Straipsniai

THUNDERTALE: “Geriausiai atsiskleidžiame grodami heavy”

2005.06.20 00:00, Liuzeris

Foto: Crazyte

Debiutavę gegužę “Rafes 2005” festivalyje, kauniečiai THUNDERTALE jau spėjo pasirodyti keturiuose koncertuose, tarp jų ir praėjusį šeštadienį praūžusiame festivalyje “Kilkim Žaibu 6”. Šioje fiestoje heavy metalą propaguojanti komanda pasirodė bene didžiausiai metalagalvių auditorijai. Apibendrinti publikos atsiliepimai apie minėtą vaikinų pasirodymą yra tikrai geri – šių eilučių autoriui belieka jiems tik pritarti.

Faktas, kad THUNDERTALE yra tik viena iš trijų Lietuvos grupių, šiuo metu grojančių heavy metalą (vertinant nepasidavus spekuliacijoms, kas yra tikras heavy metalas), paskatino mane pakalbinti šiuos jaunuolius apie mums visiems rūpimus dalykus.

THUNDERTALE susiformavo iš VORS. Kas atsitiko su pastarąja grupe? Kaip apskritai kilo idėja sukurti THUNDERTALE? Kieno ji?

THUNDERTALE: “Geriausiai atsiskleidžiame grodami heavy”Pats klausimas, ko gero, ir yra atsakymas – VORS tiesiog transformavosi į THUNDERTALE. Jau kurį laiką grupė tiek ideologine, tiek muzikine prasme linko link heavio – programoje lyg netyčia atsirasdavo tai JUDAS PRIEST, tai ACCEPT, tai HAMMERFALL koverių. Po koncertų dažnai darydavom „jam session‘us“ , kuriuose nuolatinis dalyvis buvo FLU69 lyderis Jonas. Taip nejučiom ir susigrojom. Dėl stiliaus nereikėjo net diskutuoti. Juo labiau, kad grupei pasipildžius dar viena gitara ir vokalu atsirado galimybė sugroti šio stiliaus muziką būtent taip, kaip mūsų manymu ji turėtų skambėti. Taigi viskas savaime palinko į heavio pusę.

Kodėl pasirinkote heavy metalą, Lietuvoje ne itin populiarų tarp metalistų?

Nesutinkame, kad tai nepopuliarus stilius Lietuvoje. Tiesiog be legendinės KATEDROS ilgą laiką Lietuvos muzikinėje scenoje nebuvo aktyvių heavy metal stiliaus grupių. Niekada nesivaikėme madų, tiesiog pradėjome groti tai, ką tikrai mėgstame. Atsisakyti savo idėjų ir pradėti groti tai, ką diktuoja nuolat besikeičianti mada, yra mažų mažiausiai kvaila. Dėl heavio pasirinkimo – jau minėjome, kad šis stilių pasikeitimas nebuvo staigus. Iš groto hard rock buvo pereita palengva. Grojame heavy, nes būtent šioje muzikoje geriausiai atsiskleidžiame tiek kaip muzikantai, tiek idėjine prasme. Heavy metal yra karinga ir stipri muzika, kviečianti būti išdidžiais, stipriais ir nepriklausomais – tokiais, kokie buvo mūsų protėviai. Kalavijus pakeitė gitaros, tačiau garbės ir stiprybės idėjos lieka tos pačios.

Kas sugalvojo grupės pavadinimą? Be abejo, jis atitinka geriausias heavy metalo tradicijas, bet gal jis turi ir gilesnę reikšmę?

Na, atvirai sakant, pavadinimą sugalvoti nebuvo labai lengva. Mintis, kad ko gero vienintelis likęs nesugadintas ir nesusintetintas senosios Lietuvos kultūros simbolis yra Perkūnas, o garbinga Lietuvos istorija kuo toliau, tuo labiau tampa panaši tik į gražią pasaką, ir lėmė tokį pavadinimą. Turime ką pasakyti žmonėms ir visa tai stengiamės išsakyti griaustinio pasakoje.

Grupės nariai yra patyrę muzikantai. Kiek žinau, kiekvienas jūsų turėjo kažkokių projektų iki THUNDERTALE. Gal galite papasakoti, kas kur grojo (be grupės-pirmtakės VORS)? Žinau, kad Jonas dar ir dabar groja SIELOJE ir FLU69. Kaip kiti? Koks likimas laukia tų ankstesnių projektų?

THUNDERTALE: “Geriausiai atsiskleidžiame grodami heavy”Daugiausia patirties grojant su kitais kolektyvais turbūt turi būgnininkas Paulius. Dar iki VORS grojo su KARMA bei nemažai kitų grupių. Andriui VORS buvo pirma rimta grupė, o Laurynas mokyklos laikais brūžino gothic rock‘ą su grupe LEX. Jono pradžia buvo pagan rock grupėje LAUKSNOS (nemaišykite su LAUKSNA LAUXNA), kurioje grojo ir buvęs ANGIES vokalistas Aivaras. Kita rimtesnė komanda buvo hard‘n‘heavy kolektyvas WISH.

Kai pradėjom groti kartu, tai ir projektai gaudavosi bendri, įskaitant ir SIELA su FLU69. Reikėjo išbandyti viską, na ir aišku padėti kolegoms. Koks bus ankstesnių projektų likimas? Kol kas viskas teka sena vaga, o kaip bus toliau, laikas parodys.

Ar grupės nariai yra savamoksliai muzikantai? O gal kas nors iš jūsų lankė kokią muzikos mokyklą ar studijavo konservatorijoje?

Iš esmės taip – instrumentais, kuriais dabar grojame, visi mokėmės groti patys. Kalbant apie bendrą muzikinį išsilavinimą, nesame visiški beraščiai – Jonas su Laurynu yra baigę muzikalkes, Jonas dar metus studijavo LMA (beje, nuo rudens savo kaip gitaristo kvalifikaciją kels Anglijoje).

Kas kuria dainų tekstus? Apie ką jie? Kas įtakoja dainų žodžių atsiradimą?

Tekstus dainoms rašo Jonas ir Laurynas, o apie ką tie tekstai, galima ir pasiklausyti – gi ne deathą grojam, įmanoma suprasti. O tekstų atsiradimas… Geriau sakyk kitą klausimą.

Minėjote KATEDRĄ. Ką manote apie šiuos korifėjus ir apskritai apie heavy metalo sceną Lietuvoje? Ar įtakojo jus kadaise gyvavusios heavy grupės? Kokios apskritai heavy metalo perspektyvos Lietuvoje, jūsų manymu?

THUNDERTALE: “Geriausiai atsiskleidžiame grodami heavy”KATEDRA mums yra legenda ir nemanom, kad yra prasmės apie ją diskutuoti. Juk šios grupės pakilimo laikotarpiu dar net alaus skonio nežinojom… Be abejonės, KATEDROS muzika darė mums įtaką – ji jau yra tapusi heavio istorijos dalimi, taigi į šį kolektyvą žiūrime išties su pagarba.

Dėl kitų kadaise gyvavusių heavio grupių – sunkoka su ta įtaka. Na, sutik, kad niekada Lietuvoje jos nebuvo tokios aktyvios, kad vienaip ar kitaip įtakotų kitus kolektyvus, ir juo labiau, perduotų savo palikimą jaunajai kartai. Šiandien džiaugiamės, kad heavis Lietuvoje atgimsta ir mes nesame vieninteliai kariai kovos lauke – turime galvoje panašiu laiku, kaip ir mes pradėjusius savo veiklą kolegas iš Vilniaus SOUL BROTHERS. Palengva susidaro šiokia tokia atsvara kitų krypčių metalo muzikai Lietuvoje.

Kalbant apie heavio perspektyvas, potencialas, be abejonės, yra. Tai matom tiek iš klausytojų, tiek iš nemažo skaičiaus muzikantų pusės. Taigi panašu, kad ta dešimties metų tyla Lietuvos heavio scenoje tikrai nepasikartos. Kita vertus, daug lengviau yra pasiduoti masinei kultūrai, madai, galimybei užsidirbti pinigų, negu iškėlus galvą eiti į priekį su savo, o ne kitų vėliava. Jei jau buvo užsiminta apie KATEDRĄ, tai teisingai vyrai traukdavo: „…mes jėga, kol mūsų širdys plaka išvien…“ Manome, kad ši tiesa dar nėra pamiršta.

Jau spėjote pagroti ir Kauno kaboke “Galera” su vilniečiais SOUL BROTHERS. Ką manote apie šiuos kolegas? Kaip pavyko pats koncertas?

Faini tie kolegos iš Vilniaus ir alus buvo skanus. Grupė groja tikrai profesionaliai, gal ideologija kiek kita, tačiau sutariam labai gerai. Koncertas buvo tikrai vykęs – malonu po prisistatymo „Rafes“ festivalyje pagroti senoj geroj „Galeroj“ seniems geriems draugams. Aišku, garsas buvo kaip visada, atmosfera irgi, tačiau įspūdžių netrūko. Visgi tai buvo pirmasis heavy metal vakarėlis per pastaruosius 10 metų… Po to sekė ir antrasis, kaip sakoma, atsakomasis vakarėlis Vilniuje, „Alkaname arklyje“. Belieka laukti trečiojo ir taip toliau.

Gal kiekvienas grupės narys galėtų paviešinti savo penkių mėgstamiausių grupių sąrašėlius?

THUNDERTALE: “Geriausiai atsiskleidžiame grodami heavy”Lauris: IRON MAIDEN, HAMMERFALL, HELLOWEEN, LABYRINTH, projektas AVANTASIA
Jonas: HELLOWEEN, projektas AVANTASIA, HAMMERFALL, SHAMAN, STEEL DRAGON
Andrius: QUEEN, projektas AVANTASIA, SKUNK ANANSIE, APOCALYPTICA, ZAKK WYLDE
Paulius: KING DIAMOND ir daug kitų

Kaip vertinate debiutą „Rafes“ festivalyje? Taip, garsas buvo blogas, bet gal dar kas buvo blogiau?

Na taip, su garsu nelabai nuskilo… O ko neklausi, kas buvo gero? Debiutas yra debiutas ir vienareikšmiško įvertinimo iš mūsų pusės čia būti negali – spręsti paliekame tiems, kurie jį matė ir girdėjo.

Ką veikiate laisvu nuo grojimo laiku? Studijuojate, dirbate, bimbalą mušate?

Taip, darom visus išvardintus dalykus ir dideliais kiekiais – ir dirbam, ir mokomės ir t.t. Šiaip laisvalaikį (aišku, jei jo lieka) stengiamės praleisti kartu, tada ir tą bimbalą pamušti daug geriau sekasi. Va kaip tik neseniai Jono gimtadienį šventėm senose kryžiuočių kapinaitėse – tūsas buvo toks geras kad ir perkūnas su lietum prisijungė.

Kokie planai artimiausiai ateičiai? Koncertai? Albumas?

Pagrindinis šiuo metu vykdomas darbas yra mūsų debiutinio albumo įrašai, kurie jau pamažu juda link pabaigos. Planuojame netrukus ir išleisti. Taip pat esame numatę nemažai koncertų – tiesiog sekite pranešimus.

Dėkui už interviu. Jūs irgi sekite tuos pranešimus prie FERRUMo redakcijai siunčiamų el. laiškų.

THUNDERTALE yra:
Jonas – gitara, vokalas
Laurynas – gitara, vokalas
Paulius – būgnai
Andrius – bosas

Grupės svetainė: http://www.thundertale.ten.lt

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
sluota
2008.07.10 23:08

lauksiu naujo jų cd.. ;)

Holms
2005.08.11 01:03

deja puslapije kolkas tik keleta video po 40sekundziu =D Thunderiai jaigu busit vln yrasit nepatingesiu =D nors jai ir cd turesite.. vistiek ir ji nupirksiu.. blin kad kamera tureciau konca nufilmuot jusu svajone…

(c)Holms

BlindGuardian
2005.07.04 18:38

Vyrai gerai sugrojot…

Helloween
2005.06.29 03:55

neuzilgo turetu musu page’e atsirasti video medziaga is kilkim zaibu ….. jei Laurynas nepagailes , bus imanoma isgirsti keliata pilnu dainu (aisq LIVE version;))))

Liuzeris
2005.06.21 12:17

Iron-Savior: Zr. paskutini ju atsakyma :) Taigi kol kas tik koncertuose.

Iron-savior
2005.06.21 12:07

Kur galima Thundertale kurybos paklausyt?

odium
2005.06.21 12:02

bimabalas, liuzeriau, bimabalas:)))

Beska
2005.06.21 11:22

Respect’as bachurams, kad groja tai, ka geriausiai ismano! Sekmes kuryboje ir koncertuose! Reiks uzsukt i artimiausia alaus paragaut. :)

Helloween
2005.06.21 02:10

” geriau sakyk kitą klausimą.”

P.S.:To Iron-Savior : tas pats…. deja , siuo metu uzsiimu kita veikla;)

Cadas
2005.06.20 22:00

“Kas kuria dainų tekstus? Apie ką jie? Kas įtakoja dainų žodžių atsiradimą?”

shi klausima paryshkinkit.

O siaip smagu, kad jie yra :)

Iron-Savior
2005.06.20 19:46

Sudomino, reiks paklausyt :)

O cia kartais ne tas jonas kur “juzej” gitaras pardavineja?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus