Renginys

SOILWORK, KATAKLYSM

SOILWORK, KATAKLYSM


Renginio data: 2023 m. balandžio 12 d. 19:00

Miestas: Vilnius

Vieta: Pramogų salė „Vakaris Vilnius“ (A. Stulginskio g. 8/ Pamėnkalnio g. 7, Vilnius)

Kaina: 27-47 EUR

Aprašymas:

2023 m. pavasarį dvi garsios grupės – švedai „Soilwork“ ir kanadiečiai „Kataklysm“ – suvienys pajėgas ir leisis į bendrą Europos turą, kurio metu aplankys ir Lietuvą. Abi jos yra koncertavusios mūsų šalyje atskirai praeitame dešimtmetyje, tačiau kartu į mūsų šalį atvyks pirmą kartą. Kartu su jais šiame ture gros ir JAV kolektyvas „Wilderun“ bei dar vienas specialus svečias, kuris paaiškės kiek vėliau. Šis masyvus ekstremalios metalo muzikos paketas balandžio 12 d. koncertuos Vilniaus klube „Vakaris“.
Melodingojo death metalo legenda tapusio kolektyvo „Soilwork“ karjera prasidėjo 1995 m. Helsinborgo mieste Švedijoje. Charizmatiškojo vokalisto ir grupės lyderio Bjorno Strido ir gitaristo Peterio Wicherso suburta komanda pradžioje vadinosi „Inferior Breed“. Netrukus pakeitę pavadinimą į „Soilwork“, jaunieji muzikantai 1998 m. išleido debiutinį albumą „Steelbath Suicide“.
Patyrusi ne vieną muzikantų kaitą, pasirašiusi naują kontraktą su stambia įrašų kompanija „Nuclear Blast“ ir išleidusi dar du albumus, didžiosios sėkmės grupė sulaukė 2002 m. išleidusi albumą „Natural Born Chaos“. Tai buvo pirmasis „Soilwork“ įrašas, kurio skambesiu rūpinosi garsusis Dewinas Townsendas – populiarus Kanados muzikantas, kompozitorius ir prodiuseris, praeityje vadovavęs savo grupei „Strapping Young Lad“, o šiuo metu tęsiantis sėkmingą solo karjerą. Dar didesnio pripažinimo sulaukė šeštasis „Soilwork“ studijinis albumas „Stabbing The Drama“, kurį grupė pristatė pirmosiose pasaulinėse gastrolėse. Šiandien „Soilwork“ jau yra išleidę dvylika studijinių albumų, kurių naujausiąjį „Övergivenheten“ (2022) jie kaip tik ir žada pristatyti gastrolėse kitąmet.
SOILWORK – Övergivenheten (2022)
https://youtu.be/8lnviIWjliE
1991 metais susibūrusi Kanados grupė „Kataklysm“ pagarsėjo kaip grojanti itin greitai ir techniškai – būtent tai ją ir išgarsino. Ilgainiui ši komanda ištobulino savo skambesį ir šiandien užima deramą vietą pasauliniame death metalo atlikėjų elite. Pavyzdžiui, Amerikos AOL radijo stočių tinklo sąrašuose ji patenka į geriausių šio stiliaus atlikėjų pasaulyje dešimtuką. Savo muziką šie kanadiečiai apibūdina “northern hyperblast”, o tokį pavadinimą jie sugalvojo kaip atsaką JAV metalistams “Fear Factory”, kurie sakosi grojantys “hyperblast” stiliumi. Kaip bebūtų, grupės “„Kataklysm“ ritmo sekcija išsiskiria pašėlusiu greičiu.
Nedaug grupių pavyko pasiekti tai, ką ši Kanados komanda pasiekė per savo ilgą ir griežtą karjerą, tačiau tai, kas iš tikrųjų išskiria „Kataklysm“ iš masės kitų, yra pamatyti pasaulį tikromis akimis ir sukurti tobulą muzikinį paveikslą. Paskutiniame, jau keturioliktame albume „Unconquered“ (2020) jie derina viltį ir naują energiją dabartinės, chaotiškos pasaulio post-pandeminės būklės akivaizdoje. Šie dalykai kartu su nenumaldomu ir organišku „Kataklysm“ gebėjimu kurti yra šaknys to, ką mums padovanojo naujausias jų studijinis darbas.
KATAKLYSM – The Killshot (2020)
https://youtu.be/Ku-rjJ5HXyU
Dar vienas atskleistas turo dalyvis – amerikiečiai „Wilderun“ – narplioja progresyvaus death metalo formulę. Jų muzikoje klausytojai ras savo mėgstamo žanro elementus, atliekamus išskirtinai kokybiškai, o kartu atras visiškai unikalų būdą juos suderinti su giminingais muzikos stiliais. Nesvarbu, ar ieškote įdomios kompozicijos, muzikavimo, originalumo, atmosferos ar tiesiog beprotiškos energijos, „Wilderun“ visada pateikia tai aukščiausiu lygiu.
WILDERUN – Distraction I (2022)
https://youtu.be/lcRWxBPjDPQ
Išsiilgę savo klausytojų ir gyvo bendravimo su jais pandemijos metu, daugelio šalių muzikantai vis drąsiau leidžiasi į koncertines gastroles, siekdami pristatyti gerbėjams savo naujausią kūrybą bei susikaupusias emocijas. Ne išimtis ir „Soilwork“ bei „Kataklysm“ bendras koncertinis tandemas, kuris lankysis Vilniaus klube „Vakaris“ 2023 m. balandžio 12 d. Tikros ir nesuvaidintos abipusės emocijos garantuotos!