Reportažai

LINFENG gimtadienis arba net ir vasarį Kaune gali būti karšta

2006.02.14 00:00, Vintersorg

2006 vasario 11-tosios vakarą buvau nusiteikęs praleisti kaip padorus pilietis: prisiryti nesveiko maisto ir išsidrėbti priešais TV. Tačiau skambučiai bei grasinimai (čia verta paminėti lyrinio herojaus bei vieno iš organizatorių Karewo SMS “neatvarysi į Kreizą – ubju! Mergų bus!” privertė užmiršti savo tinginį ir, bekeikiant “mielą” lietuviško vasario orą, pėdinti į “Kreizhauzą”, kuriame savo ketvirtą gimtadienį ruošėsi švęsti vietiniai modernaus metalo propaguotojai LINFENG. Kaip ir žadėjo reklama, šią datą pažymėti jiems turėjo padėti kitos, žinomos Kauno požemio grupės, su kuriomis LINFENGams teko ne kartą groti kartu. Tai XESS, MOUNTAINSIDE ir PRESERVATIVE FACTORY.

Taigi po privalomųjų prieškoncertinių organizmo alinimo alkoholiu procedūrų gerbiamo kolegos G. namuose bandome eiti ”Kreizan”. Čia apsidairius ir pasisveikinus su pažįstamais žmonėmis tenka griebti alaus bokalą ir sėsti prie stalo, kadangi renginys mažumėlę vėluoja. Maloniai nuteikia ir vis daugėjantis alternatyvai neabejingų žmonių kiekis klube: atrodo ne vienas aš sugebėjau įveikti tinginį, užpuolantį po suknistai ilgos darbo savaitės.

Tačiau laikas smagioj kompanijoj netrunka prabėgti, atrodo, išsprendžiamos visos problemos ir nuo scenos pasklinda pirmieji garsai. Taip, tai juk LINFENG gabaliukas “Surfing”. Na ką, keliaujam palaikyti renginio kaltininkų. Matosi jaudulys muzikantų veiduose (juk jiems tai ne eilinis koncertas), tačiau pirmosios dvi dainos sugrojamos puikiai. Po šių kūrinių mikrofoną iš Aleno perima senasis LINFENG vokalistas Karolis, požemyje geriau žinomas kaip Kafka. Grupė visu pajėgumu užgriūva klausytojų ausis senosios programos gabalais ir šėlsmas prie scenos įsivažiuoja. Tačiau per pirmąjį LINFENG pasirodymą akis badė Kafkos elgesys, kadangi vaikinas pernelyg įsijautė į roko superžvaigždės vaidmenį ir nelabai gražiai pasielgė su Alenu (nesismulkinsiu pasakodamas – kas buvo, tas matė). Bet kokiu atveju tai ne jubiliatų kaltė ir senoji programa baigiama dviem balsais atliekamais kūriniais: “Faces” ir “Leaders”, per kuriuos spjoviau į savo „tr00 metalisto“ reputaciją ir dėjau pirmąjį headbangą tą vakarą.

Turiu įtarimą, kad kažkokios piktosios jėgos nenori, kad pamatyčiau ir išgirsčiau PRESERVATIVE FACTORY. Jau antrasis koncertas iš eilės, kuomet dėl kažkokių priežasčių tenka praleisti šių pankroko atstovų pasirodymą. Tačiau, kaip sakė kolegos, pasirodymas buvo puikus: gera pankroko dozė, maksimalus pogo ir visų kartu dainuotas “Mentų vakarėlis”. Ką gi, po viso šito teliko graužti nagus ir maldauti pankroko dievų, kad atleistų man nusidėjėliui, praleidusiam puikų reginį.

Maloniu siurprizu tapo ir industrial/gothic metal atstovais prisistatančių XESS pasirodymas. Paskutinį kartą matyti per „Mountainrock vol.3“ (kuriame, mano nuomone, jie sugrojo truputį blankokai), XESS nudžiugino puikiu pasirodymu. Be abejonės tam įtakos turėjo ir atnaujinta sudėtis, pasikeitęs grupės skambesys ir, ko gero, svarbiausias komponentas – muzikantų nuoširdumas, atliekant savo kūrinius. Na o per “šventvagiškąjį“ kūrinuką “Vienuolė ir vibratorius” vėl nesugebėjau susilaikyti nuo kaklo auginimui skirtų pratimų.

Po nedidelės pertraukos, sekusios XESS pasirodymą, savo instrumentus jau derina vieni mano favoritų šį vakarą – MOUNTAINSIDE, LINFENG gimtadieniui paruošę ekspresyvesnę bei sunkesnę programą. Kaip visada, neteko nusivilti šia puikių muzikantų kompanija, atlikusia virtinę gerų dainų. Skambėjo “All about time”, “H.” (tą vakarą dedikuota specialiai LINFENGams), neapsieita ir be kultinio 33%KPV koverio “Birutė”. Mano kuklia nuomone, tai buvo vienas smagiausių MOUNTAINSIDE pasirodymų iš tų, kuriuos teko matyti pastaruoju metu: karštis, pogo, headbangas ir muzikantų bei publikos užsivedimas.

Baigus pasirodymą rokeriams MOUNTAINSIDE, tenka sprukti iš karščiu alsuojančios salės prie bokalo gėrimo, kurį gerti sveika, ir kaupti jėgas paskutiniam vakaro pasirodymui – antrajam renginio kaltininkų šou. Na o šie ilgai negaišę pliekė visu pajėgumu: naujos programos gabalų “Laužo šviesa”, “Jovarai” kokteilis su senais gerais “Starless” bei “Nieko panašaus” nepaliko galimybių atsispirti modernaus metalo skambesiui. Pagaliau muzikantų veiduose matyti atsipalaidavimas, šypsenos ir puiki nuotaika. Ko gero, tai buvo pirmas LINFENG pasirodymas po kurio laiko, kai ši grupė atrodė kaip vienas neišskiriamas junginys, o ne skirtingų, tačiau kartu grojančių muzikantų komanda. Pasirodymais baigiamas grupę išgarsinusiais “Žodžiais” ir “Aš”, bei grupės draugų ir fanų sudainuotais “Ilgiausių metų”.

Na o po to… Kaip toj gražioj lietuviškoj pasakoj: ir aš ten buvau valgiau, gėriau, tik šįkart ir burnoj turėjau, ir per barzdą nevarvėjo. Atsisveikinam su bičiuliais ir, vėl keikdami nemaloniai nuteikiantį orą, pėdinam namo. Netrumpam kelyje sukasi mintys: …pasirodo ir vasarį Kaune gali būti karšta… puikus renginys…. tikrai neblogas garsas… šauni publika… XESS… MOUNTAINSIDE… PRESERVATIVE FACTORY… na ir, žinoma, LINFENG.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Ccid
2006.02.17 01:46

Taip, Preservative Factory man irgi neteko dar girdeti. BlackCelebration, jei ka, Vasario 25 diena, BIX’uose Mountainside gros. Ir as ten busiu, ir per barzda, reiskiasi, varves. :)

BlackCelebration
2006.02.14 21:43

Gerai, kad ash nelinkus gailetis, bo kitu atveju butent tair padarychiau :D
Reiketu ir Vilniuj tokio renginuko .. A tiesa, PRESERVATIVE FACTORY – shitu visai negirdejau…

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus