Reportažai

„Punk Rocks“ – senas, bet dar nemiręs

2005.12.19 00:00, odium

Foto: iš http://public.fotki.com/Andzej/punk_rocks_fest/ ir http://public.fotki.com/punkrocksfest/sdr-tesa-dsd-cof

Tiesą sakant, net nežinau, nuo ko pradėti šį pasakojimą apie renginį, vykusį praėjusį penktadienį Vilniuje, „Intro“ klube. Jau dabar matau skaitančiųjų išsivėpusius veidus – punk rokas sunkiosios muzikos portalo Ferrum reportažuose? Taip, jūs neklystate, nes žmonėms, besidomintiems ta scena, aišku, jog tą vakarą Lietuvos sostinę aplankę muzikantai iš kaimyninės Latvijos, Gudijos ir šiek tiek tolimesnio krašto – Švedijos, groja tikrai sunkiai. Taigi viskas čia tvarkoje.

Antra, ką norėjau paminėti pačioje pradžioje – garsas. Jau esame pripratę, kad renginiai, vykstantys „Intro“ klube, nepasižymi ypatinga akustika. Bet šį kartą viskas buvo kitaip. Nepaisant keletos nesklandumų, per visą renginį tiek visi instrumentai, tiek ir vokalai girdėjosi puikiai. Vertėtų pasimokyti.

Tad nėra daug ko pliurpti apie nieką, pereikime prie pačio renginio. Dar prieš gerą savaitėlę, pamatęs informaciją, jog mus aplankys švedų kvintetas CHILDREN OF FALL, net neabejojau, kad numatytą dieną ir valandą būsiu ten ir pamatysiu juos gyvai, savo akimis. Šis kolektyvas įstrigo į atmintį dar kokiais 1999 metais, sužavėjęs stipriu ir agresyviu, perpintu su sąlyginai lyrinėmis intonacijomis, hardcoru. Ir nors šiandien skelbimas teigia, kad jų stilius labiau pasuko link emo/core stilistikos, manęs tas negasdina. O gal tai išėjo ir į gerą.

„Punk Rocks“ – senas, bet dar nemiręsTaigi penktadienio vakarą žadėtu laiku jau stoviniuoju gerai pažįstamame klubo kampe ir su nekantrumu laukiu pirmųjų vakaro svečių. O šieji neužtruko. Koncertą pradėjo broliai latviai SAVING DAYLIGHT REMAINS. Nesu didelis tokių stilių žinovas, bet tai, ką girdėjau tuo metu, man asocijavosi būtent su melodingo emo/core garsais. Kaip ir įprasta tokiuose renginiuose, praktiškai ištirpsta skirtumas tarp muzikanto ir žiūrovo. Vokalistas plėšosi kažkur tarp publikos, ant scenos trypia ir šokinėja keturios figūros. O aš tuo tarpu pasineriu į muzikos garsų visumą ir prisimenu savo alternatyviojo gyvenimo etapo pradžią :).

TESA – vėlgi latvių kolektyvas ir, tiesą sakant, prieš renginį mane dominęs ne ką mažiau, negu žymieji švedai. O viso to asmeninio ažiotažo priežastis – dark core – apibūdinimas, pripažinkim, ne taip ir dažnai sutinkamas muzikinėje padangėje. Vat čia ir pasireiškė tie garso nesklandumai, kuomet vienas iš vokalų jau baisiai rėžė mano ausis. Na, bet į pasirodymo pabaigą viskas daugiau mažiau susitvarkė. Ir reikėtų pripažinti, kad tasai latvių apibūdinimas tikrai nebuvo iš piršto laužtas. Atmospheric dark core – taip pavadinčiau šį unikalų kolektyvą. Bosistas, gitaristas vokalistas ir būgnininkas, dar ir parėkiantis į mikrofoną tikrąja to žodžio prasme. Apskritai, jei klausytume tik muzikinę šios grupės pusę, tai net neabejodami galėtume priskirti ją kuriai nors doomo atšakai. Bet va, kai prabyla vokalas, tada ir supranti, prie ko čia tas core. Būgnininkas screamina įprastu hardcore balsu, tuo tarpu antras vokalas – atmosferinis, tarsi apjungiantis visą muziką su balsu. Nors vaikiai iš pažiūros atrodo jauni, bet reikia pripažinti – smarvės turi. Dėl jau minėtų garso trūkumų, pasirodymas galėjo būti ir geresnis, bet tada jį jau galėtume vadinti praktiškai idealiu. Ir, tiesą sakant, nekantrauju išgirsti šių latvių įrašą – manau, nustebintas būtų ne vienas.

„Punk Rocks“ – senas, bet dar nemiręsTrumpa pertraukėlė ir scenon ropščiasi kaimynai iš rytų – gudų atstovai DEVIL SHOOTS DEVIL. Pradžioje nustebina tai (o gal toje scenoje tai ganėtinai įprasta?), kad į mikrofoną rėkauja moteriškos lyties atstovė. Visgi reikia pripažinti, kad sekasi jai visai neblogai). Publika tai įvertina ir simpatiškoji mergiotė jau keliauja per publikos rankas. Pati baltarusių muzika – vėlgi gan melodingas hardcoras, tiesa šį kartą gan ryškūs ir thrasho rifai, kurie pačiai muzikai suteikia savotiško įvairumo. Vis tik tokių epizodų nebuvo labai daug, bet pasirodymas tikrai kabinantis ir užvedantis. Bet mane jau apima nekantrumas belaukiant šio vakaro headlinerių…

Kaip ir dažniausiai, prieš paskutinę vakaro grupę, pauzelė ilgesnė nei įprasta. Kaip ten bebūtų, alutis maloniai gaivina gomurį ir laikas neužtrunka ir štai scenoje matau ilgai lauktuosius CHILDREN OF FALL. „Punk Rocks“ – senas, bet dar nemiręsBendravimas labai nuoširdus, tad nėra ko stebėtis, kad iš publikos sulaukiama šilto palaikymo. Taip, nuo paskutinio jų klausymo laiko praėjo nemažai ir posūkis link emo tikrai jaučiasi, bet muzika anaiptol netapo nei lengvesnė, nei mažiau agresyvi. Atvirkščiai – viskas skamba sunkiai, įvairiai ir svarbiausiai – nenuobodžiai. Įdomus dalykas įvyksta po kažkur 3-4 kūrinio: ant scenos užsiropščia vienas iš vakaro kaltininkų Krilaz ir ramiu balsu pareiškia kažką panašaus – „lauke vyksta machankės, gal galite nueit padėt“ ir su tais žodžiais salėje belieka koks ketvirtadalis žiūrovų – pavydėtinas vieningumas. Na, „nesklandumai“ ilgai neužsitęsia ir po kelių minučių pertraukėlės koncertas tęsiasi visa jėga. Švedai pagroja ne tik savo naujus gabalus, bet nepamiršta pamaloninti ir senomis dainomis. Šiosios, be abejo, dar labiau pamalonina mano dūšią. Ir, kad ir kaip bebūtų gaila, pasirodymas prabėga labai greitai… Švedai sugrojo taip, kaip ir tikėjausi – stipriai, pakankamai melodingai ir agresyviai. Ko daugiau ir bereikia.

Reziumuojant reikia pasakyti, kad koncertas praėjo puikiai. Savotišku atradimu tapo latviai TESA, kurių pasirodymų Lietuvoje lauksiu ir daugiau. Visgi išskirti kažko nenorėčiau, nes visa fiesta buvo puiki. Po visko supratau, kad senatvė daro savo, bet muzika – stebuklus.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
torn`
2005.12.22 14:10

Ir aš ten buvau, alų gėriau, pro niekur nevarvėjo, nė lašo veltui neišvaisčiau :) Renginys tikrai geras. Dėl tų nesklandumų… Ech, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.

Seadevil
2005.12.21 09:58

„lauke vyksta machankės, gal galite nueit padėt“- be komentarų…

possessed
2005.12.19 19:47

Teko pabuvoti siam renginuky. Mane irgi labai maloniai nustebino TESA. Sakyciau tikras sludge metal. Labai patiko. Lietuvoje deja kol kas niekas tokio stiliaus negroja
O garsas nebuvo toks jau geras – CHILDREN OF FALL pradzioje nieko nejo suprast, veliau pasitaise

Beska
2005.12.19 17:36

„lauke vyksta machankės, gal galite nueit padėt“

Ahahahahahahahahaha. Čia tai gerai skamba. Dar galėjo užgriūt draugovininkai ir išvaikyt pankų tūsą, hyhyhyhy. :D (juokauju)

odium
2005.12.19 16:06

aga, crowd swimming tai ir paminėjau, tik lietuviškai, bo nežinojau to angliškojo termino:)

s2
2005.12.19 15:49

turiu omeny swimming. :-]

s2
2005.12.19 15:48

teip ir galvojau, kad bus neblogas renginiokas.

matyti iš foto ir stage-diving, ir crowd-slamming. m/

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus