Renginys

WINTERSUN, WHISPERED, BLACK THERAPY

WINTERSUN, WHISPERED, BLACK THERAPY


Renginio data: 2017 m. rugsėjo 16 d. 19:30

Miestas: Vilnius

Vieta: „Rock River Club“ (Upės g. 9, Vilnius)

Kaina: nuo 18.20 EUR

Grupės:

WINTERSUN (epic, melodic metal, Suomija), WHISPERED (death/power metal, Suomija), BLACK THERAPY (melodic death metal, Italija)

Aprašymas:

WINTERSUN – tai suomių epinio melodingo metalo grupė, susikūrusi Helsinkyje 2004 metais. Iš pradžių tai buvo grupės ENSIFERUM vokalisto ir gitaristo Jari Mäenpää gretutinis projektas, nes ilgainiui šio muzikanto kūrybinis polėkis nebetilpo į pagrindinio kolektyvo rėmus.

WINTERSUN skambesiui būdingas skandinaviškos folkloro muzikos harmonijos ir greitų gitarinių rifų derinys bei kombinuotas aštrus ir švelnus dainavimas. Nors Jari turėjo ambicijų debiutinį naujos grupės albumą įrašyti vienas pats, vis dėlto jam prireikė būgnininko, kuriuo tapo buvęs ROTTEN SOUND narys Kai Hahto, grupėje esantis iki šiol.

Kiti dabartiniai WINTERSUN nariai – gitaristai Teemu Mäntysaari ir Asim Searah bei boso gitaristas Jukka Koskinen. Nors jų kūryboje skamba nemažai klavišinių, jų partijos įrašomos tik studijoje, nes iki šiol nepavyko rasti tinkamo nuolatinio klavišininko.

Tuo metu Jari Mäenpää tebebuvo ir ENSIFERUM gretose, kol 2004 metais visiškai sutapo šios komandos albumo pristatymo turas ir laikas studijoje, rezervuotas WINTERSUN debiutinio darbo įrašymui. Tuomet muzikantas buvo tiesiog išprašytas iš ENSIFERUM ir WINTERSUN ne tik tapo vienintele jo paties komanda, bet tais metais įrašė ir išleido albumą grupės pavadinimu.

Jau 2006 metais grupės WINTERSUN nariai ėmė kurti iškart 2 albumus, tačiau galiausiai gavosi tik vienas, „Time I“, ir to paties išleidimas užtruko net iki 2012 metų.

2017 metų sausio 4 dieną atskriejo visiems suomių WINTERSUN gerbėjams džiugi žinia – įrašytas naujas, trečiasis albumas. Iškart paskelbta, kad tai nebus kadaise planuotas „Time II“, o visai naujas darbas pavadinimu „The Forest Seasons“. Jo išleidimas numatytas jau šią vasarą – liepos 21 d., o albumo pristatymo turo metu grupė pirmą kartą koncertuos ir Lietuvoje.

Durys: 18.30, koncerto pradžia: 19.30.

Renginys FB: https://www.facebook.com/events/364611963941784

Bilietai: http://www.tiketa.lt/LT/wintersun__forest_tour_2017_16870