Reportažai

Pavasarinių staigmenų pradžia – „Brutal Madness 2006“

2006.03.12 00:00, odium

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia>>

Pavasarinės „Ledo tako“ staigmenos prasidėjo. Nedaug trūko, kad žadėtosios naujienos būtų tik ir telikę gražia utopija. Ačiū dievams ir organizatoriams, kad taip neatsitiko. Turbūt jau visi puikiai žino, kodėl mūsų kraštų nepasiekė Pietų Amerikos brutalūzai KRISIUN. Pakeitus šiuosius lietuviškosios scenos atstovais, renginys įvyko.

Tiesą sakant, buvau tarp keleto tų, kurie manė, kad neatvykus pagrindiniams headlaineriams, tas išeis tik į naudą, nes savos grupės ir sumažėjusi bilieto kaina galėjo privilioti daugiau jaunosios kartos atstovų, kuriems išvardinti kriterijai pasirodo svarbesni, nei pasaulinio lygio vardai. Na ir tiesą sakant, būčiau linkęs manyti, kad šioji mano teorija visai pasiteisino. Žmonių tikrai nebuvo tiek daug, kiek tikėtasi, bet ir ne tiek jau mažai, kaip kai kurie skelbia.

Pavasarinių staigmenų pradžia – „Brutal Madness 2006“Atėjus reikiamam momentui po įvadinių kalbų scenoje išvydome klaipėdiečius THE PERPLEXX. Stebėtina karjera – vos prieš porą savaičių matėme jų debiutą „Naujam Kraujyje“, o štai dabar jie apšildo vienas iš ryškiausių kaimyninės Lenkijos death metalo žvaigždžių. Kita vertus, stebėtis nėra ko, nes muzikantų progresas ir kuriamas menas tai pateisina. Džiaugiuosi, galėdamas lyginti šiuos du pamariečių pasirodymus. Perplexai pažeria mums didelę dozę melodingos, klavišinių garsais pagardintos muzikos. Iš tikrųjų, klaipėdiečių lyginimas su skandinaviško tipo melodingomis deatho grupėmis nėra iš piršto laužtas. Tačiau klavišų partijos juos ir skiria nuo minėtosios scenos. Jų čia gausu ir vietomis netgi per daug. Be abejo, tam įtakos turi ir ne pats tinkamiausas įgarsinimas. Asmeniškai mane labai pamalonina sugrotas HYPOCRISY koveris „Roswell 47“. Visgi neišvengiu tam tikrų palyginimų – dėl to paties melodingumo, klavišinių ir ypatingai vokalo THE PERPLEXX muzika labai primena danų WITHERING SURFACE. Žinodami, kaip mėgstu pastaruosius, šią paralelę priimkite kaip komplimentą. Tai buvo pirmasis šio ketvertuko pasirodymas tokio lygio koncerte ir tikrai vykęs. Publikos palaikymas, nors ir nebuvo itin gausus, bet nuoširdus. Valio.

Prisipažinsiu – man tai buvo pirmas kartas. Pirmas koncertas, kuomet stebėjau visų be išimties grupių pasirodymą nuo pirmų iki pat paskutinių akordų. Taigi pertraukėles tarp grupių išnaudojau nurėpliojimui iki waclovo (suprask WC) ir prekystalio su kompaktiniais diskais bei marškinėliais. Todėl negaliu pasakyti, kas ten vyko scenoje per tas pauzeles, bet sprendžiant iš nuotraukų ir atsiliepimų – kažkas įdomaus.

Pavasarinių staigmenų pradžia – „Brutal Madness 2006“Taigi neilgai trukus pjedestalą okupuoja kauniečių desantas OSSASTORIUM. Didžiulis sujudimas publikoje ir gausios ovacijos. Taip, jei spręstume vien tik pagal jas, tai šis kolektyvas jau įgavo kultinį statusą ir visada sulaukia itin karšto sutikimo ir palaikymo. O ir yra už ką. Užvedančios ir energingos dainos priverčia trypti ar bent jau linkčioti į taktą ir jauną ir seną. Tiesa, kaip ir per pirmuosiuos vakaro dalyvius, taip ir dabar garsas nėra sutvarkytas taip, kaip turėtų būti. Bosą išgirdau praktiškai tik tame kūrinyje, kur jam atitenka įvedančiojo funkcija. Antroji gitara irgi skamba lyg iš už kalnų ir devynių jūrų. Kaip ten bebūtų, publikai tai nė motais. Patiko ir man. Tik vienintelis dalykas – ar čia man taip pasirodė, ar koks velnias, bet dainos buvo labai jau trumpos. Nežinau, bet būtent tada, kai jau užsivesdavau ir būdavau pasiruošęs šokti į besiaučiančią masę, daina staiga imdavo ir pasibaigdavo… Iš kitos pusės gal ir gerai – nespėja atsibosti. OSSASTORIUM buvo iškviesti bisui, kuriam suplakė turbūt žinomiausią savo gabalą „Ad Aspera“. Patenkinti liko visi. Ačiū.

Pavasarinių staigmenų pradžia – „Brutal Madness 2006“Tretieji Lietuvos metalgalvių pasveikinti atvyko kaimynai estai. CATAFALC jau buvo koncertavę mūsų krašte, Kaune organizuotame renginyje. Tąsyk jų išvysti nepavyko, bet sprendžiant iš atsiliepimų – pamatyti buvo verta. Taigi dabar jau nekantriai laukiau, ką pateiks šie šiauriečiai. Ir gavau tokią porcijėlę brutalaus metalo. Bent jau man pasirodė, kad būtent šie vaikinai geriausiai pateisino renginio pavadinimą. Aha, bet net ir mano neįgudusi ausis pastebėjo, kad su garsu dar ne viskas tvarkoj. Solinukas permušė praktiškai visus kitus instrumentus. Na, gal išskyrus plikagalvio vokalisto gerklas. Taigi – kriokalas ir solnikas – tai, kas ir girdėjosi. Na, bet čia jau daugiau metaforos, bambučia. Iš tikrųjų, estai supliekė gan stipriai ir jei ne tos garso bėdos, kažin ar nebūtų vertėję būtent juos skelbti vakaro vinimi. Cheers.

Na ir paskutiniai brutalų vakarą užbaigti pasiruošė lenkai HATE. Vieną kartą jau „apgavę“ mus ir nepasirodę 2004 metais festivalyje „Ferrum Frost“, šį kartą kaimynai, net ir iškritę iš turo su KRISIUN, nepasikuklino ir specialiai atvažiavo čia pažerti savo bekompromisinio death metal. Pavasarinių staigmenų pradžia – „Brutal Madness 2006“Pirmas man į akis kritęs dalykas – vokalisto/gitaristo stebėtinas išorinis panašumas į mūsų scenos veikėją Valinską (buvęs BURYING PLACE vokalistas). Tuo tarpu pagalvojau, kad liūdna neturėtų būti. Taip ir buvo. Liūdna tai ne, bet nuobodu – taip. Velniai žino, kas čia dėl to kaltas – ar garsas, ar mano muzikinis skonis, o gal tiesiog perdegiau laukdamas „kažko tokio“. Lenkai grojo nuoširdžiai ir techniškai. Bet man trūko draivo. Būtent tokio, kokį suteikė OSSASTORIUM. Ir labiausiai įsiminęs įvykis iš HATE pasirodymo buvo būtent tas trumputis, turbūt net 15 sekundžių nesiekęs bisas. Sprendžiant iš publikos, dauguma liko tikrai patenkinti. O ar ne tai ir yra kertinis koncerto įvertinimas? Manau, kad taip.

Koncertas baigėsi ir laimingi išsiskirstėme kas sau. Pirmoji pavasario staigmena paliko teigiamas nuotaikas ir malonius prisiminimus. Viliuosi, kad kitiems žadėtiems siurprizams kojos nepakiš jokie nelabieji ir viskas vyks sklandžiai ir užtikrintai. Iki susitikimo.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2006.03.19 18:18

‘o tai, miela Birute, Hate tikrai zada groti koncertte su Carpathian Forest?? Gal placiuau galetum, prasyciau”

Jei niekas nesikeis, HATE su CF turuos, o koncertas Vilniuje kaip tik ir bus vienas iš šio turo renginių. Manau, daugiau komentarų nereikia.

burn
2006.03.17 22:30

Taip, chaina, pritariu is vieno konco ne ka tenuspresi, o as ir pabreziau, vertinu tik tai, ka maciau ta vakara

burn
2006.03.17 22:28

o tai, miela Birute, Hate tikrai zada groti koncertte su Carpathian Forest?? Gal placiuau galetum, prasyciau :)

chain
2006.03.14 20:28

na Perplexx’ai is esmes tikrai turi kur tobuleti ir su laiku, jei tik to sieks, manau, gali tapti viena geresniu sunkiosios muzikos grupiu ant musu zemiu…. bet… matyt pati muzika ir sukuria vidinius nusistatymus…o jei prisideda toki veiksniai kaip garso kokybes stoka ir pan – pirma karta grupe girdinciam zmogui gali susidaryti kitoks ispudis…todel is dalies matyt ir nereikia visko spresti tik is 1 konco…kaip ir apie catafalc’us….
…zodziu….kiekvieno poziuris individualus…. svarbiausia leisti kitiem kurti tai, kas jiem patinka ir nesmerkti – o muzika susiranda savo auditorija….

Birutė
2006.03.14 14:45

Mano nuomonė:

1. The Perplexx reikalą gadino garsas, o šiaip tai yra gera ir perspektyvi grupė, dažniau jiems pasirodyti reikėtų. Geras techninis lygis, įdomi muzika. Deja, pora narių reguliariai važinėja dirbti Danijoje, nuo ko ir priklauso grupės veiklos periodiškumas.

2. Ossastorium tądien irgi buvo ne geriausias koncertas. Draivas geras, bet va garsas pradžioje irgi slopino tai, kas turėjo normaliai girdėtis iš karto – vokalą. Šiaip geras draivas ir perspektyvų daug, gerai būtų užsienio leiblas.

3. Catafalc kažkodėl pasirodė nuobodoki, štai Kaune jie tada man geresnį įspūdį paliko. Todėl niekaip nesutikčiau, kad jie turėjo būti vakaro vinis ar kad geriausiai pasirodė. Kaip žmonės šiaip gana draugiški, tik estus sunku suprasti – jie atšiauroki ir iš pirmo žvilgsnio atrodė net pasikėlę.

4. Hate – be žodžių. Ir visai ne dėl to, kad pagaliau susipažinau su Adamu, su kuriuo virtualiai teko daug bendrauti. Grupės techniškumas, bendravimo šiltumas, narių paprastumas ir bendra atmosfera tiesiog puiki. Čia net death metalą mėgti nebūtina, norint tą pajusti. Taigi visiškai nesutinku su reporto autoriumi šioje pozicijoje. Ir jeigu jie tikrai atvažiuos su Carpathian Forest (kad tik koncertas įvyktų) gegužės mėnesį, bus jėgų jėga.

Dellamorte
2006.03.14 00:43

O kuo jums Perplexx užkliuvo, niekaip negaliu suvokt? Kad klavišų daug? Jie šiandien tikrai yra viena įdomiausių grupių LT vien tuo, kad skamba naujai.

chain
2006.03.13 21:59

pritariu Burn daugeliu atzvilgiu…. ne gal nebusiu toks kategoriskas – visgi sunku prasimusti i sunkiosios muzikos pasauli…. man asmeniskai perplexx ir nepatiko….gal del tendenciju kazka black’inti… sitai man tikrai ne prie sirdies…. na, bet…kaip bebutu…svarbu kazko siekia – kas zino, gal ir pavyks….

…del Ossastorium ner ko ir diskutuoti – matet kazkokiu pistmetaliu sugalvota poga?…kad ir kaip jis veliau mane uzpjove, nes teko laikyti du prigerusius draugelius ir kartu skraidyti pirmyn ir atgal….bet… tai dar karta parodo, kad ant Lietuvos gimsta nauja tikrai gero death’o grupe…. pagarba jiem dar karta..m/….

…del katafalku taipogi likau kiek skeptiskas….paklauses keleto dainu isejau – kazkas man ju muzikoje nepatiko…..gana profesionaliai daug kas atlikta….tik velgi…. gal pernelyg didelis triuksmas….kurio buvo per daug grojant perplexx’ams…cia jo taip pat netruko…

…na o Hate……. nezinau, kodel sio straipsnio autoriui ji pasirode nuobodi….bet… tiek technikos ir jegos ta vakara tikrai nebuvo….. jautesi visa galva aukstesnis brandos ir techniskumo lygis….na aisku….gal tai reikia kiek labiau suvokti…..

…visgi metalas….ypac death’as…tikrai ne visiem….. kad ir koks paseles butu pogas – jis dar ne rodiklis…..

…m/…

burn
2006.03.13 13:02

The perplexx…man tai nesamoniu nesamone buvo, norejosi ka dkuo greiciau baigtu, grojimas siaubingas, garsas taipogi, o kas baisiausia tai vokalas, vienu zodziu jeim dar ne laikas ant scenos arba jie tiesiog ta vakara neparode ka gali..sakykim. ossastorium gan pritrenkenciai pasirode, estai puse velnio klausyt galima. o Hate fantastiku fantastika, kita diena taip norejosi vel pakartoti ta kalusymo malonuma, beprotiskai patiko, nepamenu kad grupe gyvai taip tobulai sugrotu, be to ju elgesys buvo toks mielas, o ne kaip to ispyzdejusio esto vokalistu ziuri i tiko ir neaisku ar smegenu pakankamai jo galvoj.

marcelinas
2006.03.13 10:43

Mano nuomone geriausi tavakar buvo Hate, tikrai labai aukstas techninis lygis labai buvo smagu i juos ziuret!!
Ossastorium labai perspektyvus jei dar padirbes bus achujec kokia grupe..ohoho
Na nustebino peplexxai sugrojo visai gerai, gaila tik kad normalaus bugnioro neturi:)
Na tikekimes gal ateity nusipirks(naujesnes versijos);D
Sekmes visiems

mynde
2006.03.12 22:41

TAIP perspektivi grupe.

SStorm
2006.03.12 20:51

Visgi didžiausias mano asmeninis atradimas koncerte buvo Perplexx’ai. O Roswell’as skambėjo gal net šiek tiek geriau nei originalas :-)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus