Jūsų žinios

Nuomonė: apie hipsterišką metalą ir pamestas idėjas

2014.10.21 19:27, gnom

nuomoneMetalo scena vis plečiasi, tas yra neapsakomai žavu, kad ne tik daugiau metalo koncertų vyksta visoje Lietuvoje, bet ir stilių įvairovė didėja. Na, sąlygiškai didėja. Vis populiaresni darosi melodic/post/atmospheric ar dar koks velnias metal. Nėr čia ko pirštais badyti, visi juk mato, kokią metalinę kultūrą kuriam. Muzika, kad ir kokia ji bebūtų, galiausiai pasiekia savo klausytoją ir jį veikia. Mano kuklia nuomone, to net nevertėtų vadinti metalu, bet ką jau čia, mados yra mados.

Kaip ir pop scenoje, čia galioja tos pačios taisyklės. Lengviausias kelias per lovą (paliksiu laisvę interpretacijoms). Populiariausia tai, ką lengviausia prakišti. O prakišti lengviausia tikrai ne klasikinį bleką ar tikrą seną defuką. Ir čia išlenda esminė problema – kur dingo hipsteriškų (o taip, tarp metalistų juk irgi yra nemažai hipsterių) taisyklių nesuvaržytas metalas. Tas senas geras. Toks, pagal kurį ne tik tango, bet ir šiaip nelabai pašoksi. Na, jei pogo nevadinsime šokiu.

Atsimerkim ir blaiviai pažvelkim į “Sunkiosios muzikos” festivalius Lietuvoj. Stouneris, alternatyvus truputį metalas, hevi-disko, post-rokas… Galima vardinti ir vardinti. Taip, yra kelios labiau metalo grupės, bet kur dingo metalo, nuo A iki Z metalo, festivaliai? Ne grupės, o visi festivaliai. Kur dingo hipsteriškumu nepraskiestos grupės? Kada iš to prakeikto triukšmo dingo idėja? Kada nustojom visiems sakyti Fuck You ir tai pakeitėm Mielasis klausytojau, tu nuostabiausias pasaulyje. Ar toks metalas netampa eiline popsūcha be prasmės?

Tikiu, kad nesu viena. Tikiu, kad yra dar tų, kurie mėgsta muziką, su kuria užaugo. Tokių, kurių širdyse dar dega ugnis. Tokių, kurie jau pakankamai subrendę sunkiai muzikai ir kitų, net jei tai sup**tas hipsteris, tolerancijai.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Šlykštniekšis
2019.05.20 06:20

manau, šitas klipas labai gerai atspindi tikrąsias vertybes ir jų kietumą, ir koks madingas skystalas yra tie hipsteriai:

BritnyFox
2017.08.22 22:43

Mados ateina, išeina, bet kažkodėl pvz. post-metalas jau seniai “pilnametystės” sulaukė ir vis dar dafyga populiarus ir laikosi tame intervale, kad būtų galima pavadinti “madoje”. Su stauneriu (metalu, o ne tik roku, gal kam naujienos) irgi panašiai, bent Lietuvoje nevienam balvonėliui-metalhėdėliui vis dar kaip naujadaras vaidenasi stauneris. O gal čia žmonių kurie per savo gyvenimėlį taip ir neišmoksta vadinti daiktų savo tikraisiais vardais problema? Tokio žioplumo pasekmė – seni, kone klasikiniai stiliai vadinami/traktuojami “hipsteriškais”, kurie realiai tokiais buvo savo pirmaisiais egzistavimo metais. O gal čia kai kas kalendoriaus seniai nematė? Ar dar po kokių 30 metukų kai minėsim post’o pėdisoką svaigsim toliau apie hipsteriškumus? O gal tada tiesiog smegenų vingių padaugės ar akidangčiai bus sąmoningai (ar ne) nulupti? Laikas parodys, norėčiau tikėti.

Kruasanas
2017.08.11 07:51

Tai yra nupyzdejusiu durneliu mada, kuriai praejus ateis dar labiau nupyzdejusiu durneliu su nauja mada.

chicago
2017.05.09 19:57

Ha-ha… man jau senokai atsibodo vienam namie bruzint stygas… jei atsiras kas pasiūlys įsimontuoti į kažkurią triukšmadarių grupuotę, tai turbūt neatsisakyčiau sudalyvauti ne tik bent panašiame į thrash metal projekte, bet ir pabandyti paeksperimentuoti be jokiu išankstinių nuostatų stiliui ir etikečių… Kitaip tariant “pagroję” – kiekvienas atskirai kas ką “savo” turim – tik tada “žiūrėtume” – kas iš to gautusi… Šiaip jau savo norimo pasiekti, kada nors, maksimalaus produkto apibūdinimas žodžiais: tai būtų kažkiek panašu į maždaug Šostakovičiaus stiliaus simfas, atliekamas thrash, death, psichodelic, progresiv, techno metal stilių ir skambesių lydinys pagardintas įvairių pramonės technologinių įrenginių, transporto, destrukcijos, karinių veiksmų aplinkos, etc noise+ samplaika. Siūlykite įvairius variantus, net ir visai “paprastus” – pvz. kažką panašaus į Clawfinger…

Rimšiakas
2017.04.23 10:58

Kaltina post-metalį hipsteriškumu ir kažkokių taisyklių paisymu – parašo patį hipsteriškiausią, elitistiškiausią, paniatkėmis persunktą straipsnį. Go figure.

___athamans___
2016.03.22 02:59

Ant madu kas 10 metu, sokineja tik neatrandantys saves asmenys. Tokios mados ateina ir iseina… savim nepasitikintys asmenys bando taip pritapt. Bandos efektas veikia.. pavieniui silpnieji neisgyvena, tad reikia kazkaip adaptuotis.. visi nori buti shustri.. hipsterizmas nzn.. tai yra per daug iskreiptas shustrumo supratimas… copy cat kitu kampu…
True bleka tai individualistinis reikals.. na individualu mastyma islaikyti, pvz kaip vilniuj tikrai sunku. Lengviau gi pasimest ir pasiduot bangai..

rebel-
2014.11.26 14:57

Kažkoks per daug tolerantiškas pasirodė Karka, čiuju girtas ir (ar) apsipūtęs rašo, o gal dar kokiu gripu serga ar šiaip neseniai po narkozės, tai kliedi.

Karka
2014.11.26 13:17

Nors man asmeniškai atrodo kad visokių subobėjusių snarglių post/chujost/shoegaze ir pan mėšlas neturi teisės į pavadinimą “Black Metal”

Karka
2014.11.26 13:09

Nematau jokios bėdos su tom metalo atmainom ir nusivažiuojančiom grupėm. Primityviausias pavyzdys tai “Metallica”, nuo to kad išleido kažkokį nesusipratimą “L.U.L.U.” jų senas albumas “And Justice For All” tikrai netaps prastesniu. O kalbant apie Black Metal, dabartiniais laikais kai nebrangiai ir lengvai galima nusipirkti instrumentą ar garso kortą kompui norint išgauti suprantamą įrašą, imti ir į kasetinį magą kokiam daugiabučio padvale įrašinėti “TRUE” muziką bus tiesiog senų laikų “copy/paste” be jokio originalumo. Tai jau padaryta ir įamžinta. Svarbu kad kiekvienas grotų tai kas jam patinka ir teikia malonumą, o ne bandyti būti į kažką panašiam. Jei užkietėjęs pankas tai ir gros punk, jei deferis tai ir liks prie defo, jei žmogus įvairiu muzonu domisi, nieko prieš paeksperimentuot.

Kaciukas
2014.11.09 13:09

Niekas netrukdo klausyt gero metalo ir zvengt is lochu klausanciu sudinos muzikos

rebel-
2014.11.05 10:10

Festivalis? Armageddon Descends.

Kita vertus, pvz. gryno old school metalo koncertas Turmoil and Misery over Vilnius https://www.facebook.com/events/714087388683067/ šiuo metu neperkopė nė 100 attending, kai tuo tarpu Get Your Gun rinko virš 500. Tai tokius koncertus, gaunasi kad grynai iš idėjos verta rengti. O kiek tokių altruistų yra ir kaip dažnai jie gali sau leisti daryti koncertą?

XIII
2014.10.27 08:12

ne kazka

Dude
2014.10.23 17:27

Hmm, o žmogus nužengiąs tiesiai iš 80′s yearbook-nike terminatoriai, bullet belt’as ir džinsofkė plyštanti nuo kolekcinių antsiuvų, muzika klausoma tik LP ar kasečių formatu…,Ne hipsteris?
Apskritai visa tavo rašliava tėra (hipsteriškas) pilstymas iš tuščio į kiaurą bei aklas vintažo vaikymasis.

http://elitedaily.com/life/culture/why-hipsters-need-to-learn-to-embrace-their-conformity/

P.S apie tariamai pamestas idėjas nieko taip ir neparašei.

Kaaos
2014.10.23 16:20

Labai opius klausimus kelia autorius. Aš dar pridėčiau – kur Electric Wizard?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus