Reportažai

„Mitalas Galeroje“ Kaune - eksperimentų grįžimas į metalo sceną

2006.03.20 00:00, Pajacas

Foto: Edita ir Lina. Daugiau foto čia>> ir čia>>

Pastaruoju metu vis dažniau girdime GROL ir D.A.R pavadinimus kartu. Lietuvos goristai/deferistai/blekotronai “netyčia” surengė mini turą per Lietuvą. Stebėtis ir džiaugtis yra ko. Tokių eksperimentų grįžimas į metalo sceną rodo sąlyginį jos pagyvėjimą. Kabokinių koncertukų gausa naikina jau pradėjusią įsišaknyti idėją, jog kiekvienas koncertas yra “didžiulis” festivalis “didžiulėje” salėje.

Netyčia užtikęs pasiūlymą keliauti į laikinąją sostinę, kaipmat prisitryniau prie “chebros”. „Mitalas Galeroje II“ žadėjo įdomius įspūdžius. Neneigsiu, jog vykau paveizėti atnaujintos GROL DE NOCTE sudėties ir programos. Kiti trys koncerto dalyviai tebuvo priedas. Apie NIGHT nieko nebuvau girdėjęs, D.A.R girdėti it nulupti, ZX SPECTRUM viliojo savo juokingu “kompiuterastiniu” pavadinimu. Nereikia pamiršti alaus.

Trumpos kelionės Kaunan metu išgirdau CARCASS kūrinį “Black Star”, paskui dar vieną, ir dar vieną, ir dar vieną.. Nelabai supratau, kas ten per dainos, o ir skambesys kažkoks kitoks. Pasiginčijęs su savim nusprendžiau, kad mašinoje esančios kolonėlės čia nekaltos.„Mitalas Galeroje“ Kaune - eksperimentų grįžimas į metalo sceną Linksėdamas į smagų death’n'roll taktą, apsimečiau kvaileliu ir paklausiau “kas čia per velnias?” Tą vakarą atšilus orui pakilo noras išgirsti „Galeroj“ dar vieną grupę.

Atvykus pareiškė, kad renginukas truputį vėluos. Velniai nematė! Buvo gera proga pasitrankyti po milžinišką senamiestį ir paieškoti kokių nors pramogų. Laikas prabėgo neperspėjęs ir štai NIGHT triuškina „Galeros“ koncertų salę savo neįtikėtinai užvedančiu ir smagiu hard rocku (smagumu priminė AD/DC). Vyresnės kartos muzikantai per visus galus tryško energija ir meile muzikai. Netrukus į taktą pradėjo linguoti stalai; kai kurie veikėjai pritarė aiškiai girdimiems lietuviškiems tekstams. Jėga, kai iš grupės nieko nesitiki, o gauni gerą sunkios muzikos dozę. NIGHT stilistiškai nelabai derėjo prie likusių komandų,„Mitalas Galeroje“ Kaune - eksperimentų grįžimas į metalo sceną bet kartais toks grupių “blatas” turi ir teigiamą pusę (šalia vyresniųjų prie antros gitaros linksminosi D.A.R gitaristas, o lazdeles laikė senasis Panevėžiečių būgnininkas).

Netrukus kampe pasirodė koncerto organizatoriai. Tiems, kas jų negirdėjo (nežinau, ar tokių yra), galiu pasakyti, kad D.A.R groja headbanginį brutal deathą. Mangis, pakeitęs senąjį būgnininką, įnešė į deatherių skambesį kažkokio aršumo. Net keista. Pasirodymo metu brutalusis Audrius stebino ne tik savo grojimu, growlinimu, deathišku antimaikiškumu, bet ir aršiom grimasom, kurios suteikė muzikai savotiško maniakiškumo. Tai buvo vienas iš labiausiai patikusių D.A.R pasirodymų.

„Mitalas Galeroje“ Kaune - eksperimentų grįžimas į metalo scenąPagaliau lauktieji GROL DE NOCTE. Pradėjus jiems groti visiškai įsitikinau, kad tai – jau nebe GROL. Muzika tapo sudėtingesnė ir savotiškai įdomesnė. Antra gitara suteikė daugiau laisvės ir įvairovės, pasikeitė propagandos tematika. Guthuralas puikiai pateisino į jį dėtas viltis. Nors žemų growlų ir nebeliko, pasikeitusios muzikos ir skambesio dėka viskas gražiai tarpusavy derėjo. Naujiems nariams koncertas Kaune buvo antrasis, tačiau GROL DE NOCTE nėra pradedanti grupė ir jų pasirodymas buvo atitinkamo lygio. „Mitalas“ valdo Lietuvą.

Atėjo eilė ir mūsų broliams latviams stoti į kampą. ZX SPECTRUM atsivežė kišeninį būgnininką, tačiau tai jiems nesutrukdė duoti gero draivo prisotintą muzikos dozę. Tiems, kam patinka aukščiau minėtųjų britų albumas „Swansong“, negali likti abejingi šiai grupei. Nieko panašaus Marijos žemelėj girdėti neteko. Melodingieji deatheriai stebino (reliatyvia) solo partijų gausa. Kam įdomu, aplankykite jų svetainę (http://www.zx-spectrum.org)„Mitalas Galeroje“ Kaune - eksperimentų grįžimas į metalo sceną ir nusiurbkite ten esantį albumą.

Nepaisant visiems žinomų „Galeros“ trūkumų, koncertėlis buvo liuks. Vieni bandė suptis ant lempos, kiti šokinėti ant stalų, likusieji šiaip kratė galvas. Būdamas vilniečiu tikiuosi, jog „Alkanas Arklys“ neužsidarė.

Beje, kebabai Kaune daug skanesni nei Vilniuj, net per barzdą ant kelnių varvėjo :).

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
brotheris
2006.03.25 09:27

metalas yra alus
alus yra pūza
pūza yra metalas

Solidūs dėdės žino kas yra kas

Čadas
2006.03.24 08:20

tai pilvo auginimui olus yra vienas iš būdų, ir manyčiau lengviausias būdas užsiauginti pūzą :)
Audrius tikriausiai žino kitas pilvo auginimo paslaptis :))

chain
2006.03.23 18:40

geriausia – vieta, kur minima galeros KONCERTU SALE ir MILZINISKAS SENAMIESTIS – dede straipsio autoriau – pagarba uz komiskas idejas :DDDD kad ir pats kaunietis, bet prajuokinot iki soties ;)…

Anal Trigger
2006.03.23 11:11

Bet tai Audrius DARsijus gi olaus nepliurksnoja isvis

Guthural
2006.03.21 17:56

brotheri, pilvo auginimas sunkus, ir daug olaws reikalaujantis procesas. ne viskas iskart :)

DISRUPTOR
2006.03.21 17:40

tigi SUNKI muzika:]

brotheris
2006.03.21 14:42

odium, juk garbingu tradicijų tąsa! Saples, Pyzius, Valinnskas, o dabar ir Audrius. Deatho be to nėra ;-)

Reik tobulint Guthuralą

Beska
2006.03.21 12:12

Haha. Geras tų latvių Roxette koveris. Ir šiaip, pusė velniaus jie. Carcass’ų vokalą tobulai nuėmę ir net muzikytę iš dalies, bet tuo nepiknaudžiauja.

odium
2006.03.21 10:45

xexe, ale audrius tai pūza kaip reikiant:D

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus