baigsis. Tikras nihilistinis black metalas. Dažyti veidai, greitis ir agresija. Gilios mintys ir visiškas atsidavimas idėjai – štai ką išvydau ir išgirdau. Šie jaunuoliai užkūrė tokią tamsą, kokios net prie geriausių norų nesitikėjau. Kiek man žinoma, grupės šaknys siekia daugiau nei kelis metus. Laukti buvo verta. Galima drąsiai teigti, jog užgimė nauji, teisingi ir itin stiprūs juodžiausio metalo skleidėjai.

Crazytė: Toliau laukė siurprizas – ARGHARUS. Maloniai nustebinęs siurprizas. Pameluočiau, jei sakyčiau, kad tikėjausi ko nors panašaus. Dabar net nepasakyčiau, ką ir kaip jie grojo, nes skambėjusi muzika tiesiog užbūrė. Tikrai verta pamatyti juos ant scenos dar (ir ne vieną) kartą. Šaunuoliai!

“Tvaikas III” – kaip niekas nenorėjo mirtiodium: Paskutinieji tą vakarą iš lietuvaičių pasirodė pagoniško metalo propaguotojai OBTEST. Jie iš publikos susilaukė turbūt gausiausio palaikymo. Na, bet juk ir būta už ką. Užvedantys ir daugeliui jau gerai žinomi himnai paliko mažai abejingų, nes skambant tokiai muzikai ramiai nusėdėti išties nėra lengva. Tiesa, pats tuo metu galėjau kibti tiesiai į atlapus tam, kuris man būtų į akis išrėžęs prieš tai paminėtą teiginį. Todėl sau ramiai drybsojau fotelyje ir laukiau, kuo gi tą vakarą nustebins svečiai iš netolimojo užsienio. O pastariesiems po visų vietinių grupių tikrai reikėjo pasistengti ir parodyti kažką tokio, kad bent jau nenublanktų prieš lietuvių grupes.

Crazytė: OBTEST. Jie nuostabūs! Ir, ko gero, reiktų pridėti – kaip visada. Ir kaip visada jie man atsieina nemažomis mėlynėmis ant kojų, nes tenka kažkokiu būdu atlaikyti į nugarą besitrankančiuos pogo mėgėjus, tuo pat metu mėginant išlaikyti pusiausvyrą ir “neįsipaišant” į sceną fotografuoti. Tačiau muzika atperka viską. O kai dar nuskamba ir mėgiamiausia daina “Devyniaragis”, tai, rodos, ko daugiau ir benorėti. (Neteisūs tie, kas forumuose rašė, kad pageidavimų grupė nepildė. Kai kuriuos – išpildė :).

odium: Ir iš tikrų, mano blogiausios prognozės pasiteisino. Lenkai BESATT atrodė, švelniai tariant, silpnokai. Bandymas groti blacką gal kažkam ir pasirodė užvedantis, bet tą vakarą man tai buvo gera dozė nuobodulio prieš miegą. Atmosferos – nulis, jausmingumo – dar didesnis nulis. Apie techniškumą kažko daug irgi negaliu pasakyti. Džiaugiuosi, jei tikrai kažkam patiko ir jie palaikė lenkų komandą gausiais šūkiais ir ovacijomis, tačiau iš mano pusės skrenda akmenukas į Lenkijos juodmetalio sceną.

“Tvaikas III” – kaip niekas nenorėjo mirtiCrazytė: BESATT. Kaip čia švelniau išsireiškus… Tarkime, kad nufotografavus kelis “privalomus” kadrus (turi būti įamžintos visos grupės – net ir tos kurios nepatinka), atsitraukiau skubos tvarka į muzikantų kambarėlį, kur vyksta nemažas judėjimas ir improvizuota fotosesija (reikia gi naudingai laiką praleisti). Taigi laikas iki paskutinės grupės neprailgsta. Retkarčiais išbėgama patikrinti, ar nepasikeitė grupė ant scenos, ir vėl neriama atgal…

odium: Vakarą turėjo užbaigti kita kaimynų grupė – MESS AGE. Ir užbaigė. Bėda ta, kad manasis vakaras nutrūko anksčiau, dar šiems net nepradėjus grot. Tuo metu po pastatą jau sklandė viena neatpažinta šmėkla. Sako, paveikta pikto lenkų death/thrasho, ieškojo vietos paskutinėms spėkoms atiduoti į nelabojo(-osios) nagus….

“Tvaikas III” – kaip niekas nenorėjo mirtiCrazytė: MESS AGE. O! Kažkas įdomaus ir užvežančio! Ir atrodo ne tik man. Šalia siaučia nemaža masė žmonių, kurioje išsiskiria vienas – ypač nesmulkaus – sudėjimo atstovas, į kurį jau pradeda krypti apsaugos (nors iki tol šių vyrukų nepastebėjau – puikus darbas!) akys ir ne tik. Bet viskas tęsiasi be kokių nors konfliktų – publika linksminasi, o apsauga prižiūri, kad būtų bent minimali tvarka. Po kiek laiko neriu iš mėsmalės į kiek ramesnius vandenis ir “suklausau” likusią dalį iš kiek tolėliau. Vakarėlis baigtas. Tiesa, kai kurie atsparūs individai traukia link baro, kur numatytas afterparty vakarėlis, kai kurie nusprendžia iš karto važiuoti atgal namo, o kai kurie – traukia link tėvų namų mąstydami, kad senokai taip gerai nepraleido laiko… Nežinau, šiaulietiškas alus, oras ar publika (ar visa tai kartu) suformavo tokią atmosferą, kuri ilgam įstrigo atmintyje. Dėkui organizatoriams, dalyviams, publikai – žodžiu visiems, kurių dėka ir įvyko šis (tikiuosi pakartojamas) renginys!

odium: „Tvaikas III“ pasibaigė. Iš tikrų, būnant šalia muzikantų, pirmiausia krito į akis puiki organizacija. Už tai reiktų labai padėkoti ir išreikšti pagarbą festivalio rengėjams. Kitas malonus faktorius – plati publikos geografija. Galėjai sutikti senų pažįstamų praktiškai iš bet kokio Lietuvos kampelio. Na, o kelias namo buvo saldus – jautėsi, kad užtvaikta galingai. Išvažiavome lyg sapne ir nelabai norėjosi iš jo pabusti…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
odium
2006.04.07 16:27

jeigu scenos dalimi laikysi ne tik naujų grupių atsiradimą, bet ir koncertų skaičių, tai tuomet aš tikrai sutinku, kad scena atsigauna;)

Headless
2006.04.07 16:06

tai mankind parase..biski ausciau paskaityk..
cia komentaruose…apie reporta nieko nesakau.

odium
2006.04.07 15:31

parodyk, kur taip parašėm? iš mano pusės kalbėta buvo apie argharus, kaip apie itin perspektyvius.

Headless
2006.04.07 15:19

ATSIGAUNA LT METAL SCENA???????kur???parodykit ir man kur ji atsigauna…

___athamans___
2006.04.07 00:17

nu joa smogu buvo sestad Argharus mano nuomone buvo favoritai na Groliai pacioj paradzioj dejo neblogai na kas dar Obtestai nu man jie ne priot Bessat pirmi du galabai tokie nei taip nei ne o kiti nzn neatmenu Mess Age nu tei linksmai ten pavare nors ir biski prosal bet man tai tiko matyt ant nuotaikos buvo takart

va pentad man nzn labiau toki num gal del to kad Osasstoriumai pasirode num jei kas norit penktad photo cia :) http://public.fotki.com/athamansfoto/

audronasa
2006.04.06 17:00

ei, kam negaila – papasakokit apie pirmaja diena.. kas ir kaip grojo per bugnu projekta, improvizacijas bei black sabbath??..
dvasia buvo tvaike, o kunas, deja, ne saules mieste.. =/

Mankind
2006.04.06 12:10

joo, lietuviska metal scena atsigauna. Tikiuos daugiau tokiu gestivaliu m/

Mankind
2006.04.06 12:09
UNKNOWN
2006.04.06 09:02

Jo,jo organizacija tvaiko tikrai gera.

Shadowsoul
2006.04.05 20:16

Buvo m/ m/ m/

valentas
2006.04.05 16:34

Teisinga OKA pasake:gailekites, kas nebuvot, blyn gerai buvo:)

OKA
2006.04.05 14:59

Ačiū už ilgai lauktą reportą. Taip, samgu prisiminti renginį, ir gailėjkitės visi tiek, kurie sudalyvavot tik šeštadienį, nes kitom festivalio dienom irgi buvo į ką paveizėt ;)

Birutė
2006.04.05 14:43

Na, smagus renginys turėjo būti. Įdomu būtų sužinoti, kaip kitos dienos praėjo. Beje, kiek pamenu, Šiauliai visada garsėjo geros organizacijos koncertais, taigi čia pagarba Saulės miestui.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus