Reportažai

SODOM Vilniuje - „senukai moka pavaryti...“

2006.04.19 00:00, odium ir Adis

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia>>

odium: Dar koncerto išvakarėse, kalbėdami su vienu pažįstamu nusprendėme, kad tokioje thrash metalo fiestoje dar nesam dalyvavę. Kažin ar kažkas panašaus išvis buvo mūsų šalyje (bent jau aš nelabai atsimenu). Keturios purvino ir energingo stiliaus komandos, o dar kokios… Puiki galimybė ne tik susipažinti su geriausiomis thrasho tradicijomis, bet ir normaliai palankstyti jau bepradedančius senti kaulus. Nors iš anksto buvo žinoma apie nukeltą koncerto pradžią, tikėjausi, kad muzikos sukelta euforija leis pamiršti visus kitus nesklandumus.

Iš tikrųjų, niekad nebuvau per daug pasipiktinęs dalykais, susijusiais su vėlavimu. Daugiausia dėl to, kad suprantu, jog šis faktorius mažiausiai priklauso nuo organizatorių ir greičiau būna įtakotas kokių nors atsitiktinių dalykų. Neretas atvejis, kai pastaruoju tampa žmonės ar procesai, susiję su kaimynine Lenkija… Kaip ten bebūtų, belaukiant koncerto pradžios, kažkaip neramumas ėmė. O kas jeigu?.. Bet galiausiai išganingasis skambutis organizatoriams ir visi atsipalaiduojam. Dabar jau galima išgerti alaus ir laukti šėlsmo.

Adis: O laukti, net ir atmetus alų, neliūdna. Raudonajame Malūne siaučia naujos metalistų mados. Kaip žinia, tikras trašystas privalo turėti ūsus, “beisbolkę”, siauras kelnes (džinsus arba dar geriau – “apteškes”), džinsūrą ir baltus kedus. Deja, nė vieno idealaus trašysto taip ir nepavyksta pamatyti, bet kai kurie puošiasi kuo tik gali, dažniausiai vienu – dviem punktais iš nurodyto reikalavimų sąrašo (visgi sąrašas labai jau reiklus). Kai kurių garderobas — akivaizdžiai supirktas šiam vakarui. Kuo didžiausia pagarba tokiems ;).

Taip besilyginant, kieno ūsai ilgesni ir kieno kedai baltesni, vėluojant tik vienai valandai nuo nukeltosios valandos, salės durys prasiveria. Dar kiek užtrunku prie nelaimingojo baro ir su pora bokalų rankose pagaliau traukiu į salę, kur…

SODOM Vilniuje - „senukai moka pavaryti...“odium: …visi trypia, švilpia, nekantrauja pagaliau išvysti pirmuosius vakaro grojikus. Ir galiausiai scenoje pasirodo drūtas vaikėzas su suplėšytais marškinėliais. Lenkai PANZER‘FAUST pasirodo beesą tikri humoristai. Vokalistas iškart stveria jautį už ragų ir paklausia: „ci ktoz rozumie po polsku?“ (suprask, „ar kas nors suprantat lenkiškai?“). Ir čia jie padaro didelę klaidą. Suprast tikrai ne vienas supranta, bet pakvimpa visai netikėtai. Aišku, susilaukia daug „komplimentų“ iš publikos, bet patys kalti. Visgi, nepolitizuot susirinkom, taigi muzika… O ji buvo gan stipri. Tikrai, klausantis gyvai man jie atsiskleidė visu gražumu – daug energijos ir greičio, nenuobodu. Gaila tik, kad labai trumpai grojo – bene vos keturias dainas. Nebūčiau aš, jei neprisikabinčiau prie vokalo – taigi nekoks. Stipru? Gal. Gražu? Jokiais būdais. Žodžiu, lenkų pasirodymas buvo trumpas (nors tas tik į naudą), bet užtikrintas.

Adis: Tiesą sakant, po koncerto (ir dar per jį) teko išklausyti labai daug neigiamų atsiliepimų apie debiutantus (taip, jiems šis koncertas — pirmasis užsienyje, tad, kaip vėliau paaiškėjo besikalbant su vokalistu ir bosistu, chebra bijojo perdozuoti skystosios duonos kasdieninės ir dėl to labai jau jaudinosi pasirodymo pradžioje). O man… sakykit ką norit, bet labai patiko. Ir nors pats vokalistas nežinojo tokios grupės, kaip SUSPERIA (!), bent jau man jo vokalo maniera atrodė itin panaši į Athera. Teka pastebėti, kad toks dainavimo būdas daugumai lietuvaičių nepatinka — visgi “pusiau melodingas” vokalas, maišomas su šiurkščiu, skamba tikrai ne standartiškai ir daugeliui tai matyt nemalonu. O vokalas, reikia pripažinti tikrai stiprus.

Apie likusius muzikantus — su Crazyte nusprendžiam, kad grupės bosistas Cronos (hm, ale koks originalus nickas, ar ne?.. ;) — tai kolega Odiumas, perkeltas kokius porą dešimtmečių į priekį, o vokalistas — Ferrumo Giedrys (na, tas savim patenkintas apkūnus blondinas, ar kaip ten ;). Tiesa, originalumu žavi ir vokalisto apranga, būtent balti “oral anal satan” paplėšyti marškinėliai…

Grįžtant prie muzikos – priekaištų kaip ir neturiu. Tik va garsas, garsas… Kaip pastebėjo vienas pilietis prie baro — trash, o ne thrash… Lieka viltis, kad tai buvo tik aparato “apšilimas” ir toliau bus tik geriau. O laukti dar tikrai yra ko…

odium: Keturios thrasho komandos vienoje vietoje – nemenkas išbandymas man. Per daug nesidomint šiuo stiliumi gan keblu išklausyti visus ir dar atrasti tarp jų skirtumų. Bet stengiuosi kaip įmanydamas.SODOM Vilniuje - „senukai moka pavaryti...“ Ir štai vokiečiai FATAL EMBRACE mano akyse sužibėjo. Ne paslaptis, jog būtent jie yra viso šito turo kaltininkai. Ir nors kartu pakvietė kur kas didesnes žvaigždes, bet savo kuriamu menu jiems tikrai nenusileido. Jie sužavėjo sukuriama muzikine atmosfera. Ne greičiu, ne technika, ne atskira instrumentuote, bet jausmingumu. Nežinau, kažkokia aura ten ore sklandė. Vokalistas Dirkas buvo gausiai papuoštas įvairia metalo atributika ir žiūrėjosi gan neblogai. Ir stengėsi vyrukas per visą savo užtarnautą pilvą. Gal būtent nuoširdumu ir papirko, nes technikos pas juos per daug nėra. Ir jei jau klausiat mano nuomonės, tai tą vakarą jie mažai kuo nusileido koncerto favoritams SODOM.

Adis: Visgi metalistai irgi žmonės, t.y. visi su labai skirtingom pažiūrom ir skoniais. Tai įrodo vien jau šis reportažas, nes bent jau man FATAL EMBRACE pasirodė pati nuobodžiausia vakaro grupė. O vokalisto išvaizda ir ekipuotė — švelniai tariant, šiek tiek komiška. Taip, būdamas penkiolikos, aš būtent taip ir norėjau atrodyti (ne, turiu galvoj ne alaus raumenį ir besirandančią plikę, slepiamą po skarele) — su kuo daugiau blizgučių, plazdančiais skudurėliais ir pan. Kaip ten bebūtų, bent jau muzikos kokybės tai neįtakojo, už tai jiems ir ačiū.

Taigi Fatališkasis glėbys atsileidžia, bet iki ramybės dar toli. Priekyje laukia tikri žudikai, specialiai nusamdyti šiam vakarui.

SODOM Vilniuje - „senukai moka pavaryti...“odium: ASSASSIN – pakankamai gerai žinomas vardas visoje metalinėje scenoje. Todėl prie scenos grįžtu genamas ne tik garsios muzikos, bet ir „žvaigdžių“ statuso. Na ir, tiesą sakant, lieku ganėtinai nusivylęs. Lyginant su prieš tai grojusiais jų tautiečiais, ASSASSIN pasirodymas tapo blankus, nuobodus, itin užtęstas ir visoks kitoks blogiausiomis prasmėmis. Iš tiesų, gal ir nebūtų viskas taip nykiai atrodę, bet tas valandinis grojimas tiesiog varė iš proto. Rodės, kad muzikantai nori visus tik labiau pakankinti ir niekaip nenulipo nuo scenos. Taigi jau visiškai apimtas panikos nuėjau pailsėti prieš vakaro kulminaciją.

Adis: Taip, ASSASIN pasirodymas turėjo minusų, vienas iš kurių — ištęstumas. Pirmieji gabalai suėjo tikrai labai gerai — energija, draivas, humoras (pastarojo dalyko ypač pasigedau ankstesniuose pasirodymuose. Čia juk ne bliakas, atsiprašant…). Chebra tikrai laisvai jaučiasi scenoje, o vokalistas – artimai (tiesioginis žiūrovų rankų — prakaituoto vokalisto pilvo kontaktas) santykiauja su publika, kas pastarąją labai džiugina.

Bet įpusėjus… nežinau, gal čia jau pradėjo veikti jaudulys laukiant tų, dėl kurių čia visi ir susirinko, gal į pabaigą ir dainų sąrašas buvo susidaręs nuobodesnis, bet mintyse jau pradėjo suktis maldelė “gerai, gerai, dar vieną gabalą, ir užtenka… Matyt, danguje arba pragare iš tiesų kažkas yra, nes maldelė išklausoma. Greičiau jau pragare, nes…

odium: …atmosfera kaista. Visų žvilgsniai nerimastingai krypsta scenos link. Ir štai pagaliau jie pasirodo… Trys senukai, daliai publikos tinkantys į tėvus – SODOM. Pirma mano reakcija – „o kur Tomas“?. Taigi va! „O dievai, o kur jo ūsai???“. Bet reikia pripažinti, šio vyriško pasididžiavimo nebuvimas thrasho didingumui įtakos tą vakarą neturėjo.SODOM Vilniuje - „senukai moka pavaryti...“ Smogta buvo į pačius paširdžius. Tokią energiją man teko matyti tik per švedų ENTOMBED pasirodymą. Pogo sūkurys malasi be perstojo, prakaitai tyška į visas puses. Ir nors scenos apsauga nebuvo itin tolerantiška, bet kaip kas mokėjo, taip tas linksminosi. Metalo veteranai sugrojo žinomiausius savo kūrinius. Ypatingos mano simpatijos skirtos grupės būgnininkui – tai jis palaikė visą nenuilstantį muzikinį ritmą. Ir darė tą tikrai puikiai. Net neabejojau, kad bisas bus. Jo metu neapsieita ir be MOTORHEAD koverio „Ace of Spades“. Tomas, atlikdamas viską „originaliai“, pakelia mikrofoną sau sulig nosim ir klasikine Lemmy poza supliekia viską „iki galo“. Ir nors asmeniškai aš nesulaukiau „The Enemy Inside“ iš paskutiniojo grupės disko, nepatenkintas likti negaliu – panašių pojūčių jau seniai neteko pajusti. Taip, tai buvo thrash metal iš didžiosios T, toks, kurį gerbti ir mylėti privalo kiekvienas.

Adis: Senukai (nors ne tokie jau jie ir senukai, tiesą sakant) pavarė. Tegul ir be ūsų, be baltų kedų, bet buvo tikrai kažkas nerealaus. Tokį energetinį užtaisą ir bujojimą atsimenu nebent CANNIBAL CORPSE šou metu. Garsas — pagaliau kokybiškas, tiek muzikantų, tiek publikos nuotaika — puiki, atmosfera — na, kažkas panašaus į “draugiška”, tik keliskart stipriau. Atstumo tarp muzikantų ir publikos (kad ir kaip besistengtų Vorai) beveik nebelieka. Energija liejasi nuo scenos, bet bangomis grįžta atgal. Ir Dėdės Tomo komanda, pačioje pradžioje nusiteikusi ganėtinai santūriai, atsipalaiduoja.

Va tada ir pasidaro aišku, iš kur atsirado terminas “thrash”. Būgnai kala lyg kažkokia košmariška mašina, sumontuota iš kaulus traiškančios mėsmalės ir kelių kulkosvaidžių lizdų. Gitaros tiesiog švirkščia energiją, kartu kurdamos ir sakyčiau netgi visai linksmą nuotaiką. Dėdė Tomas vadelioja visą šią peklą — netgi sakyčiau, visai ne agresyviai, o gana ironiškai, o retkarčiais — vos ne familiariai, lyg sėdėtų kabake.

Bet rojaus žemėje nėra. Daug ką daug kam gadina labai jau stropūs apsauginiai. Nepaisant to, keletas idėjinių drąsuolių spėja prasiveržti į “fronto liniją” ir spėja liuoktelėti į minią.

odium: Nepaisant visų nesklandumų, kol kas tai buvo geriausias koncertas šiais metais. Ne muzikine prasme, bet dėl viso „tūso“. Iš tikrų, kaip kažkada pastebėjo vienas kolega, „senukai moka pavaryti“. Ir negali su tuo nesutikti. Tikiuosi, jog kitą savaitę įvyksiantis NILE koncertas pratęs iki šiol besitęsiančią euforiją.

Adis: …AUSGEBOMBT!!!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
brotheris
2006.05.03 07:35

PS įžeisti thrašystai valgo runas!1

brotheris
2006.05.03 07:33

Reikėjo koncerte būt, daugiau pamatytum.

Adis
2006.05.02 23:04

Kažkaip beisbolkę matau tik pas Walten’ą.

brotheris
2006.04.27 13:34

“Kaip žinia, tikras trašystas privalo turėti ūsus, “beisbolkę”, siauras kelnes (džinsus arba dar geriau – “apteškes”), džinsūrą ir baltus kedus. Deja, nė vieno idealaus trašysto taip ir nepavyksta pamatyti”

http://public.fotki.com/BlackCelebration/koncertai/sodom_lords_of_depravity/kita/p4150106.html

Adis
2006.04.26 12:19

Brotheri, vis dar nesurpantu, kurioj vietoj aš meluoju ir kas tas “viskas”, kur buvo?

Blin, matyt per mažai dar alaus išgėriau… Juk aiškiai parašyta – “Komentarus rašyti gali tik prisigėrę vartotojai”…

pragäras
2006.04.24 13:37

Ciornij obelisk lygtais buvo – tipo motorai rusiski

masonas
2006.04.24 10:23

Darekai-Master dar buvo ir dar kazkokie is O raides. :)

brotheris
2006.04.23 21:57

Adis vis tyli

st 13
2006.04.23 00:24

SODOM – dievukai. Po Slayer koncerto, tikrai geriausiai atrodantys, o del to, Dedes Tomo familiarumo ir visisko atsiputimo, tai man jie netgi dar savesni, be arogancijos. Geras dede metalistas (baltais kedais :)Trumpai – but malonu sugert :))
O vat Kreator garsas katovicuose tai buvo tikrai vienareiksmiai totalus ŠŪDAS.

brotheris
2006.04.22 21:57

su ūsais

valentas
2006.04.22 20:29

a ten tu tas su barzda?

brotheris
2006.04.22 15:06

http://public.fotki.com/BlackCelebration/koncertai/sodom_lords_of_depravity/kita/p4150106.html

Tik kedų nesimato

speigas
2006.04.20 22:33

sunku pasakyti.Dalis tu rewiwu buvo visokiu vaizdo irasu, o tai visgi skirtumas nuo dalyvavimo paciame koncerte.Nes pvz. ir apie paskutini ju koncertini dvd raso, jog bugnus galima isgirsti tik ijungus 5.1 sistema-ant stereo nixuja.
Gal visgi labaiu aplinka kalta:)

Liuzeris
2006.04.20 22:29

Aplinka kalta :)

Siaip nezinau, man tik vokalo igarsinimas kliuvo, nes Angelripperis sokinejo nuo vieno prie kito mikrafo. Bet, kaip supratau, ir Ruzo akustika visgi disova, nes skirtingose vietose skirtingas skambesys. Geriausiai prie garsistu pulto girdisi, manau :))

speigas
2006.04.20 22:21

Gaila, kad manes ten nebuvo…
O del garso, tai va dabar nesusilaikysiu ir paklausiu jusu nuomones, ka beje, norejau padaryti ir anksciau, bet del visuotines euforijos nenorejau gadinti nuotaikos.
Tai va, tekos skaityti ne viena atsiliepima apie ankstesnius SODOM koncertus ivairiose salyse. Reziume, butu tokia, jog SODOM’ai gerai klausosi studijinniuose irasuose, taciau koncertuose tikra tragedija-chaosas ir kakofonija. Turiu dar namuose METAL HAMMER, berods 95, metu kur koncertinis Sodom video buvo ivertintas 2 is 5.Aisku sis zurnaliokas ne autoritetas koks, bet…
Ka jus manote? AR garsistai blogi, ar pati grupe kalta?

Adis
2006.04.20 21:31

Brotheri, tu apie ką čia?

Remigijus:

“Nepyk Demonai, bet matyt ir monitoriuose kartais buvo prastai”

Na aš pastoviai majačinausi ant scenos, iš esmės pusę koncerto atklausiau ten, ir jokių problemų kaip ir nepastebėjau, bent jau dešiniojoj pusėj (žiūrint iš salės), kur stovėjo Bernemann’as, “treninguotasis” ir tas su žiedu nosyje iš Fatal Embrace. Aišku, gal jos buvo, kol manęs ten nebuvo.

Remigijus
2006.04.20 15:24

Nepyk Demonai, bet matyt ir monitoriuose kartais buvo prastai, nes kažkurtai taktai nesutapdavo. Kita vertus gal ant scenos (monitoriuose) buvo ir geriau sprendžiant iš rašančių, o jie man rodos buvo ant scenos glūdumoj kampe. O tusas tikrai buvo geras, šėlstantiems garsas buvo nemotais.

Demonas
2006.04.20 13:49

“gitara beveik dingo ir vargšas gitaristas apgraibomis bandė groti ” gerbiami ponai, kada pagaliau jus suprasite viena paprasta dalyka-garsas scenoje eina per monitorius ir kubus, o i sale eina per priekines koloneles, jie reguliuojami absoliuciai atskirai ir jei jum atrodo kad salei garsas blogas, dingo gitara ar per garsiai/tyliai ar dar kox biesas, tai dar nereishkia kad butent taip pat yra scenoje, muzikantai gali girdeti viska puikiausiai ir pati skambesi scenoj padaryt visishkai kitoki nei girdite jus mieli klausytojai-ir atvirksciai, gali but labai blogai scenoi, fonai, nieko nesigirdi bet i sale eit visai shvarus kokybishkas garsas. taip kad ta fraze “gitara salei dingo ir gitaristas bande grot apgraibomis…” nu daugiau nei juokinga :)))
o sheip jo, man kozko garsas irgi nelabai patiko-sheip galiu pasakyt kad pati aparatura stovejo tikrai kokybishka (tokia pat kaip per Dissection koncerta 2004 11 06-kas buvo, turetu prisimint, kad garsas buvo tikrai geras), taigi ko gero reikia kaltint tik garsistus, galbut per velai atvaziavus nespejo susipazint ir “prisipratint” prie aparato, gal nuovargis, gal ir dar kokie dalykai…nzn.
o sheip smagus tusas buva :)
P.S. bet ale zmogu kieikis bishki per mazas buvo, buvau isitikines dar pora shimtu daugiau pamatyt….(ko gero panashiai tikejosi ir organizatoriai)

brotheris
2006.04.20 10:50

Nemeluok, Adi, visko buvo ;)

Remigijus
2006.04.19 18:52

Taip tokio tūso tikrai seniai nemačiau. Tačiau visiškai blaivo ir neapkurtusio ir neapakusio piliečio balsu noriu pastebėti, kad garsas buvo siaubingas. Per lenkus dar netgi buvo pusė bėdos ir jie kaip jaunėliai grojo visai neblogai. FATAL EMBRANCE suėjo visai neblogai ir garsas buvo Mulen Ružinis bet dar pusė bėdos. ASSASIN nuvargino galutinai garsas visai subjuro, girtas būgnioras niekaip neįtaikė į taktą kiti ne ką geriau (gali būti kad viens kito labai ir negirdėjo), pasirodymas ant tiek užsitęsė ir užkniso, kad pavargę ,visgi vidurnaktis, pabėgau į lauką pailsėt taip ir nesulaukęs jų pabaigos. SODOM jaunystės grupė ir svajonė. Garsas nepasitaisė, kažkur gale gitara beveik dingo ir vargšas gitaristas apgraibomis bandė groti viską gelbėjo būgnai ir Tomo charizma. Žinoma energijos seneliui Tomui nestigo, geriausi gabalai ir Motorų koveris sugroti, tačiau KREATOR Kotovicuose ir DESTRUCTION (Pepsi Zet, Vilnius 2000m) paliko geresnį įspūdį.

Birutė
2006.04.19 15:34

Iš kitos pusės, pažiūrėjus, ką dabar groja Sepultura, ir ką tebegroja Sodom… O Assassin – taip, man jie nerealiai patiko. Gal kiek per ilgai užsobuvo scenoje, bet draivas tai geras.

darek
2006.04.19 15:20

pasakysiu tik kad tokio ir gal net aukshtesnio lycio THRASH fiesta ant Marijos zemes jau buvo!!! Tai gi SEPULTURA su rusishkom suporto bandom: SHACH, ….. bliam kitu pavadinimu nepamenu. Svarbiausiai SEPULTURA savo shloves zenite!!!!! m/ :)))

valinnskas
2006.04.19 15:08

Blemba, o man ASSASSIN buvo super! Ir visai nenuobodu… Tikras Thrash! Ir kodel gi jie netapo Vokietijoje tokiomis zvaigzdemis kaip , kad SODOM, DESTRUCTION ir KREATOR? Na ir kas, kad tik 2 albumus tais laikais isleido. Bet uztat jie tikrai verti demesio.

valentas
2006.04.19 14:32

Neretas atvejis, kai pastaruoju tampa žmonės ar procesai, susiję su kaimynine Lenkija…

Keltu per baltijos jura juos, jokiu kamsciu nieko ten nebuna:)

Laurys
2006.04.19 14:16

Geras straipsniukas!
Tikrai Lietuvai reikia daugiau Thrasho!
Thrashooooooooo!!!!!!!!!!!

SStorm
2006.04.19 14:08

Noriu atgal!…

UNKNOWN
2006.04.19 13:13

AGENT ORANGE gabalas vistiek geriau negu AUSGEBOMBT kažkoks jis nesodomiškas ir man visai jis nepatinka.

svalak
2006.04.19 13:10

Has anybody been sodomized?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus