Albumai

MARDUK „Viktoria“ – albumas visoms Viktorijoms

2018.10.27 07:13, suweln

36907MARDUK yra grupė, kurios muzika supažindino mane su black metalo žanru, tad jai visuomet jaučiau didelę pagarbą. Nors ši grupė niekada nekūrė tokios muzikos, kurią statyčiau į savo visų laikų metalo top trejetuką, tačiau jie visuomet buvo tie, kurie varo gerai, nuožmiai ir kokybiškai – niekada nenuviliantys, jei reikia kažko greito ir užvedančio. Prisipažinsiu, kad kur kas labiau mėgstu ir prijaučiu seniesiems MARDUK albumams, tokiems kaip „Those of the Unlight“ ar „Opus Nocturne“, tačiau bjauriai jums pameluočiau, jei teigčiau, kad dabartinė grupės kūryba manęs visai neveža.

Per šitiek daug metų pasikeitė ne tik grupės vokalistai, tačiau ir pati muzika. Jau seniai dingo visas melancholiškas melodingumas – jis užleido vietą karingam, jau MARDUK prekiniu ženklu tapusiam daužymui.

Tematiškai grupė MARDUK perėjo nuo kažko panašaus į fantastiką, per Transilvanijos tamsumas ir okultizmą, ir protarpiais paliesdavo Antrojo pasaulinio karo tematiką (pirmą kartą turbūt albume „Panzer Division Marduk“). Kaip tik pastaruoju metu grupė, regis, sugrįžo prie WWII tematikos ir dabar albumas po albumo suka kūrinius, susijusius su vieno įspūdingiausių performansų pasaulio istorijoje mūšiais, datomis ir karo mašinų modeliais. 2015-aisiais metais pasirodęs grupės albumas „Frontschwein“ ir naujasis „Viktoria“ plėtoja būtent Antrojo pasaulinio karo temą.

Nuo pat pirmos sekundės naujasis grupės albumas „Viktoria“ įmeta klausytoją į karinę padėtį – užstaugia skardžios sirenos, palydimos firminio nuožmaus ir greito grupės skambesio. Jausmams ir melodijai vietos nebėra! O kuo mažiau jausmų, tuo geriau, tad su pasimėgavimu klausom albumo toliau.

Visgi neapleidžia mintis, jog visa tai jau girdėta ankstesniuose grupės įrašuose. Ar tai blogai? Kaip pažiūrėsi. Šiais laikais klausytojai yra labai išlepę ir jie keikia grupes, jei jos pakeičia ar, neduok šėtone, palengvina savo skambesį. Lygiai taip pat fanai pyksta, kai grupė išleidžia keletą panašių, menkai besiskiriančių albumų, iš eilės. Pastarasis atvejis nutiko ir MARDUK. Ir – dar blogiau – jei praeituose MARDUK albumuose, tokiuose kaip „Wormwood“, „Serpent Sermon“ ar jau minėtame „Frontschwein“ buvo bent keletas tokių kūrinių, kurie užkabina ir norisi juos klausytis vėl ir vėl, „Viktoria“ išvis nepasiūlo jokių perliukų. Taip, kūriniai nuožmūs, greiti ir karingi, o grupė, girdisi, stengiasi iš peties, tačiau, kaip ten bebūtų, to nelaimingo kabliuko, kurio mes nuolat visur ieškome, aš nesuradau. Tuštuma.

Bet jei visgi tektų išskirti kūrinius, tai sakyčiau, kad „The Devil’s Song“ – priešpaskutinis albumo gabalas – paliko įspūdį savo karinga atmosfera ir galingais rifais. Šį kūrinį galima drąsiai laikyti geriausiu visame albume. Penktasis albumo gabalas „Narva“ irgi visai įdomus ir kabinantis, šeštasis „The Last Fallen“ turi labai gerą, bet jau kažkur girdėtą rifą, o visi kiti kūriniai yra tikrai neblogi, tačiau niekuo neišsiskiria iš pilkos masės.

Reziumuojant, „Viktoria“ yra vidutiniškas albumas, nieko per daug nenustebinęs. MARDUK yra išleidę kur kas geresnių įrašų. Kita vertus – ar „Viktoria“ yra blogas albumas? Tikrai ne, tai tiesiog eilinis, pilkas įrašas grupės diskografijoje. Belieka tikėtis, kad ateityje MARDUK išleis geresnių ir originalesnių įrašų.

 

Vertinimas: 7,5/10

MARDUK „Victoria“

© „Century Media“, „Blooddawn Productions“, 2018

01 Werwolf

02 June 44

03 Equestrian Bloodlust

04 Tiger I

05 Narva

06 The Last Fallen

07 Viktoria

08 The Devil’s Song

09 Silent Night

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
stalas
2019.01.28 23:34

Be klausimu, geriausias iki siol sukurtas Marduk albumas gal tik pats pirmas gabalas biski silpnesnis, bet tai kas vyksta toliau, yra kazkas tokio Visiskai sutinku su uzsienio recenzentais, kurie jam duoda po 90-100 balu. Su situ albumu grupe pakylejo i visiskai kita muzikos kurimo lygmeni,. Tiger I isvis yra viena geriausiu kada nors ju irasytu dainu.

XIII
2018.11.05 10:55

Panzer Panzer Panzer!!!!

Lord Sauron
2018.11.01 19:03

Nuobodybė. Neiškenčiau iki albumo pabaigos.

Alloy
2018.10.29 15:52

Balų sistemoje recenziją vertinčiau 4,5/10

Alloy
2018.10.29 11:50

Aišku, Ferrum merdėja, tai tegu bet kas lipa ant bačkos. Jeigu jis galvoja, kad turi potencijos komentuoti albumus, tai ko mes negalim pakomentuoti šitų jo rašliavų? :)

Chloras
2018.10.28 22:03

Aš irgi už tai, kad visokie neapsiplunksnavę naujokai čia savo minčių garsiai nereikštų. Geriau jau tegul ši ferrumo skiltis ir toliau sėkmingai merdėja, kaip kad buvo iki šiol. Ir šiaip, nekenčiu visų kurių nuomonė yra bent šiek tiek kitokia nei mano. Tikras metalistas juk turi būti tik pats sau fainas.

Xenon
2018.10.28 14:08

“Tu pirmiauese pac padarik gereu, o tada kritikok.”

Recenzija juokingai naivi. Albumas vidutinis, eilinis ir pilkas bei jame nėra gabalų, kuriuos norėtųsi klausytis tai įvertinimas aišku “atitinkamai” irgi yra 7,5/10 . Vienintelis dalykas už ką galima pagirt tai nebent už entuziasmą.

Alloy
2018.10.28 12:44

Pilna internete gerų recenzijų, čia ferrum’e irgi galima rasti normalių darbų. Kai kam iš mūsų dar užtenka proto suprasti savo galimybes, ką dirbti ir kaip neapsidirbti. Šitą jo apžvalgą galima sutrumpinti iki trijų sakinių ir niekas iš esmės nepasikeis, skysta ir tiek. Savo patinka-nepatinka rašyk forumo temose, nors ne taip akis badys ir bus erdvės diskusijai.

Hentai San
2018.10.28 10:56

O didysis Guru! Parašyk nors vieną recenziją, kad mes, nevertieji, žinotume iš ko imti pavyzdį!

Kaciukas
2018.10.27 23:49

Pas ji yra SUKALTA KOKYBISKAI, SKAMBA GERAI, VISKAS NEPRIEKAISTINGA, BET KAZKO TRUKSTA,

Taip jau buna, kai rasai apie muzika, kuri ne tau ir kurios tu nesupranti

Alloy
2018.10.27 14:16

Per daug abstraktu: patinka, nepatinka, veža, neveža, įtraukia, neįtraukia… O kur normalūs argumentai, kas konkrečiai vyksta tam albume muzikine prasme?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus